FC Barcelona

2

Atletico Madryt

1

• Po emocjonującym meczu Barcelona wygrywa z Atletico 2-1 po trafieniach Leo Messiego i Luisa Suareza. Gola honorowego dla gości zdobył Koke. Tym samym Barca ma trzy punkty przewagi nad Atleti i jeden mecz rozegrany mniej. Za to spotkanie dziękuje Adam Wielgosiński.

• Thomas z kartką za wycięcie Turana.

• Oblak w polu karnym, rzut wolny dla Atletico.

• Długa piłka do Suareza, który klatką zgrywa do Messiego, Argentyńczyk oddaje, a Luisito posyła piłkę wysoko w trybuny.

• Atletico drepcze na murawie, Barca klepie sobie piłkę, zero emocji.

• Diego Simeone wariuje przy linii bocznej i zachęca swoich zawodników do atakowania w czterech przy stałych fragmentach gry.

• Sergi Roberto zmienia Daniego Alvesa.

• Strzał zza pola karnego Daniego Alvesa, piłka ląduje koło słupka.

• Arda Turan bliski zdobycia bramki przeciwko swoim byłym klubowym kolegom.

• Boisko na noszach opuszcza Augusto Fernandez, a na murawie melduje się Thomas Partey.

• Leży na murawie Augusto Fernandez, potrzebna będzie zmiana.

• Prostopadła piłka Iniesty w pole karne zbyt mocna, od bramki wznowi Oblak.

• Barca bawi się w najlepsze, dużo podań na małej przestrzeni, a piłkarze Atletico biegają za piłką. Ogromny "dziad".

• Ostry kąt, Messi jednak mimo to uderza z wolnego, Oblak piąstkuje.

• Zmiana również w Atleti. Stefan Safić zmienia Antoine'a Griezmanna.

• Były piłkarz Atletico, Arda Turan, zmienia na boisku Ivana Rakiticia.

• "Sanki" Diego Godina, druga żółta kartka, stoper wylatuje z boiska, Atletico gra w 9.

• Gamez zbyt mocno podawał, Atletico które przez ostatnie minuty atakowało Barcę, straciło piłkę.

• Rzut wolny dla Atleti, Koke będzie wrzucał.

• Atletico się budzi z tej lekkiej drzemki. Ekipa Diego Simeone po raz pierwszy w tej połowie uspokoiła grę, jednak mimo to straciła piłkę, od bramki wznowi Claudio Bravo.

• Griezmann uderza podeszwą, ale kapitalnie broni Bravo! To powinno być 2-2!

• Urwał się Yannick Ferreira Carrasco, ale w ostatniej chwili Gerard Pique przerwał akcję skrzydłowego.

• Atletico zupełnie nie może połapać się w boiskowej sytuacji. Bardzo widoczna jest strata Filipe Luisa. Barcelona kontroluje przebieg meczu.

• Trybuny skandują "Busquets, Busquets". To w nagrodę za wykonanie "rulety".

• Wrzutka Iniesty w pole karne, Jan Oblak wyłapuje piłkę.

• Spokojny początek, Barcelona utrzymuje się przy piłce w okolicach środkowej strefy.

• Blisko 95 tys. osób ogląda to spotkanie z trybun.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Zmiana w przerwie. Gabi schodzi, w jego miejsce wchodzi Jesus Gamez.

• Uff, pełno emocji w tej pierwszej połowie. Ostatecznie do przerwy Barca prowadzi 2-1 i kolejne 45 minut będzie grała z przewagą jednego zawodnika. Wracamy za kwadrans.

• Czerwona kartka dla Filipe Luisa! Bandycki atak na Leo Messiego.

• Juanfran wycina Neymara, za co otrzymuje kartkę. Nie zagra on w kolejnym ligowym meczu.

• Alves do Suareza, ten ogrywa Gimeneza jak trampkarza i strzela między nogami Oblaka.

• Luis Suarez!!! 2-1 dla Barcy! Ale on to zrobił!!!

• Antoine Griezmann narobił szumu w polu karnym Barcy, jednak strzał Francuza nie dopadł do celu.

