Malaga CF

0

FC Barcelona

0

• Baaaaardzo słaby mecz Barcelony i bezbramkowy remis zupełnie bezzębnej w ofensywie Blaugrany. Pierwsza strata punktów przez Katalończyków w tym sezonie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec!

• Amrabat złapany na spalonym.

• Trzy minuty doliczone.

• Adriano miękko zagrał w pole karne w kierunku Sandro, ale piłkę przejął Kameni.

• Barcelona nie strzeli dzisiaj bramki. Zupełnie nie idzie dzisiaj gra drużynie Luisa Enrique.

• Zupełnie nieudana wrzutka z prawej strony boiska Adriano.

• Zmiana w Maladze. Schodzi Juanpi, wchodzi Recio.

• Centry Rakiticia znajdują dziś stoperów Barcy, ale tym razem Pique uderzył niecelnie!

• ... i dla Weligtona, który mógł jednak zobaczyć coś więcej za swoje bezczelne zachowanie wobec Messiego, którego złapał za twarz.

• Zamieszanie na boisku. Żółta kartka dla Pique...

• Messi efektownym rajdem wywalczył tylko rzut rożny dla Barcelony.

• Przechwyt Iniesty na połowie rywala, jednak kombinacyjna akcja Barcy kończy się zablokowanym strzałem Rakiticia.

• Barcelona jakby opanowała sytuacje na boisku, ale do końca spotkania pozostało już bardzo niewiele.

• Druga zmiana w Maladze. Juanmi za Castillejo.

• Kameni broni groźny strzał głową Pique! Sędzia jeszcze gwizdnął faul w tej sytuacji.

• Malaga CF - FC BarcelonaMalaga CF - FC Barcelona

• Rozegranie rzutu wolnego przez Barcelonę kończy się zupełnie nieudanym strzałem z dystansu Jordiego Alby.

• Nie zobaczymy Xaviego na boisku. Adriano zmienia bowiem Douglasa.

• Teraz podobny faul po drugiej stronie boiska i żółta kartka dla Rosalesa.

• Słupek! Z rzutu wolnego Luis Alberto niespodziewanie zdecydował się na strzał, ale Bravo zdołał sparować piłkę na słupek!

• Faul Douglasa przy linii bocznej pola karnego i żółta kartka.

• Castillejo zakręcił Bartrą w polu karnym i wycofał piłkę przed pole karne, gdzie minimalnie niecelnie huknął Rosales!

• Zmiana w Maladze. Schodzi Duda, wchodzi Luis Alberto.

• Kameni chwyta piłkę po centrze Rakiticia z kornera.

• Sandro uderza z narożnika pola karnego, a odbita od Sergio Sancheza piłka wychodzi na korner.

• Z kolei Munir zmienia Neymara.

• Schodzi z boiska Pedro, a w jego miejsce Sandro.

• Już przygotowani do gry Sandro i Munir. Zejdą Pedro i Neymar?

• Bartra! Rakitić z rzutu rożnego idealnie dośrodkował na głowę Bartry, który pomylił się dosłownie o centymetry!

• Rakitić szukał w polu karnym Neymara, ale tam Brazylijczyk został uprzedzony i odpowiednio nastrzelony piłką przez Sergio Sancheza.

• Ostre dośrodkowanie z lewego skrzydła Jordiego Alby wychodzi poza boisko. Wyraźnie nie idzie dzisiaj Barcelonie.

• Paradoksalnie to gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w drugą część spotkania. To piłkarze Javiego Gracii są przy piłce i głównie na połowie rywala. Barca wygląda na rozkojarzoną.

• Kiepskie dośrodkowanie Alby. Piłkę przejmuje Miguel Torres i odgrywa ją bezpiecznie do Kameniego.

• Niezły debiut na prawej obronie notuje Douglas, który spisuje się bardzo solidnie w defensywie. Brakuje go jednak w atakach pozycyjnych, gdzie wydaje się nieco stremowany i ogranicza się do najprostszych środków.

