Real Madryt - Levante LIVE! Ligowa passa gości wystawiona na próbę

Mateusz Węgrzyn
Po krótkiej reprezentacyjnej przerwie rozgrywki wznawia hiszpańska La Liga. W ramach 27. kolejki lider tabeli, Real Madryt podejmował będzie niepokonane od ośmiu spotkań w lidze Levante. Relacja live w Ekstraklasa.net!

„Królewscy” mieli już raz okazję zmierzyć się z Levante w tym sezonie. W październikowym, niezwykle emocjonującym pojedynku na Estadio Ciudad de Valencia padł wynik 2:3. Kibicom mecz mógł zapisać się w pamięci głównie przez niesamowitą końcówkę w wykonaniu gości. Jeszcze do 89. minuty „Granotas” prowadzili 2:1, by ostatecznie po wspaniałym finiszu i bramkach Moraty i Ronaldo trzy punkty powędrowały na Santiago Bernabeu.

Ekipa z Walencji w nowym roku gra nadspodziewanie dobrze. Od 4 stycznia tego roku nie przegrała meczu w La Liga, notując od tego czasu cztery zwycięstwa i cztery remisy. Dobra dyspozycja w ostatnich spotkaniach daje na razie ekipie Joaquína Caparrósa 9. miejsce w tabeli. „Mózgiem” drużyny Levante jest Andreas Ivanschitz. W tym roku nie ma sobie równych w asystach - zanotował ich już pięć. Mimo to, problemem w drużynie jest skuteczność. Zawodnicy strzelają średnio nie więcej niż jednego gola na mecz, a najlepszym strzelcem jest napastnik David Barral ze skromnym dorobkiem sześciu trafień.

Real jest w tym sezonie w doskonałej formie. Z 26 spotkań ligowych podopieczni Ancelottiego wygrali aż dwadzieścia. Oprócz tego odnotowali cztery remisy i ponieśli zaledwie dwie porażki. Dzięki temu „Królewscy” obserwują poczynania rywali z fotela lidera. Wielka siła ofensywna (aż 73 gole) i niezła obrona (zachowane czyste konta w 38% meczów) stawiają dziś gospodarzy w roli zdecydowanego faworyta tego pojedynku.

Możliwe, że ze względu na przerwę reprezentacyjną szkoleniowiec Realu da odpocząć niektórym gwiazdom. Z powodu kontuzji nie zagrają Alvaro Arbeloa i Sami Khedira. W ekipie gości z kolei niedysponowani są Casadesus Victor, Pape Diop i Simao Junior. Cała trójka pauzuje za kartki.

Na arbitra tego pojedynku wyznaczono Ignacio Iglesiasa. Początek meczu na Santiago Bernabeu o 19.00. Serdecznie zapraszamy na relację live z tego wydarzenia w Ekstraklasa.net.