Atletico Madryt 5 - 0 Real Betis Sewilla

Atletico Madryt

5

Real Betis Sewilla

0

• Atletico dzisiaj chciało zatrzeć porażkę w ostatniej kolejce Primera Division z Espanyolem Barcelona. Udało się to wręcz idealnie, ponieważ podopieczni Diego Simeone strzelili dzisiaj Betisowi aż pięć bramek. Częściej przy piłce utrzymywali się goście z Sewilli, ale Atletico potrafiło wyprowadzić pięć niezwykle szybkich i zabójczych kontrataków, które zamienili na bramki. W końcu przełamał się także David Villa, który dzisiaj na Vicente Calderon zdobył dwa gole. Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska. Zapraszam na kolejne relacje LIVE z meczów Atletico Madryt jak i całej La Liga.

• Koniec tego pojedynku! Wyraźna wygrana Atletico Madryt!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Piąta bramka na Vicente Calderon!!! I po kolejnej kontrze!!! Strzelcem tego gola Gabi!! Hiszpan dobijał piłkę po uderzeniu obronionym przez bramkarza gości.

• Gabi był bardzo bliski zaskoczenia bramkarza gości bezpośrednio z rzutu rożnego.

• Dwie minuty dodane do regulaminowych 90. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Betis jeszcze w końcówce spotkania stara się zdobyć chociaż honorowego gola, ale piłkarze są bardzo niedokładni i narażają się na kolejną kontrę Atletico.

• Szansa dla gospodarzy, ale podanie Raula Garcii do wychodzącego na pozycje Adriana niedokładne.

• Faulowany Filipe Luis.

• Bez powodzenia. Dobra interwencja obrońców Los Rojiblancos.

• Rożny dla Betisu.

• Szansa dla Betisu, ale Mabwati pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki w polu karnym gospodarzy.

• Po raz kolejny swój atak pozycyjny układają gracze Betisu i po raz kolejny bardzo dobrze w defensywie gospodarze.

• Owacja na stojąco na Vicente Calderon! Z boiska schodzi Costa a na nim pojawia się Raul Garcia.

• Chwila przerwy, bo na boisku leży Chuli. Zawodnik został przypadkowo uderzony przez Mirandę.

• Po bardzo składnej akcji, którą rozpoczął Diego Costa uderzał Adrian Lopez. Na posterunku jednak bramkarz gości.

• Mabwati w polu karym Atletico bardzo dobrze powstrzymany przez Mirandę. Brazylijski stoper wykazał się stoickim spokojem przy tej interwencji.

• Dobre uderzenie Nono minimalnie obok prawego słupka bramki belgijskiego bramkarza gospodarzy.

• Betis teraz bardzo cofnięty na własnej połowie boiska i teraz piłką grają głównie piłkarze z Madrytu.

• Drugiego zawodnika zmienia Diego Simeone. Na placu gry pojawia się Rodriguez zajmując miejsce Koke.

• Kolejna kontra Atletico kończy się bramką. Betis zbyt wolno wraca pod własne pole karne.

• GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Atletico zdobywa czwartego gola!!!! Tym razem asystuje Villa a strzela Diego Costa!!!

• Ostatnia zmiana Betisu. Vadillo zszedł z boiska w jego miejsce Nono.

• Uderzenie Igiebora daleko obok słupka bramki Courtoisa.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w drużynie gospodarzy. Adrian Lopez za Olivera Torresa.

• Bardzo dobry mecz dzisiaj Villi. Zdobył już dwa gole i tym samym zamyka usta wszystkim, którzy go krytykowali w ostatnich tygodniach.

• GOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! Druga bramka Davida Villi!!! Kolejna świetna kontra Atletico i Hiszpan stanął sam na sam z Andersonem!!!

• Atletico nie zmieniło stylu gry w drugiej połowie, a mimo to udało się im strzelić drugą bramkę. Ciągle więcej gry ma Betis, ale kontry gospodarzy są zabójcze.

• Kartką ukarany Mabwati za protesty skierowane do arbitra.

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!! Druga bramka dla gospodarzy!!! Świetne dośrodkowanie Filipe Luisa wykorzystuje David Villa!!!

• Paca w polu karnym jeden z zawodników Atletico, ale gwizdek milczy.

• Uderzenie Juanfrana broni golkiper Betisu.

• Nie ma także Reyesa a na boisku pojawił się Jorge Molina.

• Od początku drugiej połowy mamy zmianę w bramce w Betisie. Na placu gry Andersen.

• Arbiter daje znak do rozpoczęcia drugiej odsłony ostatniego niedzielnego spotkania La Liga.

• Obie jedenastki pojawiają się już na murawie stadionu Vicente Calderon.

• Wspólnie czekamy na drugą odsłonę tego bardzo emocjonującego spotkania.

• Po pierwszej połowie prowadzi Atletico Madryt po golu zdobytym już w 15 sekundzie spotkania. Po ochłonięciu przez graczy Betisu po tym wydarzeniu to oni doszli do głosu i zaczęli być stroną dominującą jeśli chodzi o posiadanie piłki. Mimo tego to gospodarze stwarzają sobie znacznie lepsze sytuacje do podwyższenia wyniku. Courtois nie miał właściwie w ogóle sytuacji, w których musiałby interweniować. Jak na razie zasłużony wynik na Vicente Calderon.

