Athletic Bilbao

3

Sevilla FC

1

• Koniec! Bilbao jedną nogą w eliminacjach Ligi Mistrzów, Sevilli zostaje Liga Europy i w czwartek i we wrześniu. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk!

• Obydwa zespoły zainteresowane są już jedynie zejściem do szatni.

• Trzy minuty doliczone przez arbitra do podstawowego czasu gry.

• Mikela Rico zastępuje Erik Moran.

• Coke dostał piłkę na skrzydle, ale nie zdołał jej opanować.

• Gaizka Toquero już na boisku, zmienia Aduriza.

• Za chwilę kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. 200 mecz w drużynie Basków zagra Toquero.

• Rakitić groźnie zagrywał w pole karne, potem poprawił Jairo i mamy korner dla Sevilli.

• Kolejny korner dla Bilbao poprzedza zmiana. Muniain schodzi, wchodzi de Marcos.

• Aduriz pod polem karnym gości. Szybkie podanie do kolegi z zespołu, ten zagrywał w pole karne ale pewnie z tą piłką poradzili sobie piłkarze Sevilli.

• Goście nie składają broni, ale znów kontrę uruchamia Muniain.

• Jairo podał perfekcyjnie do wbiegającego Gameiro, który pewnym strzałem pokonuje golkipera Basków! Trybuny San Mames dzisiaj nie są tak ożywione jak zwykle.

• Honorowy gol Sevilli! Gameiro!

• Niecelny strzał Aduriza.

• Jairo zmienia Baccę.

• Dośrodkowanie w pole karne do Herrery, a ten nie mógł się pomylić!

• Herrera dobija Sevillę!

• Diogo zobaczył drugi żółty kartonik i opuszcza plac gry!

• Muniain ogrywa Nico Pareję, ale nie zdołał dograć futbolówki do partnera z zespołu.

• W środkowej strefie boiska piłkę ma Muniain, rozgrywają akcję gospodarze.

• Mamy 69 minutę spotkania i dopiero pierwszy rzut rożny dla Sevilli. Faulowany w polu karnym obrońca gospodarzy.

• Coraz mniej czasu ma Sevilla, Bilbao konsekwentnie gra swoje czekając na kontratak.

• Rakitić poślizgnął się przy próbie oddanie strzału po tym jak zgarnął piłkę przed polem karnym Basków.

• Oraz Trochowski. Niemiec po słabym występie zostaje zmieniony przez Vitolo.

• Z boiska zejdzie Carrico, za niego Rakitić.

• Tym razem na murawie leży Caricco, który niefortunnie upadł na staw skokowy. Do wejścia szykuje się duet Vitolo - Rakitić.

• Szybkie przejście z obrony do ataku gości, robi się jednak gorąco na murawie. Muniain ukarany kartką za symulację.

• Diogo leży na boisku, chyba ucierpiał w jednym ze starć.

• Gospodarze uspokoili grę, pół godziny nadziei dla Sevilli. Żeby pozostać w grze o LM muszą strzelić trzy bramki dobrze dysponowanemu Iraizozowi.

• Szybko zakończona słabym podaniem do Susaety.

• Zablokowany Coke, kontra Basków.

• Zamieszanie w polu karnym Basków, dwa strzały zablokowane a dośrodkowanie Trochowskiego mija się z celem.

• Muniain idzie za ciosem, mocny strzał z powietrza zza pola karnego w środek bramki pewnie broni Beto.

• Iraola dorzucał piłkę w pole karne, tam był już Muniain, który strzałem z powietrza a'la "karate kid" zdobywa drugą bramkę dla Basków! Pozamiatane?

• MUNIAIN !

• Bez zagrożenia, Sevilla jakby nabrała odwagi po przerwie.

• Susaeta wykonuje szósty korner dla Basków.

• Bacca w polu karnym, centruje w kierunku kolegi z zespołu ale piłkę chwyta Iraizoz.

• San Jose wygrywa pojedynek z Trochowskim, zagrożenie oddalone.

• Defensorzy Bilbao wybijają piłkę na aut po kolejnym podaniu do Bacci.

• Długa piłka do Bacci, dobrze z bramki wychodzi Iraizoz.

• Gra wznowiona!

• Powracamy na stadion Basków. Za chwilę zacznie się druga część spotkania.

• Koniec pierwszej części spotkania. Na Sam Mames wrócimy za 15 minut!

• Carrico ukarany żółtą kartką "do szatni".

• Kolejne świetne wyjście Iraizoza zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Piłka zagrywana przez Diogo w pole karne Basków znajduje miejsce w rękawicach Iraizoza.

• Po rzucie rożnym okazję mieli gospodarze, ale przytomnie zachował się Beto.

