Celta Vigo

0

FC Barcelona

3

• Po wyrównanej pierwszej, w drugiej połowie Barcelona podkręciła tempo i nie pozostawiła złudzeń swoim rywalom z Galicji. Katalończycy zdobywają kolejne trzy punkty i umocnieni na pozycji lidera mogą spokojnie obserwować, jak w tej kolejce spiszą się zespoły z Madrytu - Real oraz Atletico. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• I jeszcze jeden przegrany przez Messiego pojedynek z Yoelem, po którym sędzia kończy mecz! Celta - Barcelona 0:3!

• Jeszcze jedna próba Messiego, po której kapitalnie interweniuje Yoel! Argentyńczyk jest już w dobrej formie, tylko brakuje mu szczęścia.

• Dwie minuty doliczone.

• Posiadanie piłki: Celta 42%, Barcelona 58%.

• Tello fatalnie się pogubił w bardzo groźnym kontrataku Barcelony.

• Jeszcze jedna okazja na asystę dla Messiego, jednak tym razem Cristian Tello uderzył w niezłej sytuacji w boczną siatkę!

• Santi Mina!!! Charles zagrywa piłkę do 17-latka idealnie w tempo, jednak ten nie był w stanie z kilku metrów pokonać Valdesa!

• Ostatnia zmiana w Barcelonie. Cristian Tello pojawia się na boisku w miejsce Alexisa Sancheza. Nie zobaczymy dziś na murawie ani Xaviego, ani Neymara.

• Messi mógł zagrać na czystą pozycję do Pedro, ale głodny bramki zdecydował się na akcję indywidualną i kolejny raz został zastopowany przez Yoela!

• Indywidualna akcja Messiego zakończona potężnym strzałem z kilkunastu metrów, który jednak odbija Yoel!

• Fatalny błąd Puyola niewykorzystany przez gospodarzy, którzy nie potrafili wyjść za akcją '2 na 1'.

• Nie będzie dobrze wspominał Luis Enrique swojego pierwszego spotkania przeciwko Barcelonie w roli trenera, choć jego zespół nie gra wcale źle.

• Kolejny 'spalony-widmo' odgwizdany przez Fernandeza Borbalana i zasygnalizowany przez jego niedysponowanych asystentów. Na nim Orellana.

• Messi bardzo dobrze wpuścił w pole karne Pedro, ten poradził sobie z Hugo Mallo i huknął w poprzeczkę z kilkunastu metrów!

• Fatalna jednak wrzutka Orellany z narożnika boiska.

• Będzie rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanym zgraniu piłki głową przez Rafinhę.

• Andres Iniesta zmienia Ceska Fabregasa! Pozostanie więc dwóch defensywnych pomocników Barcy na boisku.

• I teraz ten zawodnik zostaje zmieniony przez Fabiana Orellanę.

• Nolito trafia w poprzeczkę bramki Barcelony! Świetnie wykonany rzut wolny!

• Nolito faulowany przez Alvesa 20 metrów od bramki Barcelony. Może być groźnie.

• Znakomite podanie na wolne pole do Alexisa Sancheza, jednak świetnie wyszedł poza pole karne Yoel i uprzedził Chilijczyka.

• Charles doszedł do piłki wrzuconej w szesnastce przez Hugo Mallo, ale naciskany przez Bartrę nie był w stanie oddać kontrolowanego uderzenia głową.

• Nolito starał się przedrzeć przez defensywę Barcelony i wpaść w pole karne, ale Katalończycy nie przepuścili swojego byłego klubowego kolegi.

• 26 636 kibiców zgromadzonych dziś na Estadio Balaidos.

• Blokowany Messi nie doszedł do podania Pedro Rodrigueza w szesnastce Celty.

• Druga zmiana w Celcie. 17-letni Santi Mina na boisku, a opuszcza je Augusto Fernandez.

• Efektowne dośrodkowanie przewrotką Augusto Fernandeza nie trafia do żadnego z graczy Celty w polu karnym.

• Messi!!! Fabregas chciał odwdzięczyć się Messiemu i kapitalnie zgrał mu piłkę w pole karne, ale Argentyńczyk przegrywa pojedynek z Yoelem!

