Athletic Bilbao

1

Real Sociedad

1

• Jeszcze strzał zza pola karnego Canalesa broni Iraizoz i koniec meczu! Przeciętne były to derby. Athletic może sobie pluć w brodę, bo prowadząc 1:0 i grając z przewagą zawodnika nie potrafił utrzymać korzystnego wyniku. Los Leones zaprezentowali się słabo i remis z pewnością jest wynikiem zasłużonym. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Athletikowi nie brakuje chęci, ale z pewnością precyzji już tak. Sekundy do końca.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Athletic stara się intensywniej zaatakować, ale na razie te próby są naprawdę mizerne.

• Na spalonym złapany po raz kolejny w tym meczu Aduriz.

• Małe zamieszanie w polu karnym gości. Nieczysty strzał Mikela Rico został jednak zablokowany.

• Żółta kartka dla Rubena Pardo.

• Kilka minut tylko do końca, a Athletic nadal nie jest w stanie nawet przycisnąć osłabionego rywala. Ba, to Real Sociedad wygląda w ostatnich minutach lepiej.

• Po dośrodkowaniu Canalesa Xabi Prieto główkował prosto w ręce Iraizoza. W odpowiedzi nieznacznie z dystansu pomylił się Williams! Było groźnie!

• Żółta kartka dla Laporte'a za faul na Xabim Prieto.

• Jest i trzecia zmiana w Athletiku. Zszedł Benat, wszedł Mikel Rico.

• W ekipie gości Canales zmienia Velę.

• Iraizoz teraz pewnie łapie piłkę po centrze Rubena Pardo.

• Niezłe uderzenie z dalekiego dystansu Veli! Iraizoz przerzucił piłkę nad poprzeczką!

• Niezła akcja lewym skrzydłem Williamsa i ostra centra przed bramkę, gdzie wybija piłkę na rzut rożny Elustondo.

• Viguera wchodzi w miejsce Susaety.

• Centra z rzutu wolnego Rubena Pardo trafiła prosto w ręce Iraizoza.

• Indywidualny rajd Veli w kontrataku zakończony strzałem z 30 metrów Meksykanina. Niecelnym.

• De Marcos dośrodkował piłkę z prawego skrzydła prosto w ręce Rulliego.

• Słaby techniczny strzał z dystansu Veli pewnie broni Iraizoz.

• W dobrej akcji gospodarzy Williams złapany na spalonym.

• De Marcos zmienił Aketxe.

• Znakomita akcja osłabionego Sociedad! Ruben Pardo idealnie prostopadle w pole karne do De la Belli, a ten z ostrego kąta doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Remis! Alberto De la Bella!

• Zupełnie nieudany strzał głową Aduriza po rzucie rożnym dla Los Leones.

• Inaki Williams wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Teraz Aduriz próbował strzału przewrotką, ale strzelił nieczysto i niecelnie!

• Nieuznany gol dla Athletiku! Aketxe trafił do siatki, ale wcześniej Aduriz był na spalonym!

• Elustondo zmienia Chory'ego Castro.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Aritz Aduriz pewnie pokonuje z 11 metrów Rullego! 1:0!

• Żółta też za protesty dla De la Belli.

• Czerwona kartka dla Mikela Gonzaleza!

• Rzut karny dla Athletiku! Aduriz starł się najpierw z Rullim (zdaniem sędziego nie było faulu), a następnie został przed pustą bramką powalony przez Mikela Gonzaleza! Jedenastka!

• Słaby początek drugiej części gry na San Mames. Poziom spotkania nie wzrósł ani trochę.

• To jeszcze w nawiązaniu do przerwy.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. W przerwie specjalną nagrodę, dla piłkarza, który całą profesjonalną karierę spędził w jednym klubie, otrzymał Anglik Matt Le Tissier, który w latach 1986-2002 występował w barwach Southampton.

• Koniec pierwszej połowy. Słaby mecz i zasłużone 0:0 do przerwy na San Mames. Czekamy na coś więcej w drugiej połowie.

