Real Madryt

2

Cordoba CF

0

• Real nie zachwycił, ale pokonał Cordobę 2:0. To nie był wielki mecz Królewskich, którzy jednak za sprawą Benzemy i Ronaldo zdobyli trzy punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Real wygrywa 2:0!

• Jeszcze szansa dla Cordoby! Fidel z szesnastu metrów uderza płasko minimalnie obok bramki Realu!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania, ale zwycięzcę już znamy.

• Tym razem już nie było wątpliwości! Ronaldo płaskim, kąśliwym strzałem z dystansu pokonuje Juana Carlosa! Real pokona dziś Cordobę! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Cristiano Ronaldo!

• Ronaldo wyszedł sam na sam z Juanem Carlosem, ale był na ewidentnym spalonym.

• W starciu z Khedirą jakiegoś urazu teraz doznał Pantić, ale powinien się szybko pozbierać.

• Sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie Xisco na Pepe. Gra przerwana.

• W odpowiedzi mamy korner dla beniaminka.

• Ronaldo znakomicie dośrodkował na głowę Bale'a, ale ten w dość trudnej pozycji posłał piłkę w ręce Juana Carlosa!

• Dziesięć minut do końca. Czy zobaczymy jeszcze jakieś sytuacje bramkowe, a może nawet bramki?

• Centra Carvajala pada łupem Juana Carlosa.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Khedira wchodzi w miejsce Benzemy.

• Isco w polu karnym Cordoby minął dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim.

• ...oraz Carvajal za Arbeloę.

• Zmiany w Realu. Isco za Jamesa...

• Żółta kartka dla Karima Benzemy za faul na Rossim, który teraz potrzebuje pomocy medycznej.

• Gol nieuznany dla Cordoby!!! Xisco dobił odbite przez Casillasa uderzenie Cartabii, ale był na spalonym i sędzia gola nie uznał!

• Drobne zamieszanie w polu karnym Realu, Xisco zgrywa piłkę głową do Panticia, który ekwilibrystycznym strzałem posyła piłkę nad poprzeczką.

• Rzut rożny dla Cordoby. Bardzo leniwie gra Real. To może się źle skończyć dla Królewskich.

• Trzecia zmiana w ekipie gości. Xisco za Havenaara.

• Na spalonym teraz złapany Cristiano Ronaldo.

• Zmiana w Cordobie. Schodzi Matos, wchodzi Fidel.

• Po kornerze dla Realu piłka spada pod nogi Jamesa Rodrigueza, ale ten z dziesięciu metrów nie zdołał pokonać Juana Carlosa! Bramkarz Cordoby odbija piłkę!

• Rzut rożny dla Realu, tymczasem za wcześniejszy faul na Modriciu ukarany żółtą kartką został Lopez Garai.

• Prostopadłe podanie w szesnastkę do Havenaara, ale tego skutecznie uprzedził Casillas.

• Kombinacja Jamesa z Benzemą zakończyła się bardzo nieczystym i niecelnym strzałem Kolumbijczyka.

• Dośrodkowanie na głowę Sergio Ramosa, który strzela w słupek, ale akcja jeszcze przed uderzeniem była przerwana, bo sędzia musiał upomnieć piłkarzy obu stron. Następnie dośrodkowanie Jamesa skutecznie piąstkuje Juan Carlos.

• Znowu leniwie rozpoczął Real. Teraz jednak James faulowany na lewym skrzydle i rzut wolny dla gospodarzy.

• Matos ładnie zabrał piłkę Arbeloi, ale po indywidualnej akcji oddał zbyt lekki strzał z 16 metrów, aby pokonać Casillasa.

• Inigo Lopez dopadł do dośrodkowania kolegi, ale głową uderzył ponad poprzeczką bramki Casillasa.

• Cartabia zagrywa w pole karne, gdzie Arbeloa uprzedził Havenaara i korner dla gości.

• Pierwsze groźne dośrodkowanie w pole karne Realu, gdzie centymetrów zabrakło Havenaarowi, aby sięgnąć piłkę.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Będzie jedna zmiana w Cordobie: Fede za Pinillosa.

• Słaby mecz na Santiago Bernabeu, niewiele sytuacji bramkowych, ale Real jednak prowadzi dzięki bramce krytykowanego ostatnio Benzemy. Wszystko wskazuje na łatwe zwycięstwo Królewskich na inaugurację, choć może goście sprawią jeszcze jakąś niespodziankę.

• Koniec pierwszej połowy!

