Atletico Madryt

3

Rayo Vallecano

1

• Atletico pewnie pokonuje Rayo 3:1 głównie za sprawą znakomitej postawy Antoine'a Griezmanna. Cała wielka trójka La Liga zdobywa więc w tej kolejce trzy punkty, co oznacza status quo w czołówce tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Torres dostał znakomite podanie od Griezmanna, ale przy próbie mijania Tono został powstrzymany przez bramkarza Rayo!

• Ze Castro z dystansu uderza bardzo niedokładnie.

• Słupek!!! Po efektownej akcji indywidualnej Griezmanna płaski strzał Francuza trafia tylko w słupek bramki Rayo!

• Kontratak Atletico. Torres chciał rozegrać z Raulem Garcią akcję dwójkową, jednak podanie pomocnika Atletico okazało się niecelne.

• Trzecia zmiana w Rayo. Alex Moreno za Kakutę.

• Żółta kartka dla Gabiego.

• Fernando Torres wywalczył rzut rożny dla Atletico.

• Raul Garcia zmienia Ardę Turana.

• Znakomite podanie Trashorrasa w pole karne do Bueno, ale ten fatalnie skiksował w idealnej sytuacji do zdobycia gola!

• Kontratak gości zakończył się zupełnie nieudanym uderzeniem z dystansu Manucho.

• Kwadrans do końca tego meczu, ale nie wydaje się, żeby Rayo jeszcze wierzyło w osiągnięcie korzystnego rezultatu na Vicente Calderon.

• W Rayo z kolei Bueno wchodzi w miejsce Fatau.

• Zmiana w Atletico. Schodzi Mandzukić, wchodzi Torres.

• Ciężko będzie drużynie gości raz jeszcze wrócić do tego spotkania. Druga połowa to bezdyskusyjna dominacja Atletico.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Manucho, ten naciskany przez obrońców został przewrócony przez Moyę, ale sędzia nie dyktuje jedenastki.

• Akcja Rayo kończy się teraz zupełnie nieudanym uderzeniem z 16 metrów Trashorrasa. Piłka poszybował wysoko nad bramką.

• Żółta kartka dla Raula Baeny.

• Pozuelo zmienia Jozabeda.

• Griezmann! Francuz blisko hattricka, ale jednak po dobrym podaniu na wolne pole uderzył płasko minimalnie obok bramki!

• Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Griezmanna piłka tak spadła na nogę Manucho, że po odbiciu się od niej trafiła do siatki zaskoczonego Tono!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Manucho!

• Kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska, po którym jednak strzał głową Mandzukicia został świetnie zablokowany przez Ze Castro. Tylko rzut rożny.

• Atletico cały czas naciska i stara się zdobyć trzecią bramkę. Piłka co chwilę trafia w pole karne gości.

• Po chwili jednak potężny strzał z dystansu Griezmanna omal nie przyniósł gola gospodarzom! Tono odbił piłkę na rzut rożny!

• Podanie na wolne pole do Griezmanna, ale tego zdołał uprzedzić odważną interwencją przed polem karnym Tono.

• Bardzo ostre wejście Griezmanna na nogi Fatau w środku pola i aż dziwne, że nie ma żółtej kartki dla Francuza.

• Wznawiamy grę na Vicente Calderon!

• Wydawało się, że dwa proste błędy defensywy Rayo i dwa gole Griezmanna rozstrzygnęły to spotkanie, ale zespół Paco Jemeza zdołał się podnieść, zdobyć bramkę kontaktową, przez co po przerwie na pewno jeszcze będą emocje.

• Koniec pierwszej połowy!

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Kakuty na zakończenie tej pierwszej połowy.

• Niezła ostra centra z rzutu wolnego Kakuty, po której piłka leciała w światło bramki Moyi, ale Mandzukić zdołał ją wybić na korner.

• Teraz rzut rożny po drugiej stronie boiska, ale nie przyniósł on zagrożenia pod bramką gości.

• Trashorras z narożnika boiska dośrodkował nieco zbyt wysoko i Moya pewnie złapał piłkę.

• Kakuta wywalczył rzut rożny dla Rayo Vallecano. Goście na poważnie wracają do gry.

• Kakuta z lewej strony boiska wyłożył piłkę na 17. metr Trashorrasowi, który ślicznym technicznym i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Moyę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Roberto Trashorras!

• Lekkie uderzenie głową Gimeneza po rzucie rożnym bardzo pewnie broni Tono.

• Juanfran podłączył się teraz do akcji ofensywnej gospodarzy i zdobył rzut rożny.

• Griezmann teraz został złapany na pozycji spalonej.

• Ucierpiał nieco Mario Suarez we własnym polu karnym, ale po krótkiej interwencji medycznej szybko wrócił do gry.

• Kolejne nieporozumienie w obronie Rayo i po zgraniu piłki głową przez Mandzukicia Griezmann wykorzystał kolejną sytuację sam na sam z Tono! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Antoine Griezmann!

• Szansa dla Rayo! Po dośrodkowaniu Aquino z prawego skrzydła Manucho uprzedził Moyę, ale głową uderzył ponad poprzeczką!

• Pressing Mandzukicia przyniósł Atletico kolejny rzut rożny, ale ponownie nie ujrzeliśmy po nim zagrożenia dla bramki Rayo.

• Zdołał zgrać piłkę głową Tiago po centrze Gabiego, ale Tono czujnie wypiąstkował ją poza szesnastkę.

• Kolejna akcja Atletico, ale tym razem Griezmann wywalczył tylko rzut rożny.

• Katastrofalny błąd Ze Castro, piłkę przejął Griezmann, popędził sam na sam z Tono i pokonał pewnie bramkarza Rayo! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

• Rzut rożny dla gospodarzy kończy się bardzo niecelnym strzałem z daleka Gabiego.

• Tiago sugerował teraz, że był faulowany w polu karnym rywala, ale sędzia zamiast rzutu karnego dla Atletico podyktował tylko korner.

• Słabiuteńki strzał z dystansu Kakuty pewnie broni Moya.

• Prosty błąd gości na własnej połowie, piłkę przejął Arda Turan, ale nie potrafił celnie zagrać w pole karne do któregoś z kolegów.

• Dośrodkowanie Gabiego z rzutu wolnego trafiło na głowę Mandzukicia, ale ten uderzył dość wyraźnie obok bramki.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Jesus Gamez, Lucas Hernandez, Raul Garcia, Saul Niguez, Cani, Fernando Torres.

• Rezerwowi Rayo Vallecano: Cristian Alvarez, Nacho, Antonio Amaya, Lica, Alberto Bueno, Alejandro Pozuelo, Alex Moreno.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• Rayo Vallecano jest z kolei chyba najbardziej nieprzewidywalnym zespołem w La Liga. Ekipa Paco Jemeza zajmuje dziesiąte miejsce z 23 punktami na koncie, ale w dobrej formie jest w stanie postawić się dosłownie każdemu.

• Real bardzo szczęśliwie wygrał z Cordobą, Barcelona obecnie gromi na wyjeździe Elche, a jak odpowie Atletico? Broniący tytułu mistrza Hiszpanii podopieczni Diego Simeone nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, bo stracą wtedy ostatnie szanse na drugie z rzędu mistrzostwo. Atletico zajmuje bowiem trzecie miejsce z 41 oczkami na koncie, ale obecnie traci już sześć punktów do Barcelony i siedem do Realu.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki La Liga, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Rayo Vallecano.