5

• To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Absolutnie znakomite spotkanie na San Mames! Athletic grał naprawdę dobrze, ale wobec niemal doskonałej Barcelony był dziś po prostu bezradny. Barca doskakuje do Realu na odległość jednego punktu, co oznacza tylko jedno - La Liga będzie ciekawsza.

• Koniec tego meczu!!!

• Neymar nie wykorzystuje kolejnej genialnej szansy na gola strzelając w Iraizoza! Żółta kartka dla Gurpegiego, który domagał się odgwizdania spalonego!

• Neymar próbował z 30 metrów przelobować Iraizoza, ale zagrał prosto w ręce bramkarza Athletiku.

• Barca jest dziś bezlitosna! Messi fantastycznie zakręcił rywalami i zagrał w pole karne do rozpędzonego Busquetsa, a ten wyłożył piłkę Pedro, który tylko dopełnił formalności!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pedro!

• Pięć minut do końca, ale nic już tu nie może się stać Barcelonie, która zbliży się do Realu na odległość jednego punktu.

• Po kombinacji z Messim, Rafinha został w polu karnym uprzedzony przez Iraizoza.

• No to jeszcze bramka Aduriza na 2:4

• Tymczasem na murawie Pedro zmienia wygwizdanego Suareza.

• Gol Neymara na 1:4

• Zabawa piłkarzy Barcelony w polu karnym rywala. Po podaniu Suareza Neymar z ostrego kąta nie zdołał przelobować Iraizoza.

• Gurpegi zmienia Muniaina, aby załatać dziurę w środku obrony Basków.

• Suarez z trudem opuszcza boisko, ale wydaje się, że to nie jest coś specjalnie poważnego.

• Brutalne wejście Etxeity w nogę Luisa Suareza i sędzia wyrzuca Baska z boiska! Słuszna decyzja arbitra!

• No no no... Kibice gospodarzy oklaskami żegnają schodzącego Xaviego, którego zmienia Rafinha.

• Po znakomitej centrze Adriano Jordi Alba uderzył głową nieznacznie obok bramki Iraizoza!

• Bramka samobójcza De Marcosa na 1:3

• Gol Mikela Rico na 1:2

• ... a w Athletiku schodzi Susaeta, a wchodzi Benat.

• W Barcelonie Adriano zmienia Alvesa...

• Żółta kartka dla Unaia Lopeza. Po chwili zmiany w obu drużynach.

• Baskowie nie składają broni! Źle zachował się Pique, który nie zdołał doskoczyć w polu karnym Aduriza, a ten płaskim strzałem w krótki róg zaskakuje źle interweniującego Bravo!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Aritz Aduriz!

• Płaskie uderzenie z dystansu Rakiticia bez większego trudu broni Claudio Bravo!

• Neymar!!! W sytuacji sam na sam Brazylijczyk starał się podcinką zaskoczyć Iraizoza, ale ten zdołał przeczytać zamiary rywala!

• Jest już chyba pozamiatane! Kolejna świetna akcja Barcelony, Messi zagrywa w pole karne do Neymara, a ten płaskim strzałem w długi róg bramki pokonuje Iraizoza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar!!!

• Płaski strzał z dystansu Unaia Lopeza bardzo pewnie broni Bravo.

• Składna akcja Barcelony! Suarez z prawego skrzydła dośrodkował na nogę Messiego, ten próbował uderzyć z powietrza, ale strzelił źle, jednak piłkę do własnej siatki odbił De Marcos!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Samobój De Marcosa!

• Nieprawdopodobne! Zamieszanie w polu karnym Barcelony! Mikel Rico zostaje zablokowany, a po chwili....

• Już mogło być 1:3!!! Po podaniu Neymara techniczny strzał z kilkunastu metrów Messiego nieznacznie minął bramkę Iraizoza!

• Zaspała obrona Barcelony! Lopez zagrał celnie w pole karne do Aduriza, po jego strzale piłkę odbił Bravo, co zakończyło się skuteczną dobitką Mikela Rico! Athletic wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Mikel Rico!

