FC Barcelona

5

Levante UD

0

• Po bardzo jednostronnym pojedynku Barcelona gromi Levante aż 5-0. Ozdobą tego starcia z pewnością było trafienie Luisa Suareza z przewrotki. Levante przez sekundę nie zagroziło bramce Claudio Bravo i co tu dużo pisać, ten wynik nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. To tyle na dziś z Barcelony, dobrego wieczoru życzy Adam Wielgosiński.

• Sędzia dolicza dwie minuty.

• Potężne uderzenie z dystansu Leo Messiego, jednak Marino w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Barcelona już bawi się w najlepsze. Dryblingi, niekonwencjonalne podanie, a piłkarze Levante tylko biegają za piłką wymienianą przez zawodników Barcy.

• Za Pape Diopa wchodzi Jose Maria.

• Żółtą kartką ukarany Sergio Busquets za faul na graczu gości.

• Oto niesamowite trafienie Suareza.

• Dośrodkowanie z lewej strony za plecy Suareza, jednak nie jest to problem dla "EL Pistolero", który złożył się do uderzenia w powietrzu i przewrotką pokonał Marino.

• CO ZA GOL LUISA SUAREZA!!! 5-0 DLA BARCY!!!

• Ivan Lopez opuszcza boisko na rzecz Davida Remeseiro, bardziej znanego jako Jason Remeseiro.

• David Barral brzydko atakuje nogi Martina Montoi. Żółty kartonik jak najbardziej zasłużony.

• Neymar opuszcza boisko przy aplauzie trybun. W jego miejsca wbiega Luis Suarez.

• Ivan Ramis ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• HAT-TRICK LEO MESSIEGO! Pewne wykonanie "jedenastki". To 26. gol Argentyńczyka, co oznacza, że brakuje mu już tylko dwóch do Cristiano Ronaldo, który jest liderem klasyfikacji strzelców.

• Lopez wchodzi w nogi Neymara, rzut karny dla Barcelony.

• A Sergio Roberto wchodzi na murawę za Ivana Rakiticia.

• Victor Casadesus zmienia Kalu Uche.

• Wcinka Sergio Busquetsa za plecy linii obrony, Pedro już na wślizgu zagrywa do środka pola karnego do Leo Messiego, a ten bez problemu strzela gola.

• DUBLET MESSIEGO! 25. GOL W SEZONIE! 3-0 DLA BARCY!

• Blisko drugiego gola był Neymar. Lekką wcinką chciał pokonać bramkarza, jednak zabrało celności w tym strzale.

• Neymar schodzi z lewej flanki do środka boiska w okolice półkola przy polu karnym, zagrywa na prawą stronę do Messiego, Argentyńczyk zagrał do Pedro jednak za lekko i Marino wyłapał piłkę.

• Rajd Neymara lewą stroną, poczekał na Leo Messiego, zagrał po ziemi do pola karnego, jednak Brazylijczyk podał za plecy Messiego i cała akcja wzięła w łeb.

• Dosyć nieoczekiwany obrazek, przez dłuższą chwilę przy piłce utrzymywali się gracze Levante, próbując rozegrać akcję od swojej formacji defensywnej.

• Na trybunach Camp Nou zasiadło dziś blisko 75 tysięcy osób.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy po przerwie.

• Piłkarze obu ekip już na boisku, za moment zaczynamy.

• Barcelona jak najmniejszym nakładem sił chce wygrać to spotkanie i jak na razie im się to udaje. Katalończycy kontrolują przebieg gry, jednak nie jest to gra z najwyższej półki. Niewiele wskazuje na to, że sytuacja się zmieni i nagle Levante zacznie przejmować inicjatywę. To tyle jeśli chodzi o pierwszą połowę, zapraszamy za kwadrans.

• Adriano centruje do Pedro, ten piętką stara się pokonać bramkarza rywali, jednak dobra interwencja Marino. Piłkę przejął Neymar, podał do Messiego, a ten z kilku metrów przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Piłkę przejął Ivan Rakitić, następnie trafiła ona do Bartry, ten prostopadle podaje na prawe skrzydło, a tam - po raz kolejny w tym sezonie - prawą nogą Leo Messi pokonał bramkarza rywali.

