4

Real Sociedad

0

• Momentami "Barca" grała futbol z innej planety. Zdążyła nas do tego przyzwyczaić i dzisiaj w przekonującym stylu sięga po kolejne trzy punkty.

Goście próbowali coś zdziałać na początku i końcu spotkania, ale niewiele to zdało. Bruma mocno rozruszał ataki gości i po kilku sytuacjach było naprawdę groźnie pod bramką Bravo. Jego vis a vis spisywał się fenomenalnie między słupkami - dzięki jego postawie Baskowie nie wracają do domu z 2-3 razy większym bagażem bramek.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Koniec spotkania! Barcelona pokonuje Real Sociedad po golach supertrio - Neymara (dwie bramki), Suareza i Messiego!

• 74 020 kibiców na Camp Nou.

Neymar powstrzymany w niebywały sposób przez Rulli'ego!

• Neymar ograł Elustondo jak amartora i podał do Suareza. Ten odegrał do Brazylijczyka w pole karne, który zagrywa na dalszy słupek do Messiego. Argentyńczyk dopełnił formalności z kilku metrów.

• GOL, LIONEL MESSI!!!

• Nie ma czwartego gola! Neymar wjechał w pole karne Realu Sociedad i z linii końcowej zagrał do Messiego. Uprzedził go Inigo Martinez, a Rulli w siatkarskim stylu odbija piłkę sprzed linii bramkowej!

• Neymar wykłada piłkę Messiemu na 16. metr. jego strzał zablokował Inigo Martinez. Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką. Sędzia nakazał grać dalej.

• W odpowiedzi kontra Barcy! Piłka po strzale Messiego ląduje na poprzeczce!

• Ależ szaleje Bruma! Bez trudu ograł Pique, a jego strzał broni Bruma!

• Gromkie ole, ole przy... podaniach gości przed polem karnym Barcelony! Litri strzela głową wysoko nad poprzeczką.

• Bruma strzela obok słupka! Po chwili Pique ratuje swój zespół wybiciem piłki sprzed linii bramkowej!

• Szaleńcza akcja Brumy prawą stroną. Przed polem karnym gospodarzy ograł dwóch-trzech rywali,ale skończyło się na Pique.

• Ostatnia zmiana w baskijskiej drużynie. Bruma na murawie, na ławkę udaje się Carlos Vela.

• Neymar nie opanował piłki na lewej stronie boiska. Bramkarz gości wznawia grę od bramki.

• Iniesta podaje w pole karne do Suareza, lecz skutecznym wślizgiem powstrzymał go Inigo Martinez.

• Suarez strzela nad poprzeczką bramki Rulli'ego.

• Baskowie próbują atakować, ale brakuje wiary w poczynania ofensywne. Gospodarze wznawiają grę z autu.

• Litri zastępuje Imanola Agirretxe.

• Bravo spokojnie piąstkuje i poszła kontra Barcelony. Neymar źle opanował piłkę i szczęście było po stronie Rulli'ego, który chyba niepotrzebnie wyszedł tak daleko od własnej bramki

• Rakitić fauluje ok. 30 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

• Marc Bartra zastępuje Javiera Mascherano.

• Messi próbuje! Najpierw strzelił obok lewego słupka, potem w środek, ale broni bramkarz. Za trzecim podejściem piłka po jego uderzeniu mija prawy słupek bramki Rulli'ego w niewielkiej odległości!

• Zanim Neymar wybije piłkę z narożnika, to będzie zmiana drugiego skrajnego obrońcy w "Dumie Katalonii". Jordi Alba wchodzi za Jeremy'eg Mathieu.

• Strzał Suareza zostaje zablokowany. Gospodarze będą jednak mieli rzut rożny.

• Adriano melduje się na murawie. Zmienia Dani Alvesa, asystenta przy pierwszych dwóch bramkach.

• Drugi gol Neymara na Camp Nou

• Jeszcze raz Messi! Strzela jednak w sam środek bramki i bramkarza gości!

• Messi strzela z woleja obok lewego słupka bramki Rulli'ego!

• Mikel Oyrazabal melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się niewidoczny Sergio Canales.

• Aritz Elustondo w protokole sędziowskim w dziale "żółta kartka" za faul.

• Mathieu oskrzydlił akcję lewą stroną i dostał od razu podanie z głębi pola. Ten od razu podał w pole karne do Neymara, który dopełnił formalność.

• GOL, NEYMAR!!!

• Busquets przerwał na lewej stronie akcję gości. Pardo rozpędził się i prawie okiwał dwóch katalońskich obrońców w polu karnym, ale Dani Alves zdołał wyłuskać piłkę.

• Ruben Pardo nie radzi sobie z Neymarem. Sędzia znowu sięga do kieszonki.

