Athletic Bilbao

0

• Atletico bez trudu ogrywa bezzębne lwy z Bilbao i Los Colchoneros ponownie tracą do prowadzącej Barcelony zaledwie jeden punkt. W takiej formie podopieczni Diego Simeone są poważnym kandydatem do tytułu, o ile nie stracą z czasem swojego rozpędu. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Rafał Majchrzak i Kuba Seweryn.

• Koniec! Atletico Madryt pokonuje Athletic Bilbao 2:0!

• Raul Garcia miał 'patelnię' kilka metrów przed bramką, ale uderzył wprost w Iraizoza!

• Diego Costa na spalonym.

• Trzy minuty doliczone.

• Juanfran złapany na spalonym.

• Posiadanie piłki: Atletico 59%, Athletic 41%

• Zmiana w Atletico. Cristian Rodriguez za strzelca pierwszej bramki, Davida Villę.

• Indywidualna akcja Muniaina, który świetnie poradził sobie z Tiago w polu karnym i przymierzył w kierunku długiego rogu bramki gospodarzy! Zabrakło dosłownie centymetrów!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona dla Erika Morana za niepotrzebne zaatakowanie Diego Godina.

• Diego Costa dostał świetne podanie od Koke i szukał okienka bramki Iraizoza, ale spudłował w dobrej sytuacji!

• Kartka dla Raula Garcii za spóźnione wejście na nogi Muniaina. Brzydki jest ten mecz w drugiej połowie.

• Żółta kartka dla Diego Costy za ciągłe protesty.

• Bardzo nieporadnie atakują dzisiaj Baskowie. Kiepsko to wygląda.

• Pierwsza zmiana w Atletico. Nawet Diego Simeone funduje duże brawa Adrianowi, którego zmienia Raul Garcia.

• I jest ta roszada. W miejsce młodego Francuza wchodzi Albizua.

• O zmianę prosi Laporte, który doznał jakiejś kontuzji.

• Erik Moran fauluje Villę i żółta kartka.

• Costa doskonale dostrzegł lepiej ustawionego Villę, ale ten w niezłej sytuacji uderza nad bramką.

• Dośrodkowanie Susaety pada łupem Courtoisa.

• Kartka dla Juanfrana za faul na Anderze.

• Adrian dośrodkował kapitalnie w tempo do wchodzącego Villi, ale ten głową trafił wprost w Iraizoza!

• Miranda dobrze asekurował Godina i zatrzymał Aduriza.

• Susaeta zmienia Benata. Może to polepszy ofensywę Los Leones.

• Sędzia niesłusznie odgwizduje pozycję spaloną Adriana, który wychodził na dobrą sytuację strzelecką.

• Costa świetnie poradził sobie z Moranem, ale nie potrafił dośrodkować celnie na głowę któregoś z partnerów.

• Nie widać wielkiej chęci w zespole gości, aby dążyć do wyrównania. Kolejne bramki raczej będą autorstwa ekipy Diego Simeone.

• Juanfran wywalczył korner dla Los Colchoneros.

• Filipe Luis świetnie poradził sobie z De Marcosem i uderzył na bramkę gości, gdzie skuteczną interwencją popisał się Iraizoz.

• Poślizgnął się w polu karnym rywala Diego Costa.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Kartka dla Muniaina.

• Koniec I połowy, bez niespodzianek na Vicente Calderon - zapraszam za kilkanaście minut na drugą połowę.

• Bez Muniaina siła ofensywna Bilbao nie istnieje, a Bask dziś po prostu zawodzi.

• I Costa na 2:0! Asysta Koke, Bilbao na kolanach...

• Pierwsza zmiana wśród gości - Balenziaga schodzi, zostaje zmieniony przez Morana.

• Teraz mamy kontrowersję - to powinien być rzut karny po zagraniu piłki przez obrońcę Bilbao.

• No i mamy gola dla Atletico! 1:0 - David Villa!

• Gwizdek! Leży na murawie Balenziaga...

• Pachnie golem w Madrycie, znowu uderzał Villa, tym razem schodząc ze skrzydła.

• Iraola ogląda żółtą kartkę.

• Kolejna szansa Villi. Ale i tym razem nie udało się wbić piłki do siatki...

Tymczasem żółtą kartkę obejrzał Iraola. Rzut wolny dla Atletico niewykorzystany przez Koke.

• Niecelnie teraz Filipe Luis w kierunku Davida Villi...

• Ciągle trwa ten mecz, w którym lekką przewagę ma Atletico - z dystansem podchodzą do siebie obie drużyny.

Tymczasem Godin dostał żółtą kartkę... faul znowu na Adurizie.

• Świetne prostopadłe podanie Koke do Diego Costy, o milimetry jednak myli się brazylijski snajper Atletico.

• Mamy celny strzał na bramkę Iraizoza, który po tej próbie z rzutu wolnego łapie piłkę.

• Średni mecz na Vicente Calderon - groźnych strzałów jak na lekarstwo, piłka niekiedy grana jest po ziemi - mały hit na razie zawodzi.

• Dobry rajd Mikela Rico, ale po dobrej koronkowej akcji kolegów z zespołu nie opanował piłki i została ona wybita.

• Młody Aymeric zastawił teraz drogę Davidowi Villi, który znów nie miał możliwości strzału i przepchnięcia obrońcy Bilbao.

• Źle teraz przyjął piłkę z lewej strony od Diego Costy jego partner, Villa i z tej dobrej okazji nic nie wyszło.

• Gurpegui zatrzymał teraz na lewej flance Diego Costę. Brazylijczyk z ostrego kąta nie oddał groźnego strzału.

• Joao Miranda faulował w powietrzu Aduriza... jest pierwszy żółty kartonik w tym meczu.

• Iraola zatrzymany na lewej stronie przez Koke. Atletico przejmuje piłkę...

• Na stojąco od początku ogląda ten mecz Diego Simeone, trener "Rojiblancos".

• Faulowany w środku pola jeden z pomocników Bilbao, w dodatku Oscar de Marcos zagrał tam piłkę ręką.

• Rozpoczęli! Gra na Vicente Calderon już trwa.

• To "Miniclasico" rozegrane zostanie przy pięknej pogodzie, jak na początek listopada w Hiszpanii. Odgrywany jest hymn Atletico, piłkarze są już na murawie.

• Za 10 minut rozpocznie się to spotkanie, więc powoli przygotujmy się na pozytywne piłkarskie emocje.

• Podopieczni Diego Simeone są przed tym spotkaniem na drugim miejscu w tabeli, mając na koncie 30 punktów, zaś gracze Ernesto Valverde zajmują piątą pozycję i zdobyli do tej pory 20 oczek.

• Dzisiejszemu arbitrowi - panu Fernando Teixeirze pomogą na liniach panowie Victoriano Diaz oraz Manuel Torre, zaś sędzią technicznym jest pan Ruben Jimenez.

• Wśród gospodarzy brakuje kontuzjowanych Ardy Turana oraz Leo Baptistao, natomiast Bilbao przyjechało na Vicente Calderon bez Kike Soli.

• Znamy już oficjalne jedenastki, więc sprawdźmy, kto jest też wśród rezerwowych:

Atletico: Raul Garcia, Rodriguez, Alderweireld, Guilavogui, Oliver Torres, Insua, Bounou

Athletic: Erik Moran, Ibai, Albizua, Iago, Susaeta, Ander Herrera, Ekiza

• Dzień dobry! Rafał Majchrzak zaprasza na niedzielny hit La Liga - to mecz pomiędzy ekipą Atletico Madryt a gośćmi z Bilbao - Athletikiem.