0

FC Barcelona

4

• To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Barcelona nie miała dzisiaj większych problemów z beniaminkiem. Hattrick Messiego szybko rozstrzygnął losy tego meczu. Dzięki tej wygranej Katalończyków, 19. kolejka La Liga nie przyniosła zmian w ligowej czołówce.

• Koniec meczu!

• Jeszcze na koniec tego meczu indywidualna akcja Toche kończy się niecelnym strzałem zawodnika Depor.

• Dwie minuty doliczone do tego meczu.

• Indywidualna akcja Suareza, który cudownie zabawił się w polu karnym z Juanfranem, po czym jego strzał zdołał obronić Fabricio!

• Już wszystko w porządku z Brazylijczykiem i ten wraca do gry.

• Dani Alves jeszcze doznał chyba jakiegoś urazu, bo nie podnosi się przez jakiś czas z murawy.

• Odważne wejście w pole karne Sidneia, jednak jego akcję przerwał Marc Batra. Rzut rożny.

• Po płaskim dośrodkowaniu Daniego Alvesa Lopo tak nieszczęśliwie interweniował, że trafił prosto w Sidneia, a po odbiciu się od Brazylijczyka piłka wpadła do siatki bezradnego Fabricio!

• GOOOOOOOOOOOOL! Samobój Sidneia!

• Cuenca w indywidualnym rajdzie starał się wywalczyć rzut karny dla swojego zespołu. Sędzia jednak nie dał się nabrać.

• Lucas zmienia Medunjanina.

• Żółta kartka dla Alvesa za zagranie ręką.

• Suarez swoim dośrodkowaniem z lewego skrzydła znalazł w polu karnym Leo Messiego, ale ten został zablokowany. Rzut rożny.

• Indywidualną akcję stopera Depor, Sidneia, już w polu karnym przerwał bardzo twardo, ale czysto Marc Bartra.

• Medunjanin z dystansu posyła piłkę wyraźnie obok bramki Bravo.

• Podanie na czystą pozycję do Pedro Rodrigueza, ale ten był jednak na spalonym.

• Dobre prostopadłe podanie do Suareza, ten uprzedzony przez Fabricio, ale piłka trafia jeszcze przed pole karne do Rakiticia, który z dystansu uderza niecelnie.

• Trzecia zmiana w Barcelonie. Schodzi Neymar, wchodzi Pedro.

• I już żółta kartka dla Bartry za faul na Dominguezie.

• ... oraz Rafinha za Iniestę.

• Dwie zmiany w Barcelonie. Bartra za Busquetsa...

• Messi z rzutu wolnego przenosi piłkę ponad poprzeczką.

• Messi faulowany przez Toche tuż przed polem karnym Deportivo. Żółta kartka.

• Toche zmienia Oriola Rierę.

• Hattrick Argentyńczyka! Messi z Rakiticiem świetnie rozegrali rzut rożny, Argentyńczyk wpadł w pole karne i potężnym strzałem lewą nogą nie dał Fabricio żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Po szybkiej akcji Barcelony Leo Messi zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Żółta kartka dla Oriola Riery.

• Bravo!!! W dość niegroźnej sytuacji przysnęli obrońcy Barcelony i zaskakujący strzał z powietrza zdołał oddać Dominguez! Bravo jednak czujnie odbił piłkę!

• Po akcji Barcelony piłkę w polu karnym miał Iniesta. Hiszpan utrzymywał się, utrzymywał, aż w końcu zagrał zupełnie niedokładnie.

• Wychodzący sam na sam z bramkarzem Suarez był na spalonym i sędzia słusznie przerwał grę.

• Kolejne kiepskie zagranie Suareza! Po akcji Neymara Suarez dostał piłkę na 12. metrze, ale uderzył koszmarnie, prosto w trybuny!

• Messi zagrał w pole karne do Suareza, ten wycofał piłkę przed szesnastkę do Iniesty, który przy próbie oddania strzału z dystansu został zablokowany.

• Rodriguez wywalczył rzut rożny dla gospodarzy, ale Medunjanin zbyt nisko dośrodkował w pole karne i obrońcy Barcelony wybili piłkę.

• Kontratak Deportivo! Po podaniu Cuenki Riera został zatrzymany przez Mascherano bez faulu, a Rodriguez został zablokowany.

• W przerwie Jose Rodriguez zmienił Cavaleiro.

• Wznawiamy grę na El Riazor!

• Barcelona bez większego trudu prowadzi z Deportivo 2:0 po dwóch bramkach Leo Messiego. Blaugrana bezsprzecznie dominuje na placu gry i nie wydaje się, żeby gospodarze byli w stanie jeszcze wrócić do gry w tym spotkaniu.

