Sevilla FC

0

Atletico Madryt

3

• Drugie trzy kwadranse były znacznie ciekawsze za sprawą coraz śmielszych ataków Sevilli. Kiedy wydawało się, że gospodarze doprowadzą do remisu, to rozproszeni zmianą przeciwnika dostali drugą bramkę, która podcięła skrzydła zawodnikom Unai Emery'ego. Jeszcze przed zakończeniem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Jackson Martinez (to on wszedł na boisko tuż przed drugą bramką Atletico). Sevilla musi przełknąć gorzką pigułkę - posiadanie piłki to nie wszystko. W piłce nożnej jak w łowieniu ryb - liczy się to, co w sieci.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Carlos Clos Gomez kończy mecz! Mimo ogromnej przewagi Sevilla przegrywa z Atletico Madryt 0:3

• Yannick Ferreira mógł, a właściwie powinien, dobić Sevillistas. Z bliskiej odległości strzelił jednak obok lewego słupa!.

• Goście mają to spotkanie pod całkowitą kontrolą. Spokojnie rozgrywają piłce przy biernej postawie graczy Sevilli.

• Takim uderzeiem Gabi podwyższa prowadzenie...

... a tak Jackson Martinez stawia kropkę nad "i"

• Druga połowa potrwa jeszcze co najmniej trzy minuty.

• 38 976 ogląda to spotkanie na stadionie Sevilli.

• Seivlla dąży do strzelenia choćby gola honorowego. Podbita piłka po uderzeniu Evera Banegi z rzutu wolnego wychodzi na rzut rożny.

• Goście rozgrywali piłkę przed polem karnym rywala i stracili ją na rzecz Michaela Krohn-Dehli'ego, lecz Duńczyk równie szybko stracił ją na 30. metrze. Dostał ją Jakcson Martinez który po wymianie z Antoine'em Griezmannem uderzył technicznie nie do obrony, lobując Beto.

• GOL, JACKSON MARTINEZ!!!

• Jackson Martinez uderzył zza linii pola karnego obok bramki Beto.

• Uderzenie Kevina Gameiro z pola karnego zostało zablokowane. Piłka po dośrodkowaniu Evera Banegi z rzutu rożnego pada łupem obrony Atletico.

• Juanfran przekroczył przepisy i został upomniany przez sędziego żółtym kartonikiem.

• Gospodarze skupili się na zmianie w Atletico, zapominając o stałym fragmencie gry rywala. Ten został szybko rozegrany i Gabi uderzył z dystansu. Piłka po otarciu się od pleców Grzegorza Krychowiaka wpadła do siatki tuż obok słupka. Mimo że Beto wyciągnął się jak struna, to nie zdołał jej sięgnąć!

• GOL, GABI!!!

• Jackson Martinez zmienia Fernando Torresa.

• Kontra Atletico przerwana faulem taktycznym Jewhena Konopliankę. Żółta kartka dla Ukraińca.

• Jewhen Konoplianka chciał zakończyć akcję strzałem z pola karnego, ale w ostatniej chwili piłka została mu wybita spod nogi.Dziewiąty rzut rożny, i dziewiąty nie przynosi zagrożenia pod bramką Jana Oblaka.

• Diego Godin przegrał w walce o piłkę i przytrzymując rywala za koszulkę spowodował jego upadek. Argentyńczyk wykonywał kolejny stały fragment gry. I znowu nieudanie.

• Niewidoczny do tej pory Ever Banega wreszcie pokazał się z niezłej strony. Zdołał wywalczyć rzut rożny. Sam dośrodkował z narożnika, ale nikt z jego kolegów nie sięgnął piłki.

• Diego Simeone widzi co się dzieje i co może się święcić po ofensywnych zmianach w Sevilli. Za Olivera Torresa na murawie pojawia się Yannick Ferreira.

• Jeszcze Michael Krohn-Dehli wchodzi na murawę. W stronę ławki udaje się Vicente Iborra.

