Sporting Gijon

0

Real Madryt

0

• Koniec spotkania! Wielka radość na trybunach w Gijon i na ławce Sportingu! Real Madryt tylko remisuje z beniaminkiem i już na starcie sezonu traci do Barcelony dwa punkty!

• Gwiazda Realu trafia jednak w mur. Będzie remis

• Będzie okazja dla Ronaldo. Z wolnego naturalnie.

• Jeszcze cztery minuty potrwa to spotkanie.

• Główka Ronaldo. Zupełnie nieudana.

• Po rezerwowego sięga też Benitez. Carvajal melduje się na murawie. Za Danilo.

• Schodzi zmęczony Cases, a za niego wchodzi Ait-Atmane. To ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Cel: nie pozwolić Realowi na zwycięstwo.

• Teraz Modrić. Dwa metry od prawego słupka.

• RONALDO! Ależ kapitalna interwencja Cuellara. Przecież ta bomba odpalona przez Portugalczyka zmierzała do bramki, a jednak jakoś przeniósł ją nad poprzeczką!

• Ronaldo się rozpędził, minął jednego, drugiego zawodnika, po czym po prostu zgubił to, z czym uciekał.

• Dziesięć minut do końca. Real naciska, jednak nie może nic wcisnąć. Zacznie sezon od remisu? Na to się na razie zanosi.

• Menendez za Jony'ego.

• Ronaldo marnuje świetną sytuację! No ale był spalony - na jego szczęście.

• Bale rozpoczyna kontratak i zostaje sfaulowany. Kartka dla Alvareza.

• Nastąpiła również roszada w szeregach Sportingu. Muniz zmienił Guerrero.

• Mamy debiut w Realu. Kovacić wszedł właśnie za Isco.

• Jony ukarany kartką za faul na Ronaldo.

• James uderza lewą nogą. Za lekko, w środek.

• Sporting świetnie broni się przed własnym polem karnym. Daje do niego dojść Realowi, ale potem już piłkę odbiera lub blokuje.

• Carmona dostał kartkę za faul na Marcelo.

• Główka Bale'a po rzucie rożnym! Nie ma gola, strzał prosto w ręce bramkarza.

• No nie, to nie była dobra próba Bale'a. Kopnął nad wysoko nad bramką. Z 22 metra.

• Pada Bale, będzie szansa dla Realu z rzutu wolnego.

• Kibice Sportingu dalej buczą na Ronaldo, a ten traci piłkę.

• Pierwsza zmiana w Realu. James za Jese.

• Ronaldo! Krótkie prowadzenie piłki, momentalne przełożenie na prawą nogę i uderzenie. W dobrze ustawionego Cuellara.

• Teraz atakuje Real. Ciekawie zapowiadała się akcja przeprowadzona w dużym tłoku.

• Coraz mocniej naciskają gospodarze. Trzeba im oddać, że wkładają w ten mecz mnóstwo serca.

• Szybka odpowiedź Sportingu! Carmona bardzo mocno uderzył głową, lecz niecelnie.

• Od razu spróbował Isco. Półobrót z piłką i strzał. W bramkarza.

• Rozpoczęła się właśnie druga część meczu. Od środka Real.

• Koniec pierwszej połowy. Nie ma bramek, są emocje. Real miał parę sytuacji, ale wszystkie zmarnował. Bliżej wyjścia na prowadzenie był chyba jednak Sporting, który miał co prawda jedną szansę, ale za to bardzo konkretną. Wracamy za kwadrans.

• Kroos z wolnego, Ronaldo przedłuża głową, lecz piłka ostatecznie pada łupem Cuellara.

• Nacho Cases otrzymał żółtą kartkę.

• Chwilę po tej sytuacji Real przeprowadził kontrę, po której w polu karnym upadł Ronaldo. Domagał się karnego.

• Poprzeczka!!! Ależ to była okazja dla Sportingu! Pytanie, czy piłka przeszła za linię bramkową, czy nie. Nie ma pewności!

• Mocne uderzenie Ronaldo! To mógł być gol. Cuellar wypluł piłkę przed siebie.