• Toni w miejsce Aurtenetxe w ekipie Celty. Kontuzja gracza wypożyczonego z Bilbao.

• Tym razem już nie ma wątpliwości! Cesc dostaje kolejne podanie od Messiego (2. asysta), wpada na pełnej szybkości w pole karne i mocnym płaskim strzałem nie daje szans Yoelowi! 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! Cesc Fabregas!

• Charles otrzymał piłkę odwrócony w polu karnym, zdołał jednak oddać strzał na bramkę Valdesa, który jednak pewnie łapie piłkę!

• Fabregas strzelcem gola, który zostanie przypisany bramkarzowi Celty, Yoelowi! Cesc przepięknie uderza z dystansu w poprzeczkę, piłka odbija się jeszcze od pleców bramkarza gospodarzy i wpada do siatki! Barca prowadzi 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Cesc Fabregas!!

• Niedokładne dośrodkowanie Daniego Alvesa.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na murawę Estadio Balaidos i za chwilę zaczynamy drugą część meczu.

• W pierwszej połowie mieliśmy dwie poważne kontrowersje. Najpierw, w 11.minucie sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego, gdy Messi minął już bramkarza Celty i miał przed sobą tylko pustą bramkę. 20 minut później arbiter nie uznał gola dla Celty po faulu Charlesa na Valdesie. To przewinienie było, jednak można się zastanawiać, czy walczący z napastnikiem Celty Marc Bartra wcześniej sam nie popełnił przewinienia.

• Choć sporo chaosu ma miejsce na murawie, to jednak powstaje z niego sporo zagrożenia pod obiema bramkami. Goście z Katalonii byli minimalnie skuteczniejsi i po bramce Alexisa Sancheza są bliżej zdobycia kompletu punktów na Estadio Balaidos.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Barcelona prowadzi w Vigo z Celtą 1:0!

• Alves dobrze dośrodkował w pole karne do wbiegającego Messiego, jednak ten nie był w stanie skierować piłki w światło bramki Yoela.

• Alex Lopez z dystansu nie był w stanie zaskoczyć Victora Valdesa, który pewnie łapie to uderzenie pomocnika Celty.

• Centra Hugo Mallo w ręce Valdesa.

• Spadło tempo meczu na Estadio Balaidos. Posiadanie piłki: Celta 36%, Barcelona 64%

• Rozpędzony Pedro faulowany w okolicach narożnika pola karnego przez Cabrala. Żółta kartka.

• Brzydki faul Augusto Fernandeza na Montoyi i żółta kartka.

• Dośrodkowanie Aurtenetxe pada łupem Valdesa.

• Kontratak Barcelony, ale zarówno Fabregas, jak i później Song zostali zablokowani przez defensywę Celty.

• Zmiana. Kontuzjowanego Adriano zmienia Martin Montoya.

• Żółta kartka dla Ceska Fabregasa za jakieś protesty.

• Piłka w siatce Barcelony, jednak wcześniej faulowany przez Charlesa był Victor Valdes.

• Groźna szansa dla Rafinhi! Po chaosie w obronie Barcelony piłka trafia właśnie do tego zawodnika, który uderza płasko z 15 metrów, a Valdes interweniuje na raty!

• Rafinha!!! Brazylijczyk wypożyczony z Barcelony popisał się znakomitym strzałem z dystansu, po którym futbolówka dosłownie o centymetry minęła bramkę!

• Messi niemiłosiernie zabawił się w polu karnym z Aurtenetxe, ale próbując zaskoczyć Yoela, niezbyt czysto trafił w piłkę i posłał ją obok bramki!

• Borja Oubina ponownie dobrze zagrał za linię obrony do Charlesa, ten z okolic narożnika pola karnego zdecydował się na strzał, który jednak pewnie obronił Victor Valdes.

• To, że Barcelona niezbyt wiele zagrożenia stwarza z rzutów rożnych, wiadomo od dawna i teraz w kolejnym przypadku się to potwierdziło.

• Messi z rzutu wolnego uderza w mur, po czym piłka wylatuje na rzut rożny.

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy wychodzi kontratak gości, przerwany faulem przez Rafinhę. Żółta kartka.

