Real Madryt

5

Rayo Vallecano

1

• Plan wykonany, trzy punkty pozostają na Santiago Bernabeu. Ale to spotkanie miałoby zupełnie inny przebieg, gdyby trafienie Leo Baptistao zostało uznane przez sędziego. Tak się jednak nie stało i szybko dwa gole zdobyli gospodarze. Potem "jakoś poleciało". Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net

• Koniec. spotkania. Real wygrywa lekko, łatwo i przyjemnie z Rayo Vallecano 5:1 i umacnia się na pozycji lidera.

• Ostre wejście Quiniego w nogi Sergio Ramosa. Widział, że nie miał szans by dojść do piki, więc mógł - a właściwie powinien - odpuścić takie zagranie.

• Dwie minuty doliczone.

• Alvaro Medran przegrywa pojedynek sam na sam z Cristiano Alvarezem, który nogami broni strzał rezerwowego Realu!

• Za mocne podanie Gaela Kakuty w pole karne do Mohameda Fataua. Szybszy był Keylor Navas, a zawodnik Rayo ucierpiał w starciu.

• Isco na pozycji spalonej.

• To jeszcze (szczęśliwa) bramka CR7

• ... z kolei za Garetha Bale'a pojawia się Javier Hernandez.

• Podwójna zmiana w Realu: najpierw Alvaro Madran wchodzi za Karima Benzemę...

• Isco posyła piłkę w lewą stronę pola karnego do CR7, który po ograniu na "zamach" Quiniego strzela w stronę bliższego słupka. Piłka prześlizgnęła się pod rękawicami bramkarza i wpadła do siatki.

• GOL, CRISTIANO RONALDO!

• 76 842 widzów ogląda to spotkanie na trybunach Santiago Bernabeu

• Nieudana próba Gaela Kakuty z kilkunastu metrów Jeszcze podanie kierowane w stronę Manucho, który poradził sobie z obrońcą, ale nie zdołał opanować piłki. Keylor Navas w jej posiadaniu.

• Fantastyczny strzał zza pola karnego Garetha Bale'a! Cristian Alvarez pofrunął jak ptak i sparował piłkę na poprzeczkę!

• Lica upomniany żółtym kartonikiem za przytrzymywanie rywala.

• Kontra Rayo zakończona anemicznym podaniem Liki do Manucho. W odpowiedzi ruszył Karim Benzema do beznadziejnego podania CR7. Nie opanował piłki na murawie sam ratując się przed upadkiem z pomocą stewarda. Francuz za grę do końca został nagrodzony owacją na stojąco.

• Podanie Mohameda Fatau bardzo dalekie od adresata. Piłki nie opanował ani Gael Kakuta, ani Manucho.

• Isco odepchnął Alberto Bueno przy linii bocznej. Niepotrzebnie, choć kartki nie ma za to niesportowe zachowanie.

• Gael Kakuta strzela z rzutu wolnego i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Rozegrany i niepewne wyjście z bramki po drugiej centrze. Pepe bliski strzelenia bramki samobójczej!

• Manucho wchodzi za Leo Baptistao.

• Real oddaje inicjatywę rywalowi, co widać m.in. w statystyce posiadania piłki (45% - 55%).

• Cristian Alvarez znowu górą w pojedynku z Cristiano Ronaldo. Z ostrego kąta uderzył Portugalczyk, i rzut rożny.

• Kontra Rayo. Lica pociągnął do prawej stronie i zagrał w "16" za głęboko. Keylor Navas łapie piłkę.

• Pierwsza zmiana w Realu: Isco wchodzi za Jamesa Rodrigueza.

• Gol Karima Benzemy

• Anemiczny strzał Liki nie sprawił kłopotu Keylorowi Navasowi, który tym razem nie piąstkuje - łapie piłkę.

• Cristian Alvarez uprzedza wyjściem z bramki Cristiano Ronaldo. Kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Toni Kroos.

• Leo Baptistao na spalonym.

• Strzał Luki Modricia z linii 16. metra zablokowany przez dwóch obrońców Rayo. Jeszcze przerzut z lewej flanki na prawo do Cristiano Ronaldo, który składał się do uderzenia z woleja. Uprzedził go Tito

• Jozabed zastępuje Roberto Trashorrasa.

• To jeszcze gol Toni Kroosa

• Goście jeszcze żyją tym co działo się kilka minut temu, a w międzyczasie stracili dwa gole! Sęk w tym, że w momencie zagranie Cristiano Ronaldo francuski napastnik był na większym spalonym niż Leo Baptistao. No cóż..