• Znaleźli goście dośrodkowaniem Havenaara, który poradził sobie z Ramosem, ale z kilku metrów głową nie trafił do siatki! Było blisko!

• Teraz szansa dla Cordoby z rzutu rożnego.

• Pepe szukał długą piłką Karima Benzemy, ale zagrał minimalnie zbyt mocno do Francuza.

• Próba kombinacji Benzemy z Jamesem przerwana przez defensywę gości. Chwilę później korner dla Realu, który skończył się zablokowanym uderzeniem z dystansu Rodrigueza.

• Teraz na spalonym znalazł się Matos.

• Cristiano Ronaldo dostał bardzo dobre podanie za linię obrony, ale był na minimalnym spalonym.

• Lopez Silva popisał się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu.

• James z dystansu uderza prosto w ręce Juana Carlosa.

• Dośrodkowanie Kroosa z rzutu rożnego, fatalne krycie gości i Benzema głową pewnie trafia do siatki! 1:0 dla Realu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karim Benzema!

• Benzema zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

• Seria dośrodkowań z bocznych rejonów boiska, ale radzą sobie goście.

• Real wreszcie przycisnął, ale na razie Cordoba wciąż się broni. Z dystansu strzela Kroos i odbija piłkę Juan Carlos!

• Cordoba na razie w defensywie spisuje się bardzo dobrze. Real ma dużo problemów w ataku pozycyjnym.

• Bale zdobywa korner dla Królewskich.

• Ćwierć meczu za nami i szczerze mówiąc nie jest to wielkie widowisko.

• Sprytne rozegranie rzutu wolnego, piłka na 16. metr do Ronaldo, którego uderzenie, po rykoszecie, świetnie broni Juan Carlos!

• Pinillos fauluje Arbeloę blisko linii bocznej pola karnego. Żółta kartka i okazja dla Realu.

• Pinillos dośrodkowuje wprost w ręce Casillasa.

• Arbeloa wyjechał z piłką za linię końcową. Piłka dla gości.

• Real, podobnie jak Barcelona wczoraj, nie imponuje w pierwszych minutach tego spotkania. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w kolejnych minutach.

• Na spalonym złapany jeden z graczy gości.

• Piłka po rzucie rożnym spadła przed pole karne do Modricia, który lewą nogą uderzył płasko i niecelnie.

• Marcelo wywalczył rzut rożny.

• Sznasa dla Cordoby! Po zamieszaniu przed szesnastką Realu ładnie uderzył Havenaar, ale piłka poszybowała obok bramki!

• Lekko popychany Cristiano teraz wyłożył się jak długi w polu karnym, ale sędzia uznał, że to było zbyt mało na odgwizdanie jedenastki.

• Defensorzy Realu poradzili sobie z dośrodkowaniem w ich pole karne Pinillosa.

• Bale posyła piłkę wysoko w trybuny.

• Ronaldo faulowany 30 metrów od bramki przeciwnika. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Sędzią spotkania będzie Jesus Gil Manzano.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Santiago Bernabeu.

• W zespole Realu Madryt brakuje dzisiaj tylko kontuzjowanych Fabio Coentrao oraz Jese Rodrigueza. Do tego grona można też dołączyć Angela Di Marii, który jest w drodze do Manchesteru, aby podpisać kontrakt z tamtejszymi United.

• Rezerwowi Cordoby: Mikel Saizar, Iago Bouzon, Patrick Ekeng, Xisco, Fede Cartabia, Fidel, Abel.

• Rezerwowi Realu: Keylor Navas, Sami Khedira, Raphael Varane, Xabi Alonso, Daniel Carvajal, Asier Illarramendi, Isco.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów! Real w najsilniejszym zestawieniu i z Casillasem w bramce!

• Levante - Villarreal 0:2
  • Cordoba czysto teoretycznie jest najsłabszym z beniaminków, którzy dostali się w tym sezonie do La Liga. Podopieczni Alberta Ferrera awansowali dzięki skutecznej postawie w barażach i jasne jest, że w obecnym sezonie będą walczyć przede wszystkim o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Po zwycięstwie w Superpucharze Europy nad Sevillą (2:0), a także porażce w Superpucharze Hiszpanii z Atletico (1:1, 0:1), Real Madryt inauguruje dzisiaj sezon ligowy. Rywalem Królewskich będzie beniaminek z Cordoby i nie ma żadnych wątpliwości, że każdy inny wynik niż triumf podopiecznych Carlo Ancelottiego będzie ogromną niespodziankę.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1. kolejki Primera Division, w którym Real Madryt zmierzy się z Cordobą!