• Ładnie klepką zagrała Sevilla, piłka trafiła już w pole karne gospodarzy ale tam świetnie ustawiona defensywa Basków.

• Muniain nie zdołał zakończyć akcji strzałem, było bardzo blisko!

• Błąd Laborty ratuje Iraizoz, świetna forma bramkarza Basków!

• Balenziaga wpadł w pole karne i dopiero Carrico zdołał go powstrzymać!

• Mecz zrobił nam się powolny i statyczny. Obydwa zespołu nie chcą ryzykować, chociaż Sevilla powinna to zrobić.

• Iraizoz heroiczną interwencją wygarnia piłkę spod nóg Gameiro! Zagrożenie oddalone.

• Muniain tym razem powstrzymany przez Diogo. Zawodnik gości ogląda żółtą kartkę za to zagranie.

• Aduriz groźnie główkował po wrzutce, jednak od bramki zacznie Beto.

• Iborra ukarany żółtym kartonikiem.

• Bardzo brzydko sfaulowany został jeden z Basków i mamy rzut wolny z niebezpiecznej pozycji.

• Susaeta centruje w szesnastkę gości a tam pewną interwencją popisał się Fazio.

• Sporo spięć dzisiaj na boisku, ale patrząc na rangę tego spotkania jest to zrozumiałe.

• Odważniej zaczynają grać goście, ale wciąż nie potrafią przedrzeć się przez defensywę Basków.

• Herrera decyduje się na oddanie strzału, ale mocno niecelne uderzenie Baska.

• Moreno przerywa groźną kontrę Basków, dobra interwencja.

• Podobnie wykonują wszystkie stałe fragmenty goście, ale wciąż nieskutecznie.

• Pierwsza kartka w tym spotkaniu, ukarany Nico Pareja. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Muniain mocno poturbowany przez Iborrę, ale bez faulu.

• Kontra, Bacca rozpędza się i gdy już zdaje się że zobaczymy groźną sytuację znów niecelnie podaje do Figuerasa.

• Trochę bliżej było jednak trzydziestego metra, ale i tak nie zmieniło to faktu że zagrożenia pod bramkę Beto gospodarze nie stworzyli.

• Tym razem rzut wolny z okolic środkowej linii wykonują gospodarze.

• Groźna akcja Muniaina przynosi zaledwie wrzut z autu, ale Athletic wciąż naciska.

• Imponujące muszą być teraz statystyki posiadania piłki na rzecz Basków. Goście nie mogą odzyskać piłki.

• Skrzydłem atakują gospodarze, ale szybko wycofują się do środka boiska w swoim stylu.

• Nie ma wyrównania! Świetna centra w pole karne, ale minęli się z nią wszyscy piłkarze Sevilli...

• Rzut wolny dla gości z okolic środka boiska.

• Sevilla rusza z kontrą, Bacca zagrywa do Figuerasa, niecelnie.

• Centra w pole karne gości zablokowana.

• Piłkarze gospodarzy utrzymują się przy piłce konstruując kolejny atak.

• Lekki strzał Sevilli pewnie broni Iraizoz.

• Sevilla rozgrywa piłkę przez Beto.

• Bajecznie Susaeta! Wkręcił piłkę do bramki wykonując korner! Co za gol!

• GOOOOOOOOOOOOL !!!

• Piłkarze gospodarzy, dzisiaj w klasycznym zestawie strojów - pasiaste koszulki i czarne spodenki, mają pierwszy rzut rożny.

• Athletic rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska.

• Już w ataku Sevilla, niecelnie uderzał Bacca.

• Piłka w grze!

• Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy ku czci Tito Vilanovy.

• Piłkarze są już na murawie, czekamy na pierwszy gwizdek!

• Tymczasem piłkarze zakończyli rozgrzewkę, za chwilę zacznie się to, miejmy nadzieję, niezwykle emocjonujące widowisko!

sevilla

• Tak wyglądała murawa i część trybun dziesięć minut temu.

san mames

• Alfonso Alvarez Izquierdo pojedynek Athleticu z Sevillą poprowadzi po raz trzeci. Dotychczasowe dwa spotkania, obydwa na San Mames, wygrywali gospodarze strzelając łącznie trzy bramki w tym jedną z rzutu karnego.

sędzia

• Ławka rezerwowych gości :

J. Varas, Navarro, Marin, Rakitic, Jairo, Vitolo, M'Bia

• Ławka rezerwowych gospodarzy :

Herrerin, Toquero, Beñat, De Marcos, X. Etxeita, Erik Moran, Guillermo

• Piłkarze Sevilli w tunelu prowadzącym na San Memes.

sevilla

• Mecz rozpocznie się za pół godziny, więc póki co zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego spotkania - KLIK!