Sevilla FC

0

Atletico Madryt

0

• Rozczarowało nas to spotkanie. Podobnie jak w pierwszej połowie więcej było fauli i kartek, niż ciekawych i ofensywnych akcji. Gra Atletico ożywiła się nieco po wejściu Fernando Torresa, a Grzegorz Krychowiak omal nie został negatywnym bohaterem meczu. Ostatecznie bramek jednak nie zobaczyliśmy. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Atakowało jeszcze Atletico, ale piłka do Koke była bardzo niedokładna i wyszła na aut.

• Jeszcze jedna żółta kartka. W notesie sędziego ląduje Ever Banega.

• Trzy minuty doliczył do tego spotkania arbiter.

• Szansa dla Atletico, Mandżukkić dograł piłkę do Mario Suareza, który znalazł się w świetnej pozycji do strzału. Uderzył jednak lekko i wprost w Rico.

• Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Joao Miranda. Oznacza to, że nie zagra w kolejnej kolejce z Valencią.

• Sprytne rozegranie rzutu rożnego, Vitolo był zupełnie niepilnowany przed polem karnym, ale nie trafił w światło bramki!

• Sevilla odpowiada prawą stroną boiska Jesus Gamez wybija piłkę na rzut rożny.

• Fatalny błąd Krychowiaka, który po raz drugi w tym meczu niepotrzebnie "bawi się" z piłką, przez co Torres znalazł się niemal w sytuacji sam na sam z Rico! Hiszpan został jednak zepchnięty przez Polaka do boku boiska i ostatecznie spudłował!

• Próba długiego loba w wykonaniu Raula Garcii po kiksie Vidala. Brakowało niewiele, ale piłka przeleciała obok bramki.

• Mbia potraktował teraz łokciem Mandżukicia i ujrzał żółty kartonik.

• Gospodarze domagają się teraz rzutu wolnego pośredniego, bo Moya złapał piłkę po zgraniu Mirandy. Zupełnie niesłusznie - było to zagranie całkowicie przypadkowe.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - brawami żegnany Carlos Bacca, zastępuje go Kevina Gameiro.

• Bacca wpadł w pole karne, przewrócił się po starciu z obrońcami i Moyą, ale mamy tylko rzut rożny. Wydaje się, że to dobra decyzja arbitra.

• Na boisku pojawia się teraz Mario Mandżukić, który zmienia Griezmanna.

• Reyes dobrze zagrał do Vitolo na prawej stronie boiska, ale ten źle przyjął piłkę. Sevilla ma jeszcze rzut rożny.

• Reyes próbował strzału sprzed pola karnego, ale ten wyraźnie mu nie wyszedł. Vidal ma pretensje do kolegi, że ten nie zdecydował się na podanie.

• Grzegorz Krychowiak i Aleix Vidal przesunięci teraz do linii defensywnej. Unai Emery gra o pełną pulę!

• A Mbia pojawia się na murawie zamiast Coke.

• Dwie zmiany w Sevilli. Zamiast Arribasa na boisku Reyes...

• Kolejny raz z doskonałej strony pokazał się Torres, szybka kontra i dwójkowa akcja z Griezmannem zakończyła się strzałem rezerwowego Atletico, ale uderzenie to było zbyt słabe i łatwo wyłapał je Moya.

• Torres znów znalazł się po lewej stronie boiska, lecz o tym dośrodkowaniu Hiszpan będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.

• Indywidualna akcja Navarro zakończona strzałem. Był to jednak strzał bardzo słaby i golkiper Atletico z łatwością złapał piłkę.

• Dośrodkowanie Krychowiaka w pole karne pozostawiało sporo do życzenia. Od bramki rozpocznie Moya.

• Po raz pierwszy od derbów Madrytu na boisku widzimy wracającego po kontuzji Koke! Zastępuje on Gabiego.

• Kapitalna akcja Fernando Torresa! Hiszpan popędził na bramkę rywali lewą stroną boiska i dogrywał do Griezmanna, lecz zagrał nieco za plecy kolegi i ostatecznie piłka wylądowała w rękach Rico.

• Solidną porcją gwizdów żegnany Arda Turan. Zastępuje go Fernando Torres.

• Próba dogrania w pole karne ze strony Vidala, który znalazł się na prawej flance, ale Bacca nie zdołał dojść do piłki.

• Krychowiak przewraca się po starciu z jednym z rywali, lecz sędzia nie odgwizdał faulu. Piłka trafiła za to do Griezmanna, który oddał ładny strzał, nie trafił jednak w światło bramki.

• Znakomite dośrodkowanie Banegi w pole karne z rzutu wolnego, do pozycji strzeleckiej doszedł Iborra, ale znakomicie interweniuje Moya!

