Sevilla FC

2

FC Barcelona

1

• Koniec meczu! Po kapitalnym spotkaniu Sevilla pokonuje Barcę 2-1. Czy zasłużenie? Na pewno mieli pełno szczęścia, bo Katalończycy 5 razy obijali obramowanie bramki Sergio Rico. Ale mówią, że szczęście sprzyja lepszym. Pierwsze zwycięstwo Unaia Emery'ego nad Barcą stało się faktem. Za relacje dziękuje Adam Wielgosiński, dobrego wieczoru.

• Cztery minuty dolicza arbiter.

• Mariano wchodzi za Tremoulinasa.

• Jeśli ktoś szuka definicji zwrotu "obrona Częstochowy", niech odpali to spotkanie.

• Niesamowity kocioł w polu karnym zespołu Unaia Emery'ego, ostatecznie Rico łapie piłkę.

• Uderzenie Luisa Suareza z dalszej odległości, Rico spokojnie łapie piłkę.

• Tremoulinas opuścił boisko na noszach, ale wraca na murawę.

• Tremoulinas został kopnięty w głowę, mamy przerwę w grze.

• Słupek ratuje Sevillę!

• Wrzutka na długi słupek w kierunku Neymara, Brazylijczyk fauluje w polu karnym rywala.

• Llorente fauluje Neymara. Kartka dla Hiszpana.

• Neymar strzela z karnego. 2-1.

• Tremoulinas żółta kartka za zagranie ręką w... no właśnie, według arbitra w pole karnym. Karny dla Barcy.

• Przy oklaskach trybun schodzi Kevin Gameiro. Zmienia go Fernando Llorente.

• Centra Alvesa, Coke sprząta piłkę sprzed nosa Neymarowi.

• Jose Reyes zmienia Vicente Iborrę.

• Gra na chwilę się uspokoiła, Barca atakuje, Sevilla cała ekipą na własnej połowie.

• CO TU SIĘ DZIEJE!!! To powinny być 4 gole Barcy. KRÓL SERGIO RICO!!!

• Neymar zabawił się z obroną Sevilli, ale kapitalnie broni Rico!

• N'Zonzi leży na murawie, przerwa w grze.

• Za Munira wbiega Sandro.

• Podwójna zmiana w Barcelonie. Alves zmienia Mathieu.

• Kartka dla Alby.

• Kapitalna wrzutka Krohn-Dehliego i Iborra głową pokonuje Bravo.

• IBORRA!!! 2-0!!!

• Uderzenie Neymara dalekie od perfekcji. Rico odprowadza piłkę wzrokiem.

• Kolejny atak Sevilli, Pique w ostatniej chwili blokuje strzał Gameiro.

• Rajd Gameiro prawą stroną, centra po ziemi w pole karne, Krohn-Dehli bez problemu pakuje piłkę do siatki.

• Korhn-Dehli!!! 1-0 dla Sevilli!!!

• Uderzenie Krohn-Delliego obok bramki Claudio Bravo.

• Rozgrzewają się Konoplyanka i Jose Reyes.

• Kontra Sevilli przerwana przez wejście Jeremy'ego Mathieu.

• Kartka dla Mathieu za podcięcie Iborry.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Pique strzela głową, ale niezbyt mocno, bez problemu łapie piłkę Rico.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Arbiter skończył ten bardzo dobry mecz. Obie ekipy grają mega ofensywnie, niesamowite tempo, wiele akcji bramkowych. Oby tak dalej w drugiej połowie! Wracamy po przerwie.

• Kapitalna akcja Rakitica, który zwiódł rywali i zagrał do Neymara za plecy rywali. W porę interweniował Tremoulinas, uprzedzając Brazylijczyka.

• Błąd Grześka Krychowiaka, który ruletą chciał minąć rywala, stracił piłkę przed własnym polem karnym i naraził ekipę na niebezpieczeństwo. Wszystko wyjaśnił Kolodziejczak.

• Bardzo precyzyjny strzał Luisa Suareza za kołnierz Rico. Sevillę ratuje spojenie.

• Masa farta Roberto. Roberto się poślizgnął, szło otwierające podanie do Gameiro, jednak piłka trafiła w leżącego obrońce Barcy.

• Co za mecz! Akcja za akcję. Po kilku minutach od faulu Tiomthee Kolodziejczak dostaje żółty kartonik.

