FC Barcelona

5

Espanyol Barcelona

1

• Po niezłej pierwszej połowie w drugiej części gry Espanyol był już tylko tłem dla Barcelony. W "Dumie Katalonii" kolejny raz kluczową postacią był Leo Messi, który robił z rywalami co chciał, napędzał akcje swojego zespołu i zdobył hat tricka. To już wszystko na dziś za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Barcelona w pełni zasłużenie rozbija Espanyol, wygrywając 5:1!

• Dwie minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

• Messi w starciach z Espanyolem zdobył już w historii 12 goli. To najlepszy wynik w historii Barcelony.

• Błąd Alvesa, który traci piłkę na rzecz Garcii, ale Brazylijczyka dobre asekurował Mathieu.

• Bardzo złe dośrodkowanie Iniesty ląduje za linią boczną. Nie zrozumiał się Hiszpan z kolegami.

• Barcelona spokojnie rozgrywa sobie piłkę na połowie rywala. Espanyol wyraźnie przygaszony po kolejnych ciosach.

• ... a Abraham zastępuje Bailly'ego Bertranda.

• Mamy ostatnie zmiany w obu zespołach. Mathieu zastępuje Busquetsa...

• Kolejny indywidualny rajd Messiego praktycznie od połowy boiska, szybka wymiana piłki z Pedro i precyzyjnym strzałem Argentyńczyk kompletuje hat tricka!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! MESSI!

• Ostre dośrodkowanie Alvesa w pole karne nie trafia do żadnego z jego kolegów. Spóźniony był teraz Neymar.

• Dośrodkowanie w pole karne jednego z pomocników Espanyolu ląduje prosto w rękach Bravo.

• Kapitalne długie podanie od Alby przez pół boiska trafia do Pedro, a ten bez problemu wykorzystuje sytuację sam na sam z Casillą.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! PEDRO!

• Po zagraniu od Iniesty Xavi próbował teraz uderzenia z dystansu, ale było ono bardzo niecelnie.

• Barcelona rozgrywa piłkę na połowie rywala, lecz dobrze ustawiona jest defensywa Espanyolu. Gospodarze w pełni kontrolują już jednak ten mecz.

• Zablokowane dośrodkowanie Neymara, piłka trafia jeszcze do Iniesty, ale jego strzał też trafia w obrońcę.

• Druga roszada także w Espanyolu. Zamiast Caicedo na murawie pojawia się Stuani.

• Messi znów próbuje z rzutu wolnego, tym razem mniej więcej metr nad bramką.

• Mamy druga zmianę w Barcelonie. Pedro zastępuje Suareza.

• Faulowany teraz przez Gonzaleza Messi. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy Espanyolu.

• Pierwsze świetne podanie Iniesty, ale Suarez był na minimalnym spalonym.

• Owacyjnie przez kibiców witany Andres Iniesta. Hiszpan zastępuje Ivana Rakiticia.

• Bomba Rakiticia z pierwszej piłki z osiemnastego metra, lecz piłka trafia w jednego z obrońców.

• Dobre podanie Xaviego w kierunku Daniego Alvesa było jednak nieco za mocne. Łapie piłkę Casilla.

• Pierwsza zmiana w Espanyolu, Hector Moreno zastępuje Jose Canasa.

• Piłka w bramce Espanyolu, według sędziego na spalonym Messi, ale pomylił się teraz arbiter!

• Rakitić zagrywa na prawą stronę do Messiego, ten przegrywa jednak pojedynek z Baillym. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Nieudana dwójkowa akcja Suareza z Neymarem w polu karnym. Niedokładnie zagrywał Brazylijczyk.

• Meessi zagrywa teraz do Neymara, ale Brazylijczyk był na niewielkim spalonym.

• Po raz pierwszy od dawna Barcelona strzela gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Zgubił Bailly'ego Pique i strzałem po koźle nie dał szans bramkarzowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! PIQUE!

• Mamy żółtą kartkę dla Vazqueza.

• Znakomity jest dzisiaj Argentyńczyk! Wyprowadził piłkę Neymar, zagrał ją na lewą stronę do Suareza, a ten wypatrzył przed polem karnym Messiego. Argentyńczyk za daleko wypuścił sobie piłkę, ale niepewnie interweniował Fuentes, a Messi natychmiast to wykorzystał i celnym strzałem nie dał szans Casilli.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! MESSI!

• Świetnie zagrał do Neymara Suarez, ale o karnym nie ma jednak mowy. Znakomita interwencja Bailly'ego!

• Świetne prostopadłe podanie w kierunku Neymara, Brazylijczyk wpada w pole karne i przewraca się po starciu z jednym z obrońców, ale gwizdek sędziego milczy!

