Przełamanie Valencii w La Liga! Espanyol wyjeżdża z Mestalla na tarczy [WIDEO]

Tomasz J. Górski
Fatalna seria piłkarzy Gary'ego Neville'a poszła w niepamięć. W sobotnim spotkaniu Valencia pokonała u siebie Espanyol Barcelona 2:1, chociaż przegrywała do 70. minuty. Licznik ligowych spotkań bez zwycięstwa zatrzymał się na numerze dwanaście. Dymisja angielskiego szkoleniowca zdaje się być odroczona.

Mimo rozczarowującej postawy w ostatnich tygodniach, miała miejsce ogromna mobilizacja wśród kibiców. Do południa wyprzedano niemal wszystkie bilety. Przy pełnych trybunach udało się wygrać mecz o „sześć punktów” – Espanyol balansuje na granicy utrzymania.

O zwycięstwie zdecydowały nie tylko strzelone bramki w odstępie pięciu minut, ale powrót do bramki Diego Alvesa. Do tej pory zmagał się z urazem i to był jego pierwszy mecz w tym sezonie. Brazylijczyk musiał wykazać się umiejętnościami już w czwartej, kiedy strzał Felipe Caicedo. Po chwili okazję miał Mamadoui Sylla, ale strzelił minimalnie obok bramki. Od tego momentu przeważali gospodarze. Jednak strzały Dani Parejo, Rodrigo Moreno mijały się z celem, albo skutecznie interweniował Lopez Sabata Pau

Po zmianie stron był stały obrazek – Valencia atakowała, ale to rywal strzelił jako pierwszy. Burgui dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Oscar Duarte, który popisał się celną główką. Pięć minut później Kostarykanin był bliski powtórzenia wyczynu, lecz minimalnie chybił. Po chwili szarżującego Victora Alvareza skutecznie powstrzymał Diego Alves. Widząc taki obrót spraw, Gary Neville wprowadził na boisko Alvaro Negredo. Ta zmiana okazała się strzałem w „dziesiątkę”. Joao Cancelo. W 71. minucie indywidualną akcją popisał się Joao Cancelo, wbiegając z piłką w pole karne. Tam ją stracił, ale znalazła się pod nogami Negredo, a ten po lekkim rykoszecie doprowadził do remisu. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu „Nietoperzom” udało odwrócić się losy spotkania. Denis Czeryszew zamknął akcję celną główką po dośrodkowaniu Sofiane'a Feghouli'ego z linii końcowej. Espanyol dążył do odrobienia strat. Strzał Abrahama obronił bramkarz Valencii, a w ostatniej akcji meczu Gerard Moreno uderzył nad poprzeczką.

Valencia CF – Espanyol Barcelona 2:1 (0:0)

Bramki: Negredo 71', Czeryszew 76' – Duarte 52'

Żółte kartki: Perez 33' – Gonzalez 13', Diop 43', Abraham 58'

Sędzia[b]: Carlos Der Cerro