Deportivo La Coruna

3

Valencia CF

0

• Sensacja na El Riazor! Beniaminek wypunktował bezlitośnie dotychczasowego wicelidera tabeli Primera Division. Valencia traci trzy gole, traci trzy punkty i spada trzecie miejsce w tabeli. Nas może przede wszystkim cieszyć bardzo dobry występ Cezarego Wilka, który rozegrał pełne 90 minut. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Nic z tego! Koniec meczu!

• Jeszcze szansa na gola honorowego dla gości po faulu Jose Rodrigueza. Żółta kartka dla pomocnika gospodarzy.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Żółta kartka dla Parejo.

• Długa piłka w kierunku Paco Alcacera omal nie stworzyła zamieszania w polu karnym Depor, ale sytuację ostatecznie wyjaśnił Sidnei.

• Żółta kartka dla Toche.

• Już wiadomo, że to będzie wspaniałe zwycięstwo Deportivo, dzięki któremu beniaminek opuści strefę spadkową. Święto na El Riazor.

• Rezerwowy Jose Rodriguez kilkanaście sekund po wejściu na boisko zagrywa cudowne prostopadłe podanie do Toche, ten wychodzi na czystą pozycję i pokonuje w sytuacji sam na sam Yoela! 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Toche!

• Jose Rodriguez zmienia Cuenkę.

• Słupek! Po świetnej akcji Barragana, 'nastrzelony' przez kolegę Alcacer trafia tylko w słupek bramki Fabricio!

• Rodrigo dość boleśnie zderzył się z Fabricio już po zagraniu piłki. Potrzebna była pomoc medyczna, ale świeżo upieczony reprezentant Hiszpanii chyba się pozbiera i wróci do gry.

• De Paul zmienia Javiego Fuego.

• Żółta kartka dla Juanfrana za faul taktyczny.

• Jeszcze jedna centra, tym razem Gila, a piłka po raz kolejny wpada w ręce Fabricio.

• Fabricio pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Feghoulego.

• Żółta kartka dla Feghoulego.

• Jeden z nielicznych ataków Deportivo kończy się słabym strzałem Juana Carlosa. Yoel łapie piłkę.

• Wreszcie jakaś szansa dla Valencii! Gil zakręcił rywalem przy linii końcowej i zagrał piłkę przed bramkę do Rodrigo, który jednak nie potrafił czysto jej uderzyć i fatalnie spudłował!

• Valencia bije teraz głową w mur, a Deportivo naprawdę dobrze się broni.

• Druga zmiana w Deportivo. Schodzi Cavaleiro, wchodzi Toche.

• Słabo wykonują stałe fragmenty gry gracze Valencii. Zarówno rzut wolny, jak i kolejny rzut rożny nie przyniosły żadnego zagrożenia dla bramki Fabricio.

• Luisinho fauluje w narożniku boiska Barragana i kolejny rzut wolny dla gości.

• Schodzi z boiska Lucas Perez, a w jego miejsce wchodzi Juan Carlos .

• Beznadziejne dośrodkowanie z rzutu wolnego Parejo. Piłka nie przeszła nawet pierwszego obrońcy na swojej drodze.

• Rozegranie rzutu rożnego przez gości zakończyło się kiepską centrą Gila, która padła łupem Fabricio.

• Składna akcja Valencii zakończona zablokowanym strzałem Feghoulego. Rzut rożny.

• Gospodarze mieli teraz świetną szansę do kontry, ale zupełnie zepsuł ją złym podaniem Lucas Perez.

• Żółtą kartką ukarany Farina, który bardzo ostro potraktował Barragana.

• Luisinho ucierpiał teraz w pojedynku z Feghoulim. Potrzebna pomoc medyczna.

• Feghouli z kolei zastąpił Piattiego.

• Carles Gil przed drugą połową zmienił Filipe Augusto...

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze wracają na murawę, a w Valencii będą dwie zmiany, bo przygotowani do gry są Gil i Feghouli.

• Deportivo rewelacyjnie punktuje dzisiaj Valencię! 2:0, bardzo dobry mecz gospodarzy, w tym Cezarego Wilka. Jesteśmy o krok od sensacji, a o dobrej grze Depor niech świadczy fakt, że Valencia jest wciąż bez celnego strzału na bramkę Fabricio.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jeszcze szansa dla Depor! Wilk nie dochodzi jednak do piłki dośrodkowanej przez Cavaleiro!

