Malaga CF

1

Real Madryt

2

• Real zasłużenie wygrywa w Maladze 2:1 i umacnia się na prowadzeniu w Primera Division. Przed meczem Barcelony z Valencią Blaugrana traci do Królewskich już pięć punktów. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Żółta kartka dla Weligtona.

• Paragwajczyk pięknie posyła piłkę głową do siatki po centrze Arthura Boki i zdobywa gola kontaktowego. Na wyrównującego jest już chyba jednak za późno.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Roque Santa Cruz!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu. Tymczasem rzut rożny dla Malagi nie przynosi gospodarzom żadnego pożytku.

• Ostatnia zmiana w Realu. Chicharito za Bale'a.

• Niemożliwe!!! Juanpi z rzutu wolnego 'zawinął' piłkę w światło bramki, odbił ją Casillas, a Angeleri dobił wysoko ponad poprzeczką!

• Faul taktyczny Isco! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka!

• Varane zmienia Carvajala.

• Kapitalny kontratak Realu, Ronaldo doskonale zgrywa piłkę głową pod nogi rozpędzonego Bale'a, a ten mocnym strzałem w pełnym biegu pokonuje Kameniego! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gareth Bale!

• Po rzucie rożnym dla Realu do dośrodkowanej piłki doszedł w polu karnym Bale, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili Walijczyk bardzo niecelnie główkuje po dośrodkowaniu Isco.

• Casillas!!! Bramkarz Realu broni płaskie uderzenie Samuela Garcii, jak i późniejszą dobitkę z bliska Santa Cruza!

• Kartka dla Marcelo za ostry faul na Darderze.

• Trzecia zmiana w Maladze. Juanpi za Recio.

• Katastrofa w obronie Malagi i Ronaldo znalazł się w kolejnej kapitalnej okazji, ale znowu z kilku metrów nie potrafił pokonać Kameniego!!!

• Zmiana w Realu. Illarramendi za Benzemę.

• Znowu kontrowersja, bo Weligton domagał się rzutu karnego za faul Ramosa. Sędzia znowu nie reaguje.

• Żółta kartka dla Isco za ostry faul na rywalu.

• Szansa dla Malagi! Santa Cruz dochodzi do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale głową uderza ponad poprzeczką!

• Angeleri zmienia kontuzjowanego Sancheza.

• Roque Santa Cruz zdobywa korner dla Malagi po błędzie Carvajala.

• Tymczasem jest już pewne, że Angeleri nie wróci na boisko. Duży pech Argentyńczyka.

• Na razie jednak Ricardo Horta zmienia Dudę.

• Przerwa w grze, bo jakiejś kontuzji doznał teraz Sergio Sanchez. To może być koniec meczu dla defensora Malagi.

• Recio dobrze uderza z dystansu, Casillas niepewnie odbija przed siebie, ale ostatecznie piłka pada łupem bramkarza Realu!

• Ronaldo starał się teraz wbiec z piłką w pole karne przeciwnika, ale tym razem Kameni zdołał mu wyłuskać piłkę spod nóg.

• Kapitalny kontratak Królewskich! Ronaldo świetnie wyłożył piłkę jak na tacy Isco, ale ten przegrał pojedynek z Kamenim!

• Teraz mamy drobną kontrowersję w polu karnym Realu, gdzie Carvajal chyba trzymał Samu Castillejo. Sędzia jednak i tym razem nie podyktował karnego.

• Po kontrataku Królewskich bardzo mocno z dystansu uderza Kroos, ale Niemiec trafił tylko... w Garetha Bale'a, który zablokował piłkę!

• Po dynamicznej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Bale'a, Ronaldo złożył się do strzału nożycami, ale posłał piłkę obok bramki gospodarzy.

• No i była szansa dla Realu! Kroos swoim dośrodkowaniem znalazł Bale'a, ale ten główkował tuż nad poprzeczką!

• Bale był faulowany pod samą linią końcową boiska. Kolejny rzut wolny dla Realu.

• Rzut wolny dla Realu, James dośrodkowuje piłkę na głowę Ramosa, ten starał się ją zgrać do Bale'a, ale Walijczyk nie sięgnął futbolówki.

• Wznawiamy grę w Maladze!

• Real zasłużenie prowadzi w Maladze 1:0 po akcji Ronaldo i bramce Benzemy, ale do rozstrzygnięcia końcowego jest jeszcze daleko. Malaga, choćby za sprawą uderzenia z rzutu wolnego Dudy, pokazała, że jeszcze może zagrozić Królewskim i oby tak było w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Benzema zmarnował teraz dobrą okazję do celnego zagrania w pole karne do niepilnowanego Ronaldo.

• Żółta kartka dla Kroosa.

• Duda!!! Piękny strzał z rzutu wolnego z 30 metrów Portugalczyka trafia tylko w poprzeczkę bramki Realu!

• Bale wychodzi sam na sam z Kamenim, ale to Kameruńczyk wygrywa ten pojedynek!

• Duda z rzutu wolnego dośrodkowuje teraz prosto w ręce Ikera Casillasa.

• Rosales wybija piłkę na rzut rożny po groźnej centrze Bale'a w kierunku Ronaldo.

• Real wydaje się kontrolować przebieg spotkania. Na pewno bliżej jest bramki na 0:2, aniżeli na 1:1.

• Ronaldo uderzył potężnie z rzutu wolnego, Kameni wypluł piłkę przed siebie, ale Rosales zdołał wybić piłkę na korner.