• GOL, KARIM BENZEMA!

• Żółta kartka dla Tito za faul.

• Mogło być 2:2 a jest dwubramkowe prowadzenie Realu! Fantastyczne uderzenie reprezentanta Niemiec z ponad 20 metrów zatrzymuje się dopiero w siatce!

• (CO ZA) GOL, TONI KROOS!!!

• Piłka w siatce Realu, ale sędzia nie uznaje bramki Leo Baptistao! Niedowierzanie w szeregach gości. Niesłuszne - napastnik Rayo był na spalonym!

• Cristiano Ronaldo na spalonym.

• Luka Modrić finalizuje kontrę Realu Madryt niecelnym uderzeniem z prawej strony pola karnego.

• Bez zagrożenia. Okazję do poprawki miał Ze Castro, ale brakowało dokładności.

• Nacho blokuje centrę Gaela Kakuty, ale będzie rzut rożny.

• Robert Trashorras wrzuca piłkę z rzutu rożnego, ale żaden z jego kolegów z drużyny nie sięgnął jej w polu karnym Realu.

• Pepe wraca na murawę. Real w komplecie.

• Z krwawiącą raną Pepe opuszcza murawę. Rayo rzuciło się na "Królewskich", chcąc wykorzystać grę w przewadze.

• Jeżeli Pepe zwija się z bólu, to wiedz, że coś się dzieje. Reprezentant Portugalii ucierpiał w walce o piłke z Aboulaye'm Ba.

• Pepe górą po dośrodkowaniu z prawej strony Quiniego. Goście mają rzut rożny.

• Wróćmy jednak na Santiago Bernabeu - druga połowa rozpoczęta.

• A to wcześniej wspomniany w relacji nowy hymn Realu Madryt: La Décima.

• Gol Sergio Ramosa

Alberto Bueno na 2:1

• Real chce jak najmniejszym nakładem sił sięgnąć po trzy punkty. Póki co udawało się, ale niesmak pozostaje po bramce Rayo po olbrzymim błędzie Jamesa Rodrigueza.

• Gareth Bale przenosi piłkę nad murem i bramką gości. Pedro Perez tuż po tym kończy pierwszą połowę. Real prowadzi z Rayo w małych derbach Madrytu 2:1

• Faul Mohameda Fatau przed polem karnym Rayo i Real przed przerwą ma szansę na trzeciego gola.

• FATALNY BŁĄD JAMESA RODRIGUEZA! Dostał on piłkę od Keylora Navasa, ale postanowił zagrać z powrotem, w ciemno. Przechwycił podanie Lica, który podaje do Alberto Bueno, a ten po objechaniu bramkarza strzela gola kontaktowego.

• GOL DLA RAYO, ALBERTO BUENO

• W swoim stylu interweniuje Keylor Navas. Strzelał Tito.

• Obrońca "Królewskich" idealnie wyskakuje do piłki zagranej z narożnika przez Jamesa Rodrigueza i głową kieruje ją do siatki. Cristian Alvarez bez szans.

• GOL, SERGIO RAMOS!

• Ze Castro wślizgiem uprzedza Karima Benzemę w polu karnym wybiciem na rzut rożny po zagraniu z prawej strony Garetha Bale'a.

• Karim Benzema strzela głową po centrze z narożnika tuż nad poprzeczką!

• Cristiano Ronaldo powstrzymany przed polem karnym Rayo. Po chwili jednak piłka znajduje się pod nogami Jamesa Rodrigueza, którego uderzenie efektowną robinsonadą paruje na rzut rożny Cristian Alvarez!

• Marcelo zakręcił na lewej stronie Quini'ego i zacentrował z linii końcowej wprost do rękawic Cristiana Alvareza.

• Fatalne kolejne zagranie Garetha Bale'a. Próba przerzutu do Jamesa Rodrigueza pozostawiła wiele do życzenie.

• Tańczący z piłką i rywalami Gareth Bale zagrywa niedokładnie na ósmy metr do Karima Benzemy. Walijczyk mógł bardziej się przyłożyć do zagrania...

• Gaelowi Kakucie brakowało kilkudziesięciu centymetrów by sięgnąć piłkę po zgraniu Alberto Bueno! Z prawej strony wrzucał piłkę Quini.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę momentami pozwalając rywalowi na przekroczenie linii środkowej.

• Prostopadłe podanie Liki w pole karne do Gaela Kakuty, ale ten był skutecznie blokowany przez obrońcę Realu. Keylor Navas łapie piłkę.

• Gareth Bale na spalonym po podaniu Cristiano Ronaldo.