• Arbiter nie pozwolił już na dośrodkowanie po wybiciu rzutu rożnego i zaprosił obie jedenastki do szatni.

• Kapitalna sytuacja przed Costą! Szybka kontra i Brazylijczyk stanął sam na sam z Sarą. Rywalizację przegrał i Atletico ma tylko rzut rożny.

• Arbiter dołożył jeszcze dwie minuty do tej połowy.

• Potężny strzał Koke zablokowany przed polem karnym. Powinien być rzut wolny dla gospodarzy, bo piłka została zatrzymana ręką.

• I znów przy piłce zespół gości. Ich akcje wyglądają dobrze, ale w okolicach 40 metra przed bramką Courtoisa są kasowane przez obrońców.

• Kontratak Atletico Madryt! Diego Costa ograł jednego ze środkowych obrońców Betisu i próbował zmieścić piłkę w krótkim rogu bramki, ale trafił tylko w boczną siatkę. W momencie oddawanie strzały był wyraźnie przytrzymywany, ale arbiter nie podyktował jedenastki.

• Tempo troszeczkę spadło pod koniec pierwszej części gry. Wszystko rozgrywa się teraz w okolicach linii środkowej.

• Kolejny faul zawodnika Betisu. Tym razem do bramki już mniej, a faulowany Torres.

• Akcja Betisu. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Igiebor, dograł ją na prawą stronę, ale skrzydłowy Betisu stracił ją na korzyść Filipe.

• Faulowany Costa na połowie gości.

• Doskonała sytuacja dla gospodarzy! Dośrodkowywał Costa a piłkę głową uderzył Koke. Dobra interwencja Sary uratowała Betis od straty drugiego gola.

• Obaj trenerzy jeszcze ani na sekundę nie zajęli swoich miejsc na ławce rezerwowej. Ciągle na stojąco oglądają to spotkanie i podpowiadają swoim podopiecznym.

• Posiadanie piłki: Atletico 40% Betis 60%.

• Znów przy piłce znajdują się gracze Betisu. Atletico stara się grać z kontry.

• Diego Costa musiał na chwile opuścić plac gry, ale wydaje się, że będzie mógł kontynuować grę.

• Kartonik dla Igiebora. Bardzo brzydkie wejście w nogi Diego Costy.

• Betis musi uważać na bardzo szybie kontry gospodarzy. Dwukrotnie już stracili piłkę w okolicach linii środkowej i momentalnie napastnicy Atletico znaleźli się pod polem karnym.

• Kapitalne dośrodkowanie Tiago! Piłkę uderzył Diego Godin, a ta minęła prawy słupek Sary dosłownie o centymetry!!!

• Akcja Atletico w polu karnym. David Villa dogrywa do Filipe, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

• Dużo walki w środku pola i jak na razie lepiej wychodzi na tym drużyna gości.

• Uderzenie Koke broni Sara.

• Chuli szarżował w polu karnym, ale jego strzał zablokował Miranda. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka w rękach Courtoisa.

• Betis coraz bardziej dochodzi do głosu. Budują atak pozycyjny blisko pola karnego gospodarzy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale uderzenie Figuerasa wylądowało poza boczną linią.

• Betis starał się skonstruować swoją akcję ofensywną, ale bardzo dobrze zorganizowana defensywa gospodarzy przerwała akcję.

• Faul Gabiego w okolicach pola karnego gości. Po strzelonej bramce Atletico nie cofnęło się i nadal atakuje bardzo wysoko swojego przeciwnika.

• Niesamowicie rozpoczął się mecz dla gospodarzy!!! Pierwsza długa piłka od obrońców i od razu prowadzenie!

• GOOOOOOLLL!!! Kapitalny początek gospodarzy!!! 15 sek i 1:0 dla gospodarzy!!! Strzelcem gola Oliver Torres!!!

• Gramy!

• Pierwszy gwizdek pana Juana Martineza planowo ma zabrzmieć o godzinie 21:00.

• Obok prezentujemy składy, które najprawdopodobniej rozpoczną ten pojedynek. Zawodnicy rezerwowi Atleti: Suarez, Adrian, Raul Garcia, Rodriguez, Alderweireld, Insua i bramkarz Bounou. Na ławce Betisu usiądą: Andersen, Chica, Nono Sevilla, Juan Carlos, Molina, Nacho.

• Oba kluby grały także w środku tygodnia - Atletico zwyciężyło Austrię Wiedeń 3:0, a Betis w czwartek uporał się z portugalską Vitoirą Guimaraes 1:0.

• W ostatniej kolejce obie drużyny poniosły porażki. Dla gospodarzy była to pierwsza strata punktów w tym sezonie. Betis dzisiaj powalczy o przełamanie fatalnej serii dwóch porażek z rzędu.

• Witamy podczas transmisji z ostatniego niedzielnego spotkania Primera Division. Na Vicente Calderon Atletico Madryt podejmie Real Betis Sewilla.