• Świetne dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego, spóźniony był jednak Gerard Pique i nie zdołał dojść do piłki!

• Od środka rozpoczęła Barcelona. Na razie oba zespoły bez żadnych zmian.

• Gramy!

• Wracamy już na Camp Nou. Za chwilę początek drugiej połowy.

• W pierwszej połowie na Camp Nou mieliśmy sporą ilość emocji. Barcelona szczególnie w obronie nie wygląda dziś najlepiej, gra w ataku też pozostawia zresztą wiele do życzenia. Jest jednak człowiek, który napędza dziś grę "Blaugrany". To Leo Messi, który radzi sobie z piłkarzami Espanyolu bez żadnego problemu. To dzięki Argentyńczykowi do przerwy jest... remis. Nie możemy się doczekać już drugiej połowy, na którą zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Szybka wymiana piłki między graczami Barcelony, Xavi wycofuje piłkę przed pole karne do Messiego, a Argentyńczyk precyzyjnym strzałem przy słupku nie daje szans Casilli!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! MESSI!

• 74% posiadania piłki ma na razie Barcelona. Niewiele z tego jednak wynika.

• Alba dośrodkowuje w pole karne z lewej strony, wybija piłkę na rzut rożny Gonzalez. Po kornerze w polu karnym jednego z rywali faulował Dani Alves.

• Znakomita kontra Espanyolu! Victor Sanchez znalazł się w sytuacji sam na sam z Bravo, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i powstrzymał go Chilijczyk!

• Alba! Fenomenalne zagranie Messiego w pole karne do Alby, ten uderza z pierwszej piłki, ale broni wychodzący z bramki Casilla. Po interwencji bramkarza piłka trafiła jeszcze raz w Albę i przeleciała obok słupka.

• Rakitić znakomicie wypatrzył na linii pola karnego Xaviego, ten zgrał do Suareza, a Urugwajczyk uderzył tuż obok słupka. Rozkręca się Barcelona!

• Akcja Espanyolu, Sergio Garcia zagrywa na lewą stronę do Sancheza, który zdecydowanie zbyt szybko dośrodkowywał w pole karne.

• Kolejny indywidualny rajd Messiego! Argentyńczyk wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili powstrzymał go obrońca!

• Źle teraz Suarez, Urugwajczyk podał piłkę kompletnie do nikogo.

• Po dośrodkowaniu Rakiticia Pique zdołał uderzył głową, ale był to strzał wprost w dobrze ustawionego Casillę.

• Dwójkowa akcja Rakiticia i Alvesa z prawej strony pola karnego, Chorwat wywalczył rzut rożny.

• Poprzeczka! Świetne uderzenie Argentyńczyka z rzutu wolnego, piłka prawie wpadła w samo okienko, ale Messi uderzył kilka centymetrów za wysoko!

• Świetny rajd Messiego, Argentyńczyk faulowany przed polem karnym przez Sevillę. To musiała być kartka.

• Znakomita piłka od Caicedo na lewą stronę do Sergiego Garcii, ale ten w świetnej sytuacji uderza lekko i wprost w Bravo!

• Niepilnowany w polu karnym był Alves, ale Brazylijczyk zamiast strzelać próbował dogrywać do Suareza. Nic z tego nie wyszło.

• Indywidualny drybling Neymara nie przyniósł pożytku Barcelonie. Od nowa konstruuje akcję "Blaugrana".

• Świetne podanie Neymara do Rakiticia, wydawało się, że Chorwat opanuje piłkę w polu karnym, ale w ostatniej chwili zdążył z interwencją obrońca.

• Wygląda na to, że w starciu z Neyymarem urazu doznał Caicedo. Mamy przerwę w grze.

• Zupełnie niepilnowany przed polem karnym był teraz Xavi, lecz uderzył wysoko nad bramką.

• Faul Caicedo na Neymarze. Będzie rzut wolny dla "Blaugrany" z około 35 metrów.

• Zbyt mocne podanie Messiego na lewe skrzydło w kierunku Jordiego Alby. Golkiper Espayolu zacznie od bramki.

• Kolejna próba prostopadłego podania w pole karne w wykonaniu Messiego, ale tym razem pozostawia wiele do życzenia. Łapie piłkę Casilla.

• Messi jest jak na razie wyróżniającą się postacią Barcelony. Jego koledzy grają jednak dużo gorzej.

• Messi dośrodkowuje w pole karne, Xavi zgrywa piłkę głową, ale ta nie dociera do Neymara. Gospodarze starają się odpowiedzieć jak najszybciej.

