4

Real Sociedad

0

• Piłkarze Atletico Madryt zostają nowym liderem La Liga! Zakończyli tym samym passę 59 kolejek liderowania Barcelony. To już wszystko z Vicente Calderon. Za uwagę dziękuje Mateusz Kapera i zapraszam do dyskusji na mojego Twittera.

• Koniec meczu! Atletico gromi Real Sociedad 4:0! Bramki strzelali: Villa, Diego Costa, Miranda i Diego.

• Cristian Rodriguez płasko dośrodkował do Diego, który zdołał jeszcz przyjąć piłkę i uderzyć piekielnie mocno pokonując Claudio Bravo.

• DIEEEGGOOO GOOOOOOL! Ależ powrót Brazyliczyka na Vicente Calderon!

• Atletico wciąż głodne goli. Sociedad już tylko się broni.

• Inigo Martinez otrzymuje żółty kartonik.

• Seferović za Velę. To ostatnia zmiana w zespole gości.

• Claudio Bravo uchronił swój zespoł przed stratą gola! Wyciągnął się jak struna i obronił strzał głową jednego z zawodników Atletico.

• Koke opuszcza boisko. Za niego pojawia się Cristian Rodriguez.

• Boisko opuszcza Greizmann, za niego wchodzi Castro.

• Baskowie kompletnie rozbici. Niczym dzieci we mgle.

• Dośrodkowanie Koke z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Miranda i pewnym strzałem głową pokonał Claudio Bravo.

• MIRAAAANDAAA GOOOOL!!! To już jest po meczu!

• Fatalne ustawienie obrony Realu Sociedad, Carlos Martinez nie pokrył Costy, który uciekł obronie gości i pokonał Claudio Bravo w sytuacji sam na sam.

• DIEGOOO COSTAAAA GOOOOL! Atletico prowadzi 2:0!

• Raul Garcia otrzymuje żółtą kartkę za zatrzymanie piłki ręką.

• Diego świetnie dośrodkował w pole karne na Raula Garcię, który wyłonił się błyskawicznie zza linii obrony Realu Sociedad. Pomocnik Atleti jednak uderzył głową bardzo niecelnie.

• Zurutuza opuszcza boisko, za niego pojawia się Agirretxe.

• Godzina gry za nami, ale niewiele dobrego można o niej powiedzieć...

• Diego! Pierwsza dobra okazja Brazyliczyka. Uderzył sprzed pola karnego, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę.

• Miejmy nadzieję, że Brazylijczyk rozrusza to spotkanie.

• Jose Sosa opuszcza boisko. Na Vicente Calderon powraca Diego!

• Wydaje się, że Sociedad ma lekką przewagę po przerwie. Atletico trochę jakby przysnęło.

• Chwilowe oblężenie bramki Atletico przez Basków. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Tymczasem Diego rozgrzewa się przy linii bocznej boiska.

• Piłkarze Realu Sociedad próbują podchodzić pod bramkę Atletico, ale gdy już są pod polem karnym to nie mają pomysłu na rozegranie akcji.

• Jak na razie zapowiada się, że to Atletico będzie liderem po tej kolejce.

• Drugą połowę czas zacząć! Atletico przy piłce.

• Koniec pierwszej połowy. Atletico prowadzi 1:0 z Realem Sociedad po bramce Davida Villi.

• Sosa wpadł w pole karne, utrzymał się na nogach i oddał strzał, ale prosto w bramkarza.

• Gol Davida Villi na 1:0 dla Atletico.

• David Villa bez kontaku z rywalem upadł na murawę. Musiał opuścić boisko. Za niego pojawił się Raul Garcia. Prawdopodobnie Villa ma problemy mięśniowe.

• Koke ukarany żółtą kartką.

• Szybka akcja lewą stroną rozpoczęta przez Insuę, który zagrał do wbiegającego w pole karne Diego Costy. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem zagrał po ziemi, do środka, do Davida Villi, który dołożył tylko nogę.

• DAAAAVID VILLAAA GOOOOL!!! Tym razem nie ma spalonego!

• Wrzutki Atletico albo niecelne, albo przechwycone przez Bravo.