• Dwie akcje po dwóch stronach boiska! Aduriz zostaje ofiarnie zablokowany przez Pique, a po chwili Suareza świetnie zablokował Etxeita!

• Unai Lopez! Po dośrodkowaniu Susaety młody pomocnik Basków bardzo niecelnie uderza z powietrza w dobrej sytuacji!

• I już świetna interwencja Aurtenetxe, który wyblokował dążącego do podania Luisa Suareza Leo Messiego! W przeciwnym razie mogło być 0:3!

• Będzie zmiana w Athletiku Bilbao. Schodzi z boiska Balenziaga, a w jego miejsce Aurtenetxe.

• Fantastyczna kombinacja Neymara z Suarezem, Brazylijczyk zagrywa przed bramkę, gdzie jednak najszybszy okazał się Laporte!

• Po centrze Daniego Alvesa Neymar nie zauważył i nie wykorzystał błędu Etxeity, który źle odbił piłkę przed własną bramkę.

• Podanie w pole karne do Aduriza, ale ten nie zdołał w żaden sposób minąć Gerarda Pique.

• Wznawiamy grę na San Mames!

• Świetny mecz na San Mames. Athletic wcale nie gra źle, ale musi uznać wyższość świetnej Barcelony. Zobaczymy, czy po przerwie Baskowie jeszcze nawiążą walkę z Katalończykami o punkty.

• Fatalnie rozegrany rzut wolny przez Athletic kończy pierwszą połowę tego spotkania!

• Żółta kartka dla Daniego Alvesa za faul na Muniainie. Brazylijczyk nie zagra za tydzień z Levante.

• Kolejny atak gości. Messi strzelał z 16 metrów, ale został zablokowany i jest tylko rzut rożny.

• W kontrze Barcelony Messi świetnie zagrał w pole karne do Neymara, ale ten zepsuł akcję niepotrzebnie i nieskutecznie próbując jeszcze minąć Laporte'a.

• Groźną akcję Athletiku dobrze przerwał teraz już w polu karnym Jeremy Mathieu.

• Żółta kartka dla Balenziagi za faul taktyczny.

• Gol Suareza na 2:0

• Genialnie wyszli goście spod pressingu Basków! Akcja kończy się dośrodkowaniem Alvesa i niecelnym strzałem głową Suareza, ale gra Barcy musi budzić respekt.

• Korner dla Basków kończy się brzydkim faulem Laporte'a na Alvesu. Rzut wolny dla Barcy.

• Słupek!!! Po dośrodkowaniu Balenziagi zrobił się bałagan w defensywie Barcelony, co starał się wykorzystać Aduriz, ale jego strzał głową trafił tylko w słupek bramki gości!

• Nieprawdopodobne! Świetne podanie w pole karne do Xaviego, ten minął Iraizoza i z ostrego kąta zagrał piłkę przed bramkę, gdzie zablokowani zostali Neymar i Suarez!

• Stały fragment gry dla Basków! Dośrodkowanie Susaety zostaje wybite przed szesnastkę, gdzie strzał z dystansu Mikela Rico zostaje zablokowany.

• Kontra Barcy, ładna akcja dwójkowa Messiego z Suarezem, która kończy się mocnym strzałem z 20 metrów Urugwajczyka, z którym Iraizoz sobie nie poradził! 2:0 dla gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!!!

• Susaeta! Pomocnik Bilbao zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę Bravo, ale ten odbija piłkę na rzut rożny!

• Pique fauluje rozpędzonego Aduriza w pobliżu narożnika pola karnego Barcy. Rzut wolny dla Athletiku, ale nie ma kartki dla stopera Barcy.

• Kolejna ładna akcja Barcy! Tym razem Neymar wrzucił na głowę wbiegającego w szesnastkę Xaviego, ale ten uderzył szczupakiem nieznacznie nad bramką!