• LEO MESSI!!! 2-0 dla Barcy!

• Karygodny błąd sędziego bocznego. Zabójcza kontra Barcy, którą między sobą rozegrali Messi z Neymarem, ten pierwszy trafił do siatki, jednak chorągiewka bocznego powędrowała w górę, sygnalizując pozycję spaloną, której - jak pokazały powtórki - nie było.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Moralesa z prawej strony, jednak Montoya wyjaśnia sytuację, wybijając piłkę głową.

• Tym razem "La Puldze" zabrakło szczęścia i dokładności. Uderzenie obok słupka, od bramki grę wznowi Diego Marino.

• Leo Messi faulowany ok. 25-30 metrów od bramki, rzut wolny dla Barcy. Jest to dobra okazja dla Argentyńczyka, który z tej odległości strzelił już niejedną bramkę z wolnego.

• Pomyłka Claudio Bravo, który niecelnie podawał piłkę. Korner dla Levante.

• Stopklatki z trafienia Neymara.

• Błąd arbitra. Leo Messi został zatrzymany przez Navarro. Stoper Levante stanął na linii biegu Argentyńczyka, co w świetle przepisów jest zakazane.

• Bardzo brzydki faul Kalu Uche na Marcu Bartrze. Otrzymał cios w plecy stoper Barcy i to on zwija się z bólu na murawie.

• Kolejna ciekawostka. Po tym trafieniu Neymar (39) ma więcej goli strzelonych dla Barcelony niż Diego Maradona (38).

• Dośrodkowanie Messiego z lewej strony, Neymar zamyka akcję, uderza nieczysto i futbolówka z dosyć dziwną rotacją ląduje poza linią bramkową.

• 1-0 DLA BARCELONY! GOOOOOOLLL DEL NEYMAR!!!

• Pedro Morales zatrzymuje Leo Messiego i jednocześnie groźną kontrę, która rozpoczęła się od drobnego błędu w bramce Claudio Bravo.

• Leo Messi zalicza dziś podwójny jubileusz. Jeśli weźmiemy pod uwagę mecze towarzyskie, jest to pięćsetny mecz Argentyńczyka w koszulce Barcelony.

• Za nami okres, w którym Levante zaczęło bardziej agresywnie walczyć o odebranie piłki. Rzut rożny dla ekipy Lucasa Alcaraza.

• Marc Bartra wybiegł po raz pierwszy w podstawowym składzie w meczu na Camp Nou w tym sezonie.

• Świetna akcja Neymara i Messiego. Najpierw drybling w kierunku środkowej strefy rozpoczął Brazylijczyk, zagrał do Leo, który minął dwóch rywali i uderzył, jednak niecelnie.

• Tym razem okazja dla gości. Xumetra mknął prawą flanką, zgrał do Barrala, ale ten zdecydowanie za mocno się odchylił i posłał piłkę ponad bramką.

• Pierwsze celne uderzenie tego meczu. Pedro zszedł z prawego skrzydła do środka pola karnego na lewą nogą i strzelił wprost w Marino.

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

• Piłkarze już są na murawie.

• Dziś Leo Messi zagra po raz trzysetny w koszulce Barcelony.

• W panelu po lewej stronie widzą Państwo składy obu ekip.

Ławka rezerwowych Barcelony: Ter Stegen, Mathieu, Alba, Pique, Suarez, Rafinha, Roberto.

Ławka rezerwowych Levante: Ruben Garcia, Remeseiro, Fernandez, Vyntra, Juanfran, Casadesus, Jose Maria.

• W ostatniej kolejce Levante niespodziewanie wygrało z Malagą aż 4-1. W tym starciu piłkarze z Walencji mieli może z sześć okazji do zdobycia gola, więc ich skuteczność w tamtym spotkaniu była zabójcza.

• Za moment zostaną dodane składy obu ekip, lecz już teraz możemy zdradzić, że Barcelona wyjdzie bez Suareza, Alby i Pique.

• Witamy! Zaczynamy relację z meczu FC Barcelona - Levante UD.