FC Barcelona

3

SD Eibar

0

• Już nie było gwizdów, jak to miało miejsce po zakończeniu pierwszych trzech kwadransów. Barcelona biła głową w mur aż w końcu skruszał i udało się strzelić trzy bramki. 22 punkty po 8 kolejkach robi wrażenie. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i od razu zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Do następnego.

• Barca jak na razie bez straty gola ;) Tak, ale zobaczymy jak długo. Za tydzień Gran Derbi ;)

• Koniec spotkania! FC Barcelona strzeliła po przerwie trzy bramki i wygrała z SD Eibar, ale trzeba przyznać, że przyszło to z trudem. Na listę strzelców wpisali się Xavi Hernandez, Neymar oraz Lionel Messi.

• U la la! Szybkie rozegranie i wypieszczone podanie Andresa Iniesty na głowę do Lionela Messiego. Xabi Irrureta górą!

• Jeszcze jeden korner, ale tym razem dla gospodarzy (dwunasty)...

• Jedna z ostatnich akcji w tym meczu daje Eibarowi (trzeci) rzut rożny. Raul Albentosa wyskakuje najwyżej w polu karnym i posyła piłkę głową tuż obok słupka bramki Claudio Bravo.

• Trzy minuty doliczone przez Jose Antonio Teixeirę Vitienesa

• Indywidualna akcja Lionela Messiego zwieńczona bombą z czternastu metrów. Xabi Irrureta broni na raty.

• Sandro strzela zza pola karnego i Xabi Irrureta pewnie chwyta piłkę.

• Rzut wolny dla Eibar i stykowa piłka dla Claudio Bravo oraz Dereka Boatenga. Ułamek sekundy i rezerwowy pomocnik gości uprzedziłby wychodzącego z bramki Chilijczyka, posyłając piłkę głowa do siatki!

• Atak bez wiary Eibar skutecznie przerwany przez Jeremy'ego Mathieu. Na tyle udanie, że od autu grę wznawia Blaugrana.

• Żółta kartka dla Andresa Iniesty za faul taktyczny.

• Sandro ma dwie okazje, których nie był jednak w stanie wykorzystać. Wynik pozostaje bez zmian.

• TAK STRZELA NEYMAR...

... A TAK LIONEL MESSI

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Munir El Haddadi melduje się na murawie, którą opuszcza strzelec drugiej bramki, Neymar.

• ... a Dani Nieto, wychowanek FCB, zmienia Saula Berjona.

• Derek Boateng zastępuje Andera Capę.

• Zupełne rozluźnienie w szeregach gospodarzy. Dwójkowa akcja Lionela Messiego z Neymarem i ten pierwszy strzela z lewej strony pola karnego. Piłka odbija się od dalszego słupka i wpada do siatki.

• GOL, LIONEL MESSI

• Brazylijska akcja: Dani Alves zagrywa z prawej strony na 12. metr do Neymara, a ten z woleja podwyższa prowadzenie.

• GOL, NEYMAR

• Sandro melduje się na murawie. Opuszcza ją Pedro.

• Pojedynek Gerard Pique - Federico Piovaccari na remis. Najpierw poradził sobie z rywalem obrońca Barcelony, a chwilę potem Włoch ograł bez trudu rywala i strzela anemicznie by pokonać Claudio Bravo. Chilijczyk z czystym kontem w całym sezonie.

• Naciskany przez LM10 Raul Albentosa wybija piłkę na rzut rożny. Po nim, i koronkowej akcji, Lionel Messi strzela w boczną siatkę! Po drodze był rykoszet.

• Lillo Castellano fauluje Neymara. Między tymi zawodnikami doszło do ostrzejszej pogawęki.

• Lillo Castellano nie patyczkuje się i wybija piłkę na rzut rożny. Po chwili "strzało-podanie" Pedro po zagraniu z głębi pola wychwycone przez bramkarza Eibar.

• GOL XAVI'EGO HERNANDEZA PO PODANIU LIONELA MESSIEGO

• Prostopadłe podanie Lionela Messiego w pole karne do Xavi'ego, który uprzedzając wychodzącego bramkarza strzela "podcinką" w stronę dalszego słupka.

• GOL, XAVI HERNANDEZ

• Dani Alves z "uporem maniaka gra na centry. Xabi Irrureta znowu szybszy, tym razem od nabiegającego Lionela Messiego.

• Xabi Irrureta na raty łapie piłkę adresowaną do Jeremy'ego Mathieu.

• Zmiana w ekipie gości: Federico Piovaccari (m. in. Steaua Bukareszt) za Javiera Larę

• Javier Mascherano, który od bardzo dawna nie grał na pozycji defensywnego pomocnika, faulowany ok. 25 metrów od bramki beniaminka.

• Tak też się dzieje: wymuszona zmiana - za Sergi Roberto na boisku melduje się Andres Iniesta.

• Do wejścia szykuje się Andres Iniesta. Zmiana nie będzie konieczna w szeregach gości.

