Celta Vigo

0

Atletico Madryt

2

• Atletico Madryt w pełni wykorzystało szansę na wskoczenie na drugie miejsce w tabeli, jakie wczoraj dała im Barcelona przegrywając z Valladolid. Jednak w dzisiejszym meczu mieli oni nieco szczęścia, bo z przebiegu gry wcale nie zasługiwali na zwycięstwo. Wielokrotnie częściej atakowali dzisiaj gospodarze, jednak dochodząc do pola karnego nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji. David Villa otrzymał prezent od jednego z obrońców Celty i w sytuacji sam na sam pokonał Yoela. Szybko strzelona także druga bramka zamknęła drogę gospodarzą do trzech punktów. Atletico zdobyło dzisiaj trzy punkty, ale w przeciągu całego meczu można było gdybać, że wynik mógł być inny. Za uwagę dziękuję już Jakub Trzaska!

• Koniec spotkania!

• Jose Sosa dośrodkowywał w pole karne po ziemi, ale Yoel dobrze po raz kolejny interweniował.

• Uderzenie Rodrigueza z rogu pola karnego dobrze obronione przez Yoela.

• Dwie minuty doliczone do regulaminowych 90.

• Celta stara się zdobyć kontaktowego gola, ale za każdym razem, kiedy zbliżają się do pola karnego Atletico ich akcje są niwelowane.

• Świetnie w mecz wszedł Jose Sosa! Większość akcji Atletico przeprowadza teraz prawą stroną boiska. Sosa bierze udział we wszystkich tych sytuacjach.

• Żegnany gwizdami miejscowych kibiców David Villa schodzi z boiska a na nim pojawia się Adrian.

• Celta na wysokości pola karnego rywala. Dośrodkowanie w pole karne nie przynosi jednak nawet uderzenia na bramkę Courtoisa.

• David Villa stanął przed szansą zdobycia trzeciej bramki, ale dobrze blokowany przez obrońcę!

• Madinda traci piłkę pod polem karnym Atletico.

• Ponownie zmienił się kreator gry - teraz bardzo dużo piłką grają gospodarze. Są oni już na połowie rywala, ale Atletico świetnie się broni.

• W Celcie także Madinda za Krohn-Dehliego.

• Zmiana w Atletico: Rodriguez za Diego.

• Celta nastawiona już jest głównie na kontry. Bardzo często przy piłce są teraz piłkarze Atletico.

• Druga zmiana wśród gospodarzy: Charles już poza boiskiem a za niego wszedł Mina.

• Miranda ukarany żółtą kartką za faul pod polem karnym.

• Nic nie wskazywało na to, że Atletico zdobędzie tutaj gola. Nic nie wskazywało również na to, że po minucie padnie kolejna bramka! Mecz zaczyna się rozkręcać!

• GGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Ponownie David Villa!!! Dośrodkowanie Sosy i Villa po raz drugi!!!

• GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! David Villa!!! Fatalny błąd obrońcy Celty, Villa sam na sam z Yoelem pakuje piłkę do siatki!!!

• Zmiana także w Atletico: Koke schodzi a za niego Sosa.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Orellana schodzi a za niego wchodzi Fernandez.

• Juanfran dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę złapał Yoel.

• Filipe Luis uderzał na bramkę Yoela, ale bramkarz Celty bez zarzutu!

• Raul Garcia uderzał zza pola karnego minimalnie obok słupka bramki Yoela!

• Akcja Celty, Charles w polu karnym Atletico próbował dograć do partnera, ale zagrał zbyt lekko i złapał piłkę Courtois.

• Szansa na kontratak dla Celty, ale niedokładne podanie Nolito przeciął Miranda.

• Rzut rożny dla Atletico.

• Raul Garcia zza pola karnego, ale dobrze interweniuje Yoel.

• Teraz pod polem karnym Celty atakuje Atletico, ale dobrze grają obrońcy.

• Uderzenie Garcii głową po dośrodkowaniu, ale Hiszpan na spalonym.

• Diego faulowany w okolicach pola karnego Celty, jednak zbyt daleko, żeby próbować bezpośrednio uderzać na bramkę Yoela.

