5

Sevilla FC

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy.

• Barcelona absolutnie zdominowała starcie i zasłużenie rozgromiła Sevillę aż 5-1. Mimo złego wyniku dla przyjezdnych, warto wyróżnić Grzegorza Krychowiaka, który kilkukrotnie pokazał swoje umiejętności indywidualne. Oczywiście oprócz trzech punktów ważny jest fakt, że Leo Messi został najlepszym strzelcem w historii ligi hiszpańskiej.

• Kolejny rzut rożny dla Sevilli. Dośrodkowanie Aspasa zablokowane przez Pique.

• Blisko zamknięcia dośrodkowania z rzutu rożnego Grzesiek Krychowiak, jednak zabrakło kilku centymetrów naszemu rodakowi. Od bramki Bravo.

• Groźny strzał z woleja z lewej nogi Neymara, jednak Beto pewnie łapie piłkę w tzw. koszyk.

• Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę w okolicach koła środkowego.

• Schodzi z boiska Jordi Alba, który zagrał dobre spotkanie, a w jego miejsce były gracz Sevilli, Adriano.

• Teatr jednego aktora. Hat-trick Messiego. Dwójkowa akcja między Argentyńczykiem i Neymarem, który "na ścianę" oddał piłkę Lionelowi, ten strzałem po ziemi pokonał Beto.

• Przy aplauzie trybun boiska opuszcza Xavi. Za niego wchodzi Rafinha.

• Za Luisa Suareza wchodzi Pedro Rodriguez.

• Historia dzieje się na naszych oczach. Lionel Messi podwyższa na 4-1 i dzięki temu golowi staje się najlepszym strzelcem w historii ligi hiszpańskiej!

• Do wejścia na murawę przygotowuje się Pedro.

• Dobra dwójkowa akcja między Albą i Suarezem, jednak lewy obrońca uderzył niecelnie.

• Pewnie prowadzenie sprawiło, że Barcelona spokojnie i cierpliwie rozgrywa akcję na 40.-50. metrze od bramki rywala.

• Luis Suarez idealnie wrzucił piłkę na głowę Ivana Rakiticia i ten bez żadnych problemów podwyższył na 3-1

• I przy oklaskach publiczności Gerard Deulofeu zmienia Aleixa Vidala.

• Podwójna zmiana w Sevili. Gameiro za Denisa Suareza.

• Statystyka strzałów jest bezlitosna: 10 Barcelona, 0 Sevilla.

• Jeremy Mathieu fauluje Bakkę i przerywa akcję gości. Żółta kartka dla Francuza.

• Od kilku minut Barcelona cierpliwie szuka dziury w formacji defensywnej Sevilli, jednak żadna z prób nie skończyła się strzałem.

• Sevilla cierpliwie rozgrywa akcję. Piłkarze Barcelony nie zakładają pressingu i czekają, co zrobią z piłką rywale.

• Błyskawiczna odpowiedź Barcelony! Neymar głową strzela kolejną bramkę w tym sezonie. Autorem asysty Xavi Hernandez.

• Nicolas Pareja ukarany zółtym kartonikiem za przytrzymywanie Luisa Suareza.

• Wrzutka Vitolo w pole karne, jego akcję zamyka...Jordi Alba. Warto zaznaczyć, że cała akcja zaczęła się od przechwytu Grzegorza Krychowiaka.

• Od środka boiska drugą połowę rozpoczynają piłkarze Sevilli. Zaczynamy drugą część meczu.

• FC Barcelona wyraźnie dominuje w spotkaniu, jednak od jednych i od drugich oczekujemy więcej. Po pierwszej połowie, nie oszukujmy się, nudnej połowie, Barca prowadzi 1-0 z Sevillą po znakomitym trafieniu Leo Messiego. Wracamy za kwadrans.

• Długa piłka Leo Messiego do Jordiego Alby, ten puszcza piłkę między nogami Beto, ale tuż przed linią obrońca Sevilli wybił piłkę na rzut rożny.

• Dobra gra obronna Sevilli, piłkarze trzymają krótkie odległości między sobą, a linia obrony i pomocy scaliła się w jedną formację defensywną.

• Głośne gwizdy z trybun, ponieważ sędzia po raz kolejny nie odgwizdał ewidentnego faulu, tym razem na Leo Messim.

• Po raz kolejny moment spotkania, w której ani jedni, ani drudzy nie są w stanie wykreować dobrej okazji. Wszystkie próby ataku kończą się albo faulem, albo stratą.

