Athletic Bilbao

1

Valencia CF

1

• Teixeira Vitienes kończy mecz. Po nieciekawej pierwszej połowie przyszedł czas na drugą część gry, która piłkarsko okazała się lepsza, były w niej gole, ale przede wszystkim były w niej emocje. Mnóstwo kartek, gol w końcówce - krótko mówiąc, działo się. Czy którakolwiek z drużyn może poczuć się pokrzywdzona? Ciężko wskazać ekipę lepszą w tym meczu, dlatego podział punktów jest sprawiedliwym rezultatem. To wszystko z Nuevo San Mames, dobrej nocy życzy Adam Wielgosiński!

• Aduriz dobił piłkę odbitą od słupka do praktycznie pustej bramki, lecz jak pokazuje powtórka, Aritz był na pozycji spalonej. Ten gol nie powinien zostać uznany.

• AAAAAAAADURIZ!!! 1-1!!!

• Aritz Aduriz zrobił tzw. krzesełko Orbanowi. Obrońca Valencii nieco pogruchotał sobie kości.

• Antonio Barragan nagiął przepisy, faulując przeciwnika, za co dostaje kartkę.

• Rodrigo Moreno zostaje zmieniony przez Joao Cancelo.

• Kartka dla Gorki Iraizoza, prawdopodobnie za dyskusje z arbitrem.

• Czerwoną kartkę otrzymał Nicolas Otamendi za brutalny faul.

• Ogromna szarpanina na środku boiska, sędzia wyciąga kartki obydwu kolorów, jednak w tym zamieszaniu ciężko się zorientować, kto został ukarany.

• Wrzutka z wolnego, strzał Rodrigo Morneo, Gorka Iraizoz interweniuje jedną ręką. Korner dla Bilbao.

• Sekundę po Benacie żółtą kartkę otrzymał Markel Susaeta, który biegł do arbitra z zażaleniem.

• Etxebarria otrzymuje kartkę za przerwanie akcji.

• Bilbao w natarciu, po nieudanych akcjach Williamsa siła przerzuciła się do środka, jednak defensywa Valencii spisuje się znakomicie.

• Świetne przyjęcie górnej piłki przez Negredo, wypuszczenie się do przodu, miękka wrzutka i Rodrigo Moreno wybija piłkę w trybuny.

• Również zmiana w drużynie Nuno Santo. Alvaro Negredo wchodzi na boisko, na ławkę siada Alcacer.

• ... a Ibaia Gomeza zmienia Markel Susaeta.

• Podwójna zmiana w Athleticu. Za Mikela Rico wchodzi Borja Viguera...

• Kolejna próba indywidualnej akcji Williamsa i znowu jego pomysł zduszony w zarodku, tym razem grę przerwał Otamendi.

• Po strzeleniu gola Valencia cofnęła się na własną połowę i to Baskowie aktualnie kreują atak pozycyjny.

• Próba dryblingu Inakiego Williamsa przerwana przez dobrze dysponowanego dziś Lucasa Orbana.

• Lucas Orban z lewej strony boiska podawał do Rodrigo Moreno, ten przedłużył podanie do Rodrigo De Paula, który był niekryty na szesnastym metrze od bramki i pewnie pokonał Gorkę Iraizoza.

• RODRIGO DE PAUL!!! 1-0 dla Valencii!

• Od czterech minut Valencia rozgrywa atak pozycyjny i nie może podejść do pola karnego gospodarzy.

• Ależ blisko gola był Aritz Aduriz! Idealna wręcz główka Aduriza i Nicolas Otamendi w powietrzu wybił futbolówkę, która zmierzała do siatki.

• Ten, który miał grać od początku, czyli Benat Etxebarria, zmienia Unai Lopeza.

• Benat Etxebarria gotowy do wejścia na boisko.

• Ponad 30-metrowy rajd Williamsa prawą stroną zakończony - gracz Bilbao wyszedł z piłką poza linię boczną.

• Znakomite uderzenie głową Mikela San Jose, na posterunku Diego Alves, który wykazał się w tej sytuacji refleksem.

• Dośrodkowanie z rożnego Ibaia Gomeza, Mustafi wybija piłkę i będziemy mieli kolejny rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Mało akcji bramkowych, sporo walki w środku pola, ale nic poza tym. Połowa bez historii, liczymy na o wiele więcej w drugiej części gry.

• Dwie minuty doliczone do regulaminowych czterdziestu pięciu.

• Wrzutka z rzutu rożnego Unaia Lopeza, Gurpegi przedłuża piłkę, a zamykający akcję Inaki Williams nie zdołał dobrze uderzyć futbolówki i trafił w boczną siatkę.

• Dośrodkowanie Unaia Lopeza z prawej strony, Shkodran Mustafi wyjaśnia sytuację.

• Kartka dla Gomesa za zbyt agresywne wejście.

• Prostopadła piłka Lucasa Orbana do Paco Alcacera, napastnik wychodził sam na sam, ale odgwizdana została pozycja spalona.

• Żółta kartka dla Aduriza za atak na Barragana.

• Szarża Aritza Aduriza przerwana przez Lucasa Orbana, który wybił piłkę poza linię końcową. Korner dla Athleticu.

• Boisko opuszcza Pablo Piatti, który nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego, w jego miejsce wchodzi Rodrigo De Paul.

• Półgodzinne ziewanie przerwane za sprawą sędziego Vitienesa, który nie podyktował karnego na - tak się wydawało na powtórce - Piattim.

• Wrzutka Lucasa Orbana wybita przez Gurpegiego.

• Na Neuvo San Mames wieje nudą, Valencia wymieniła kilkadziesiąt podań, ale nie jest w stanie przedostać się pod bramkę Iraizoza.

• Przerwana gra, Andre Gomes leży na murawie i potrzebuje pomocy lekarzy.

• Kombinacyjna akcja Valencii, który kończy się niedokładnym uderzeniem Andre Gomesa.

• W walce o górną piłkę Balenziaga uderzył łokciem Sophiane'a Feghouliego.

• Strzał z dystansu Balenziagi, uderzenie niecelne.

• Faul w ataku Aritza Aduriza. Napastnik Basków zaatakował twarz Nico Otamendiego.

• Jak na razie obie ekipy wzajemnie się badają, Valencia przy piłce.

• Korekta w składzie Athleticu. W miejsce Benata zagra Unai Lopez. Parę pivotów tworzy duet Rico - San Jose, Lopez gra jako mediapunta.

• Arbiter dzisiejszego meczu, Fernando Teixeira Vitienes, gwiżdże po raz pierwszy!

• Piłkarze z Bilbao wyjdą na murawę w koszulkach "Animo Muni". Są to wyrazy wsparcia dla Ikera Muniaina, który w poprzednim meczu zerwał więzadła krzyżowe.

• W weekend również i "Nietoperze" nie miały łatwo. Drużyna Nuno Santo zremisowała bezbramkowo z Villarrealem.

• W poprzedniej kolejce Athletic przegrał z Sevillą 0-2 poza własnym obiektem.

• Ławka rezerwowych Athleticu: Herrerin Aurtenetxe, Iraola, Susaeta, Lopez, Guillermo, Viguera. Ławka rezerwowych Valencii: Yoel, Cancelo, Vezo, Ruiz, Augusto, Tropi, Negredo, Rodrigo Moreno.

• W panelu po lewej stronie widzą Państwo podstawowe składy obu ekip.

• Witamy! La Liga nie zwalnia tempa i ostatniego dnia 30. kolejki rozegrany zostanie hit, Athletic Bilbao - Valencia.