• Gorąco na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Brzydkie zachowanie Mario Suareza i kolejna kartka.

• Drybling Banegi był niezły, ale zbyt długi - odebrano mu w końcu piłkę.

• Dośrodkowywał z rzutu wolnego Banega, z ekwilibrystycznej pozycji próbował strzelać Krychowiak, nie trafił jednak w piłkę.

• Kolejny kartonik. Tym razem Antoine Griezmann wszedł z nogą w kolano Vidala. Francuz powinien się cieszyć, bo choć nie zagra w kolejnym meczu, to powinien wylecieć z boiska!

• Kolejna żółta kartka, tym razem faulował Jesus Gamez.

• Krychowiak fauluje Gabiego i otrzymuje za to żółtą kartkę.

• Raul Garcia otrzymał piłkę na lewej stronie i próbował dograć do Griezmanna, ale Francuza dobrze pilnował Kolodziejczak.

• Próba akcji Vitolo i Iborry powstrzymana przez obrońców Atletico.

• Od środka rozpoczęło Atletico. Obie ekipy na razie bez zmian.

• Gramy!

• Wracamy już do Sewilli. Jako pierwsi na murawie pojawili się gospodarze, czekamy jeszcze na Atletico.

• Kibice i piłkarze Sevilli mają pretensje do arbitra, że ten zakończył ich akcję. Pierwsza połowa w Andaluzji rozczarowała - było wiele walki, fauli i bardzo mało sytuacji podbramkowych. Atletico nie oddało nawet celnego strzału, gospodarze mieli kilka szans, lecz zabrakło im skuteczności. My mamy nadzieję, że w drugiej połowie będzie to wyglądało dużo lepiej - zapraszamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Na spalonym złapany teraz Griezmann. Goście w pierwszej połowie grają w ofensywie praktycznie bez żadnego pomysłu.

• Kolejny faul Gabiego. Kapitan Atletico doczekał się w końcu żółtej kartki.

• Iborra próbował uderzać z pierwszej piłki, lecz futbolówka wylądowała na trybunach.

• Próba dogrania Raula Garcii w kierunku Griezmanna, ale Francuz w starciu z trzema obrońcami i golkiperem rywali był bezsilny.

• Wysoka piłka do zupełnie niepilnowanego Navarro, ale ten główkuje źle - piłka przelatuje daleko obok słupka.

• Teraz to Sevilla będzie miała rzut rożny po dośrodkowaniu Vidala z prawej strony boiska.

• Na własne życzenie otrzymuje żółtą kartkę Arda Turan. Gracz Atletico wściekły kopnął piłkę po tym, jak sędzia odgwizdał jego przewinienie.

• Dobre zagranie na lewą stronę do Iborry, ten dośrodkował w pole karne, ale Miranda z Godinem poradzili sobie z tym dograniem.

• Griezmann bardzo dobrze zagrał na lewą stronę do Ardy Turana, a Turek wywalczył rzut rożny dla Atletico.

• Bacca! Napastnik Sevilli znalazł się z piłką w polu karnym, lecz stracił równowagę i upadając uderzył niecelnie.

• Aż 69% posiadania piłki ma na razie Sevilla. Gospodarze są na razie o klasę lepsi od Atletico.

• Dośrodkowanie Gabiego z rzutu wolnego, strzelał głową Raul Garcia, ale było to uderzenie lekkie i niecelne.

• Strata Ardy Turana mogła się źle skończyć, lecz Sevilla znów nie była dokładna w ofensywie - złapał piłkę Moya.

• Dośrodkowanie Gabiego w kierunku Ardy Turana, nie do końca pewnie, ale ostatecznie dobrze interweniuje Rico. Po chwili spudłował natomiast Griezmann.

• Iborra! Po dośrodkowaniu w pole karne Iborra przepchnął obrońcę, Moya wychodził z bramki dość niepewnie, lecz zawodnik Sevilli trafił tylko w słupek! Ogromne błędy w defensywie popełnia dziś Atletico.

• Próba kilku podań w polu karnym w wykonaniu Sevilli, przewraca się Vitolo, ;lecz ku zdziwieniu gospodarzy gwizdek arbitra milczy.

• Krychowiak tym razem zanotował dobry przechwyt, ale wysiłki Polaka zniweczył Kolodziejczak. Atletico zacznie od autu.

• Nieudana akcja Sevilli, od bramki rozpocznie Moya.

• Griezmann uderzał z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Fatalna strata Krychowiaka! Polak zbyt długo holował piłkę i ta została mu odebrana. Błąd naprawił Alejandro Arribas, który faulował Raula Garcię i został ukarany żółtą kartką.