• Javier Lara upomniany żółta kartką, ale konieczna jest pomoc medyczna Sergi Roberto oraz Lillo.

• Spóźnione podanie Dani Alvesa w pole karne. Piłka poszła za plecy wbiegających Neymara oraz Lionela Messiego co ułatwiło interwencję Raulowi Albentosowi. Po chwili Dani Alves zablokowany na prawej stronie. Mimo to poszła centra w pole karne, po której Gerard Pique strzela głową ponad poprzeczką.

• 75 546 kibiców na trybunach Camp Nou.

• Neymar skutecznie blokowany przy linii pola karnego. Aut dla gospodarzy na wysokości "16".

• Gerard Pique strzela głową ponad poprzeczką. Z rzutu rożnego centrował Xavi.

• Eneko Boveda wybija piłkę na rzut rożny spod nóg Jordi Alby.

• Druga połowa rozpoczęta. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Po pierwszej połowie nasuwa się skojarzenie meczu Polska - Niemcy. Z tą różnicą, że beniaminek La Liga jest bardzo nieskuteczny, jakby paraliżowała go możliwość strzelenia bramki Dumie Katalonii. Fatalna postawa pod koniec pierwszej odsłony Gerarda Pique mogła spowodować jeszcze większą nerwowość gdyby Ander Capa i Saul Berjon wykorzystali swoje okazje. Piłkarze Luisa Enrique biją głową w mur. Jak będzie w drugiej połowie? Wracamy za kilka minut.

• FC Barcelona - Eibar

• Gwizdek sędziego i... gwizdy kibiców Blaugrany kończą pierwszą połowę. FC Barcelona niespodziewanie bezbramkowo remisuje z SD Eibar.

• Lillo Castellano upomniany żółtą kartką.

• Saul Berjon marnuje "setkę"! Dostaje piłkę z głębi pola i po dobrym "sklejeniu" piłki strzela wprost w Claudio Bravo!

• Lionel Messi strzela głową (!) w sam środek bramki! Xabi Irrureta pewnie broni.

• Płaskie uderzenie Xavi'ego zza linii pola karnego i Xabi Irrureta paruje piłkę na rzut rożny.

• Ależ okazja SD Eibar do objęcia prowadzenia! Ander Capa, po prostopadłym podaniu z głębi pola, uprzedza wychodzącego z bramki Claudio Bravo i strzela do pustej bramki... w boczną siatkę!

• Neymar "dopiął swego". Zostaje upomniany żółtą kartką za faul.

• Za mocne, głębokie, dośrodkowanie Dani Alvesa i faul w ofensywie Neymara, który oburącz odpycha Eneko Bovedę.

• Duży błąd we własnym polu karnym popełnia Gerard Pique i Ander Capa uprzedzony przez naprawiającego błąd kolegi Jeremy'ego Mathieu. Po chwili akcja lewą flanką Neymara i ku jego 'rozpaczy' wychodzi z piłką poza linię końcową.

• Centrostrzał Lionela Messiego z prawego Narożnika pola karnego. Piłka po koźle mija w nieznacznej odległości lewy słupek bramki Xabi Irrurety. A do strzału głowa składał się... Xavi!

• Zupełnie nieudane uderzenie z dalszej odległości Dani Alvesa. Piłka mija bramkę Eibar o 2-3 metry.

• Gra Dani Alvesa na prawej stronie jest dość schematyczna i radzą sobie obrońcy Eibar. Dalekie podanie, z pominięciem drugiej linii, do Saula Berjona przecięte przez Jeremy'ego Mathieu.

• Podbita piłka po uderzeniu Sergi Roberto i Xabi Irrureta pewnie piąstkuje. A do piłki skakał Pedro.

• Pedro nie sięga piłki głową po centrze z lewej flanki Jordi Alby.

• Zagranie z prawej strony Dani Alvesa w pole karneo zostało zablokowane przez Abrahama. Czwarty rzut rożny i Xabi Irrureta uprzedza skaczącego do "główki" Jeremy'ego Mathieu.

• W gąszczu w polu karnym Lionel Messi zdołał oddać strzał! Piłka przelatuje obok prawego słupka!

• Jeszcze jeden korner dla Blaugrany. Górą obrońcy Eibar, ale piłka znajduje się znowu w pobliżu "16" gości. ..

• Jordi Alba w roli lewoskrzydłowego. Dobra centra w pole karne i Neymarowi zabrakło centymetrów by trafić w piłkę.

• Xabi Irrureta wygrywa pojedynek sam na sam z Lionelem Messim! Instynktownie broni strzał, parując piłkę na rzut rożny.

• Lionel Messi wpada w pole karne i niemal od razu dostaje piłkę od Neymara. Od jeden kontakt Argentyńczyka z piłką i wślizg Raula Albentosa.

• Podanie na wolne pole do Andera Capy, ale za mocne dla tego zawodnika. Claudio Bravo od bramki.

