3

Celta Vigo

0

• Real zrobił swoje i pobicie rekordu "Blaugrany" to wydaje się czysta formalność. "Galaktyczni" są naprawdę galaktyczni. Czas powiedzieć dobranoc i spokojnej nocy!

• Real ten mecz musiał wygrać i wygrał. Druga połowa w wykonaniu "Królewskich" zdecydowanie lepsza od pierwszej. Hat-trick CR7 i fantastyczny Marcelo. W drużynie gości na pochwały z pewnością zasługiwał Nolito. Tym samym piłkarze Carletto wyrównali rekord Barcelony 18. kolejnych zwycięstw.

• To nie jest mecza Bale'a. Walijczyk zmarnował okazję do kontry...

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Nolito ponownie będzie miał okazję do strzału z rzutu wolnego. Odległość to jakieś 20 metrów.

• To był już 23. gol w 14. meczu ligowym Cristiano Ronaldo! Szybka matematyka i mamy 1,64 gola na mecz. Dodatkowo, jeśli Portugalczyk podtrzyma taką strzelecką passę, sezon zakończy z 62 golami na koncie. Rekord Messiego (50 goli w lidze - przyp. red.) może być mocno zagrożony!

• Zamieszanie w obrębie pola karnego Realu. Dwa strzały Celty blokowane przez piłkarzy Realu.

• Upomniany Illaramendi

• Posiadanie piłki: 51 do 49 % na korzyść gości. Mała niespodzianka.

• Ależ zaskakująca (ale zrozumiała) zmiana. Cristiano Ronaldo ustępuje miejsca Javierowi Hernandezowi.

• Ostatnia zmiana u gości. Boisko opuszcza Krohn-Deli. Za niego Santi Mina.

• MVP! Ale nie Cristiano Ronaldo, który zalicza kolejny w swojej karierze hat-trick. Marcelo i jego asysta - palce lizać! Portugalczyk dopełnił tylko formalności!

• GOOOOOOL!!!! CRRRRRRRRRRRRIISTIANO RONALDOOOO!!!

• Znowu zmiana nietypowo zadaniowa. Za napastnika Benzemę pojawia się Fabio Coentrao.

• Nolito z narożnika pola karnego wykonywał ten rzut wolny! Tym razem boczna siatka, ale brakowało niewiele! Nolito coraz bliżej tego gola!

• Tym razem kartonik ogląda Alvaro Arbeloa. Wyraźnie spóźniony z interwencją defensor Realu

• Gareth Bale próbował strzelić gola głową, stojąc tyłem do bramki! Czujny Alvarez, ale było bardzo groźnie!

• I żółtko dla Pablo Hernandeza. Rozszalał się Undiano Mallenco.

• Ukarany Carvajal za protesty w stosunku do sytuacji, w której faulu na Hiszpanie arbiter nie zauważył.

• Nolito! Wydawało się, że to był groźny strzał, ale Casillas wszystko miał pod kontrolą!

• Kolejna zmiana Celty. Gustavo Cabral nie jest już zdolny do gry. W jego miejsce zobaczymy Sergi Gomeza

• Casillas na pełnym spokoju łapie piłkę w naprawdę groźnej sytuacji pod własną bramką.

• Leży na murawie Cabral. Mocno ucierpiał jego staw skokowy. Będzie konieczna zmiana.

• Strzał prosto w mur. Interweniował Gareth Bale

• Nolito chyba nie odda tego rzutu wolnego nikomu

• Zmiana w ekipie gości. Schodzi Fabian Orellana, a za niego skrzydłowy Augusto Fernandez.

• Będzie bardzo dobra okazja na gola dla Celty! Rzut wolny z 17 metrów!

• To był już 22. gol w 14. ligowym meczu! Cóż za statystyka...

• Spore zamieszanie i przypadkowość w polu karnym gości. Raz piłka się odbiła od pięty Portugalczyka, a dwa to obrońcy Celty do spółki wystawili jak na tacy futbolówkę do strzału CR7. Ten kropnął z woleja i nie dał szans Alvarezowi!

• GOOL!!! 2:0 dla "Królewskich"!!

• A ze strony gości wyróżniającą się postacią jest ewidentnie Sergio Alvarez. Popisał się już kilkoma naprawdę świetnymi interwencjami. Kolejna to ta, po strzale Walijczyka.

• Gareth Bale posłał bombę z lewej nogi, lecz wprost w Alvareza. Jedynie rzut rożny.