• Niemal 25 tysięcy widzów na stadionie.

• Zaczynamy drugą połowę tego meczu!

• Wracamy do Vigo.

• Pierwsza połowa nie zachwyciła. Brakowało w niej dobrych sytuacji brakowych choć jedna i druga drużyna próbowały sobie je stwarzać. Dobrze prowadzi to spotkanie także sędzia główny, który nie popełnił żadnego błędu. Miejmy nadzieję, że druga część przyniesie więcej emocji i przede wszystkim bramki.

• Koniec pierwszej połowy meczu!

• Atletico zamknięte w hokejowym zamku pod własnym polem karnym.

• Koke z Raulem Garcią próbowali stworzyć bramkową akcję dla Atletico, ale zabrakło w tym wszystkim dokładności.

• Szansa przed Celtą! Charles sam na sam z Courtoisem przegrywa tą rywalizację!

• Oba zespoły odpoczywają teraz na boisku. Celta przy piłce, ale też bardzo spokojnie i wolno przedostają się pod pole karne Atletico.

• Po raz drugi piłka w bramce Celty i po raz drugi odgwizdany wcześniej spalony. Dobra decyzja sędziego.

• Krohn-Dehli uderzał zza pola karnego, ale bardzo niedokładnie i od bramki rozpocznie Courtois.

• Kolejna próba Atletico, jednak Celta dobrze broni się na własnej połowie i ciężko znaleźć tam trochę miejsca na rozegranie akcji.

• Próba konstruowania ataku pozycyjnego przez Atletico, ale złe podanie Juanfrana zakończyło tą akcję.

• Żółta kartka dla Suareza. Sędzia wrócił do poprzedniego faulu Hiszpana.

• Hugo Mallo uderzał zza pola karnego, ale trafił w Alderweirelda! Piłkarze Celty domagali się rzutu karnego, ale sędzia niewzruszony.

• Posiadanie piłki - Celta 59%, Atletico 41%.

• Uderzenie Diego z linii pola karnego, ale bez żadnego problemu obronił ten strzał Yoel.

• Mecz bardzo się wyrównał. Teraz atakuje zarówno jedna jak i druga drużyna. Akcje szybko przenoszą się spod jednej pod drugą bramkę.

• Kolejna szansa Atletico, ale uderzenie Koke broni Yoel!

• Ależ niesamowita próba Raula Garcii!!! Yoel wyszedł daleko przed własną bramką a kapitalnie uderzył Garcia i piłka mogła wpaść do bramki po uderzeniu z prawie połowy boiska!

• Zagranie piłki ręką przez Diego. Akcja Atletico została tym razem przerwana przez sędziego.

• Żółty kartonik dla Charlesa za uderzenie ręką Mario Suareza.

• Bardzo ostre wejście nakładką Charlesa! Tym razem obyło się bez kartki.

• Atletico stara się założyć wysoki pressing już pod polem karnym Celty, ale gospodarze umiejętnie sobie z tym radzą.

• Koke rozgrywał akcję z Juanfranem, ale podanie zwrotne tego drugiego przeciął obrońca.

• Atakuje Celta. Jednak obrońcy Atletico grają bardzo dobrze w defensywie i jak na razie nie dopuszczają gospodarzy do sytuacji bramkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że częściej przy piłce piłkarze Luisa Enrique.

• Piłka w bramce Celty, ale Raul Garcia na bardzo dużym spalonym!

• Próba akcji ofensywnej gości, ale będą oni mieli tylko rzut z autu.

• Żółta kartka dla Gabiego. Kapitan Atletico dostał kartkę za próbę wymuszenia rzutu wolnego dla gości.

• Uderzenie Oubiny obok słupka bramki Courtoisa. Było to bardzo groźny strzał!

• Fantastyczna kontra Celty, ale do piłki szybciej dopadł Courtois! Bramkarz Atletico ostro wchodził w piłkę, jednak zagrał bardzo czysto!

• Pierwszy strzał piłkarzy Simeone, ale uderzenie Diego obok bramki. Będzie jednak rzut rożny.

