5

3 1 połowa

Elche CF

1

• Drugie z rzędu wysokie zwycięstwo Realu w lidze. Można narzekać na udział w nim sędziego Closa Gomeza, ale raczej i tak Królewscy by bez większego trudu osiągnęli dzisiaj korzystny rezultat, bowiem rywal tego dnia był o klasę słabszy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania!

• Czwarty gol dla Ronaldo w tym meczu! Świetne podanie Bale'a do Ronaldo w pole karne, a ten płaskim strzałem ustala wynik tego spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Cristiano Ronaldo!

• Płaskie uderzenie z dystansu Mosquery dość wyraźnie mija bramkę Navasa.

• Trzy minuty doliczone.

• Ronaldo o krok od kolejnej bramki! Główka Portugalczyka po centrze Marcelo nie zaskoczyła teraz Herrery, który świetnie interweniował nogą!

• Kolejna kontra Realu kończy się teraz fatalnym kiksem Chicharito!

• Po ładnej akcji Realu Kroos trafia z 15 metrów w poprzeczkę bramki Herrery!

• Nacho zmienia Sergio Ramosa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Potężny strzał CR7 i hattrick!

• Rzut karny dla Realu za faul Pasalicia na Cristiano Ronaldo! Portugalczyk z szansą na hattricka!

• Z kolei Chicharito zastępuje Jamesa.

• Zmiana w Elche. Cristian Herrera za Rodriguesa.

• Prostopadłe podanie do rozpędzonego Bale'a, ale od Walijczyka szybszy okazał się Herrera.

• Uderzenie na wiwat w wykonaniu Jonathasa. Kilkanaście minut do końca, ale raczej nie ma wątpliwości co do tego, kto wygra to spotkanie.

• Manu Herrera łapie piłkę po lekkiej centrze Marcelo.

• W idealnej sytuacji James był zdaniem sędziego na spalonym, choć powtórki pozostawiają co do tego pewne wątpliwości. W Elche Pasalić wchodzi w miejsce Adriana.

• No i omal Herrera nie zawalił kolejnego gola! Tym razem bramkarz Elche wypuścił piłkę po rzucie rożnym, ale zdołał naprawić ten błąd!

• Krótkie rozegranie wolnego i potężny strzał Ronaldo, który nogami broni Herrera!

• Isco zakręcił rywalami tuż przy linii bocznej pola karnego i został sfaulowany przez jednego z nich. Rzut wolny dla Realu, a tymczasem Arbeloa zastępuje Carvajala.

• To mógł być 'aż' korner, bo do dośrodkowania w pole karne doszedł Lomban, ale ledwie z 3-4 metrów oddał nieczysty strzał głową, który trafił w ręce Navasa!

• Albacar uderza z rzutu wolnego, a odbita od muru piłka omal nie wpadła do bramki Navasa! Jest jednak tylko korner!

• Schodzi z boiska Coro, a w jego miejsce Fajr. Wydaje się, że Fran Escriba powoli poddaje to spotkanie.

• Zbyt wysoka centra Jamesa Rodrigueza z rzutu wolnego, nawet dla Sergio Ramosa. Grę wznowi Manu Herrera.

• Albacar faulował rozpędzonego Cristiano tuż przy linii bocznej pola karnego. Rzut wolny i żółta kartka.

• Piłka przypadkowo teraz trafia na 16. metr pod nogi Coro, ale ten, zamiast oddać celny soczysty strzał, fatalnie skiksował.

• Wychodzący na czystą pozycję Cristiano Ronaldo złapany przez asystenta na spalonym.

• Mosquera oddaje teraz bardzo niecelny strzał z dystansu.

• Mecz jest pod całkowitą kontrolą Realu, który długo utrzymuje się przy piłce i nie pozwala rywalowi groźniej zaatakować.

• Na spalonym złapany teraz Dani Carvajal.

