Athletic Bilbao 3 - 1 Espanyol Barcelona

3

Espanyol Barcelona

1

• Koniec meczu! Athetic pokonuje na własnym stadionie Espanyol 3-1.

• 3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w Athletic. Schodzi z boiska Muniain, a za niego pojawia się Unai Lopez.

• Najpierw Sanchez zmarnował kapitalne podanie od Caicedo i źle podawał w sytuacji 2v1 do Stuaniego, ale później do piłki dopadł Sevilla i podał przed pole bramkowe do Sancheza, który tym razem podjął dobrą decyzję i wpakował piłkę do siatki.

• 3-1! Sanchez!

• Aduriz żegnany brawami. Za strzelca pierwszej bramki pojawia się na boisku San Jose.

• Po usypiającym fragmencie gry kapitalnym strzałem popisał się Iturraspe. Piłka jeszcze odbiła się od słupka, zanim zatrzepotała w siatce!

• Iturraspe ależ gol! 3-0!

• A Sergio Garcia ukarany za faul.

• Żółta kartka dla Sevilli za komentarz pod adresem sędziego.

• Schodzi z boiska Susaeta, a zmienia go Benat.

• Piłka po uderzeniu Sevilli ląduje na słupku! Świetna akcja wprowadzonego przed chwilą pomocnika Espanyolu!

• Strzał Susaety z rzutu wolnego, ale dobra reakcja muru i po tym uderzenie tylko rzut rożny.

• Akcja Espanyolu, a konkretnie przedzierać próbował się Caicedo, piłka trafia do Stuaniego, a Urugwajczyk uderzył na bramkę, jednak futbolówka po jego strzele przeszła obok słupka.

• Aduriz również ukarany "żółtkiem" za dyskusje z arbitrem.

• Colotto ukarany żółtą kartką.

• Brak interwencji sędziego! Muniain wpadł w pole karne i chyba był podcinany, ale arbiter nie użył gwizdka w tej sytuacji. Sędzia Lopez był blisko tej sytuacji i trzeba zaufać jego ocenie.

• Na pozycji spalonej Stuani. Jeżeli był, to minimalnie przekroczył przepisy.

• Również murawę opuszcza Lucas Vazquez, a za niego pojawia się Salva Sevilla.

• Schodzi Gonzalez, wchodzi Caicedo.

• Świetnie piłkę do Viguery zgrał Aduriz, ale pomocnik Athletic uwikłał się w niepotrzebny drybling i stracił futbolówkę.

• Lucas Vazquez ukarany żółtą kartką za faul na uciekającym Muniainie.

• Nie wygląda niestety na to, by obraz gry się zmienił. W dalszym ciągu jest mnóstwo niedokładności ze strony obu drużyn.

• Pierwsza ofensywna akcja w drugiej połowie, skrzydłem przedrzeć próbował się Susaeta, ale Fuentes czujnie zastopował jego próbę dryblingu.

• Gwizdek sędziego Lopeza, druga połowa rozpoczęta!

• Gol Viguery na 2-0

• Mecz nie powala na kolana poziomem, brak tu typowej dla ligi hiszpańskiej technicznej gry, ale oglądane dwie bramki przez 45 minut chociaż w pewnej części rekompensują nam brak świetnego widowiska. Efektywność dziś góruje nad efektownością.

• 3 strzały celne i 2 bramki - piłkarze Athletic poszli nie w ilość, a w jakość. Bramki Aduriza i Viguery dają solidną zaliczkę dla gospodarzy przed drugą połową.

• Minutę po golu sędzia kończy pierwszą połowę mecz.

• Aduriz kapitalnie przyjął piłkę i wygrał pojedynek o pozycję, wchodząc między dwóch obrońców, podał prostopadle w pole karne do Viguery, a ten sprytnie pokonał Casillę!

• 2-0! Viguera!

• Dwa dośrodkowania Susaety z rzutów wolnych w krótkim odstępie czasu, ale po żadnych z nich nie było zagrożenia pod bramką Casilli.

• A tu sytuacja starcia Casilli z Adurizem

• Fuentes świetnie wyprzedził Susaetę i przejął piłkę, wyprowadzając kontrę, lecz później fatalnie ją zespuł, tracąc futbolówkę przez techniczny błąd.

• Casilla nie faulował Aduriza poza polem karnym - taka jest decyzja sędziego Lopeza, choć wszyscy na stadionie zdają się mieć inne zdanie. Również powtórka nie pozostawia wątpliwości - zdecydowany faul bramkarza Espanyolu.