• Już 2:0 dla beniaminka! Szybki kontratak, prostopadłe podanie w pole karne do Lucasa Pereza, który lewą nogą uderza z bardzo ostrego kąta w długi róg bramki Yoela, a płasko uderzona piłka po rękach golkipera gości wpada do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lucas Perez!

• Szybka akcja Valencii, rozpędzony Barragan dośrodkowuje jednak wprost w ręce Fabricio.

• Rzut rożny dla gości przynosi kolejny stały fragment gry, a mianowicie rzut wolny z narożnika boiska po faulu na Augusto.

• Indywidualna akcja lewym skrzydłem Piattiego przynosi gościom rzut rożny.

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy i centrze Medunjanina piłka nieszczęśliwie trafia w Mustafiego i przekracza linię bramkową mimo interwencji Gayi oraz Yoela! Bramkę zapisujemy na konto lewego obrońcy Valencii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Gayi!

• Słupek!!! Kapitalny strzał Medunjanina z rzutu wolnego omal nie znalazł drogi do bramki!

• Filipe Augusto ogląda żółtą kartkę za przerwanie ręką podania jednego z gospodarzy. Do tego jest rzut wolny dla Deportivo z około 25 metrów.

• Rodrigo z rzutu wolnego dla Valencii uderza w mur, a po chwili Wilk zostaje brzydko sfaulowany przez Piattiego, co wzburzyło El Riazor.

• Yoel pewnie łapie płaski strzał z dystansu Cuenki.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Valencii, ale tam obrona Nietoperzy radzi sobie z nim bez większych przeszkód. Na razie obie defensywy spisują się w tym meczu bardzo dobrze.

• Komentator Marki: "Cezary Wilk robi bardzo dobrą robotę w środku pola jako defensywny pomocnik"

• Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne, gdzie zapędził się Pablo Insua, ale głową uderzył jednak ponad poprzeczką!

• Nie jest to na razie wielkie widowisko. Brakuje groźnych akcji i sytuacji bramkowych. Jest za to dużo niedokładności.

• Lewą stroną rozpędził się teraz Piatti i zagrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne, gdzie piłkę złapał Fabricio.

• Cavaleiro wrócił już do gry.

• Jakiegoś urazu kolana doznał teraz chyba Ivan Cavaleiro. Portugalczyk jest opatrywany przez lekarzy.

• Na spalonym złapany Pablo Piatti.

• Dośrodkowanie Barragana pada łupem Fabricio.

• Cavaleiro przed szansą! Farina świetnie przedarł się lewą stroną w pole karne i zagrał piłkę przed bramkę do Portugalczyka, jednak ten z trudnej pozycji uderzył nad bramką!

• Luisinho poradził sobie z Rodrigo, ale Valencia ma jeszcze rzut rożny. Po małym zamieszaniu we własnym polu karnym Fabricio ostatecznie przejmuje piłkę.

• Dobry strzał z dystansu wykonał teraz Cavaleiro, ale Yoel dość spokojnie złapał futbolówkę.

• Ławki rezerwowych obu drużyn:

• Deportivo: Lux, Diakite, Laure, Juan Carlos, Bergantinos, J. Rodriguez, Toche.
    • Valencia: D. Alves, Cancelo, De Paul, Feghouli, Vezo, Gil, Zuculini.
  • W ekipie Valencii tuż przed rozpoczęciem meczu nastąpiła zmiana bramkarza. Kontuzjowanego w ostatniej chwili Diego Alvesa zastępuje dziś Yoel.

• Deportivo w ataku! Szybką akcję beniaminka przerywa skutecznym powrotem Javi Fuego, a dwa rzuty rożne dla gospodarzy nie przyniosły strzału na bramkę Yoela.

• Warto zauważyć, że szansę gry w ekipie gospodarzy dostaje dzisiaj polski pomocnik Cezary Wilk. Mecze Deportivo z Valencią niegdyś były wspaniałymi klasykami La Liga, teraz są nieco wyblakłe ze względu na kiepską postawę drużyny dzisiejszych gospodarzy.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy spotkanie na El Riazor!

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest zespół gości, który w razie zwycięstwa wskoczy na drugie miejsce w ligowej tabeli i będzie tracił do prowadzącej Barcelony zaledwie dwa punkty. Deportivo z kolei, które po raz kolejny wróciło do Primera Division z jej zaplecza, zamyka ligową tabelę, mają na koncie ledwie cztery punkty i prezentując bardzo słaby futbol.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu hiszpańskiej La Liga pomiędzy Deportivo a Valencią!