• Pierwszy pojedynek w tym spotkaniu Quiniego wygrany z Cristiano Ronaldo. Dobre wejście.

• Zmiana jest nieunikniona - na murawie melduje się Quini.

• Emiliano Insua nie podnosi się z murawy. Naciągnął mięsień w momencie opadania na murawę. Przez moment Rayo w "dziesiątkę".

• Cristiano Ronaldo wychodził z kontrą i pada po interwencji Mohameda Fatau! "Królewska" strona domagała się faulu i czerwonej kartki dla Ghańczyka, bowiem Portugalczyk wybiegał sam na sam z bramkarzem!

• Ponownie bramkarz Realu, który niepewnie interweniuje po strzale Bueno. Rzut rożny.

• Navas odbija piłkę po piekielnie mocnym strzale zza pola karnego Leo Baptistao.

• Lica zagrywa z prawej strony w "16" do Leo Baptistao, lecz szybszy od niego Sergio Ramos.

• Cristiano Ronaldo nie może uwierzyć, że nie wpisał się na listę strzelców. Portugalczyk dostał dobre podanie w polu karnym, ale nie potrafił tego wykorzystać.

• Słabe dośrodkowanie, ale piłka dziwnym zbiegiem okoliczności pada po nogi Tito kilka metrów od bramki Navasa! Był zaskoczony w jakiej znalazł się sytuacji i sparaliżowany okazją zostaje uprzedzony!

• Ramos wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny.

• Kakuta skutecznie powstrzymany przez obrońców Realu przed polem karnym gospodarzy.

• Szybko strzelony gol nie przerwał zapędów Realu! Piłkarze Carlo Ancelottiego dążą do strzelenia drugiego gola!

• Bramka Bale'a:

• Stojący przed "16" Cristiano Ronaldo uruchomił prostopadłym podaniem na lewej stronie Toniego Kroosa, który wykłada piłkę przed bramkę Garethowi Bale'owi. Walijczyk na wślizgu kieruje piłkę do siatki. Szósta asysta Niemca, piąty gol Bale'a w tym sezonie.

• GOL, GARETH GALE!

• Marcelo faulowany na lewej stronie, kilka metrów za linią środkową. Przerwana groźnie zapowiadająca się akcja gospodarzy.

• Piłka po strzale Kakuty z lewej strony mija dalszy słupek bramki Realu. Navas z "piątki".

• Ba górą w pojedynku główkowym lepszy od Benzemy. Wykorzystał swój wzrost w walce z Francuzem, notabene jest najwyższym zawodnikiem Primera Division.

• Czysty, choć zdecydowany, wślizg Ba w Bale'a. Walijczyk traci piłkę.

• Dobre dośrodkowanie Kakuty i Marcelo wybiciem głową uprzedza czyhającego na piłkę Licę.

• Portugalczyk strzela z ponad 20 metrów. Piłka skozłowała przez Alvarezem, który na raty łapie ją do "koszyczka".

• Od razu podanie na prawą stronę do Benzemy, który niedokładnie centruje w "16" do CR7.

• "Królewscy" na znak Pero Pereza zaczynają mecz!

• Cristiano Ronaldo dostaje Złotego Buta. Ciekawe czy za kilka tygodni dostanie do niego Złotą Piłką?

• Obie drużyny już wychodzą na murawę Santiago Bernabeu. W tle rozbrzmiewa nowy hymn "Królewskich".

• Rezerwowi Rayo: Cobeno, Quini, Baena, Javier Aquino, Jozabed, Pozuelo, Manucho.

• Rezerwowi Realu Madryt: Casillas, Varane, Chicharito, Arbeloa, Isco, Medran, Aguza.

• Z kolei Rayo Vallecano całkiem nie najgorzej zaczęło sezon, jednak w ostatnich czterech meczach aż trzykrotnie musieli uznać wyższość rywala. W szczególności ostatnia porażka była dosyć bolesna, bowiem ekipa z Vallecas przegrała z beniaminkiem ligi, Eibarem, na dodatek na własnym stadionie i po golu w końcówce meczu.

• "Królewscy" bez problemu pokonali w tygodniu Liverpool w Lidze Mistrzów 1:0 i tym zwycięstwem zapewnili sobie awans do fazy pucharowej tychże rozgrywek. W ostatnim spotkaniu ligowym również bez perturbacji, rozgromili na wyjeździe Granadę 4:0.

• Przed rozpoczęciem spotkania zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Real Madryt - Rayo LIVE! Małe derby Madrytu na Bernabeu.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Real Madryt - Rayo Vallecano!