• Mathieu bez trudu ograł Velę we własnym polu karnym. Po chwili Sergio Canales przytrzymał w zapaśniczym stylu Iniestę. "Żółtko" wędruje na jego konto.

• Real Sociedad ma problem by wymienić kilka podań. Szybka strata, ale udało się odzyskać piłkę. Yuri podłączył się do ataku, ale jego strzał z 30 metrów po "obcierce" od Rakiticia ma swój finał w rękawicach Bravo.

• Goście zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do nie bez zmian.

• Powracamy na Camp Nou na drugą odsłonę meczu FC Barcelona - Real Sociedad San Sebastian. Gospodarze prowadzą po golach Neymara i Suareza.

Oto gol Urugwajczyka

• Po świecy Busquetsa sędzia kończy pierwszą połowę. FC Barcelona prowadzi z Realem Sociedad po golach Neymara i Suareza.

• Neymar na lewym skrzydle zagrał na wprost bramki do Messiego, ale ciut szybszy był Rulli.

• 2 minuty doliczone.

• Dośrodkowanie Mathieu nie znalazło adresata w polu karnym Realu Sociedad.

• Dani Alves popędził znowu prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Messi i Neymar zbiegali na pierwszy słupek czym skupili uwagę obrony, która zapomniała o Suarezie - ten z łatwością złożył się do uderzenia nożycami i wpisał się na listę strzelców!

• (FENOMENALNY) GOL, LUIS SUAREZ!!!

• Fantastyczny rajd Messiego prawą stroną. Poradził sobie z Yurim, ale Inigo Martinez wybija piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Goście najczęściej atakują lewą stroną. Przynosi to efekt w postaci (trzeciego) rzutu rożnego. Dośrodkowania pozostawiają jednak sporo do życzenia.

• Przewinienie Estebana Granero nie umknęło arbitrowi - żółta kartka.

• Argentyńsko-brazylijska akcja Barcelony. Messi-Dani Alves-Neymar i gol

• Rakitić znowu przerywa kontrę rywala. Rzut rożny dla Realu Sociedad. Obrona radzi sobie, a Neymar fauluje przeciwnika. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Niezłe dośrodkowanie, ale górą był Pique. Wybiciem głową wyjaśnia sytuację.

• Rzut wolny dla gości w pobliżu prawego narożnika pola karnego "Dumy Katalonii". Przewinił Mascherano.

• Rakitić fauluje Agirretxe w środku pola. Chorwat przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę rywala.

• Neymar chciał efektownie ograć Mikela w polu karnym. Przerzucił piłkę nad rywalem jak w meczu z Villarealem, ale efekt końcowy już nie był tak pozytywny - futbolówka wyszła poza linię końcową.

• Yuri Berchiche nie mógł znieść, że Rakitić przepuścił piłkę między jego nogami, wzbudzając aplauz kibiców. Zawodnik Realu Sociedad upomniany żółtą kartką

• Neymar powstrzymany na 20. metrze przez Mikela. Goście chcieli wyjść z kontrą, ale nie zdołali nawet przekroczyć linii środkowej.

• Obrońcy gości z łatwością wybijają wrzuconą przez Neymara.

• Walka na prawej stronie Suareza z Inigo Martineza. Gospodarze wywalczyli rzut wolny w pobliżu chorągiewki.

• Dani Alves popędził prawą stroną i zagrał płasko w pole karne do Neymara, który odpowiednio ustawił stopę, nie dając Rulli'emu żadnych szans!

• Płaskie zagranie Mathieu niemal z linii końcowej. Francuz podał za głęboko i Rulli łapie piłkę.

• Atak pozycyjny Barcelony i szybki przerzut na lewą stronę do Mathieu. Ten chciał szybko odegrać do Suareza na 30. metr, ale niecelne podanie zapoczątkowało kontrę, którą nie zdołał zakończyć strzałem Agirretxe

• Brawo dla... Bravo, który broni kąśliwe uderzenie Canalesa z prawego narożnika pola karnego. A na błąd czyhał już Vela.

• Messi ograł na zamach Yuri'ego w polu karnym i już składał się do strzału! Jednak gwizdek sędziego był szybszy - Argentyńczyk na spalonym.

• Kontratak gości nie przyniósł zagrożenia, Ciężar gry przeniósł się pod drugie pole karne, ale podbudowany poprzednimi interwencjami Rulli ubiegł Suareza.

• Iniesta trafia w słupek po uderzeniu głową! Kapitan Barcy dostał kapitalną piłkę od Suareza!

• Dani Alves na spalonym. Początek spotkania niespodziewanie należał do gości, ale w miarę upływu czasu wszystko wróciło do "normy".

• Kapitalna kolejna interwencja Rulliego! Messi zagrał prostopadle w tempo do Neymara, który chciał "objechać" bramkarza, ale ten zdołał wyłuskać piłkę spod nóg Brazylijczyka!