• Isco z lewego skrzydła idealnie znalazł miejsce do zagrania do Cristiano Ronaldo, ale ten sytuacyjnym strzałem posłał piłkę ponad poprzeczką!

• Coro dostał dobre podanie prostopadłe w pole karne i szukał w trudnej sytuacji okienka bramki Navasa! Nieznacznie się pomylił gracz Elche!

• Ronaldo oddał strzał z dystansu, a odbita od obrońcy piłka wyszła na rzut rożny.

• Carvajal wyraźnie szukał swoim dośrodkowaniem Ronaldo, ale piłkę jeszcze przeciął Bale i głową posłał ją daleko od bramki Herrery.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Real prowadzi do przerwy z Elche 3:1, ale czyni to w mocno kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem bramka na 2:1 dla Królewskich została zdobyta z rzutu karnego po ewidentnej symulce autorstwa Marcelo, który miał już na koncie żółtą kartkę. Równie dobrze Real w tym momencie mógł remisować 1:1 i grać w dziesiątkę, a wtedy nie mogłoby być i trzeciego gola Ronaldo, przy którym wspomniany Marcelo asystował. Elche nie wygląda na drużynę, która byłaby w stanie się pozbierać, ale może po przerwie podopieczni Escriby jeszcze czymś nas zaskoczą i stworzą emocjonujące widowisko.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy, a Marcelo zdobywa rzut rożny.

• Ramos doszedł teraz do centry Jamesa Rodrigueza, ale uderzył głową wprost w ręce Herrery!

• Dani Carvajal odważnym wejściem prawym skrzydłem wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Jonathas chciał teraz minąć Varane'a i sugerował zagranie ręką Francuza, ale nic takiego nie miało miejsca i sędzia słusznie uznał to za przepisową interwencję stopera Realu.

• Cristiano spróbował teraz szczęścia zza pola karnego swoją słabszą nogą, ale tym razem Herrera łapie piłkę!

• Świetnie rozegrana akcja Realu! Ronaldo w pole karne do Jamesa, ten na skraj szesnastki do Kroosa, którego uderzenie broni Herrera!

• Potężny i celny strzał Portugalczyka z rzutu wolnego, ale odbija piłkę bramkarz Elche!

• Rzut wolny dla Realu po faulu na Isco około 23 metrów od bramki Herrery. Szansa na hattricka dla Ronaldo?

• Niecelne uderzenie z dystansu Jamesa Rodrigueza.

• Real Madryt - ElcheReal Madryt - Elche

• Idealne dośrodkowanie Marcelo i piękna, bardzo precyzyjna główka Portugalczyka! To już jego siódmy gol w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Cristiano Ronaldo!

• A przypomnijmy, że Brazylijczyk miał na koncie żółtą kartkę. Równie dobrze Real zamiast prowadzić 2:1, mógł, a może i powinien remisować i grać w dziesiątkę!

• Tymczasem odpowiednia powtórka pokazała, że Marcelo najzwyczajniej w świecie oszukał swoją symulką sędziego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Precyzyjny strzał Cristiano Ronaldo w okienko i 2:1 dla Realu!

• Ojojoj! Teraz to jest ogromna kontrowersja, bo sędzia podyktował rzut karny dla Realu, dopatrując się kopnięcia Marcelo przez Mosquerę! Mocno dyskusyjna sprawa, bo tego nawet nie rozstrzygają powtórki.

• Jakiś problem z barkiem ma teraz bramkarz Elche, Manu Herrera. Przemysław Tytoń już na rozgrzewce.

• W akcji kombinacyjnej Isco z Marcelo sędzia dopatrzył się zagrania ręką Brazylijczyka.

• Dośrodkowanie Jamesa z prawego skrzydła, celna główka Bale'a, ale i katastrofalny błąd Manu Herrery, który wręcz musiał obronić ten strzał! Piłka przechodzi mu jednak między rękoma i mamy remis na Bernabeu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Gareth Bale!

