Atletico Madryt

3

Levante UD

1

• To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn, a już za chwilę na naszej stronie relacja z meczu Sevilla - Celta.

• Atletico pewnie i zasłużenie zwycięża z Levante, ale trzeba przyznać, że po przerwie goście wyglądali zdecydowanie lepiej i trochę napsuła krwi bardziej renomowanego rywala. Zespół Diego Simeone już może czekać na jutrzejszą odpowiedź Barcelony i Realu.

• Bardzo niecelny strzał głową El Zhara kończy ten mecz! Zwycięstwo Atletico!

• Ostatni strzał rozpaczy Ivanschitza poszybował ponad poprzeczką bramki Moyi, ale jest jeszcze korner.

• Saul wygrał ważny pojedynek we własnym polu karnym z Sissoko. Coraz bliżej do końca spotkania.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Raul Garcia fatalnie zepsuł bardzo groźną akcją Atletico, a po chwili w drugim polu karnym w starciu z rywalem przewrócił się David Barral. Sędzia nie podyktował karnego.

• Dzięki temu zwycięstwu, Atletico przynajmniej do jutra zrówna się punktami z drugą w tabeli Barceloną i będzie traciło jeden punkt do prowadzącego Realu.

• Schodzi z boiska bohater tego meczu, Antoine Griezmann, zastępuje go Saul Niguez.

• Atletico 'kończy' emocje w tym spotkaniu! Trzech gol gospodarzy, trzeci głową! Tym razem Diego Godin wykorzystuje dośrodkowanie Tiago i fatalne wyjście z bramki Marino, pakując piłkę praktycznie do pustej bramki! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Diego Godin!

• W kontrataku Atletico Raul Garcia w walce z Juanfranem zdobywa rzut rożny dla Los Colchoneros.

• Kąśliwy strzał z dystansu Ivana Lopeza pewnie broni Miguel Moya.

• Zmiana w Atletico. Jimenez za Mandzukicia.

• Fatalnie zepsuł kontrę Atletico Juanfran, który nie zdołał dograć celnie do osamotnionego w polu karnym Koke.

• Jeszczej jest jednak kartka także dla Sissoko.

• Żółta kartka za niesportowe zachowanie dla Raula Garcii.

• Na spalonym złapany Juanfran.

• Uderzenie z dystansu Gabiego bardzo pewnie broni Diego Marino.

• Barral zmienia Karabelasa. Bardzo ofensywna zmiana Levante.

• Karabelas wywalczył korner dla Levante, ale po nim zupełnie nieudany strzał z dystansu oddał El Zhar.

• Zrobiło się nerwowo na murawie, a Atletico wygląda na lekko zdezorientowane tym, że Levante jednak potrafiło wrócić do gry.

• Schodzi z boiska Arda Turan, a w jego miejsce Raul Garcia.

• Reaguje Diego Simeone. Do gry już przygotowany jest Raul Garcia.

• Do strzału z powietrza około 13 metrów od bramki Moyi doszedł Casadesus, ale jednak posłał piłkę wysoko w trybuny!

• Kolejna szansa dla Levante, które ostatecznie zdobywa tylko korner. Robi się ciekawie na Vicente Calderon.

• Ależ wejście na plac gry El Zhara!!! Po rzucie rożnym dla Levante Mandzukic i Moya na raty 'wybronili' uderzenie głową Casadesusa, ale po chwili Ivan tak szczęśliwie nastrzelił z dystansu El Zhara, że piłka wpadła do siatki! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Nabil El Zhar!!!

• Rzut rożny dla Atletico nie przyniósł zagrożenia pod bramką Marino. Zmiana w Levante: El Zhar za Martinsa.

• Uderzenie z dystansu Mandzukicia okazało się bardzo niecelne.

• Mogło być 3:0! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Mandzukić i Griezmann zostawili w polu karnym piłkę Tiago, ale ten uderzył minimalnie obok bramki Marino!

• Sporo czasu miał teraz Arda Turan, aby celnie dośrodkować ze skrzydła w pole karne Levante. Zabrakło mu jednak dokładności.

