Elche CF

0

FC Barcelona

6

• Z tego miejsca chcę zaprosić Państwa na relacje z kolejnych meczów La Liga. Już za kilka minut będziemy relacjonować będziemy starcie Rayo z Atletico, a ja ze swojej strony zapraszam na jutrzejsze relacje live z meczów La Ligi. Będę dla Państwa relacjonował starcie Malagi z Athletikiem Bilbao oraz Valencii z Sevillą. To tyle na dziś, dziękuję za wspólnie spędzony czas. Dobrej nocy życzy Adam Wielgosiński.

• Po pierwszej nudnej, pełnej kartek i niedokładności połowie w drugiej Barcelona pokazała festiwal swojej gry, ale warto pamiętać, że przez ponad pół godziny grała w przewadze jednego zawodnika. Niestety, Przemysław Tytoń aż sześciokrotnie wyciągał piłkę z siatki, ale dziś Elche nie było w stanie choć na chwilę przeciwstawić się Katalończykom.

• Pedro zdobywa szóstego gola dla Barcelony, świetna asysta Neymara. Elche doznaje największej porażki w lidze w historii.

• Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Z dziecinną łatwością Leo Messi strzela gola. Ósmy gol Argentyńczyka w tym roku.

• Mamy przerwę w grze. Klubowi lekarze opatrują Jonathasa, który zderzył się z Sergio Busquetsem. Również piłkarzowi Barcy udzielana jest pomoc.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Aaron Niguez opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Coro, były gracz Espanyolu.

• Były gracz rezerw Barcelony, David Lomban, ukarany kartką za ful na Neymarze.

• Barcelona kontroluje grę, pozwala sobie na finezyjne podania, a zawodnicy Elche bezradnie biegają za piłką.

• Ostatnia zmiana w Barcelonie. Z murawy schodzi Xavi, w jego miejsce Sergi Roberto.

• Znowu duet Mesi-Neymar rozmontował obronę Elche. Brazylijczyk z drugim trafieniem w tym meczu. Tytoń czwarty raz wyciąga piłkę z siatki.

• Również zmiana w Elche. Lomban wchodzi za Gonzaleza.

• Za Mascherano wchodzi Segio Busquets.

• Albę zmienia Adriano.

• Prostopadłe podanie Leo Messiego, które sprawia, że Neymar stanął oko w oko z Przemysławem Tytoniem. Osiemnasty gol Neymara w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.

• Tym razem boczny obrońca Barcelony, Jordi Alba, otrzymuje kartkę za uderzenie w twarz Nigueza. Trzecia kartka Alby w tym sezonie.

• Dobra okazja Elche. Trzy podania sprawiły, że obrona Barcy została rozmontowana, jednak Pasalić, wypożyczony z Chelsea, nieczysto trafił w piłkę.

• Javier Mascherano zatrzymuje faulem groźną akcję Elche, za co dostaje żółty kartonik. Pierwszy dla gracza Barcy.

• Za kontuzjowanego Domingo Cismę wchodzi Edu Albacar.

• Bezmyślny faul Fajra, który otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Elche gra w dziesięciu.

• Do końca czekał Przemek Tytoń, jednak nie rzucił się w żadną ze stron i bez problemu Messi zdobywa gola, strzelając w swój lewy bok. Barca prowadzi 2-0!

• Neymar faulowany, jest rzut karny dla Barcelony. Do piłki prawdopodobnie Leo Messi.

• Długie podanie do Alby, Jordi głową do Neymara, Brazylijczyk uderza, jednak dobrze interweniuje Przemysław Tytoń.

• Martin Montoya brutalnie potraktował Nigueza, jest interwencja medyków, jednak piłkarz Barcelony uniknął kary w postaci kartki.

• Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę w środku boiska, a Elche po przerwie przeszło z 4-5-1 na 4-4-2.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy meczu. Co tu dużo mówić, katastrofalny mecz. Barcelona powoli zawiązuje akcje i nie chce oddać piłki rywalowi. Z kolei Elche nie potrafi jej przejąć, co pokazuje liczba fauli i żółtych kartek. Liczymy na to, że gra w drugiej połowie będzie o niebo szybsza, mniej brutalna i dokładniejsza.