• Arbeloa zgolił swój bujny zarost i wygląda... 10 lat młodziej.

• Na man of the match wyraźnie klaruje nam się Marcelo. Jest wszędzie: skrzydło, środek. Podaje na "nos", do tego pół asysty przy golu. Bo to w końcu on podawał do "faulowanego" CR7.

• Pierwszy kwadrans po przerwie do zapomnienia.

• Jak na zawołanie: Nolito z pełnym impetem wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili "skasował" go Pepe.

• Napisalibyśmy coś o piłkarzach Celty, ale... Oni po prostu nie mają zbyt często piłki przy nodze. A jeśli mają, akcje kończą się na 35-40 metrze...

• Real wyraźnie przeszedł do ustawienia 4-4-2.

• A Hiszpan na boisku się pojawił i... musi się porządnie rozgrzać. To wszystko wynikiem nagłej zmiany za Jamesa.

• No i za Jamesa na murawie oglądać będziemy Alvaro Arbeloę.

• O zmianę prosi James Rodriguez. Tu chyba chodzi o jakiś uraz Kolumbijczyka

• Benzema zagrał zza obrońców i CR7 stanął sam przed bramkarzem gości! To musi być gol! To jednak był... spalony.

• Wracamy do obrazu sprzed przerwy. Real bardziej czeka na rywala, niżeli próbuje nawałnicy w stronę jego bramki.

• Co za wejście w drugą połowę mogła mieć Celta! Złamał akcję Fabian Orellana i uderzył po dalszym słupku. Piłka o centymetry minęła bramkę Ikera Casillasa!

• Zaczynamy grę w drugiej odsłonie spotkania!

• Do przerwy Real zasłużenie prowadzi z Celtą, aczkolwiek nie powala swoją grą. "Królewscy" grają w myśl zasady: wygrać najmniejszym nakładem sił. Póki co, plan realizowany w 100%, lecz prowadzenie 1:0 nie jest gwarantem końcowego sukcesu.

• Przeciągnięte to dośrodkowanie. Koniec pierwszej połowy

• Arbiter doliczył jedną minutę do pierwszej połowy meczu. Ostatnia jej akcja będzie należała do gości.

• Jeszcze groźny rzut wolny dla Celty. Może być ciekawie...

• Nic z tego...

• Korner dla gości

• Kąśliwie wzdłuż bramki wstrzelił piłkę tym razem Marcelo. To było trudne zadanie. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Tak, jak przypuszczaliśmy. Real poczuł krew i zaczyna nawałnicę. Strzelał James - z trudem interweniował Alvarez.

• Pierwsze przewinienie "Królewskich" kończy się upomnieniem dla Jamesa.

• Dodatkowo żółtko za protesty ujrzał Nolito.

• Żółtą kartką za faul na Cristiano Ronaldo został ukarany Jonny

• Podsumowując, pretekst do podyktowania faulu był, lecz nie ma co się oszukiwać. Portugalczyk widział, że do piłki nie dojdzie i ów pretekst wydaje się wobec tego... trochę śmieszny.

• GOOL!! Portugalczyk pewnie wykorzystuje rzut karny!

• Marcelo podał za plecy obrońców i widać, że CR do piłki nie dojdzie. Portugalczyk bardzo dużo dodał od siebie. Nie powinno być jedenastki.

• Rzut karny dla Realu!

• Zabójcza byłaby to kontra, gdyby James nie strzelał, a podzielił się futbolówką z partnerami. Głównymi motorami tej akcji: Benzema i Ronaldo. Strzał Kolumbijczyka spokojnie broni jednak golkiper Celty.

• Goście coraz pewniej czują się na Bernabeu. Często są w posiadaniu piłki i wcale nie zamierzają szybko jej tracić.

• Brakuje nam na boisku Isco. Zapewne więcej kreatywnej gry ujrzelibyśmy w drużynie z Madrytu, gdyby Hiszpan mógł dzisiaj wystąpić.

• Rzut rożny dla gospodarzy.

• Groźnego "szczura" z boku pola karnego puścił Ronaldo. Spore problemy ten strzał sprawił Alvarezowi! Mamy korner!

• Słychać nawet pierwsze gwizdy na Bernabeu. Spowodowane raczej opieszałością przyjezdnych.

• Nie sądziliśmy, że do tego dojdzie, ale trzeba przyznać, że przez ostatnich parę minut na boisku wieje NUDĄ.

