Athletic Bilbao

1

Real Madryt

0

• Athletic Bilbao skromnie pokonuje zupełnie bezradny Real Madryt 1:0 po bramce Aritza Aduriza!! Real w dwie kolejki może roztrwonić czteropunktową przewagę nad Barceloną i jutro stracić pozycję lidera na rzecz Katalończyków! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Jeszcze centrę Carvajala wybijają obrońcy Realu i KONIEC MECZU!

• Uderzenie z dystansu Lucasa Silvy poszybował daleko w trybuny!

• Toquero zmienia wspomnianego Rico.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu!

• Problem zdrowotny Mikela Rico, który siedzi na murawie. Będzie potrzebna zmiana.

• Coraz mniej czasu, a Real nie stwarza zagrożenia dla bramki rywala.

• Żółta kartka dla Marcelo za uderzenie atakującego go rywala.

• Pięć minut do końca! Na co stać jeszcze Real Madryt w tym meczu?

• Ulala!!! Bale próbował szczęścia z połowy boiska i trafił w słupek bramki Iraizoza!!! Dobitkę Jesego blokują gospodarze! Rzut rożny!!!

• Chicharito wchodzi w miejsce Benzemy.

• Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła Susaety pada łupem Casillasa.

• Gurpegi ukarany kartką za faul taktyczny na Bale'u.

• Guillermo spod linii końcowej próbował zagrać piłkę przed bramkę do jednego z kolegów, ale zagrał niedokładnie.

• Zmiana w Realu. Lucas Silva za Kroosa.

• Aduriz! Strzał głową Baska trafił w słupek bramki gości!

• Zmiana w Athletiku. Schodzi świetny Williams, a w jego miejsce Guillermo.

• Żółta kartka dla Isco.

• Świetne prostopadłe podanie do Cristiano Ronaldo, ale ten przegrywa pojedynek z Iraizozem!

• Jese wchodzi w miejsce Illarramendiego.

• Po dośrodkowaniu Kroosa, Varane trafił piłkę barkiem obok bramki Athletiku!

• Carvajal wywalczył rzut rożny dla gości.

• Iraizoz pewnie łapie lekkie dośrodkowanie Garetha Bale'a.

• Schodzi z boiska Iker Muniain, a w jego miejsce wchodzi Susaeta.

• Real przyciska coraz mocniej. Trudno się dziwić, bo do końca spotkania coraz mniej czasu pozostało.

• Dobre podanie w pole karne do Benzemy, który przegrywa starcie z Iraizozem!!!

• Trzy kolejne rzuty rożne dla gości, żaden nie przyniósł uderzenia na bramkę Athletiku.

• Płaski strzał z dystansu Isco bardzo pewnie broni Iraizoz.

• Benzema wywalczył rzut rożny, ale z niego nie było zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Odpowiedź gospodarzy, Aduriz strzela z dystansu, ale łapie piłkę Iraizoz.

• Ronaldo próbował uderzenia z dystansu, ale został zablokowany!

• Kontra Realu Madryt po nieudanej kontrze Athletiku! Bale zagrał przed bramkę do Ronaldo, który minął się z piłką!

• Genialna akcja Isco i piłka w pole karne do Ronaldo, ten próbował ją wyłożyć przed bramkę do Benzemy, ale ten został w ostatniej chwili uprzedzony przed zdobyciem gola!

• Williams indywidualnie chciał rozwiązać akcję na pograniczu pola karnego, ale został zablokowany przez gości.

• Rozpoczynamy drugą połowę tego meczu!

• Real męczy się z Athletikiem, nie jest w stanie stworzyć sobie żadnej sytuacji, nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę rywala i przegrywa 0:1 po bramce Aduriza. Tak grający Królewscy wyjadą z San Mames bez punktów, ale jeszcze przed nimi cała druga połowa.

• Nie ma jednak kornera dla Królewskich, bo sędzia kończy pierwszą połowę!

• Świetna kontra Realu wyprowadzona przez Marcelo, ale jest tylko rzut rożny.

• Jeszcze rzut rożny dla Królewskich na koniec pierwszej połowy, ale nie ma z niego zagrożenia dla bramki Iraizoza.