• Albacar omal nie zdobył drugiego gola! Jego strzał z rzutu wolnego nieznacznie śmignął obok bramki!

• Kolejna kontrowersja! Rozpędzony Rodrigues faulowany tuż przed szesnastką przez Marcelo! Rzut wolny i żółta kartka - bardzo dobra decyzja sędziego, choć do pola karnego zabrakło dosłownie centymetrów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Pewny strzał Edu Albacara z 11 metrów!

• Rzut karny dla Elche! Wybijającego piłkę Ronaldo uprzedził Mosquera i został kopnięty przez Portugalczyka! Zasłużona jedenastka!

• Zagranie w pole karne do Rodriguesa, uprzedza go jednak Marcelo i jest rzut rożny!

• Ronaldo wyszedł sam na sam z Herrerą i przegrał ten pojedynek, ale w dodatku sędzia zasygnalizował spalonego!

• James Rodriguez z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Raphaela Varane'a, ale ten odchylony uderzył głową bardzo niecelnie.

• Toni Kroos huknął teraz z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Manu Herrery!

• Real zdobył rzut rożny, ale dośrodkowanie Modricia wybijają poza pole karne piłkarze Elche.

• Celny strzał Albacara, ale na raty łapie piłkę Keylor Navas!

• Dani Carvajal fauluje uciekającego mu Coro i już ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny. Rzut wolny dla Elche z około 28 metrów.

• Elche całym zespołem na własnej połowie, czyli już wiadomo, jak wyglądać będzie to spotkanie.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Santiago Bernabeu.

• Sędzią spotkania będzie pan Carlos Clos Gomez z Saragossy.

• - Byłbym szalony, gdybym nie wziął remisu na Santiago Bernabeu w ciemno. Real Madryt zawsze jest niezwykle groźny, nawet jeśli nie jest w najwyższej formie. Rok temu rozegraliśmy tu dobre spotkanie, udało nam się nawet strzelić trzy gole, ale i tak przegraliśmy. Jesteśmy w dobrej kondycji psychicznej, w naszym słowniku nie ma słowa 'strach', ale Real na pewno budzi respekt - mówił przed tym meczem Fran Escriba, trener Elche.

• - Obecnie mamy podobny problem na początku sezonu, jak rok temu, ale poziom gry ofensywnej jest jednak wyższy. Rok temu mieliśmy kłopoty we wszystkich aspektach, a teraz możemy być zadowoleni z naszego ataku i choć musimy się poprawić w defensywie, to jesteśmy raczej w lepszej sytuacji niż rok temu - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Realu, Carlo Ancelotti.

• Ławka rezerwowych Elche: Przemysław Tytoń, Damian Suarez, Faycal Fajr, Mario Pasalić, Jose Angel, Enzo Roco, Cristian Herrera.

• Ławka rezerwowych Realu: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Fabio Coentrao, Nacho Fernandez, Luka Modrić, Javier Hernandez, Karim Benzema.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Przemysław Tytoń i Iker Casillas, po swoich ostatnich słabych występach, tylko na ławkach rezerwowych!

• Elche z kolei wygrało dotąd tylko jeden mecz (3:2 z Rayo), a poza remisem z Granadą (1:1) zespół Przemysława Tytonia przegrał z Barceloną (0:3) i Eibar (0:2). Z czterema punktami prowadzona przez Frana Escribę drużyna zajmuje trzynastą lokatą.

• Real Madryt ma za sobą spory falstart ligowy, ale po rozgromieniu w sobotę Deportivo aż 8:2, Królewscy zajmują z sześcioma punktami siódme miejsce w ligowej tabeli. Tyle że na razie podopieczni Carlo Ancelottiego ogrywają w lidze tylko beniaminków (3:0 z Cordobą), a polegli zarówno z Realem Sociedad (2:4), jak i Atletico Madryt (1:2). Czy dzisiaj zbliżą się do prowadzącej Barcelony po pokonaniu Elche?