• Darder fauluje teraz Ronaldo i ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

• Uderzenie głową Ramosa poszybowało teraz wyraźnie ponad poprzeczką bramki Kameniego.

• Sergio Ramos teraz był chyba ściągany za koszulkę w polu karnym rywala, ale zamiast karnego jest rzut rożny dla gości.

• Bale prawym skrzydłem wdarł się w pole karne, ale ostatecznie nie był w stanie dograć celnie do Benzemy.

• Samu Garcia na spalonym.

• Kapitalna szansa na zabójczą kontrę dla Królewskich, ale zepsuł ją niecelnym podaniem James Rodriguez.

• Casillas! Co on zrobił?! Po uderzeniu Dardera piłka katastrofalnie wyślizgnęła mu się z rąk, ale przekroczyła linię końcową centymetry obok słupka!

• Kontra Realu, goście wyszli we trójkę na Kameniego, ale Karim Benzema był jednak na spalonym i akcja została przerwana.

• Ronaldo wpadł w pole karne, na lewej stronie poradził sobie z Rosalesem i kapitalnie wyłożył piłkę Benzemie, który urwał się obrońcy i z pierwszej piłki pokonał Kameniego! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karim Benzema!

• Kameni znowu świetnie broni uderzenie Bale'a, ale wcześniej Ronaldo był na wyraźnym spalonym, a to właśnie Portugalczyk zagrywał w polu karnym do Walijczyka.

• Gareth Bale złapany na spalonym.

• Kwadrans gry za nami i naprawdę ciekawe widowisko trwa na La Rosaleda, choć na razie nie ma bramek.

• Po centrze z rzutu rożnego Dudy, dobrze we własnym polu karnym interweniuje Cristiano Ronaldo.

• Odpowiedź Malagi! Samu dośrodkowuje w pole karne na głowę Santa Cruza, ale po uderzeniu Paragwajczyka Casillas przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Kameni!!! Pogubiła się defensywa Malagi, Bale spokojnie zagrywa przed bramkę do Ronaldo, ale ten z sześciu metrów nie zdołał pokonać Kameniego!

• Cristiano Ronaldo pada w polu karnym Malagi, ale choć gestykuluje, to ewidentnie chciał wymusić jedenastkę w tej sytuacji.

• Bale zdobywa rzut rożny dla Królewskich.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, gdzie głową w sam środek bramki uderza Sergio Ramos! Sędzia nie podniósł chorągiewki, choć Hiszpan był na metrowym spalonym.

• Ronaldo na skrzydle był faulowany przez Rosalesa. Rzut wolny dla gości.

• Po rzucie rożnym dla Królewskich głową wyraźnie ponad bramką uderza Karim Benzema.

• Szybka kontra Realu! Ronaldo zagrywa w pole karne do Jamesa, ale ten zostaje zablokowany przez Rosalesa!

• Castillejo zakręcił teraz na lewym skrzydle Carvajalem, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do Santa Cruza.

• Pierwsze groźne uderzenie z dystansu Garetha Bale'a! Walijczyk mocno uderza zza pola karnego, ale odbija piłkę Kameni!

• Rozpoczynamy mecz na La Rosaleda!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Duda (Malaga) oraz Iker Casillas (Real M.)

• Malaga do tego spotkania przystępuje bez zawieszonego za kartki Ignacio Camacho, a także Nordina Amrabata, Juanmiego czy Francisco Portillo. W Realu z kolei pauzują dziś kontuzjowani Sami Khedira, Alvaro Arbeloa, Jese Rodriguez i Luka Modrić.

• Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas, Raphael Varane, Fabio Coentrao, Nacho Fernandez, Asier Illarramendi, Javier Hernandez, Diego Llorente.

• Rezerwowi Malagi: Guillermo Ochoa, Antunes, Marcos Angeleri, Juanpi, Ricardo Horta, Ezequiel Rescaldani, Luis Alberto.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Trener dzisiejszych gospodarzy, Javi Gracia, mimo że w zeszłym sezonie spadł z Osasuną Pampeluna do Segunda Division, potrafi bardzo dobrze zmotywować i ustawić zespół do walki z najlepszymi zespołami w La Liga. Wspominałem już, że jego Malaga w obecnym sezonie potrafiła już zremisować 0:0 z Barceloną, ale co więcej, w zeszłych rozgrywkach jego Osasuna nie tylko powtórzyła ten wynik, ale też u siebie zremisowała z Realem 2:2, a także rozbiła Atletico 3:0. To pokazuje, że Real w Maladze może nie mieć wcale łatwego zadania.

• Z kolei Malaga to jedna z rewelacji trwających rozgrywek. Podopieczni Javiego Gracii ostatnio również prezentują się bardzo przyzwoicie, dzięki czemu znajdują się na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Tylko Real, Barcelona, Atletico, Valencia i Sevilla zdobyły dotąd więcej punktów od Andaluzyjczyków, którzy na własnym stadionie potrafili zatrzymać choćby Barcelonę, z którą zremisowali 0:0.

• Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są goście. Real Madryt jest ostatnio w zabójczej formie, wygrywając 15 spotkań z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Królewscy liderują też Primera Division z przewagą dwóch punktów nad drugą Barceloną i z pewnością będą chcieli utrzymać to prowadzenie poprzez zwycięstwo na La Rosaleda.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki La Liga, w którym Real Madryt zmierzy się na wyjeździe z Malagą.