FC Barcelona

2

Real Madryt

1

• W drugiej połowie Real grał znacznie lepiej niż w pierwszej, jednak to nie wystarczyło na co najmniej remis z Barceloną. Było wiele sytuacji, wiele akcji, wiele kontrowersji rozstrzyganych w obie strony, ale ostatecznie to Katalończycy wygrywają 226. Gran Derbi po bramkach Neymara i Alexisa! Trafienie Jese okazało się tylko honorowe! Barcelona wygrywa z Realem i utrzyma pozycję lidera w La Liga! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec!!! Barcelona pokonuje Real Madryt 2:1!!!

• Messi kapitalnie minął Illarramendiego i dostrzegł w polu karnym Alvesa, który został zablokowany!!!

• Rozpreżony zespół Blaugrany dopuścił do kontrataku gości! Jese dostaje znakomite podanie od Ronaldo i pokonuje Valdesa, który mógł zrobić trochę więcej. Jest mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! JESE RODRIGUEZ!!!

• Naciskany Diego Lopez musiał wybijać piłkę na aut. Wkraczamy w czas doliczony.

• Ostatnie minuty tego meczu. Barcelona, jak nie ona, przerywa akcje gości drobnymi faulami. Real jest bezradny.

• Świetna akcja Realu, Khedira wychodzi sam na sam z Valdesem, który kapitalnie odczytał zamiary Niemca i obronił jego strzał!

• Komentatorzy wciąż wracają do bardzo kontrowersyjnego starcia Mascherano z Cristiano Ronaldo w polu karnym. Sędzia ma w tym meczu bardzo trudne zadanie. Wystarczy przypomnieć sytuację z faulem Ramosa na drugą żółtą kartkę, później spóźnionym kopnięciu Pepe w nogi Fabregasa w polu karnym Realu oraz zagraniu ręką Adriano w polu karnym Barcelony. Na pewno arbiter nie wypaczył wyniku tego spotkania.

• Neymar opuszcza plac gry, a w jego miejsce Pedro! Owacja dla Brazylijczyka.

• Alves cudownie założył siatkę Cristiano Ronaldo i w sytuacji sam na sam z Lopezem okazał się słabszy od bramkarza Realu!!!

• Tak się cieszą piłkarze Barcy: FC Barcelona - Real Madryt

• Pepe zdecydował się na strzał z dystansu, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

• Rzut rożny dla Realu po akcji Jese.

• Żółta kartka dla protestującego Cristiano Ronaldo.

• Niesamowity gol!!! Alexis dostał dobre podanie od Neymara, dostrzegł że wysunięty jest Diego Lopez i genialnym lobem podwyższa prowadzenie Barcy!!! 2:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! ALEXIS SANCHEZ!!!! CO ZA TRAFIENIEEEEE!!!

• Po akcji Messiego drobny bilard w polu karnym Realu, ale bez zagrożenia dla bramki Lopeza.

• A Song zmienia Andresa Iniestę.

• Jese wchodzi za Di Marię.

• Iniesta strzela zza pola karnego, piłka trafia w Pepe i przelatuje nad poprzeczką! Mamy zmiany!

• Mnóstwo niedokładnych podań Messiego dziś obserwujemy. Argentyńczyk jeszcze nie jest w formie. Tymczasem Barca stara się rozklepać defensywę Królewskich.

• Kapitalny strzał z dystansu Benzemy trafia w poprzeczkę bramki Valdesa!!! Było blisko!

• Ronaldo przewraca się w polu karnym po starciu ciałami z Danim Alvesem! Nie ma faulu zdaniem sędziego.

• Zmiana w Barcelonie! Cesc Fabregas opuszcza plac gry, a w jego miejsce Alexis Sanchez.

• Próba kontry zmarnowana przez Leo Messiego, który zamiast do rozpędzonego Neymara, starał się zagrać do Fabregasa, jednak zrobił to źle.

• Modrić do Benzemy, ten przepuszcza piłkę do wychodzącego sam na sam Di Marii, jednak Argentyńczyk nie potrafił jej opanować!

• Żółta kartka dla Marcelo za faul taktyczny na Messim po swojej stracie.

• Czyściutko zatrzymał Varane Neymara w polu karnym. Tylko rzut rożny dla Barcy.

• Żenująco słabego Bale'a zmienia Karim Benzema.