• W odpowiedzi, po błędzie defensywy gospodarzy, zupełnie nieudany strzał Daniego Alvesa, gdzieś daleko w trybuny Estadio Balaidos.

• Szybki atakCelty zakończone zablokowanym strzałem Alexa Lopeza w polu karnym.

• Messi zablokowany w indywidualnej akcji przez Aurtenetxe i kolejny korner.

• Rzut rożny. Po dośrodkowaniu Sancheza koślawy strzał z dystansu Bartry powędrował w bliżej nieokreślonym kierunku.

• Dobrze zapowiadającą się kontrę Barcy fatalnie zmarnował Pedro, który nie zdecydował się na pojedynek z obrońcą rywala i podał bardzo niedokładnie do Messiego.

• Błąd Puyola, bez zastanowienia uderza z dystansu Alex Lopez i piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką Valdesa.

• Drobny problem zdrowotny Alvesa, ale Brazylijczyk szybko się podniósł i zgłosił gotowość do kontynuowania gry.

• Alexis odebrał piłkę rywalom pod polem karnym, a kilkanaście sekund później był już w polu karnym przeciwnika, gdzie dopadł do dośrodkowania Pedro, ale nie był w stanie z ostrego kąta pokonać Yoela!

• Messi wyszedł sam na sam, minął już Yoela, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego! Z pewnością byłoby już 0:2.

• Fabregas chciał zagrać za linię obrony do Alexisa, jednak podanie to było nieznacznie zbyt mocne.

• Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki Cabrala, Pedro zagrywa prostopadle do Fabregasa, uderzenie Ceska odbija Yoel, ale przy dobitce Alexisa był już bezradny! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Alexis Sanchez!

• Pedro nie był w stanie minąć na skrzydle Hugo Mallo i wyjechał z piłką poza plac gry.

• Fabregas powstrzymany w polu karnym przez Cabrala. A sędzia upomina Sergio Busquetsa, który nieładnie potraktował swojego rywala w środku pola.

• Idealne prostopadłe podanie do Charlesa, jednak sędzia dopatrzył się spalonego, którego nie było. Rzut wolny dla Barcelony.

• Szarża Messiego zakończona zablokowanym podaniem do Pedro.

• Hugo Mallo po indywidualnej akcji z dystansu uderzył równie mocno, co niecelnie.

• Bardzo niemrawo w pierwszych minutach Barca. To gospodarze są aktywniejsi i bardziej zmobilizowani od pierwszego gwizdka.

• Znakomity pressing Celty już na połowie Barcelony. Valdes musiał wybijać w trybuny.

• Pierwszy gwizdek Fernandeza Borbalana i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Carles Puyol (Barcelona) oraz Borja Oubina (Celta)

• Obie drużyny wychodzą na plac gry!

• Rezerwowi Celty: Sergio, Toni, S. Mina, D. Rodriguez, Madinda, Orellana, Costas. Luis Enrique nie skorzysta dzisiaj z Jonny'ego, Jonathana Vili oraz kontuzjowanych Krohn-Dehliego, Bellvisa, Llorki oraz Bermejo.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Pinto, Montoya, Mascherano, Xavi, Iniesta, Neymar, Tello. W stolicy Katalonii zostali Pique, Sergi Roberto oraz kontuzjowany Jordi Alba.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Są niespodzianki w ekipie Barcelony, bowiem Gerardo Martino zostawił na ławce Xaviego, Iniestę oraz Neymara.

• Teoretycznie dzisiaj liderująca w tabeli Barcelona nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem szesnastej Celty, jednak to są tak naprawdę tylko pozory. Podopieczni barcelońskiej legendy, Luisa Enrique, była w stanie w ostatnią sobotę rozbić na wyjeździe Malagę aż 5:0, dzięki czemu wydostali się ze strefy spadkowej. Barcelona również będzie podbudowana zwycięstwem nad Realem Madryt w El Clasico, jednak zawodnicy Gerardo Martino powinni mieć na uwadze to, że tydzień wcześniej zaledwie zremisowali bezbramkowo w Pampelunie z Osasuną.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 11. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Celta Vigo zmierzy się na własnym stadionie z FC Barceloną!