• Bez zarzutu radzi sobie dziś Marcelo. Właśnie zablokował wrzutkę Lory.

• ISCO! Świetny, mocny strzał! Zabrakło jedynie odrobiny precyzji. Futbolówka o centymetry minęła poprzeczkę.

• Publiczność gwiżdże za każdym razem, gdy przy piłce jest Ronaldo.

• Varane z Ramosem kasują wszystkie dobrze zapowiadające się akcje Sportingu.

• Po raz kolejny Jese. Znowu niecelnie.

• Jese znalazł sobie odrobinę przestrzeni na prawym boku i od razu oddał strzał. Obok. Niezła to była sytuacja.

• Za długo rozgrywał Real, zdecydowanie za długo. Siłą rzeczy Isco stracił więc piłkę, choć była ona już na 20 metrze.

• Próbował z dystansu Marcelo - jego strzał został zablokowany. Generalnie na razie gra tylko Real.

• BALE! Co za okazja! Zaczęło się od świetnego podania na wolne pole od Modricia. Bale przemknął lewą flanką, minął wychodzącego bramkarza i... kopnął w boczną siatkę. Niewiele brakowało, a byłoby 1:0 dla Realu.

• Uderzył Bale. Nie w bramkę, nie w słupek, nie w poprzeczkę, tylko w... Ronaldo.

• Jeden z nielicznych wypadów Sportingu. Sędzia dopatrzył się jednak ofsajdu, kiedy Carmona dośrodkował.

• Z dużej chmury mały deszcz. Ronaldo wziął rozbiegł, huknął, ale tylko w mur.

• Faulowany Bale. Będzie okazja z rzutu wolnego dla Realu.

• Real na razie dominuje, przynajmniej w środkowych strefach. Z zapuszczeniem się pod szesnastkę ma jeszcze za to klopoty.

• Tym razem na lewej stronie próbował czarować Bale. Nieudanie. Sporting przejął szybko piłkę.

• Pierwsza akcja Realu. Jese odgrywa do boku do Ronaldo, lecz ten uderza bardzo nieczysto.

• Ramos faulowany w polu karnym. ale we własnym, nie przeciwnika. Ostro zaczęli gospodarze, bez dwóch zdań.

• Zaczęli! Oby było to ciekawe spotkanie.

• Piłkarze pojawili się właśnie na płycie boiska. Za chwilę pierwszy gwizdek!

• Leo Messi zaczął sezon bez gola. A jak będzie z Cristiano Ronaldo?

• Barcelona właśnie zakończyła mecz z Athletic Bilbao. Wygrała 1:0. Wynik i styl? Raczej niezbyt imponują. Ciekawe, czy Real w korespondencyjnym pojedynku odpowie czymś szczególnym, czy jednak podąży drogą Barcy, to znaczy zanudzi ten niedzielny wieczór.

• W Gijonie piłkarze Realu zostali przywitani w dość żenujący sposób: obrzucono ich autokar różnymi przedmiotami.

• Jak wiadomo, nikt na razie w Polsce nie nabył praw transmisyjnych do ligi hiszpańskiej. Wobec tego jesteści skazani na naszą relację tekstową lub rosyjskie streamy z podejrzaną wersją HD.

• Znamy składy obu drużyn. Goście zaczynają bez Jamesa Rodrigueza, który zaczyna mecz na ławce. Podobnie jak Mateo Kovacić, nowy nabytek z Interu Mediolan. Obaj pewnie zameldują się na boisku w drugiej połowie.

• Za nieco ponad kwadrans ligę zainauguruje Real Madryt. W jakiej jest formie? Jak będzie prezentować się z filozofią Rafaela Beniteza? Ile znaczy bez Karima Benzemy? Częściowo na pewno poznamy odpowiedzi na te pytania już dziś. Częściowo - zaznaczmy. Po pierwsze, to dopiero początek sezonu, a po drugie rywalem jest beniaminek, który niespecjalnie się wzmocnił i chyba nie postawi zbytnio trudnych warunków.