• Coke brzydko zaatakował Neymara, robiąc wślizg w nogi Brazylijczyka zza jego pleców. Ewidentny faul i słuszna decyzja arbitra.

• Groźne dośrodkowanie Figueirasa, jednak żaden z jego kolegów nie przeciął świetnej centry. Całą akcję wyjaśnił Alba, wybijając piłkę z pola karnego.

• Barcelona spokojnie od dobrych kilku minut gra atakiem pozycyjnym, lecz nie daje to żadnych efektów w postaci gola ani strzałów. Gracze Unaia Emery'ego skutecznie przerywają ataki Barcy faulami.

• Sevilla założyła pressing, co daje efekt w postaci niecelnego podania w formacji obronnej jednego z defensorów. Rzut z autu dla Sevilli na wysokości pola karnego Barcy.

• Tak się złożyło, że Neymar założył siatkę Messiemu i tym zagraniem rozpoczął kontrę zespołu z Ramon Sanchez Pizjuan. Kontratak jednak szybko legł w gruzach.

• Kolejny rzut wolny, lecz tym razem Xavi decyduje się na dośrodkowanie w kierunku Neymara. Brazylijczyka ubiegli obrońcy Sevilli.

• Warto dodać, że tym trafieniem Leo Messi wyrównał rekord Telmo Zarry i jest zaledwie jeden gol od zostania najlepszym strzelcem w historii ligi hiszpańskiej.

• Kapitalny gol Leo Messiego!!! Owacja na stojąco dla Argentyńczyka, który w okienko bramki Beto huknął nie do obrony. Barcelona prowadzi 1-0.

• Ever Banega fauluje swojego rodaka, Leo Messiego, na dwudziestym metrze od własnej bramki. Dobra okazja na zdobycie gola z rzutu wolnego.

• Sevilla, kiedy już przejmie piłkę, traci ją na 40. lub 50. metrze od bramki Barcelony. Z kolei gospodarze gubią się, gdy zbliżają się do pola karnego Sevilli.

• Sevilla coraz śmielej próbuje atakować, jednak za każdym razem ich umiejętności ofensywne są mniejsze niż te obronne Barcy.

• Bardzo dobra akcja Barcelony, szybkie podania z pierwszej piłki, jednak Dani Alves, będąc na jedenastym metrze od bramki, postanowił dośrodkować i tym zagraniem zepsuł efektowną akcję.

• Długa piłka na dobieg do Luisa Suareza, jednak w porę z bramki wyszedł Beto i zablokował uderzenie Urugwajczyka. Autorem podania Xavi Hernandez.

• Pierwsza interwencja Beto, który musiał wybronić strzał Messiego. Uderzenie nie było na tyle silne, by portugalski golkiper miał być zaskoczony.

• Świetnie Grzegorz Krychowiak przejął piłkę spod nóg Messiego i tym samym zatrzymał groźnie wyglądającą okazję.

• Barcelona rusza z akcją, Ivan Rakitić szuka na lewej stronie Neymara, który... wiązał buta i nie brał udziału w ataku.

• Gerard Pique zablokował podanie Denisa Suareza, Barcelona rusza z kontrą.

• Pierwsza próba Sevilli. Goście spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Barcelony.

• Sędzią dzisiejszego meczu nie jest Clos Gomez, jak możecie przeczytać w panelu, a Martinez Munuera.

• Piłka na środku boiska, sędzia gwiżdże po raz pierwszy. Zaczynamy!

• Z głośników na Camp Nou słyszymy hymn Barcelony, co oznacza, że piłkarze wychodzą na murawę przy oklaskach publiczności.

• Piłkarze czekają w tunelu na wyjście na boisko.

• W Sevilli występuje dwóch piłkarzy FC Barcelony, którzy są na wypożyczeniu na Ramon Sanchez Pizjuan. Jeden z nich, Denis Suarez, zaczyna mecz od pierwszej minuty, zaś drugi, Gerard Deulofeu, zaczyna mecz na ławce.

• A na ławce rezerwowych Sevilli zasiądą: Rico, Kołodziejczak, Reyes, Deulofeu, Mbia, Gameiro, Aspas,

• Ławka rezerwowych Barcelony na dziś: Ter Stegen, Bartra, Adriano, Rafinha, Roberto, Munir, Pedro.

• Znamy jedenastki, w jakich wybiegną dziś obie ekipy. Oczywiście są one widoczne w panelu po lewej stronie.

• Zapraszamy na relację z hitu 12. kolejki La Liga. Na Camp Nou FC Barcelona podejmie Sevillę.