• Fatalne zachowanie Busquetsa, który traci piłkę na rzecz Caicedo, ten podaje do Sergio Garcii, który oszukuje Pique i pewnym strzałem pokonuje Bravo!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ESPANYOLU! SERGIO GARCIA!

• Błąd defensywy naprawiony przez Albę, który popisał się dobrą interwencją i odebrał piłkę Vazquezowi.

• Neymar wpadł z piłką w pole karne z lewej strony i próbował dograć do Xaviego, lecz zrobił to niedokładnie.

• Messi zagrywa do znajdującego się w polu karnym Xaviego, ten przewraca się w polu karnym w starciu z Alvaro, ale gwizdek sędziego milczy. Ciężka sytuacja do oceny.

• Groźnie pod bramką Barcelony! Espanyol przeprowadził akcję lewą stroną boiska, Sergio Garcia świetnie dograł w pole karne, ale Barcelonę uratowała interwencja Jordiego Alby!

• Znakomite dośrodkowanie Rakiticia z prawej strony boiska, ale Alvaro ubiegł Suareza i wybił piłkę na rzut rożny.

• Próba dwójkowej akcji Neymara i Suareza, ale niedokładnie odgrywa do partnera Urugwajczyk.

• Poczynania Barcelony cechuje jak na razie spora niedokładność. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze mają inicjatywę, ale brakuje im precyzji.

• Pierwsze przyspieszenie ze strony Barcelony, przed polem karnym nie zdołał jednak przyjąć sobie piłki Suarez.

• Szybka akcja Espanyolu. Vazquez dobrze dograł na lewą stronę do Caidedo, ale dośrodkowanie tego drugiego wybili obrońcy.

• W tradycyjnych granatowo-bordowych strojach występuje Barcelona. Na biało-niebiesko Espanyol.

• Zaczynamy!

• Przed meczem mamy jeszcze okazjonalne zdjęcie piłkarzy z ubranymi w stroje "Blaugrany" dziećmi.

• Z głośników leci hymn "Barcy", a więc piłkarze wychodzą właśnie na boisko.

• Przenosimy się już na Camp Nou. Piłkarze obu drużyn czekają obecnie w tunelu.

• Przed meczem Barcelonę chwalił golkiper Espanyolu, Kiko Casilla.

Wygrana na Camp Nou byłaby jedną z najpiękniejszych rzeczy, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła. Mówi się, że projekt Luisa Enrique nie jest perfekcyjny, ale nie widzę, żeby Barcelona cokolwiek robiła źle. Zdarzyła im się wpadka na Bernabeu, ale oni ciągle grają świetne. To jeden z najlepszych klubów na świecie.
  • Posłuchajmy jeszcze co powiedzieli obaj trenerzy przed meczem. Na początek Luis Enrique:

Oczywiście są między nami ogromne różnice, na przykład w budżecie, jednak z Espanyolem zawsze gra się trudno. Nasi kibice pragną, żebyśmy wygrywali każdy mecz, jednak ten mecz ma dla nas specjalne znaczenie
  • Piłkarze z Power8 Stadium tydzień temu przerwali fatalną passę pięciu meczów bez zwycięstw. Drużyna Sergio wygrała na własnym obiekcie z Levante 2:1. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko mecze wyjazdowe, Espanyol znajdowałby się na ostatnim miejscu w tabeli. Na sześć spotkań poza Cornella EL Prat tylko dwukrotnie zremisowali, resztę spotkań przegrali, mając na koncie bilans bramkowy 4-11.

• Ostatnie trzy mecze w lidze podopieczni Luisa Enrique wygrali, jednak nie bez problemów. Poza batami, jakie sprawili u siebie Sevilli, dosyć szczęśliwie pokonali Almerię na wyjeździe 2:1, a tydzień temu rzutem na taśmę ograli na Mestalla Valencię. Mimo to trener "Dumy Katalonii" z należytym szacunkiem traktuje swojego niedzielnego oponenta.

• Rezerwowi Espanyolu: Victor Alvarez, Christian Stuani, Abraham Gonzalez, Hector Moreno, Javi Lopez, Diego Colotto, Pau

• Rezerwowi Barcelony: Marc-Andre ter Stegen, Pedro Rodriguez, Andres Iniesta, Rafinha, Adriano, Jeremy Mathieu, Munir El Haddadi

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Możecie zobaczyć je po lewej stronie.

• Już za 35 minut rozpoczną się derby Barcelony, w których podopieczni Luisa Enrique podejmą na własnym boisku Espanyol. Czy goście zdołają sprawić niespodziankę i po raz pierwszy od 2009 roku wygrać na Camp Nou? Na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!