• Po rzucie rożnym dla Levante dobrym piąstkowaniem popisał się Moya.

• Znowu świetna centra Juanfrana, do której dochodzi rozpędzony Mandzukić, ale naciskany przez obrońcę jednak pudłuje z około pięciu metrów!

• Znowu Griezmann! Znowu głową! Po dośrodkowaniu Juanfrana uderzenie głową Mandzukicia zdołał jeszcze odbić Marino, ale po zamieszaniu podbramkowym piłka jeszcze trafiła na głowę Griezmanna, który zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Atletico zasłużenie prowadzi z Levante 1:0, bowiem jest zdecydowanie lepszą drużyną na placu gry. Jednobramkowa przewaga jednak nie gwarantuje zdobycia trzech punktów, więc po przerwie jeszcze może być ciekawie. Aby tak jednak było, to Levante musi zagrać zdecydowanie lepiej.

• Koniec pierwszej połowy!

• Mocne uderzenie z dystansu Juanfrana dość wyraźnie mija bramkę Marino.

• Żółta kartka dla Mandzukicia za ostry faul na Moralesie.

• Po centrze Koke jeden z gospodarzy upadł w polu karnym rywala i kibice domagali się rzutu karnego. O jedenastce jednak nie było nawet mowy.

• Dobre dośrodkowanie w kierunku Diego Godina, ale ten tym razem został uprzedzony przez rywala i jest kolejny korner.

• Juanfran zdobywa korner dla Los Colchoneros.

• Levante pod polem karnym Atletico. Dośrodkowania z bocznych rejonów boiska nie robią jednak żadnego wrażenia na obrońcach gospodarzy.

• Centrostrzał Tiago świetnie broni teraz Diego Marino! Na murawie tymczasem leży Casadesus, który oberwał w starciu powietrznym z Gimenezem.

• Prosta strata Levante na własnej połowie, jednak w kontrataku Tiago nie zdołał dograć na czystą pozycję do Griezmanna.

• Arda Turan ponownie złapany na spalonym, choć teraz ta decyzja asystenta wydaje się niekoniecznie trafiona.

• A nie! Mandzukić w poprzedniej sytuacji próbował ręką wpakować piłkę do siatki, ale nawet to jednak mu się nie udało, stąd nie było gola. Piłka tylko w bocznej siatce, ale to dopiero udało się rozstrzygnąć po powtórce, bo z planu ogólnego to naprawdę wyglądało na gola.

• Po świetnej akcji prawym skrzydłem Turana i jego zagraniu przed bramkę do siatki trafia Mandzukic, ale sędzia tego gola znowu nie uznał! Liniowy prawdopodobnie pokazał, że Turek wyszedł z piłką poza boisko.

• W odpowiedzi próba z daleka Ardy Turana była zdecydowanie lepsza, ale i tak poszybowała nad poprzeczką.

• Próbę uderzenia z dystansu Victora Casadesusa wypada teraz pozostawić bez komentarza.

• Próba wyjścia z kontratakiem Sissoko przerwana w zarodku przez Griezmanna i Gabiego. Oczywiście faulem, ale daleko od pola karnego.

• Dośrodkowanie Ivanschitza trafia na głowe Mandzukicia, który zanotował dobrą interwencję w defensywie.

• Zespół gości zdobywa rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu Casadesusa.

• Kolejny rzut wolny dla Atletico i kolejna udana pułapka ofsajdowa gości. Warto za to pochwalić Levante.

• Żółta kartka dla Papakoulego Diopa.

• Koke chyba próbował wkręcić piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak Diego Marino był czujny i zdołał odbić piłkę.

• Diego Simeone jeszcze zagrzewa miejscowych kibiców do dopingu. Jego zespół tymczasem idzie za ciosem i zdobywa rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Siqueiry, Griezmann uprzedził obrońców Levante i głową zaskoczył Diego Marino! 1:0 dla Atletico!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Antoine Griezmann!