• Nieco ponad kwadrans gry za nami. SD Eibar gra pięcioma zawodnikami w obronie i do tej pory zdaje to egzamin.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z prawej flanki Dani Alvesa i Neymar pada w polu karnym. Zdaniem sędziego nie było przekroczenia przepisów przez baskijskiego zawodnika.

• Złe dośrodkowanie Lionela Messiego z rzutu wolnego. Wszyscy jego koledzy z drużyny pobiegli w stronę prawego słupka, a piłka poszła za plecy. Xabi Irrureta wznawia grę z "piątki".

• Ander Capa faulowany na lewej stronie i rzut wolny. W momencie dośrodkowania 2-3 piłkarzy Eibar było na spalonym.

• Goście rzadko przekraczają linię środkową. Tym razem się udało i podanie w stronę Saula Berjona przecięte przez Gerarda Pique przed linią szesnastego metra.

• Borja Ekiza wybija piłkę z pola karnego po płaskim zagraniu Jordi Alby.

• Atak lewą stroną gospodarzy i podanie w pole karne do Lionela Messiego, który naciskany przez trzech rywali traci piłkę.

• Bez zagrożenia pod bramką Xabi Irrurety.

• Strzał z pola karnego Lionela Messiego zablokowany, ale piłka wychodzi na rzut rożny.

• Saul Berjon zgodnie z przepisami odepchnięty przez Gerarda Pique. Kontra baskijskiego zespołu spaliła na panewce.

• Kontra beniaminka i Saul Berjon faulowany ponad 30 metrów od bramki Claudio Bravo. Szybko rozegrany stały fragment, a piłka ostatecznie wpada do rękawic chilijskiego bramkarza.

• Atak pozycyjny ze zmianami stron w wykonaniu piłkarzy FC Barcelona. Po chwili Sergi Roberto, który gra pierwszy mecz od początku spotkania, strzela zza pola karnego. Uderzenie zablokowane.

• Jose Antonio Teixeira Vitienes daje znać gwizdkiem i gospodarze zaczynają pierwszą połowe.

• Tradycyjnie zachęcam do aktywności w komentarzach, w tym pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Zakończyło się spotkanie w Bilbao. Wynik nie uległ zmianie.

• Natomiast do 85. minuty w meczu Athletic Bilbao - Celta Vigo jest 1:1. Gole: Aduriz z rzutu karnego, a dla Celty trafil Nolito. O godz. 20:45 rozpocznie się ostatnie zaplanowane na dzisiaj spotkanie, w który inny beniaminek, Cordoba, podejmie Malagę.

• W rozegranym dzisiaj spotkaniu Levante uległo u siebie Realowi Madryt aż 0:5. Dwie bramki dla "Królewskich" strzelili Cristiano Ronaldo, a po jednej dołożyli Javier "Chicarito" Hernandez, Isco oraz James Rodriguez. Po ośmiu meczach Real jest drugi, ze stratą jednego punktu do Dumy Katalonii, która może dzisiaj odskoczyć największemu rywalowi.

• Gwoli ścisłości: asystentami (liniowymi) Jose Antonio Teixeiry Vitienesa są dzisiaj Francisco Lamsfus oraz Cesar Garcia. Z kolei sędzią technicznym jest Adrian Cordero.

• Rezerwowi FC Barcelona: Marc Andre ter Stegen, Andres Iniesta, Rafinha, Marc Bartra, Adriano, Sandro Ramirez, Munir El Haddadi.

• Rezerwowi SD Eibar: Dani Nieto, Dejan Lekić, Derek Owusu Boateng, Federico Piovaccari, Raul Navas, Jaime.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Na analizę przyjdzie czas, ale wcześniej zobaczmy, kogo obaj trenerzy mają w obwodzie.

• Z kolei SD Eibar spisuje się całkiem przyzwoicie - z dorobkiem dziewięciu punktów jest na dziesiątej pozycji. Tyle samo "oczek" ma piętro wyżej Espanyol, oraz ulokowane niżej Almeria oraz wcześniej wspomniana Malaga.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Ba, w 7 spotkaniach wygrywali sześciokrotnie, zachowując przy tym czyste konto. Jedyna "wpadka" miała miejsce 24 września, kiedy to piłkarze Luisa Enrique zremisowali bezbramkowo z Malagą.

• Zanim pojawią się składy, a to już niebawem, spójrzmy kto dzisiaj na pewno nie zagra. W ekipie gości zabraknie na pewno Mikely Arruabarreny (większość kibiców może go kojarzyć z epizodem (to chyba dobre słowo) w Legii Warszawa) oraz Manu del Morala. W kadrze FCB nie ma m.in. kontuzjowanego Douglasa.

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Kłaniam się nisko (do klawiatury także).

• Na zakończenie sobotnich spotkań 8. kolejki Primera Division przenosimy się na Camp Nou, gdzie za trzy kwadranse FC Barcelona podejmie beniaminka, SD Eibar!