• Faul w ofensywie Carvajala na Adriano. Mecz w stylu 'box to box', od jednego pola karnego do drugiego.

• Żółta kartka dla Khediry za faul taktyczny.

• Po rzucie rożnym piłka trafia przed pole karne do Di Marii, ale ten uderza z pierwszej piłki zbyt lekko, by pokonać bramkarza rywali.

• Fatalna strata Iniesty, szybkie zagranie Modricia w tempo do Cristiano Ronaldo, jednak Portugalczyk przegrywa pojedynek z Valdesem!!!

• A w jednym z poprzednich starć Pepe chyba sfaulował Fabregasa w polu karnym. Tymczasem z boiska schodzi igrający z ogniem i arbitrem Sergio Ramos, a w jego miejsce Illarramendi.

• Kapitalne, genialne dalekie zagranie Iniesty do rozpędzonego Neymara!!! Przeliczył się Varane i Brazylijczyk potężnie uderza z powietrza, jednak wprost w Lopeza!!!

• Neymar w jednym ze starć wypadł za bandy, jednak już wraca do gry.

• W odpowiedzi strzał Iniesty z powietrza zablokowany.

• Groźnie! Khedira poradził sobie z obrońcą, ale wyrzucił się za bardzo do boku i Real stracił okazję.

• 98 761 kibiców zgromadzonych dziś na Camp Nou.

• Faul w ataku Alvesa na Pepe. Portugalczyk wygrał pojedynek biegowy z Brazylijczykiem.

• Oho, Ramos nieładnie potraktował teraz Iniestę, ale kartki nie obejrzał, a Khedira trochę się jeszcze zagorączkował. Faul Ramosa to spokojnie mogła być druga żółta kartka.

• Valdes znakomicie i bardzo pewnie łapie piłkę po dośrodkowani Di Marii.

• Nie ma zmian w obu zespołach, tymczasem Gareth Bale zdobywa dla gości rzut rożny.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę Camp Nou.

• Barcelona prowadzi zasłużenie, bowiem Katalończycy przeważali przez znaczną część pojedynku. Po bramce Neymara gola mógł zdobyć jeszcze Messi, ale on nie wykorzystał bardzo dobrej okazji, tak jak w samej końcówce Sami Khedira, który w jedynej bardzo dobrej sytuacji Realu uderzył z kilku metrów wprost w Valdesa. Zobaczymy, jak to będzie po przerwie.

• Koniec pierwszej części gry! Barcelona prowadzi z Realem Madryt 1:0 po bramce Neymara!

• Ostra nakładka Bale'a w nogę Pique i bezsprzeczna żółta kartka.

• W polu karnym było jeszcze minimalne zagranie ręką Adriano. Piłka trafiła po prostu w rękę podpierającą przy wślizgu Brazylijczyka. Nie ma mowy o karnym.

• Ronaldo idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie Khedira przed samą bramką trafia w Valdesa!!!

• Posiadanie piłki: Barcelona 61%, Real Madryt 39%.

• Próba strzału Messiego zablokowana przez Varane'a.

• Messi faulowany (?) w okolicach pola karnego, ale z prawej jego strony. Marcelo nie zgadza się z tą decyzją.

• Ewidentny faul Carvajala na Neymarze chwilę wcześniej. Powtórki nie pozostawiają wątpliwości. Barca pod polem karnym Realu, ale najpierw Iniesta nie opanował piłki przed szesnastką.

• Neymar wychodzący na czystą pozycję przewrócił się w starciu z Carvajalem. Sędzia faulu nie widział i jest to kontrowersja, aczkolwiek o czerwonej kartce nie mogłoby być mowy.

• Poza bramką Neymar ma w większości nietrafione pomysły na rozegranie akcji ofensywnych. Teraz Brazylijczyk złapany na spalonym.

• Zagranie ręką Garetha Bale'a, która okazała się w powtórce jego głową.

• Żółta kartka dla Adriano za spóźnione wejście na nogi Cristiano Ronaldo. W pełni zasłużona. Podręcznikowa kartka.

• Faule: 8 - 3. Co za odmiana po erze Jose Mourinho.

• Pół godziny gry za nami. Real jeszcze bez sytuacji, natomiast Barcelona ma prowadzenie i mogła je podwyższyć.

• Fabregas nie opanował piłki w szesnastce po sprytnym zagraniu Iniesty.

• Pierwsze podanie po przechwycie w Barcelonie zaczęło szwankować i Real szybko zdobywa futbolówkę.