• Przewaga w polu Atletico jest bezdyskusyjna, a tymczasem kontrę wyprowadziło Levante. Morales uderza jednak z dystansu zbyt lekko, by zaskoczyć Moyę.

• Było groźnie! Po akcji i dośrodkowaniu z lewego skrzydła Siqueiry, Mandzukić główkował nieznacznie ponad poprzeczką!

• Teraz z kolei na spalonym został złapany Arda Turan.

• Nieuznany gol dla Atletico! Tym razem po rzucie wolnym to zgrywający piłkę głową Godin był na spalonym więc trafienie Griezmanna nie mogło zostać zaliczone!

• Żółta kartka dla Juanfrana, który tym razem faulował Mandzukicia.

• Ivanschitz doszedł jakimś cudem do dośrodkowania przy linii końcowej, jednak piłka wpadła w ręce Miguela Moyi.

• Zamieszane w szesnastce gości z Walencji, którzy jednak rozpaczliwie zdołali się wybronić.

• Rzut wolny dla Atletico z narożnika boiska. Koke dośrodkowuje w pole karne, gdzie jednak wybijają piłkę goście.

• Pierwszy celny strzał w wykonaniu gości. Martins uderza z około 20 metrów, jednak pewnie łapie piłkę Miguel Moya.

• Sprytne rozegranie rzutu wolnego, dośrodkowanie w pole karne w kierunku uciekającego Raula Garcii, ale ten jednak był na spalonym, bowiem goście ustawili dobrą pułapkę ofsajdową.

• Brzydki faul Juanfrana (z Levante) na rozpędzonym Griezmannie. To mogła być kartka, ale sędzia jeszcze oszczędził gracza gości.

• Kolejna centra prawego obrońcy Atletico pada łupem Diego Marino.

• Pierwsza centra w pole karne autorstwa Juanfrana, ale nie dociera ona do ustawionego w szesnastce Mandzukicia.

• Zaczynamy mecz na Vicente Calderon! Startujemy piłkarski rok 2015 w Hiszpanii

• Na trybunach zasiądzie dziś także nowy-stary piłkarz Atletico, Fernando Torres, którego transfer zostanie oficjalnie sfinalizowany w najbliższych dniach.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę Vicente Calderon. Sędzią tego spotkania będzie Alfonso Alvarez Izquierdo.

• Poprzednie spotkanie obu tych zespołów było bardzo ciekawym widowiskiem i zakończyło się dramatycznym zwycięstwem Atletico 3:2.

• Rezerwowi Levante: Jesus Fernandez, Tono Garcia, Simao Mate Junior, Pedro Lopez, Nabil El Zhar, Issam El Adoua, David Barral.

• Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Jesus Gamez, Mario Suarez, Lucas Hernandez, Saul Niguez, Raul Garcia, Raul Jimenez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Do ekipy Atletico wracają Koke oraz Mario Mandzukić!

• Dla Levante najważniejszym celem co sezon jest bezpieczne utrzymanie. Zespół z Walencji obecnie jest w ligowej tabeli piętnasty, ale z dorobkiem 15 punktów ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

• Dla Atletico Madryt obecnie każdy mecz jest walką o pozostawienie sobie szans na obronę tytułu. Los Colchoneros (35 punktów) są obecnie na trzecim miejscu w tabeli i tracą do prowadzącego Realu Madryt cztery punkty, ale trzeba pamiętać, że mają oni o jedno spotkanie rozegrane więcej od Królewskich. Przed zespołem Diego Simeone dwa tygodnie prawdy. Po meczu z Levante rozegrają oni bowiem dwumecz z Realem Madryt w Pucharze Króla oraz arcyważny mecz ligowy z Barceloną.

• Po dwutygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej, hiszpańska Primera Division wraca do gry. Tę kolejkę rozpocznie spotkanie aktualnego mistrza Hiszpanii, Atletico Madryt, który na własnym stadionie zmierzy się ze słabym Levante. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo dzisiejszych gospodarzy będzie sporą niespodzianką.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Levante!