• (Napastnik) Kevin Gameiro za obrońcę Daniela Carrico. Będzie się działo

• Zapowiada się kolejna zmiana wymuszona kontuzją, tym razem w ekipie gospodarzy. W jednym ze starć ucierpiał Daniel Carrico.

• Unai Emery wzmacnia skrzydło. Wprowadza Jewhena Konopliankę w miejsce Jose Antonio Reyesa.

• Fernando Llorente! Jak on tego nie wykorzystał! Dostał piłkę na 8. metrze i uderzył w stronę dalszego słupka, ale piłka poleciała nie od tej strony co trzeba! To była wyborna okazja gospodarzy by doprowadzić do remisu!

• Saul Niguez zastępuje kontuzjowanego Koke.

• A może być jeszcze gorzej - urazu nabawił się Koke, który od dłuższego czasu nie podnosi się z murawy.

• Dalekie podanie z pominięciem drugiej do Fernando Llorente wreszcie znalazło adresata. Z przewrotką nie trafił w piłkę Diego Godin i napastnik Sevilli uderzył z linii pola karnego na bramkę Atletico! Rykoszet po nodze Jose Gimeneza znacznie zmniejszył prędkość piłki i Jan Oblak łapie piłkę. Ciężkie chwile przeżywają goście

• Piłka po uderzeniu głową Fernando Llorente ugrzęzła między zawodnikami Atletico. Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego, ale Carlos Clos Gomez nakazuje grać dalej!

• Diego Godin ratuje się wybiciem piłki poza linię końcową. Rzut rożny. Górą zawodnicy Rojiblancos po stałym fragmencie gry i tym razem przyblokowany Jose Antonio Reyes. Jeszcze jeden korner.

• Przycisnęła Sevilla, ale straciła piłkę na 30. metrze od bramki Jana Oblaka i naraziła się na kontrę. Fernando Torres faulowany tuż za linią środkową.

• Vamos! Vamos!

(szybciej! Szybciej!) skandują kibice Sevilli. Po rzucie rożnym Coke strzela z woleja i Jan Oblak broni!

• Atletico wychodziło w kontrze trzech na dwóch! Antoine Griezmann fatalnie zagrał w pole karne do Olivera Torresa. Podanie przeciął Daniel Carrico

• Piłka po dośrodkowaniu przez Victora Vitolo z bocznego sektora nie znajduje adresata w polu karnym. Kibice Sevillistas napędzają swoich ulubieńców coraz głośniejszym dopingiem.

• Przycisnęła Sevilla i rzut rożny. Po nim szczęście sprzyjało gościom, którzy rozpaczliwie się bronią.

• Coke zapędził się w pobliże pola karnego Atletico ale jego akcję przerwał... Koke. Po wyrzucie piłki z autu Jose Antonio Reyes zabawił się z Jesusem Gamezem po czym za krótko dośrodkował w pole karne.

• Seria przewinień w środku pola w wykonaniu obu drużyn. Dość szarpany początek drugiej odsłony.

• Antoine Griezmann pada w polu karnym Sevilli po stykowej walce o piłkę z Grzegorzem Krychowiakiem! Sędzia nie wskazuje jednak na "wapno" ku niezadowoleniu zawodnika gości!

• Ostre, bezpardonowe wejście Antoine'a Griezmanna wślizgiem w walce z Vicentem Iborrą. Jak mówi Tomasz Hajto, "żółta kartka podchodząca w pomarańcz" dla Francuza.

• Druga połowa rozpoczęte przez gości. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Powracamy na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Do przerwy Sevilla przegrywa 0:1 z Atletico Madryt po trafieniu Koke.

• Jeszcze garść statystyk (za: livesports.pl)

• 61% Posiadanie piłki 39%
    • 5/1 Strzały celne/niecelne 3/3
    • 7 Rzuty wolne 11
    • 2 Rzuty rożne 1
    • 2 Interwencje bramkarzy 5
  • Pierwsza połowa stała na średnim poziomie, w której było dosłownie kilka wartych odnotowania sytuacji. Atletico przyzwyczaiło (nas) do wyrachowanej piłki, a jednak zdołała zaskoczyć defensywę Sevilli na dziesięć minut przez zakończeniem regulaminowego czasu gry. Gospodarze próbują "szukać" w polu karnym Fernando Llorente, ale ten jest skutecznie odcinany od podań. Strzałów z dystansu było jak na lekarstwo. Dopiero Grzegorz Krychowiak zdołał celnie uderzyć z ok. 25 metrów, lecz zbyt słabo by pokonać Jana Oblaka.