• Gwizdek sędziego - piłkę ręką zagrał David Villa.

• Pierwsi próbują zaatakować goście, ale jak na razie nie potrafią oni dostać się do pola karnego rywali.

• Rozpoczynają gospodarze!

• Minuta ciszy na stadionie.

• Losowanie stron i zaczynamy!

• Sędziowie już wyprowadzają piłkarzy na murawę stadionu Balaidos!

• Jesteśmy już na stadionie w Vigo! Piłkarze jeszcze nie pojawili się na boisku.

• Początek tego meczu już za niespełna dziesięć minut, tak więc wspólnie czekajmy na rozpoczęcie tego meczu a z nim, miejmy nadzieję, także spore emocje!

• Wydaje się więc, że faworytem tego spotkania jest zespół dzisiejszych gości. Zajmują oni trzecie miejsce w tabeli, jednak po dzisiejszej porażce Barcelony, mogą wskoczyć o jedno oczko wyżej. Atletico musi jednak dzisiaj pokonać Celtę. Sprawa nie łatwa, bo Atletico ostatnie dwa mecze na wyjeździe przegrało. Celta natomiast zajmuje 11 pozycję w La Liga, a w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyła osiem puntów.

• - Nie ma wątpliwości, że są od nas lepszą drużyną. Mają lepszych zawodników i osiągają znacznie lepsze wyniki. Mają mnóstwo jakości w swojej grze. Bez wątpienia najgroźniejszym ich ogniwem jest Diego Costa, którego jutro na szczęście nie będzie w ich zespole. Jutro czeka nas trudne spotkanie, ale podejdziemy do niego z entuzjazmem. Kluczem do wygranej będzie intensywność, więc postaramy się walczyć z całych sił. Zdajemy sobie jednak sprawę, że mierzymy się z ekipą, która aspiruje do mistrzostwa oraz triumfu w Lidze Mistrzów.- tak o meczu mówił Luis Enrique.

• - Cóż, ostatnie dwa mecze poza Calderón przegraliśmy. W starciu z Almeríą zadecydowało o tym wiele czynników, niekoniecznie zależnych tylko od nas. W Pampelunie z kolei kompletnie przespaliśmy i zawaliliśmy początek tamtego pojedynku. Jutro czeka nas ważny mecz w Vigo. Musimy pokazać się ze swojej najlepszej strony i zagrać tak, by odnieść zwycięstwo. Tylko to nas interesuje. - tak na wczorajszej konferencji prasowej komentował dzisiejsze spotkanie Diego Simeone.

• Z kolei trener Luis Enrique nie może dzisiaj desygnować do gry kontuzjowanego Rafinhę. Jest to także spore osłabienie, bowiem piłkarz ten został niedawno wybrany najlepszym piłkarzem lutego. W składzie Celty nie zobaczymy dzisiaj także Mario Bermejo, Toniego oraz Davida Costasa.

• Diego Simeone nie mógł dzisiaj skorzystać z trójki podstawowych graczy, którzy muszą odpokutować zawieszenie za nadmiar żółtych kartek. Są to Arda Turan, Diego Costa i Diego Godin. Nieobecność zwłaszcza Costy jest sporym osłabieniem Atletico, bowiem Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem jest najskuteczniejszym graczem Los Colchoneros. Dzisiaj, w jego miejsce, zobaczymy Davida Ville.

• Atletico Madryt: Daniel Aranzubia, Jose Gimenez, Emiliano Insua, Cristian Rodriguez, Jose Sosa, Adrian Lopez i Nana.

• Celta Vigo: Sergio Alvarez, Jon Aurtenetxe, Levy Madinda, Augusto Fernandez, Santi Mina, Inigo Lopez oraz Welliton.

• Po lewej stronie prezentujemy składy w jakich pojawią się na murawie oba zespoły. Za chwilę podam również ławki obu drużyn.

• Witam podczas relacji LIVE z kolejnego meczy hiszpańskiej Primera Division. Dzisiaj na Estadio de Balaidos Celta podejmuję Atletico Madryt. Na relację z tego meczu zaprasza Jakub Trzaska.