• Real stara się skonstruować atak pozycyjny, bo Barca jest nietypowo przyczajona na kontratak.

• Di Maria z rzutu wolnego chciał zacentrować w pole karne, ale piłka trafia jednak tylko do fotoreporterów za bramką Valdesa.

• Szczurek Neymara:

• Bale minął Pique i uderzył z dystansu daleko w trybuny.

• Messi szukał w polu karnym Neymara, ale ten nie zdążył wyprzedzić Carvajala.

• Efektownie wślizgiem Mascherano wybija piłkę spod nóg Marcelo.

• Real jest jak trafiony bokser. Barcelona czuje swoją szansę. Jeśli za chwilę padnie bramka na 2:0, to może mieć problem ekipa ze stolicy.

• Powinno być 2:0!!!! Messi dostał kapitalne podanie na wolne pole od Iniesty, ale pierwszy zły kontakt z piłką sprawił, że zdążył do niego Pepe i strzał Argentyńczyka okazał się niecelny!

• Iniesta wpuścił w pole karne Neymara i gdy wyglądało, że ta akcja nie ma tempa, to Brazylijczyk postanowił wypuścić 'szczurka' spod nogi, a po drobnym rykoszecie piłka wpada do siatki zaskoczonego Lopeza! Barca na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! GOL GOL GOL!!!! NEYMAR!

• Na trybunach pojawiła się katalońska flaga, a wraz z nią okrzyki "Independencia!"

• Neymar nieco pogubił się w dryblingu, więc po chwili uderzył zza pola karnego. Zbyt lekko jednak, aby pokonać Diego Lopeza.

• Carvajal dośrodkowuje na drugi słupek do Bale'a, Walijczyk zgrywa piłkę w stronę Ronaldo, ale szybszy okazał się Mascherano.

• Bale bez zastanowienia uderzył z dystansu, jednak to była bardzo nieudana próba.

• Sergio Ramos zdemolował Neymara w ataku na górną piłkę. Łokieć w użyciu, nie ma faulu. Po chwili już temu zawodnikowi się nie upiekło po kolejnym faulu na Brazylijczyku.

• Xavi nie porozumiał się z Fabregasem i zagrał zbyt mocną piłkę w pole karne do swojego kolegi.

• Messi strzela zza pola karnego, piłka odbija się od jednego z obrońców i trafia do Diego Lopeza.

• Nieznacznie ucierpiał Pepe w starciu z Fabregasem, ale nic wielkiego Portugalczykowi się nie stało.

• Centra Di Marii w pole karne, gdzie Ramos fauluje w ataku swojego rywala, Sergio Busquetsa.

• Żółta kartka dla Busquetsa. Bali się gospodarze sędziego Undiano Mallenco i widać, że coś jest na rzeczy, bo przy pierwszej możliwej okazji wyciąga on kartkę.

• Wielki aplaux na trybunach, po tym jak Ronaldo stracił piłkę na własnej połowie po ataku trzech graczy gospodarzy.

• Di Maria zbyt mocno wrzuca piłkę w pole karne i Victor Valdes ją łapie.

• Fabregas z dystansu trafia w będącego na spalonym Neymara. Piłka dla Realu.

• Adriano dośrodkował w pole karne, gdzie nie było nikogo z Barcelony.

• Carvajal chciał wyjść z kontrą Realu, ale jego koledzy... się cofnęli. Wychowanek Realu traci piłkę.

• Real nie był w stanie wykorzystać błędu Alvesa. Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę.

• Neymar powstrzymany przez dwóch gracz Królewskich. Marcelo jeszcze faulowany i rzut wolny.

• A jednak nie Pepe, a Sergio Ramos jest środkowym pomocnikiem.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Rozsiadamy się głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!!!

• Sędzią spotkania jest Alberto Undiano Mallenco, a kapitanami obu drużyn Xavi Hernandez (Barca) oraz Sergio Ramos (Real M.).

• Barcelona od pięciu meczów nie potrafi wygrać z Realem, a czy uda się jej to dzisiaj? Piłkarze wychodzą na plac gry przy mozaice "Forca Tito!" oraz hymnie Barcy śpiewanym a capella.

• Rozgrzewka się skończyła, piłkarze wrócili do szatni! Do meczu pozostało 10 minut!

• Trwa rozgrzewka obu zespołów. Oczywiście katalońscy kibice przywitali odwiecznego rywala gwizdami.