• Kontra Realu. Pół boiska przeorał Walijczyk, lecz wszystko spartolił mu niedokładnie dośrodkowujący James Rodriguez.

• Strzelał Bale. Piłka jednak zahaczyła już te tańsze sektory za bramką Alvareza

• Faulowany CR7 około 28 metrów przed bramką.

• Illaramendi to nie Isco, lecz jak na razie nie rzuca się w oczy z tej negatywnej strony.

• Widać, że w wysokiej formie są gospodarze. Gra bez piłki u piłkarzy Ancelottiego trwa niemal bez przerwy już od pierwszego gwizdka.

• Ten mecz potrwa do pierwszej strzelonej bramki przez gospodarzy. Tak to wszystko, póki co, wygląda.

• Efektowny strzał z przewrotki CR7 z 11. metra. Futbolówka wylądowała jednak na górnej siatce. To mógł być fenomenalny gol.

• Teraz z kolei fragment, w którym w posiadaniu piłki goście.

• Celta Vigo w ostatnich trzech meczach ani nie zdobyła punktu, ani też nie strzeliła choćby gola.

• Kolejna świetna akcja! Piękne podanie z lewej flanki na nogę CR7, lecz w ostatniej chwili Portugalczyk został uprzedzony! Z pewnością to byłby gol, gdyby Ronaldo doszedł do strzału.

• Real podkręcił nieco tempo. Kilka kornerów w serii, po każdym względne zagrożenie w polu bramkowym gości.

• Pierwsze żółtko w meczu. Ukarany Gustavo Cabral.

• Ależ sytuacja! Sergio Ramos powinien otworzyć wynik spotkania. Po centrze z rzutu rożnego strzelał Ronaldo, lecz futbolówkę "wypluł" Sergio Alvarez, a z najbliższej odległości spudłował defensor Hiszpanii.

• Nadzwyczaj spokojny początek w wykonaniu Realu. Nie narzucają szaleńczego tempa.

• Aktywny na prawej flance Bale po raz kolejny posyła centre w pole karne. Tym razem dokładniej, lecz bez zagrożenia dla rywala.

• Nolito przewrócił się w szesnastce Realu, jednak nie było podstaw do wskazania na "wapno".

• Dzisiaj mecz numer 300 Sergio Ramosa w La Liga.

• Bardzo często przy piłce Asier Illaramendi. Jakby jego partnerzy dbali, by ten szybko wszedł w mecz.

• Real rozpoczyna swoje "święto" i stara się utrzymywać przy futbolówce.

• Prawym skrzydłem Gareth Bale, lecz dośrodkowanie zbyt dalekie.

• Rozpoczęła Celta Vigo.

• Czas zacząć, miejmy nadzieję, piłkarską ucztę!

• Co ciekawe, z ofensywnych piłkarzy na ławce Realu jest dzisiaj tylko Chicharito.

• Piłkarze na boisku. Za parę chwil zaczynamy!

• Jeśli "Królewscy" zejdą dzisiaj jako zwycięscy, pobicie rekordu Barcelony będzie chyba formalnością. Następnym rywalem będzie bowiem Łudogorec.

• Santiago Bernabeu gotowe, my gotowi. Czekamy zatem na pierwszy gwizdek sędziego!

• Celta Vigo natomiast bez dodatkowych zmartwień kadrowych.

• W dzisiejszym składzie Realu jedna zasadnicza zmiana: za pauzującego za kartki Isco, od pierwszej minuty zobaczymy Illaramendiego.

• Madrytczycy z kolei mają szansę zakończyć rok 2014 z 22. zwycięstwami z rzędu oraz czterema trofeami. Niedługo czeka bowiem Real turniej o Klubowe Mistrzostwo Świata.

• Osiemnaście razy Barcelona wygrała między 22 października 2005 roku a 22 stycznia 2006 roku.

• Real może wygrać 18 z rzędu mecz i wyrównać pod tym względem rekord klubu z Hiszpanii - Barcelony z czasów Franka Rijkaarda. Rywal "Królewskich" będzie jednak wymagający. Celta Vigo, w tym sezonie zabrała już punkty Dumie Katalonii i Atletico Madryt.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 14. kolejki ligi hiszpańskiej, w którym Real Madryt zagra z Celtą Vigo. Czy "Królewscy" wygrają osiemnasty mecz z rzędu i po raz kolejny poprawią klubowy rekord zwycięstw?