• Akcja Ardy Turana lewą stroną boiska - turek za mocno wypuścił sobie jednak piłkę i ta opuściła boisko.

• Kolejna próba uderzenia sprzed pola karnego ze strony Bacci, lecz znów trafił wprost w golkipera rywali.

• Gorąco pod bramką Atletico! Świetnym dryblingiem popisał się Aleix Vidal, później blisko było gola samobójczego, ale ostatecznie Moya poradził sobie do spółki z obrońcami.

• Bacca próbował strzelać teraz z dystansu, Moya miał sporo problemów ze skuteczną interwencją, lecz ostatecznie złapał piłkę na raty.

• Gorąco robi się w Sevilli. Bez piłki przewraca się Bacca, a sędzia upomina go, aby nie symulował faulu.

• Dośrodkowanie Banegi było fatalne. Miała być dobra sytuacja, nie było praktycznie żadnego zagrożenia.

• Po lewej stronie boiska faulowany był teraz Bacca. Będzie znakomita sytuacja dla Sevilli.

• Dobrze zaczął ten mecz Krychowiak. Polak zanotował właśnie dobry przechwyt.

• Próba dośrodkowania przed bramkę Sevilli z prawej strony boiska była bardzo słaba. Łatwo łapie piłkę Rico.

• Krychowiak zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Vitolo, ten przewraca się na skraju pola karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

• Od początku meczu obserwujemy sporo walki. Sędzia odgwizdał już czwarte przewinienie - oba zespoły faulowały po dwa razy.

• Atletico gra z charakterystycznym dla siebie zacięciem. Evera Banegę faulował właśnie Raul Garcia.

• Sevilla rozpoczęła od ataku. Podopieczni Unaia Emery'ego mają aut z lewej strony boiska.

• Od środka rozpoczęła grająca na biało Sevilla. Atletico w czerwono-białych koszulkach i niebieskich spodenkach.

• Gramy!

• Przenosimy się już do Sewilli - piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko, a kibice śpiewają hymn gospodarzy.

• Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Cani, Lucas Hernandez, Raul Jimenez, Koke, Sekou Keita, Fernando Torres

• Rezerwowi Sevilli: Mariano Barbosa, Diogo Figueiras, Kevin Gameiro, Stephane Mbia, Jose Antonio Reyes, Denis Suarez, Benoit Tremoulinas

• Jeżeli spojrzymy na ostatnie starcia obu drużyn, faworyt wydaje się być tylko jeden. Sevilla nie wygrała bowiem żadnego z ostatnich dziesięciu spotkań przeciwko Atletico, notując pięć remisów i pięć razy przegrywając. W ostatnim meczu obu drużyn, na początku tego sezonu, Atletico wygrało u siebie aż 4:0.

• Wydaje się, że Sevilli pozostaje walka z Villarrealem i Malagą o piąte miejsce w tabeli. Na razie podopieczni Unaia Emery’ego są właśnie na piątym miejscu, a do swoich dzisiejszych rywali tracą aktualnie osiem punktów. Różnica ta była dużo mniejsza, ale w czterech ostatnich spotkaniach ligowych Sevilla aż trzy razy schodziła z boiska pokonana – lepsze okazały się kolejno ekipy Realu Madryt, Getafe i Realu Sociedad. W tym ostatnim meczu padło zresztą aż siedem goli.

• W ligowej tabeli wyżej plasują się rzecz jasna obrońcy tytułu. Po niespodziewanej porażce z Celtą Vigo przed dwoma tygodniami przyszło łatwe i bardzo pewne zwycięstwo nad Almerią. Dziś z ekipą Diego Simeone punktami zrównała się jednak Valencia, a zwycięstwo jest bardzo potrzebne „Los Colchoneros” nie tylko po to, aby uciec nieco „Nietoperzom”, ale przede wszystkim aby nie stracić kontaktu z Realem i Barceloną.

• Obie ekipy w tym tygodniu rozegrały już po jednym meczu i są w zupełnie odmiennych nastrojach. Drużyna Unaia Emery’ego w znakomitym stylu pokonała na wyjeździe Borussię Moenchengldbach wygrywając 3:2. Atletico także grało w Niemczech, ale ich wypad do Leverkusen z pewnością nie należał do udanych – mistrzowie Hiszpanii w starciu z Bayerem byli faworytami, ale przegrali 0:1 po dość słabym spotkaniu.

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Zobaczyć możecie je już po lewej stronie.

• W jednym ze zdecydowanie najciekawszych spotkań 25. kolejki hiszpańskiej La Liga Sevilla podejmuje na własnym boisku Atletico Madryt. Pierwszy gwizdek arbitra już za pół godziny, a na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!