• Po trafieniu Barcy Atletico spuściło z tonu, gra się uspokoiła, Katalończycy wymieniają podania na własnej połowie.

• Wrzutka z rzutu wolnego w kierunku Augusto Fernandeza, piłkę wybija Gerard Pique.

• Neymar do Alby, ten poczekał, popatrzył, zagrał w pole karne i Messi strzela do siatki Jana Oblaka.

• Leo Messi!!! Barca 1, Atletico 1!

• Prostopadła piłka do Suareza, ten uderza z pierwszej piłki, ale broni Oblak.

• Zapomniałem wspomnieć o Ardzie Turanie. Piłkarz zszedł z rozgrzewki, a warto przypomnieć, że do Barcy przyszedł właśnie z Atletico Madryt.

• Leo Messi uderzał z wolnego, strzał niecelny.

• Teraz spóźniony z interwencją Gabi, kolejna kartka. Dobra pozycja na uderzenie z rzutu wolnego.

• Diego Godin wszedł od tyłu w nogi Luisa Suareza, za co otrzymał żółty kartonik. Z wolnego zacznie Messi.

• Barcelona szła z kontrą, ale faulowany Leo Messi przez Filipe Luisa. Obyło się bez kartki.

• Kolejny rzut rożny dla Los Rojiblancos i kolejny krótko grany korner.

• Ograny jak dziecko Sergio Busquets, Augusto Fernandez oddał strzał z dystansu, uderzenie niecelne.

• Pique podawał wszerz boiska, futbolówkę przejmuje Griezmann, Atletico tworzy atak pozycyjny.

• Mocny strzał z powietrza Daniego Alvesa, piłkę na ciało przyjmuje jeden z obrońców Atletico.

• Utyka Neymar, zobaczymy, czy będzie potrzebna zmiana.

• Dwójkowa akcja między Albą a Suarezem, Urugwajczyk na spalonym.

• Carrasco strzelał, ale piłka leciała kilka metrów obok bramki.

• Piłka z prawej strony boiska, Rakitić nie zdążył z kryciem, źle ustawiona obrona Barcy i Koke bez najmniejszych kłopotów pakuje piłkę do siatki.

• Koke!!! 1-0 dla Atletico!!!

• Filipe Luis fauluje, będzie rzut wolny dla Barcy.

• Potrojony Leo Messi, Argentyńczyk nie miał szans się rozpędzić, piłka poza boiskiem.

• Dwa krótko grane kornery Atletico, trzecie dośrodkowanie wyłapany przez bramkarza Blaugrany.

• Huknął z lewej nogi Saul Niguez, a Claudio Bravo paruje na rzut rożny.

• Faulowany Augusto Fernandez, wrzutka z rzutu wolnego za krótka.

• Pierwsza strata piłki Barcy, ale szybki powrót gospodarzy, obyło się bez zagrożenia.

• Alberto Undiano Mallenco gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

• Słyszymy już hymn Barcelony, a to oznacza, że obie drużyny wychodzą na murawę.

• Dziś będziemy świadkami starcia najlepszej defensywy ligi, Atletico, i najlepszej ofensywy, czyli Barcy. To jest wielki mecz, to jest partidazo, czekamy na obie ekipy!

• W pierwszym meczu, tym w rundzie jesiennej, Barca wygrała na Calderon 2-1 po golach Leo Messiego i Neymara, lecz przegrywała 0-1, kiedy wynik starcia otworzył Fernando Torres.

• Ławka rezerwowych Atletico:Oliver Torres, Gamez, Vietto, Martinez, Savić, Moya, Partey.

• Podstawowe składy widzimy po lewej stronie. Ławka rezerwowych Barcy:Ter Stegen, Mathieu, Roberto, Vidal, Munir, Arda, Vermaelen.

• Dzień dobry! Zaczynamy relację z jednego z najważniejszych meczów tej rundy w La Lidze! Na Camp Nou FC Barcelona, lider tabeli, podejmuje Atletico Madryt, czyli ekipę, która zajmuje drugie miejsce. Adam Wielgosiński, zapraszam.