• Baskowie przenieśli się pod bramkę Atletico, ale stworzyli mizerną akcję zakończoną podaniem do golkipera gospodarzy.

• Diego Costa zebrał bezpańską piłkę przed polem karnym i od razu oddał strzał w kierunku bramki, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką.

• 30 minut za nami, ale żadna z drużyn nie zachwyciła w ofensywie. Posiadanie piłki po stronie gospodarzy, ale nic poza tym.

• Dośrodkowanie Koke z rzutu wolnego prosto w ręce Claudio Bravo.

• Miranda ukarany za faul na Greizmannie na skraju pola karnego.

• Atletico przeważa po pierwszych 20 minutach.

• Zółta kartka dla Zurutuzy za faul na wyprowadzającym kontrę Diego Costa.

• Davida Villa zdobywa gola ze spalonego. Dobra decyzja arbitra.

• Wysoki pressing Atletico i obrońcy Sociedad musieli ratować się wybiciem futbolówki na aut.

• 8 minuta meczu i słychać okrzyki:"Luis Aragones". Były trener reprezentacji Hiszpanii grał w Atletico właśnie z numerem 8.

• Dośrodkowanie w pole karne, ale nikt nie przechwycił piłki.

• Faulowany przez Mirandę Carlos Vela. Rzut wolny z lewej strony dla Sociedad

• Diego Costa przebił się przez obronę rywali, ale jego strzał obronił Claudio Bravo.

• Wielka koszulka Atletico z numerem 8 i nazwiskiem: Aragones. Wielka koszulka Atletico z numerem 8 i nazwiskiem: Aragones.

• Zaczynamy pierwszą połowę! Real Sociedad przy piłce.

• Emiliano Butrageno w loży honorowej na Vicente Calderon.

• Minuta cisza ku czci legendy hiszpańskiej piłki, ojca La Furii Roja.

• W Madrycie słuchać głosy, że nowy stadion Atletico ma zostać nazwany na cześć zmarłego Luisa Aragonesa.

• Obie "jedenastki" już na murawie.

• Luis Aragones we wzruszający sposób pożegnany na Vicente Calderon. Wielka koszulka Atletico z numerem 8 i nazwiskiem: Aragones. Do tego wznoszone okrzyki: Luis Aragones.

• W ostatnim pojedynku obu drużyn zwyciężyła ekipa Diego Simeone. Madrytczycy pokonali w San Sebastian rywali 2:1.

• Sociedad zagra bez mających problemy zdrowotne Estebana Granero, Alberto De la Bella, Daniela Estrady i Diego Ifrana.

• Dziś Atletico będzie musiało sobie poradzić bez swoich podstawowych zawodników, którzy są kontuzjowani: Filipe, Arda Turan, Tiago. Filipe zastąpi Emiliano Insua, natomiast dwójkę pozostałych Jose Sosa i Mario Suarez.

• Natomiast Real Sociedad nie jest za bardzo zmęczony po pucharowym pojedynki z Racingiem. Piłkarze z Santander oddali mecz walkowerem. Co prawda, wyszli na boisko, ale nie zamierzali czynnie uczestniczyć w meczu, co spowodowało zakończenie meczu przez arbitra i uznanie walkowera dla Realu Sociedad. Więcej o tej kuriozalnej sytuacji pisaliśmy tutaj. W półfinale Baskowie zmierzą się z Barceloną.

• Kilka dni temu Atletico wygrało w Pucharze Króla z Athleticiem Bilbao zdobywając tym samym nowe San Mames. Piłkarze z Madrytu awansowali do półfinału rozgrywek, gdzie zmierzą się z rywalem zza miedzy - Realem Madryt. Pierwsze półfinałowe spotkanie już 5 lutego! Przekonamy się dziś, czy Simeone oszczędzi trochę swoich piłkarzy. Jak możemy już dostrzec, "Cholo" nie dał odpocząć swoimi najlepszym graczom przed derbami w Pucharze Króla.

• Witam kibiców ligi hiszpańskiej. Za 30 minut pierwszy gwizdek sędziego meczu Atletico Madryt - Real Sociedad. Czy podopieczni Simeone wygrają i zostaną samodzielnym liderem La Liga? Piszcie w komentarzach.