Jak będzie wyglądać druga odsłona? Przekonamy się niebawem.

• Płaskie, anemiczne uderzenie Grzegorza Krychowiaka z ok. 25 metrów nie sprawiło kłopotów bramkarzowi Atletico. Po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę, po której Sevilla przegrywa z Rojiblancos dzięki bramce Koke.

• Carlos Clos Gomez dolicza jedną minutę.

• Diego Godin nie patyczkując wybija piłkę jak najdalej od pola karnego. A już wychodził do niej Jan Oblak

• Niesportowe zachowanie Diego Godina "spotkało" się poważnym obliczem sędziego, który pokazał Urugwajczykowi żółtą kartkę.

• Tiago zostawił nogę powodując upadek Benoit Tremoulinasa w pobliżu lewego narożnika pola karnego. Żółta kartka.

• Pojedynek biegowy Fernando Llorente z... Janem Oblakiem. Górą bramkarz Atletico.

• Koke daje prowadzenie Atletico Madryt

• Adil Rami wyskoczył najwyżej do dośrodkowania, ale piłka po strzale głową poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Sevilla próbuje szybko wyrównać, ale akcja przynosi rzut rożny.

• Antoine Griezmann upadając zdołał zagrać piłkę w pole karne do Fernando Torresa, który natychmiast skierował piłkę do lepiej ustawionego w polu karnym Koke, a ten uderzeniem przy słupku pokonał Beto. Atletico 1, Sevilla 0!

• GOL, KOKE!!!

• Odpowiedź Sevilli! Benoit Tremoulinas opanował piłkę w "szesnastce" i uderzył w stronę lewego słupka. Jan Oblak nie dał się zaskoczyć!

• Złe podanie Evera Banegi zapoczątkowało kontrę Atletico. Akcja straciła na tempie w momencie rajdu Jesusa Gameza. Ten przed polem karnym gospodarzy zagrał do Tiago, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Gabi został skoszony równo z trawa przez zawodnika Sevilli, Sędzia puścił grę, widząc, że goście utrzymali się przy piłce. Sevilla jednak odzyskała piłkę i ruszyła z kontrą. Vitolo został powstrzymany w polu karnym przez Diego Godina.

• Koke po indywidualnej akcji zdecydował się sam zakończyć akcję strzałem. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Beto.

• Sevilla próbuje "odgryzać" się rywalowi. Benoit Tremoulinas w roli lewoskrzydłowego i jego dośrodkowanie okazało się za krótkie w stronę Fernando Llorente.

• Antoine Griezmann strzela z kilkunastu metrów tuz obok lewego słupka! Beto może odetchnąć z ulgą - niewiele brakowało by wyciągał piłkę z siatki!

• Znowu w pobliżu pola karnego gospodarzy pojawił się Juanfran. Świetnie oskrzydla akcje, ale dośrodkowania z prawej strony nie znajdują w "16" adresata.

• Ever Banega upomniany przez sędziego żółtą kartką.

• Grzegorz Krychowiak ostro walczył z Fernando Torresem o górną piłkę. Zdaniem sędziego przewinienie Polaka kwalifikowało się na upomnienie żółtą kartką.

• Nieatakowany Jesus Gamez przebiegł z piłką ponad 30 metrów. Kapitalnym podaniem został obsłużony Antoine Griezmann, który w beznadziejnej sytuacji zdołał utrzymać piłkę w boisku i zagrał przed pole karne do Tiago. Jego uderzenie intuicyjnie piąstkuje Beto!

• Jose Antonio Reyes przegrał pojedynek na prawej stronie z Diego Godinem. Urugwajczyk pozwolił piłce by ta opuściła murawę. Skrzydłowy gospodarzy domagał się rzutu rożnego. Bezskutecznie.