• Teraz Fajr fauluje Rafinhę, uderzając go w okolice szyi swoim butem. Już piąta kartka dla gracza gospodarzy.

• Faul bez piłki Jonathasa i żółty kartonik dla gracza Elche.

• Barca zakłada pressing już przed polem karnym rywala. Szybkie bieganie za piłką kończy się przejęciem piłki przez Pedro, który za kilka chwil ją stracił.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Xaviego, Pique zachowuje się jak rasowy napastnik w polu karnym, przyjmując piłkę na klatkę piersiową i pakuje piłkę do bramki Tytonia.

• Sergio Pelegrin dostał żółtą kartkę za faul na piłkarzu Barcy.

• W końcu dobre zagranie. Leo Messi świetnie dośrodkował, jednak Neymar skiksował, przez co zepsuł dobrą centrę od Argentyńczyka.

• Za nami pół godziny kompletnie bezbarwnego meczu. Barcelona spokojnie rozgrywa akcje, które następnie są psute przez bezsensowne i niecelne dośrodkowania.

• Aaron Niguez, brat Saula Nigueza, który gra w Ateltico, otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie kontry Barcy.

• Dobre uderzenie Fajra z rzutu wolnego. Piłka minęła mur i skozłowała tuż przed Caludio Bravo, który sparował uderzenie na rzut rożny.

• Długie podanie Domingo Cismy do Jonathasa, który jak wiemy, nie potrzebuje dużo miejsca by uderzyć. Strzał wolejem z lewej nogi o centymetry minął bramkę Bravo. Jak pokazała powtórka, wychowanek Cruzeiro był na pozycji spalonej.

• Leo Messi oddaje groźnie wyglądający strzał z rzutu wolnego, jednak strzał nie był celny. Od bramki Przemek Tytoń.

• Domingo Cisma wszedł w linię biegu Leo Messiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Na trybunach trochę głośniej, a wszystko dlatego, że Elche zaczęło formować atak pozycyjny. O dziwo, Barcelona nie podchodzi z pressingiem i czeka na rozwój wydarzeń.

• Ciekawostek ciąg dalszy. Barcelona wyszła w składzie z ośmioma piłkarzami, którzy w przeszłości grali w La Masii.

• Dobrze rozegrany rzut wolny Barcelony z lewego roku pola karnego. Dośrodkowanie Xaviego do Alby, a ten półwolejem uderzył futbolówkę, jednak ta minęła bramką ponad poprzeczką.

• Skoro na murawie nudy, to możemy wspomnieć o małym jubileuszu Gerarda Pique. Dziś stoper Barcelony gra po raz dwusetny w koszulce Barcelony.

• Cóż, na boisku dzieje się niewiele. Teraz Javier Mascherano sfaulował Fajra w miejscu, z którego można dobrze uderzyć na bramkę Claudio Bravo.

• Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę, a Elche, które na papierze wyszło formacją 4-2-3-1 tak naprawdę gra 4-5-1. Daleko od reszty kolegów jest Jonathas, który gra na szpicy.

• Pierwsza kontra ze strony Elche zakończona faulem na Niguezie. Rzut wolny z lewej strony boiska na wysokości ok. 40. metra. Będzie dośrodkowanie w pole karne.

• Pierwsza akcja Barcelony zakończona niecelnym dośrodkowaniem Xaviego. Piłkę przeciął Pelegrin.

• Pan Clos Gomez gwiżdże po raz pierwszy. Zaczynamy!

• Obie ekipy już na boisku.

• W ostatnich pięciu bezpośrednich starciach między obiema ekipami Elche ani razu nie zdobyło gola.

• Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią dzisiejszego spotkania.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Ter Stegen, Busquets, Iniesta, Suarez, Adriano, Roberto, Alves.

• Ławka rezerwowych Elche: Manu Herrera, Lomban, Cristian Herrera, Coro, Angel, Alvaro, Albacar

• Dzień dobry! Zaczynamy relację z meczu ligi hiszpańskiej Elche CF - FC Barcelona. W panelu po lewej stronie są już podane podstawowe jedenastki obu ekip. Jak widać, w bramce Elche po raz kolejny wystąpi nasz rodak, Przemysław Tytoń.