• Castro miał okazję do uderzenia z powietrza z około 16 metrów, ale skiksował i Iraizoz nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Rzut z autu dla gości przyniósł słaby strzał głową Bergary. Iraizoz pewnie chwycił futbolówkę.

• Pięć minut gry za nami. Naprawdę słabe jest to derbowe spotkanie na San Mames.

• Aketxe swoim dośrodkowaniem trafił w głowę wbiegającego w pole karne Iraolę. Wyszedł z tego strzał, ale bardzo mizerny i Rulli pewnie złapał piłkę.

• Zurutuza przedarł się prawym skrzydłem, ale Vela nie zdążył do jego dośrodkowania. Po chwili centrował Chory Castro i tym razem to Zurutuza nie zdołał dojść do piłki.

• Korner dla gospodarzy kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Balenziagi.

• Aritz Aduriz akcją indywidualną zdobył rzut rożny dla Los Leones.

• Teraz zdecydowanie lepiej uderzył z dystansu Carlos Vela, ale piłka poszybowała nieznacznie ponad bramką!

• Rzut wolny dla Athletiku z około 30 metrów. Benat uderza wysoko ponad poprzeczką bramki Sociedad.

• Nie jest to na razie wielki mecz, zarówno na boisku, jak i na trybunach. Stosunkowo cicho jak na derby, a i piłkarskich emocji i spięć niewiele.

• Niezła centra przed bramkę Iraizoza, ale tam górą defensywa Athletiku.

• Castro wywalczył rzut rożny dla Txuri-Urdin.

• Kolejny strzał z dystansu, tym razem w wykonaniu Veli. Płasko uderzona piłka mija bramkę Iraizoza.

• Bergara z dystansu uderzył nieznacznie ponad bramką gospodarzy.

• Athletic w natarciu. Zespół Ernesto Valverde zdobywa kolejne stałe fragmenty gry.

• Rulli ratuje Sociedad! Po kapitalnym kontrataku Los Leones Balenziaga dośrodkował na głowę Aduriza, ten z ostrego kąta uderzył bardzo dobrze, ale Rulli przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Faul taktyczny Balenziagi na Veli i jest żółta kartka dla obrońcy Athletiku.

• Po rzucie rożnym goście domagali się rzutu karnego za zagranie ręką któregoś z rywali, ale sędzia nie użył gwizdka.

• Tym razem Castro zagrał krótko w pole karne, gdzie pojawił się Vela, ale strzał Meksykanina z bardzo ostrego kąta odbił na rzut rożny Iraizoz!

• Teraz z kolei słabiutkie dośrodkowanie Castro pada łupem Iraizoza.

• Po dośrodkowaniu Iraoli piłka trafia ostatecznie w ręce Rullego.

• Nieporozumienie w obronie gospodarzy i piłka trafia w pole karne do Castro, który z pierwszej piłki uderza jednak bardzo niecelnie!

• Sporo walki w środku pola w pierwszych minutach. Po chwili kolejna piłka na wolne pole do Aduriza, a ten raz jeszcze na ofsajdzie.

• Długie podanie w kierunku Aduriza. Napastnik gospodarzy był jednak na spalonym.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Real Sociedad rezerwowi: Zubikarai – Agirretxe, Canales, Elustondo, Finnbogason, Granero, Zaldúa.

• Dzisiejsze derby to mecz dwóch drużyn ze środka tabeli. Ósmy w tabeli Athletic po słabym początku wciąż ma szanse na grę w europejskich pucharach, w przeciwieństwie do 12. Realu Sociedad. W pierwszym meczu obu drużyn na Estadio Anoeta padł remis 1:1 po bramkach Veli (Real) i De Marcosa (Athletic).

• Athletic Bilbao rezerwowi: Herrerín – Bustinz, de Marcos, Iturraspe, Rico, Sola, Viguera.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z Derbów Kraju Basków, w których Athletic Bilbao zmierzy się z Realem Sociedad.