• Iraizoz! Co za interwencja!!! Po kapitalnej akcji Barcy i dośrodkowaniu Messiego, główkę z trzech metrów Suareza genialnie broni bramkarz Athletiku!!!

• Bravo ratuje Barcelonę!!! Po dośrodkowaniu Muniaina ekwilibrystyczny strzał z trzech metrów Aduriza kapitalnie odbija bramkarz Barcy!

• Gol Messiego

• Próba odpowiedzi gospodarzy. Strzał z dystansu Aduriza poszybował jednak wysoko w trybuny.

• Po uderzeniu piłki z rzutu wolnego przez Messiego, piłkę tak odbił stojący w murze Laporte, że po rykoszecie Iraizoz był bezradny! 1:0 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!

• Ładna kombinacyjna akcja Barcelony. Rakitić odgrywa piłkę w polu karnym do Suareza, ale ten źle ją przyjmuje i traci.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Alvesa zdołał skutecznie zablokować Laporte.

• Busquets próbował prostopadłym podaniem uruchomić Neymara, ale tego zdołał uprzedzić przed polem karnym Iraizoz.

• Po szybkiej akcji Barcelony piłkę w polu karnym otrzymał Suarez, ale nie poradził sobie z dwójką obrońców gospodarzy.

• Nieporozumienie w szeregach obronnych Barcy, ale Pique zdołał jednak uprzedzić Aduriza na skraju szesnastki.

• Aduriz! Nieźle rozegrany rzut rożny pozwolił Adurizowi uderzyć nogą z 11 metrów! Napastnik Athletiku jednak skiksował i piłka poszybowała nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie w pole karne Balenziagi odbite przez Pique trafia w ręce Bravo. Po chwili prosty błąd Jordiego Alby skutkuje rzutem rożnym dla gospodarzy.

• Niby najlepsza liga świata, a przed chwilą De Marcos przy wrzucaniu piłki z autu wszedł na boisko.

• Od pierwszych sekund gospodarze starają się atakować Barcelonę wysokim pressingiem.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy mecz na San Mames!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Sędzią tego spotkania będzie pan Antonio Mateu Lahoz, a kapitanami obu zespołów są Xavi (Barcelona) i Gorka Iraizoz (Athletic).

• W Barcelonie kontuzjowani są tylko Vermaelen i Douglas, a w kadrze meczowej nie zmieścili się Montoya, Masip i Sergi Roberto. W Athletiku z powodu urazu nie wystąpi Iturraspe, a za kartki zawieszony jest Iraola.

• Rezerwowi Athletiku: Iago Herrerín, Jon Aurtenetxe, Beñat Etxebarria, Ibai Gomez, Carlos Gurpegui, Ager Aketxe, Inaki Williams

• Rezerwowi Barcelony: Marc Andre Ter Stegen, Marc Bartra, Adriano, Javier Mascherano, Rafinha, Andres Iniesta, Pedro.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W pierwszym meczu obu drużyn Barcelona na własnym stadionie długo męczyła się z Los Leones, ale ostatecznie wygrała 2:0 po dwóch trafieniach Brazylijczyka Neymara.

• Athletic w trwającym sezonie bardzo mocno zawodzi. Zespół Ernesto Valverde, który zeszłe rozgrywki ukończył na czwartym miejscu w La Liga, teraz jest dopiero trzynasty z dorobkiem ledwie 23 punktów. Nie ulega wątpliwości, że jakikolwiek udział w europejskich pucharach Baskowie są w stanie tylko przez Puchar Króla, gdzie wystarczy im do tego pokonanie Espanyolu w półfinale tych rozgrywek.

• Po wczorajszych nieprawdopodobnych derbach Madrytu FC Barcelona staje przed szansą doskoczenia do prowadzącego w tabeli La Liga Realu Madryt na odległość 1 punktu. Drudzy w klasyfikacji Katalończycy (50 punktów) muszą jednak ograć dziś na San Mames Basków z Bilbao, co nigdy nikomu nie przychodzi łatwo.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Athletic Bilbao zmierzy się z FC Barceloną!