• Jeszcze jedna centra, tym razem Carvajala i gospodarze wybijają piłkę na korner.

• Bale w narozniku pola karnego ograł Williamsa, ale nie zdołał celnie dośrodkować piłki w pole karne.

• Żółta kartka też dla Illarramendiego za faul taktyczny.

• Żółta kartka dla Etxeity.

• Bezradny w tej pierwszej połowie jest na razie Real Madryt. Królewscy nie mogą się otrząsnąć po bramce Aduriza.

• Gorka Iraizoz pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Marcelo.

• Kartka jeszcze dla Aduriza, za odepchnięcie Niemca.

• Toni Kroos bardzo brzydko potraktował Iraolę. Żółta kartka.

• Bale! Szansa na odpowiedź Realu, jednak Walijczyk przegrywa pojedynek z Iraizozem! Co więcej, był jeszcze spalony!

• Co za gol głową Aduriza, który z kilkunastu metrów przepięknym uderzeniem zamienił na gola dośrodkowanie Mikela Rico! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Aritz Aduriz!

• Benzema szukał swoim zagraniem za linię obrony Bale'a , ale piłka padła łupem Iraizoza. Po chwili bramkarz gospodarzy świetnie przeciął podanie Isco do Ronaldo.

• Aduriz na prawym skrzydle ograł Marcelo, ale jego zagranie przed bramkę przerwał Varane!

• Świetna wrzutka De Marcosa z prawego skrzydła na głowę Aduriza, ale ten strąca piłkę obok bramki Casillasa!

• Odpowiedź Bilbao, ale z podobnym skutkiem! Rico został zablokowany na 16. metrze przez stoperów gości!

• Real naciska! Illarramendi próbował oddać strzał zza pola karnego, ale został zablokowany.

• Pepe! Portugalczyk główkuje po centrze z rożnego Kroosa, ale ponad poprzeczką!

• Kolejna akcja Realu Madryt! Benzema z lewej strony pola karnego szukał Cristiano Ronaldo, ale Etxeita wybił piłkę na korner.

• Do akcji ofensywnej włączył się Carvajal i spod linii końcowej zagrał w pole karne do Benzemy, którego strzał został zablokowany!

• Aduriz został teraz kopnięty przez Kroosa i potrzebuje pomocy medycznej.

• Długie zagranie w kierunku Bale'a. Ten jednak był na spalonym, a piłka i tak do niego nie dotarła.

• Casillas pewnie łapie piłkę po centrze Benata.

• Balenziaga odważnym rajdem lewym skrzydłem wywalczył rzut rożny.

• Real rozpoczął bardzo spokojnie, ale gościom na razie nie udaje się przedostać pod pole karne rywala.

• Pierwszy strzał gospodarzy! Z dystansu obok bramki uderza Aduriz.

• Pierwszy gwizdek sędziego Alberto Undiano Mallenco i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę San Mames!

• Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas, Nacho Fernandez, Fabio Coentrao, Lucas Silva, Sami Khedira, Jese Rodriguez, Javier Hernandez.

• Rezerwowi Athletiku: Alex Remiro, Jon Aurtenetxe, Markel Susaeta, Unai Lopez, Ibai Gomez, Guillermo Fernandez, Gaizka Toquero.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn.

• Athletic Bilbao od początku sezonu nie jest w stanie przedostać się do ligowej czołówki, ale Baskom w tygodniu udało się awansować do finału Pucharu Króla. Nie ulega jednak wątpliwości, że są oni w stanie powalczyć dziś z Realem Madryt o korzystny wynik.

• Dla Realu Madryt jest to najtrudniejsze spotkanie przed El Clasico, które zaplanowane jest na za dwa tygodnie. Jeśli Królewscy Carlo Ancelottiego wygrają dziś z Bilbao, to niemal pewne będzie, że do meczu z Barceloną przystąpią z pozycji lidera. Obecnie Los Blancos mają w tabeli dwa punkty przewagi nad Katalończykami.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 26. kolejki La Liga, w którym Athletic Bilbao zmierzy się z Real Madryt!