• Bez zagrożenia i Real Sociedad wyszedł z kontrą. Mathieu zablokował dośrodkowanie i remis z rzutach rożnych.

• Mathieu podłączył się do akcji i zagrał płasko w pole karne rywala. Ofiarna interwencja Martineza spowodowała, że gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Po chwili Rakitić na spalonym.

Bramkarz Realu Sociedad w poprzedniej sytuacji doznał urazu barku, ale wydaje się, że może grać dalej.

• W odpowiedzi goście. Vela nie kontrolował ustawienia obrony Barcelony i dał złapać się na spalonego.

• Kapitalna okazja gospodarzy! Prostopadle podanie do Suareza, który musiał uznać wyższość Rulliego na 14. metrze!

• Gwizdek sędziego i pierwsza polowa rozpoczęta!

• W sześciu rozegranych spotkaniach w tym sezonie Barcelona wygrała wszystkie. Ostatnio 3:0 z Villareal. Bilans bramek jest imponujący - 18:5.

Z kolei Real Sociedad przeciętnie radzi sobie w "delegacjach" - siedem punktów po sześciu meczach nie rzuca na kolana. Tym bardziej, że naprzemiennie wygrywają (3:0 z Granadą oraz 4:0 z Levante) i przegrywają (0:1 Betis, 1:3 Malaga, 0:2 Las Palmas). Dzisiaj wypada... wygrać na Camp Nou. Czy to się powiedzie?

• Neymar, Luis Suarez oraz Imanol Agirretxe są na podium klasyfikacji strzelców. Mają odpowiednio 12, 11 i 9 trafień na koncie. Co ciekawe, napastnik gości strzelił prawie 2/3 bramek Realu Sociedad w tym sezonie (z 14).

• Po 12 kolejkach goście są na czternastej pozycji z dorobkiem 12 punktów. Piłkarze z Kraju Basków mają zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, którą otwiera Las Palmas, Levante (po 10 punktów) i Malaga (9). "Nad kreską" są Granada (10 pkt.), Getafe (11) i Sporting Gijon (12).

FCB jest liderem z 30 punktami na koncie. O cztery "oczka" wyprzedza Atletico Madryt, a drugiego przedstawiciela ze stolicy - Real - o sześć.

• Rezerwowi "Dumy Katalonii": ter Stegen - Bartea, Munur, Jordi Alba, Sandro, Adriano, Vermaelen.

• Rezerwowi Realu Sociedad: Bardaji - C. Martinez, Bruma, Hector, Reyes, De la Bella, Oyarzabal

• Rozgrzewka przed meczem...

• Odpowiedź na to i wiele innych pytań, które pojawią się w trakcie trwania meczu poznamy odpowiedź za dwie godziny.

Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Sobotni maraton z piłką na wysokim poziomie zaczynamy w stolicy Katalonii, gdzie za pół godziny FC Barcelona zmierzy się z Realem Sociedad San Sebastian. Czy Baskowie nie obawiają się rozpędzonego rywala, który kilka dni temu rozbił na Camp Nou AS Roma?

• FC Barcelona - Real Sociedad LIVE!

Zapowiedź: FC Barcelona - Real Sociedad LIVE! Kolejne katalońskie show na Camp Nou?

Katalończycy są liderem La Liga i na chwilę obecną mają cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Atletico Madryt. Przed tygodniem Blaugrana odniosła niezwykle cenne zwycięstwo w prestiżowym w świecie Gran Derbi, w którym rozbiła Real Madryt 4:0. Jakby tego było mało, gracze Luisa Enrique we wtorek w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przed własną publicznością w drobny mak rozbiła rzymską Romę 6:1.

Drużyna Eusebio Sacristana obecnie z dorobkiem dwunastu punktów zajmują czternastą pozycję ww tabeli i nad strefą spadkową mają tylko dwa "oczka" zapasu. Przed tygodniem goście dzisiejszego spotkania pokonali Sevillę, przerywając passę dwóch meczów bez wygranej.

Real Madryt - FC Barcelona 0:4

• Wyścig po koroną króla strzelców '15 trwa!

"Lewy" odrobi dziś bramkę straty? [KLASYFIKACJA STRZELCÓW, TERMINARZ]

Piłka nożna to gole, gole to piłka nożna. Bez nich nie byłoby niezwykłej popularności tego sportu, a my właśnie możemy śledzić jak trzech niezwykłych piłkarzy uczestniczy w nieoficjalnych zawodach na najlepszego strzelca w 2015 roku. Szalony wyścig trwa, pretendenci czyhają tuż za czołówką, a - co najważniejsze - co chwila padają kolejne bramki. Dlatego prezentujemy zebrane informacje, które będą aktualizowane, aby kibic już nie bał się o to, że się w tym wszystkim pogubi.