• Odpowiedź Espanyolu, strzał Vasqueza, ale Iraizoz łapie piłkę. Zdecydowanie ożywił się mecz na San Mamés.

• Po rzucie rożnym Aduriz zgubił Colotto, uderzył głową i piłka po rykoszecie odbita jeszcze od Stuaniego wpada do bramki!

• Aduriz! 1-0!

• Garcia blokowany na 7. metrze! Najpierw nieszczęśliwie piłka w polu karnym odbiła się od Balenziagi, dopadł do niej Garcia i uderzył, ale lewy defensor Athletic szybko naprawił swój błąd i przyjął uderzenie na nogę!

• Mnożą się niedokładności ze strony jednej i drugiej drużyny. Przy piłce częściej Athletic, widać po nich wyższą kulturę gry, ale nawet im ciężko sklecić choć jedną sensowną akcję.

• Była okazja do kontry dla Espanyolu, ale Garcia zmuszony zastopować akcję, bo na własnej połowie znajdowało się 10 jego kolegów...

• Okres przewagi gospodarzy. Częste dośrodkowania w pole karne Katalończyków, ale póki co Aduriz bezradny w powietrzu.

• Viguera próbował wygrać główkę w polu karnym, ale znów szybszy Casilla.

• Casilla pewnie wyłapuje dośrodkowanie Balenziagi z lewej strony boiska.

• Kolejna próba prostopadłego podania z głębi pola od grającego z "10" na plecach de Marcosa, tym razem do piłki doszedł Muniain, ale jego dośrodkowania było bardzo niecelne.

• 86-54 - statystyka podań obu drużyn.

• Rico na jeden kontakt do de Marcosa, ale ten niedokładnie podaje do Susaety i dobrze zapowiadająca się akcja spaliła na panewce.

• Wobec kłopotów zdrowotnych obrońców Athletic, na pozycji prawego defensora zmuszony jest grać ofensywny de Marcos. Wydaje się póki co, że to tą stroną będą głównie atakować gospodarze.

• Dopiero pierwsza akcja ofensywna gospodarzy. De Marcos popędził skrzydłem i dośrodkował na głowę Aduriza, ale ten faulował obrońcę Espanyolu.

• Świetnie spod pressingu wyszli piłkarze Bilbao w środkowej części pola. W rolach głównych Rico i de Marcos.

• Sporo niedokładności na San Mamés ze strony obu drużyn.

• Na spalonym złapany Garcia.

• Victor Sanchez! Bomba z ponad 25 metrów, ale nad poprzeczką, choć Iraizoz wyciągnął się jak długi!

• Athletic Bilbao w biało-czerwonych koszulkach w pasy, Espanyol w niebiesko-białych strojach.

• Rozpoczynamy!

• W nieco lepszej formie ostatnio są gospodarze, którzy po fatalnym początku nie przegrywając od 4 spotkań. Natomiast "Papużki" tylko 2 punkty zdobyte w ostatnich 4 meczach. Jednak ostatnie starcie między Athletic a Espanyol zakończyło się zwycięstwem tych drugich. Jak będzie dziś? O tym przekonamy się już za chwilę!

• W drużynie Bilbao martwiono się o stan zdrowia Artiza Aduriza. 33-letni napastnik narzekał na uraz ścięgna, ale udało się go postawić na nogi. Doświadczony Hiszpan jest najlepszym strzelcem Athletic w tym sezonie. Gdyby nie jego 7 bramek, dzisiejsi gospodarze mogliby znajdować się nawet w strefie spadkowej.

• Mecz wywołuje wiele emocji, nie tyle tych czysto piłkarskich, ale również etnicznych. Pojedynek Basków z Katalończykami to doskonały temat dla hiszpańskiej prasy przed tym pojedynkiem.

• Dzisiejszy mecz będzie spotkaniem sąsiadujących ze sobą ekip. Po 11 kolejkach dzisiejsi gospodarze uzbierali 12 oczek, ich rywale zaś 11.

• Mamy już składy obu ekip.

Athletic: Iraizoz, De Marcos, Balenziaga, Laporte, Etxeita, Iturraspe Mikel Rico, Susaeta, Viguera, Aduriz, Muniain

Espanyol: Casilla, Javi Lopez, Colotto, Alvaro, Fuentes, Canas, Victor Sanchez, Abraham, Lucas, Sergio Garcia, Stuani