Real Sociedad

4

Real Madryt

2

• Nieprawdopodobny mecz!!! Real Madryt prowadził po 10 minutach gry 2:0, ale wspaniała 'remontada' Basków daje im triumf 4:2! Coś pięknego pokazali dzisiaj gospodarze i wygrywają w pełni zasłużenie! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec!!!

• Piłkarze Arrasate grają na utrzymanie piłki! Sociedad wygra to spotkanie 4:2!

• Królewscy atakują, ale mają już tylko minutę! Kontra gospodarzy!

• Trzy minuty doliczone.

• Benzema!!! Piłka spada teraz pod nogi Francuza po kiksie Jamesa, ale napastnik Realu trafia tylko w słupek!

• Groźny płaski strzał z szesnastu metrów Jamesa Rodrigueza! Zubikarai na raty łapie jednak piłkę!

• Złe wyjście z bramki Zubikaraia, który zderzył się z Bergarą, ale piłka na jego szczęście nie trafiła do siatki!

• Po dośrodkowaniu Jamesa z rzutu wolnego niepilnowany Khedira uderza głową nad poprzeczką bramki Zubikaraia!

• Bardzo mocna, ale i bardzo niecelna centra Marcelo z lewej strony boiska.

• Zmiana w Realu Sociedad. Gonzalez za Prieto.

• Żółta kartka dla Isco za faul na Veli.

• Kilometry przebiegnięte: Real Sociedad 99km, Real Madryt 92km. Królewscy zostali dzisiaj zabiegani!

• Uderzenie na wiwat z dystansu Kroosa. Nieprawdopodobnie wymyka się ten mecz Realowi Madryt!

• Arbeloa zmienia Carvajala.

• Po rzucie rożnym piłka pod nogi Carlosa Veli, który z pięciu metrów huknął pod poprzeczkę!!! 4:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Carlos Vela!

• Kontratak gospodarzy przynosi im rzut rożny.

• Khedira zmienia Modricia.

• Do centry Kroosa najwyżej wyskoczył Pepe, ale nie był w stanie strzelić czysto głową.

• Mocne uderzenie Jamesa zablokowane. Będzie rzut rożny.

• Rzut wolny pośredni dla Realu Madryt 20 metrów od bramki przeciwnika. Szansa na remis.

• Kontra Realu! Królewscy wyszli '4 na 3', ale najpierw Isco zwolnił akcję, a następnie Benzema został zablokowany!

• Xabi Prieto uderza z dystansu bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Zubikarai łapie piłkę po centrze Modricia.

• Nieprawdopodobne! Gospodarze rozklepali rywala na skrzydle, Xabi Prieto wpadł w pole karne i dograł przed bramkę do Zurutuzy, który pokonuje Casillasa! Książkowa akcja Realu Sociedad i zasłużone prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! David Zurutuza!

• Ostra centra w pole karne Casillasa, spore zamieszanie, które wyjaśnia Ramos.

• Carvajal dwukrotnie w krótkim odstępie fauluje Velę, ale jeszcze ku wściekłości gospodarzy sędzia go oszczędza.

• Carlos Vela z kolei wchodzi w miejsce Imanola Agirretxe.

• Sergio Canales zmienia Gonzalo Castro.

• Real w ataku. Martinez przerywa dośrodkowanie w kierunku Karima Benzemy.

• Modrić dość nieodpowiedzialnie stracił piłkę, ale szansę na kontratak zmarnował Zurutuza.

• Rzut rożny dla Realu Sociedad kończy się rzutem rożnym dla Realu Madryt, po tym jak w kontrataku dośrodkowanie Bale'a został zablokowane.

• Składna akcja gospodarzy, De la Bella zagrywa w pole karne do Agirretxe, którego uderzenie zostaje zablokowane!

• Po dośrodkowaniu Modricia piłkę z własnego pola karnego wybija głową Inigo Martinez.

• Gra toczy się teraz na połowie gości, którzy mają problemy z kontrolowaniem boiskowych wydarzeń.

• Real Sociedad uwierzył, że może dzisiaj nawet wygrać. Teraz to Baskowie mają inicjatywę!

• Casillas!!! Po kapitalnym dośrodkowaniu Xabiego Prieto, Casillas 'pajacykiem' zatrzymuje główkującego Agirretxe!!!

• Zubikarai łapie piłkę po centrze Marcelo.

• Wznawiamy grę na Anoeta!

• Nieprawdopodobny mecz w San Sebastian! Wszystko wskazywało po pierwszym kwadransie, że Real Madryt zmiecie swojego rywala z powierzchni ziemi, ale Królewscy z czasem odpuścili na tyle, że gospodarze doprowadzili do remisu! Druga połowa zapowiada się świetnie!

• Koniec pierwszej połowy!

• Ramos na dobrą sprawę mógł już mieć hattricka! Teraz minimalnie spudłował po centrze Jamesa z rzutu wolnego!

• Zubikarai łapie piłkę po centrze Carvajala. Dwie minuty doliczone.

• Jeszcze strzelec gola został znokautowany w tej akcji przez Marcelo, ale zaraz powinien wrócić do gry. Mamy remis na Anoeta, a wydawało się, że Real z łatwością wygra ten mecz!

• Kapitalne dośrodkowanie De la Belli z lewego skrzydła, a wbiegający z drugiej linii Zurutuza głową doprowadza do remisu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! David Zurutuza!!!

• Zaldua stoczył kapitalny pojedynek biegowy z Balem, wygrał go i nie dał Walijczykowi wyjść sam na sam z Zubikaraiem!