• Pogubili się goście we własnych szeregach obronnych, Malaga przejęła piłkę i wywalczyła rzut wolny 35 metrów od bramki Bravo.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• W innych równolegle toczonych spotkaniach:

• Sevilla - Real Sociedad 1:0
    • Granada - Levante 0:0
  • Słabe spotkanie na La Rosaleda. Barca niemrawo atakuje, Malaga dobrze się broni i niewiele więcej. Bezbramkowy remis w takim wypadku jest czymś naturalnym, ale może to się zmieni po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Bardzo słabe dośrodkowanie z prawej strony Douglasa. Piłka poza boiskiem.

• Szybka akcja Barcelony, płaskie ostre dogranie z lewej strony Alby wzdłuż bramki, gdzie centymetrów zabrakło Messiemu, aby sięgnąć piłki!

• Alba wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Sędzia dopatrzył się teraz pozycji spalonej Leo Messiego w niezłej akcji Barcelony.

• Barcelona gra cierpliwie, ale nie przynosi jej to sytuacji bramkowych w tym meczu. Nie klei się gościom gra ofensywna w tym spotkaniu, ale spora w tym zasługa dobrze ustawionych piłkarzy Malagi.

• Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Leo Messiego w akcji ofensywnej Barcelony. Dość kontrowersyjna decyzja.

• Ostra centra Messiego pada łupem Kameniego.

• Pedro sfaulowany teraz w narożniku boiska przez Weligtona. Rzut wolny.

• Identyczna sytuacja po drugiej stronie boiska. Dośrodkowuje Douglas, łapie piłkę Kameni.

• Dośrodkowanie Dudy z lewego skrzydła wpada w ręce Claudio Bravo.

• Podkręcił kostkę Neymar na nierównej murawie na La Rosaleda. To nie są dobre warunki gry dla Brazylijczyka, który ostatnio ma co chwila problemy z lewym stawem skokowym.

• Messi blisko gola! Argentyńczyk doszedł do piłki po dośrodkowaniu Jordiego Alby, ale musiał uderzać klatką piersiową i nie trafił do bramki!

• Akcja dwójkowa Neymara z Leo Messim kończy się nieudaną wrzutką Argentyńczyka.

• Neymar swoim dośrodkowaniem szukał w polu karnym Messiego, ale ten przegrał pojedynek główkowy z Sergio Sanchezem.

• Rosales fauluje ostro Jordiego Albę. Hiszpan szybko się jednak pozbierał.

• Nie boi się atakować Malaga. Teraz bardzo niecelnie z dystansu uderza Sergi Darder.

• Dobre dośrodkowanie Alby, w polu karnym na piłkę starał się nabiec Pedro, ale nie zdołał oddać skrzydłowy Barcy celnego strzału z pierwszej piłki.

• Messi z rzutu wolnego uderza ponad poprzeczką bramki Kameniego!

• Rakitić faulowany około 25 metrów od bramki Kameniego. Szansa dla Barcy

• W słabej kondycji jest murawa na La Rosaleda. Dużo piasku i momentami trawa 'fruwa' całymi fragmentami.

• Dziesięć minut gry za nami. Barca stara się rozmontować defensywę Malagi, ale na razie przychodzi jej to z wielkim trudem.

• Kontratak Malagi, długa piłka do Amrabata, który w polu karnym tyłem do bramki poradził sobie z Albą, ale jego płaski strzał spokojnie złapał Bravo!

• Centra Rakiticia z rzutu rożnego pada łupem Kameniego.

• Niezłe dośrodkowanie z prawej strony Rakiticia, ale Neymar został w polu karnym uprzedzony przez Sergio Sancheza.

• Pedro płasko dośrodkował teraz w pole karne, ale piłka dotarła do Sergio Sancheza.

• Neymar zagrał znakomite prostopadłe podanie do Pedro, ale ten potknął się i w sposób komiczny przewrócił. Piłka dla Malagi.