• Pewne piąstkowanie Beto po centrze z narożnika.

• Piłka po odbiciu się od stojącego w murze Fernando Torresa o metr minęła lewy słupek bramki Beto! Sędzia... podyktował rzut rożny.

• Rzut wolny dla gości po faulu na Antoine'ie Griezmannie ok. 25 metrów od bramki Sevilli. Przewinił Grzegorz Krychowiak. Może być groźnie!

• Ku zaskoczeniu rywali Gabi krótko rozegrał rzut wolny. Ostatecznie piłka trafiła na prawą stronę do Juanfrana, którego centrę w stronę napastnika przeciął wracający Vicente Iborra.

• Rośli obrońcy Atletico radzą sobie z Jose Antonio Reyesem po zagraniu górnej piłki.

• Grzegorz Krychowiak o mały włos nie stracił piłkę przed własnym polem karnym! Na jego szczęście Tiago nie opanował futbolówki.

• Seria przewinień w środku pola. Najpierw faulował Koke, a na 30. metrze od bramki Sevilli - Gabi.

• Dobre tempo na początku z wymianą ciosów. Vicente Iborra centruje w pole karne do Fernando Llorente. Napastnika gospodarzy uprzedził wychodzący z bramki Jan Oblak.

• Odpowiedź w wykonaniu Antoine'a Griezmanna. Jego strzał z dystansu nie sprawił problemu Beto.

• Jan Oblak z problemami paruje strzał z Coke z prawego narożnika pola karnego. Rzut rożny dla gospodarzy, po którym nie udało się zagrozić Rojiblancos

• Sevilla spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Błyskawicznie piłka znalazła się w pobliżu pola karnego gości, ale Fernando Llorente nic nie wskórał.

• Carlos Clos Gomez gwizdkiem oznajmia początek meczu! Ze środka gospodarze!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy.

• Tak brzmi hymn Sevilli:

Losowanie stron, w którym górą jest...

• Powoli przenosimy się na rozśpiewany Estadio Ramon Sanchez Pizjuan! Za moment rozpoczęcie spotkania!

• Biorąc pod lupę 5 ostatnich spotkań bezpośrednich, górą jest Atletico, które trzykrotnie schodziła z boiska z tarczą. Dwa pozostałe pojedynki kończyły się remisami. Zespól z Andaluzji czeka na ligowe zwycięstwo od... 3 października 2010 r. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?

• Z kolei Sevilla bezbramkowo zremisowała z Malagą. Całe spotkanie, na środku obrony, rozegrał Grzegorz Krychowiak.

• Na inaugurację sezonu przemeblowane Atletico skromnie pokonało przed własną publicznością beniaminka La Liga, Las Palmas. Gola na wagę trzech punktów dla Rojiblancos strzelił niezawodny Antoine Griezmann, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

• Znamy już wyjściowe składy Sevilli i Atletico. W ekipie gospodarzy na pozycję defensywnego pomocnika wraca Grzegorz Krychowiak.

• Grzegorz Ignatowski przygotował zapowiedź tego spotkania, do której odsyłam. Sevilla - Atletico LIVE! Wielki spektakl w Primera Division Oby spotkanie zasłużyło na taki tytuł ;)

• I rezerwowi Sevilli: Rico (bramkarz), Mariano, Gameiro, Kakuta Kolodziejczak Konoplyanka, Krohn-Dehli.

• Zanim poznamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn (tak dla małej dramaturgii ;)) zobaczmy, kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Atletico Madryt: Moya (bramkarz), Correa, Fereira, Martinez, Nguez, Savić, Vietto.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego ciekawie zapowiadającego się spotkania.

• Mimo że większość kibiców śledziło potyczki FC Barcelona z Malagą (1:0) i Realu Madryt z Betisem Sevilla (5:0), to najciekawszym spotkaniem 2. kolejki Primera Division jest starcie Sevilli z Atletico Madryt, a drużyn z czołówki poprzedniego sezonu. Rozpoczęcie spotkania już za 30 minut!