• Podanie w kierunku Suareza, Luisito palił.

• Tym razem kartka dla dzisiejszego kapitana Barcy, Sergio Busquetsa, za faul na Coke.

• Piłka na wolne pole do Suareza, ale ten znowu ją traci przez złe przyjęcie.

• NIESAMOWITE! Neymar uderza z wolnego, piłka trafia w słupek, w plecy bramkarza i toczy się po linii bramkowej na całej jej szerokości. Pique asekuruje ją, żeby nikt jej nie wybił, zamiast ją wpakować do pustej bramki. Ostatecznie Sevilla wybija ją z linii. Ciągle 0-0.

• Andreoli wykosił Neymara. Słuszna kartka. Dobra pozycja, żeby uderzyć z wolnego.

• Gameiro minął Bravo, chciał go minąć, jednak za drugim razem Chilijczyk dobrze interweniował.

• Kontra Barcy, atak Kyrchowiaka w nogi Rakiticia, sprawiedliwa żółta kartka dla naszego rodaka.

• Niecelne podanie Pique, akcja lewą stroną, Tremoulinas dośrodkowuje i Mathieu o mało co nie strzela gola samobójczego. Korner dla Sevilli.

• Kontra Sevilli, gospodarze atakowali aż pięcioma piłkarzami, jednak Iborra nie trafił w piłkę przy próbie strzału.

• Znakomite wejście Neymara, ten zagrywa na wolne pole do Saureza, który ma przed sobą tylko bramkarza, jednak Urugwajczyk za długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę.

• Wrzutka na długi słupek, tam było Gameiro, który głową strzelał w kierunku bramki, lecz pewnie piłkę chwycił Claudio Bravo.

• Dośrodkowanie Rakiticia w pole karne, Busquets głową zgrywa piłkę do Munira, a ten strzałem lewą nogą posyła piłkę ponad poprzeczką.

• Barca utrzymuje się przy piłce głównie w środku pola, nic godnego uwagi nie dzieje się na murawie.

• Jest pierwszy celny strzał w meczu, uderzał Neymar.

• Drybling Seriego Roberto, który wjechał w środek obrony Sevilli, ale ostatecznie nie zdołał zrobić nic groźnego.

• Górna piłka Ivana Rakiticia w pole karne, dobrze interweniuje Rico na przedpolu.

• Sevilla jak na razie bardzo wysoko, Barca nie może wyjść z własnej połowy.

• Pan Gil Manzano gwiżdże po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu ekip czekają w tunelu na wyjście na murawę.

• Ostatnie starcie tych ekip to niesamowity rollercoaster. W Superpucharze Europy Barca prowadziła już 4-1, jednak Grzesiek Krychowiak i spółka wyrównali na 4-4. W dogrywce Katalończyków uratował Pedro, czyli człowiek, którego już w Barcelonie nie ma, strzelając na 5-4.

• Barca w zeszły weekend również nie bez problemów pokonała 2-1 Las Palmas, a Lidze Mistrzów z ogromnymi problemami pokonała niemiecki Bayer Leverkusen również 2-1.

• Sevilla po sześciu kolejkach ma zaledwie jedno zwycięstwo. W ostatniej kolejce ekipa Unaia Emery'ego wymęczyła wygraną 3-2 z Rayo, zaś w tygodniu przegrała 0-2 z Juventusem w Lidze Mistrzów.

• Znamy podstawowe jedenastki obu zespołów. Ławka Sevilli: Reyes, Soria, Cristoforo, Immobile, Konoplianka, Lloretne, Ferreira. Ławka Barcy: ter Stegen, Alves, Camara, Douglas, Gumabu, Sandro, Bartra.

• Dzień dobry! Rozpoczynamy sobotnie gry w lidze hiszpańskiej. Na Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla podejmie FC Barcelonę.

• Sevilla - Barcelona LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Neymar godnie zastąpi Messiego w swoim setnym występie dla Barcy?

Na rozpoczęcie sezonu Barcelona po kapitalnym meczu pokonała Sevillę w starciu o Superpuchar Hiszpanii 5:4. Dziś te dwie drużyny ponownie skrzyżują ze sobą miecze, ale choć będą to te same ekipy, to na pewno nie będą one takie same. Sevilla jest obecnie nieco przytłoczona 16. miejscem w tabeli, z kolei Barcelona musi sobie radzić bez Lionela Messiego.