• Do meczu około 25 minut, a oto historia pojedynków Barcelony i Realu.

• Ławka Realu: Iker Casillas; Alvaro Arbeloa, Asier Illarramendi, Fabio Coentrao, Isco, Jesé, Karim Benzema. W składzie Królewskich nie zobaczymy dzisiaj Moraty oraz kontuzjowanego Alonso.

• Rezerwowi Barcelony: Jose Pinto; Martin Montoya, Carles Puyol, Alex Song, Sergi Roberto, Alexis Sanchez, Pedro Rodriguez. Poza składem znaleźli się Cristian Tello, Marc Bartra oraz kontuzjowani Alba, Dos Santos, Afellay, Cuenca.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Sporo niespodzianek! Na prawej obronie Realu Carvajal, w środku pola Pepe, a parę stoperów Barcy będą tworzyć Pique i Mascherano.

• A to zdjęcie z dzisiejszego obiadu piłkarzy Barcy:Obiad piłkarzy FC Barcelony

• Piłkarze Realu są już na stadionie:real madryt

• Niespełna półtorej godziny do początku pojedynku. Wiadomo, co będzie przedstawiała mozaika przygotowana przez katalońskich fanów. Tym razem będzie ona poświęcona Tito Vilanovie ->>> LINK

• Przewidywalne składy obu drużyn wg dziennika Marca. Real Madryt: Diego López; Álvaro Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Sami Khedira, Asier Illarramendi, Luka Modrić, Ángel Di María; Gareth Bale i Cristiano Ronaldo. FC Barcelona: Víctor Valdés; Daniel Alves, Gerard Piqué, Javier Mascherano, Adriano; Xavi, Sergio Busquets, Andrés Iniesta; Lionel Messi, Cesc Fàbregas i Neymar.

• A oto promo dzisiejszego spotkania

• - Odwaga, osobowość, aby grać w piłkę, a nie tylko bronić i czekać. Potrzebujemy, jak już mówiłem, charakteru i osobowości. To jest to czego potrzebujemy, aby pojechać do Barcelony i grać w piłkę - tak rzecze Carlo Ancelotti, trener Królewskich.

• - Nadchodzący mecz bardzo mnie ekscytuje i sprawia, że jestem zdeterminowany aby zrobić wszystko najlepiej jak umiem. Chcę wygrać to spotkanie. Interesuje mnie tylko dobre rozegranie tego spotkania przez mój zespół. Chcę się po prostu skoncentrować wyłącznie na aspektach piłkarskich - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Barcelony, Gerardo Martino.

• "Barca" nie wygrała żadnego z pięciu poprzednich spotkań ze stołeczną jedenastką. Ubiegłoroczne starcie na Camp Nou przerodziło się w pojedynek Lionela Messiego z Cristiano Ronaldo, którzy zdobyli po dwa gole. Wiosną, gdy sytuacja w lidze była praktycznie rozstrzygnięta na korzyść "Barcy", a oba kluby skupiały się na rywalizacji w Europie, Real wygrał 2:1.

• Z kolei w lidze hiszpańskiej obie ekipy zmierzyły się dotąd 166 razy. "Królewscy" wygrali 70 spotkań, rywale - 64, a remis zanotowano 32-krotnie. Real zdobył 270 goli, a stracił 259.

• Dzisiaj Barcelona zmierzy się z madryckim Realem już po raz 226. Łączny bilans 225 dotychczasowych Gran Derbi to 90 wygranych zespołu z Madrytu, 87 - "Barcy" i 48 remisów. Bramki: 379-364.

• Od czego najlepiej zacząć? Może od sytuacji w tabeli ligi hiszpańskiej, gdzie liderem jest Barcelona, która w dziewięciu meczach zdobyła 25 punktów i po serii zwycięstw potknęła się dopiero w ostatniej kolejce w Pampelunie, notując bezbramkowy remis z miejscową Osasuną. To potknięcie wykorzystał Real, bowiem Królewscy zwyciężyli Malagę 2:0 i teraz mają tylko trzy punkty straty do Barcy, co mogą odrobić już dzisiaj wieczorem. Między oboma zespołami znajduje się jeszcze Atletico z 24 punktami.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z El Clasico! Do meczu jeszcze pozostało pięć i pół godziny, ale my już teraz zapraszamy na spędzenie z nami tego popołudnia!