• Agresywnie od pierwszych minut Malaga. Ciekawe, jak długo starczy animuszu zawodnikom Javiego Gracii.

• Bartra dobrze wybija piłkę głową po centrze Dudy.

• Gospodarze już zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Rozpoczynamy mecz!

• Zakończyły się spotkania z godziny dwudziestej. Oto wyniki:

• Almeria - Atletico 0:1
    • Rayo - Athletic 2:1
    • Eibar - Villarreal 1:1
  • Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę! Komplet widzów na La Rosaleda.

• Co ciekawe, równo 25 lat temu Luis Enrique jako piłkarz debiutował w La Liga w barwach Sportingu Gijon w starciu z... Malagą!

• W Barcelonie dzisiaj nie ma zawieszonego Suareza, wracających po urazach Rafinhi i Vermaelena, a także Mathieu i Alvesa, którzy z kolei dostali wolne.

• Ławka Malagi: Ochoa, Angeleri, Luis Alberto, Recio, Samuel, Santa Cruz, Juanmi.

• Ławka Barcelony: Ter Stegen, Mascherano, Adriano, Xavi, Sergi Roberto, Munir, Sandro

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Wśród gościu debiutuje Douglas!

• - Barcelona to zespół bardzo równy, który nie daje odetchnąć żadnemu rywalowi. Musimy się przygotować do tego, że będziemy krótko przy piłce i jak najbardziej nasze posiadania wykorzystać. Zobaczymy Malagę taką jak zawsze, bo dla mnie oprócz wyniku ważne jest też to, abyśmy dalej się rozwijali - to z kolei opinia Javiego Gracii, szkoleniowca gospodarzy.

• Luis Enrique przed tym meczem powiedział: - Nikt jeszcze nie wygrał ligi we wrześniu. Dopiero w marcu będzie można powiedzieć, kto będzie walczył o tytuł. W zeszłym roku walczyły o to trzy drużyny, a dzisiaj jeszcze bardzo ciekawie wyglądają drużyny Sevilli i Valencii. Jutrzejsze spotkanie będzie trudne, jak każdy mecz na wyjeździe. Jednak musimy zrobić więcej od rywala, bardziej się starać i będziemy wtedy bliżej triumfu.

• We wczorajszych meczach tej kolejki Real rozbił Elche 5:1 (cztery gole Ronaldo), a w derbach Galicji Celta ograła Deportivo 2:1. Trwają obecnie następujące spotkania (wyniki do przerwy):

• Eibar - Villarreal 1:0 (gol Arruabarreny)
    • Almeria - Atletico 0:0
    • Rayo - Athletic Bilbao 1:1
  • Jak spisuje się z kolei Malaga? Po zwycięstwie na inaugurację z Athletikiem Bilbao 1:0, Andaluzyjczycy dostali manto w Walencji na Estadio Mestalla 0:3, a następnie zanotowali dwa remisy z Levante (0:0) i Espanyolem (2:2). Zespół Javiego Gracii ma obecnie pięć punktów na koncie i przed tą kolejką zajmował w tabeli 10. miejsce.

• Faworytem tego spotkania jest oczywiście FC Barcelona, która rewelacyjne weszła w nowe rozgrywki. Drużyna Luisa Enrique w czterech meczach ligowych zdobyła komplet 12 punktów, nie tracąc nawet gola. Katalończycy ogrywali kolejno Elche (3:0), Villarreal (1:0), Athletic Bilbao (2:0) i Levante (5:0). Dodając do tego zwycięstwo w Lidze Mistrzów z cypryjskim Apoelem 1:0 osiągnięcie Barcy wygląda na jeszcze bardziej imponujące. Oczywiście nie trzeba przy tym dodawać, że to właśnie Blaugrana przewodzi ligowej stawce w tabeli.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 5. kolejki La Liga, w którym Malaga zmierzy się z FC Barceloną!