• Żółta kartka dla Carvajala.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek, Xabi Prieto zgrywa piłkę na dalszy, gdzie Inigo Martinez z bliska pakuje piłkę do siatki! Świetnie rozegrany stały fragment gry i gospodarze wracają do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Inigo Martinez!

• Zamieszanie w polu karnym Realu, Agirretxe zablokowany i kolejny korner.

• Prieto wywalczył korner dla Sociedad.

• Strata gospodarzy, Bale zagrywa w pole karne do Kroosa, którego płaski strzał świetnie broni nogą Zubikarai!

• Gareth Bale był na spalonym, gdy dostał piłkę za linię obrony gospodarzy. Rzut wolny dla Sociedad.

• Bardzo nieprzyjemne zderzenie Carvajala z Zurutuzą w polu karnym Realu Madryt. Krótka przerwa w grze.

• Teraz Granero miał kapitalną okazję, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Pepe!

• Ramos znowu doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale głową uderzył nad poprzeczką!

• Zubikarai! Isco z lewego skrzydła zagrał idealnie do wbiegającego Marcelo, ale strzał Brazylijczyka świetnie broni bramkarz gospodarzy!

• Kolejny korner kończy się z kolei ostrym faulem Isco na Martinezie. Rzut wolny rozegrany bardzo kiepsko, bo Xabi Prieto był na spalonym.

• Rzut rożny dla gospodarzy kończy się bardzo nieudanym strzałem z dystansu De la Belli.

• Beznadziejne zachowanie Bergary, który omal nie asystował teraz Benzemie, ale po chwili i tak w niezłej sytuacji znalazł się Marcelo, który płaskim strzałem posłał piłkę minimalnie obok bramki!

• Niedokładna centra Castro, ale piłka pozostaje w posiadaniu gospodarzy.

• Modrić dynamicznie wpadł w pole karne, ale jego dogranie zostało przecięte przez Elustondo.

• Żółta kartka dla Granero za faul na Carvajalu.

• De la Bella zupełnie skiksował przy próbie oddania strzału z dystansu.

• Włączył się do akcji ofensywnej Zaldua, ale jego centrę przerwał Ramos.

• Z rzutu rożnego Baskowie nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Casillasa.

• Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Pepe.

• Bale otrzymał piłkę na 16. metrze, założył siatkę Elustondo i płaskim strzałem pokonał Zubikaraia!!! Ależ początek Realu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Gareth Bale!

• Ramos! Obrońca Realu trafia w poprzeczkę bramki Zubikaraia! Piłka trafia jeszcze przed pole karne do Bale'a, ale ten uderza mocno i niecelnie!

• Marcelo faulowany przez wracającego Granero 23 metry od bramki rywala. Szansa dla Królewskich.

• Gospodarze już prowadzili odpowiedzieć, Agirretze próbował uderzać z 16 metrów, ale został zablokowany.

• Z rzutu rożnego dośrodkowuje Kroos, rozpędzony Ramos wyskakuje wyżej od rywali i głową trafia do siatki! Real na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Sergio Ramos!

• Modrić dośrodkowuje w pole karne, ale tam Zaldua uprzedził Bale'a. Korner.

• Teraz Benzema chciał zagrać za linię obrony do Bale'a, ale tego skutecznie wyblokował Zaldua.

• Atak lewym skrzydłem Bale'a, ale jego płaskie dośrodkowanie nie dociera do Benzemy.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Obie drużyny już wychodzą na boisko. Kapitanami obu drużyn są Xabi Prieto (Real Sociedad) oraz Iker Casillas (Real Madryt). Sędzią spotkania będzie pan Juan Martinez Munuera.

• Bardzo ciekawe, jak spisze się dzisiaj Real Madryt, który musi grać bez Cristiano Ronaldo, który ma problemy fizyczne już od początku sezonu, a w dodatku sprzedani zostali Angel Di Maria i Xabi Alonso. W Realu Sociedad nie ma dziś sprzedanego do Atletico Antoine Griezmanna, a tylko na ławce jest drugi z liderów ofensywy Basków, Carlos Vela.

• Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas, Alvaro Arbeloa, Raphael Varane, Nacho Fernandez, Sami Khedira, Raul de Tomas, Asier Illarramendi.

• Rezerwowi Sociedad: Ander Bardaji, Yuri Berchiche, Carlos Vela, Ruben Pardo, Carlos Martinez, Mikel Gonzalez, Sergio Canales.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Real Madryt też nie zachwyca. Po przeciętnym presezonie Królewscy pokonali wprawdzie Sevillę w Superpucharze Europy 2:0, to już oddali Superpuchar Hiszpanii Atletico (1:1, 0:1), a w pierwszej kolejce ligowej zespół Ancelottiego nie zagrał wielkiego meczu, ale pokonał Cordobę 2:0.

• Jeszcze w zeszłym sezonie byłby to szlagier La Liga, ale dzisiaj można mieć spore wątpliwości. Real Sociedad po stracie Antoine'a Griezmanna nie jest tak silną drużyną jak przed rokiem. Baskowie zdążyli już przegrać w lidze z beniaminkiem Eibar 0:1 przed tygodniem, a także odpaść z Ligi Europy po dwumeczu z rosyjskim FK Krasnodar. W czwartek w Rosji podopieczni Jagoby Arrasate przegrali aż 0:3.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki La Liga, w którym Real Sociedad zmierzy się z Realem Madryt.