• Koniec pierwszej połowy.

• Ładna kombinacyjna akcja Alby z Suarezem, jednak decydujące zagranie lewego obrońcy Barcy było niedokładne.

• Spokojnie Barcelona kontroluje już tempo tego spotkania. Deportivo jest zupełnie bezradne.

• Suarez!!! Kolejne kapitalne podanie Rakiticia i tym razem Suarez w dość rozpaczliwy sposób przegrał pojedynek z Fabricio!

• Messi!!! Argentyńczyk teraz indywidualnie wszedł w pole karne Deportivo jak w masło, ale uderzył prawą nogą nad poprzeczką bramki gości!!!

• Teraz z kolei znakomita okazja dla Deportivo! Piłkę dostaje przed bramką Cuenca, ale uderza bardzo niecelnie!!!

• Świetne rozegranie piłki przez tercet Messi - Neymar - Suarez. Zaczął i zakończył tę akcję Argentyńczyk, który wszedł w obronę Depor jak w masło i podcinką pokonał Fabricio!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Nadarzyła się naprawdę dobra okazja do kontry dla Barcelony, jednak Messi zagrał zdecydowanie za bardzo indywidualnie i stracił piłkę przed polem karnym Depor.

• Z rzutu wolnego Medunjanin zagrał długą piłkę w pole karne na głowę Sidneia, ten starał się ją zgrać głową przed bramkę, ale zagrał niecelnie.

• Cavaleiro skorzystał teraz z błędu Pique, wbiegł z piłką w pole karne, ale z powietrza uderzył bardzo nieczysto i niecelnie.

• Suarez!!! Urugwajczyk rozegrał cudowną akcję dwójkową z Iniestą, ale w idealnej okazji uderzył obok bramki!!!

• Iniesta przedarł się wzdłuż linii końcowej w pole karne, ale jego zagranie przed bramkę nie znalazło adresata.

• Fabricio łapie kolejne dośrodkowanie, tym razem autorstwa Daniego Alvesa.

• Messi bez trudu poradził sobie na skrzydle z Luisinho, ale jego dośrodkowanie padło łupem Fabricio.

• Akcja Isaaca Cuenki zakończyła się dośrodkowaniem wychowanka Barcelony prosto w ręce Claudio Bravo.

• Kapitalne zagranie Ivana Rakiticia za linię obrony do wbiegającego Messiego, który pięknym strzałem głową daje Barcelonie prowadzenie Barcelonie!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Świetnie rozegrany korner przez Barcelonę! Rakitić płasko zagrywa na 11. metr do Messiego, ale jego płaski strzał broni Fabricio!

• Barcelona zdobywa rzut rożny. Wcześniej żółtą kartkę powinien obejrzeć Luisinho, ale sędzia darował mu napomnienie za jego zagranie ręką.

• Wreszcie jakaś akcja Depor. Cuenca na skrzydło do Juanfrana, ale ten nie zdołał celnie dośrodkować w pole karne Barcy.

• Jordi Alba doszedł na skrzydle do mocnego podania Busquetsa, ale płasko dośrodkował prosto w ręce Fabricio.

• Neymar kapitalnie zabawił się na skrzydle z dwoma obrońcami Deportivo, po czym zagrał w pole karne do Suareza, ale ten zanotował stratę.

• Dośrodkowanie Jordiego Alby bardzo pewnie łapie Fabricio.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. To spotkanie poprowadzi pan Martinez Munuera.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Barcelonie nie ma kontuzjowanych Mathieu i Xaviego, a także Douglasa, który nie zmieścił się w kadrze meczowej. W Deportivo z kolei brak kontuzjowanych Heldera Postigi i Luisa Farini, a także pozyskanego Celso Borgesa, którego certyfikat jeszcze nie dotarł do La Coruni. Z powodów czysto sportowych w osiemnastce nie znaleźli się Canella, Manuel Pablo i Salomao.

• Rezerwowi Barcelony: Marc Andre Ter Stegen, Adriano, Marc Bartra, Martin Montoya, Sergi Roberto, Rafinha, Pedro Rodriguez.

• Rezerwowi Deportivo: German Lux, Toche, Cezary Wilk, Lucas, Jose Rodriguez, Pablo Insua, Laure.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów! Po raz pierwszy od 29 spotkań Luis Enrique powtarza wyjściową jedenastkę.

• Deportivo La Coruna walczy z kolei przede wszystkim o bezpieczne utrzymanie. Zespół z El Riazor zajmuje piętnaste miejsce z dorobkiem 17 punktów, ale ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Ekipa Victora Fernandeza spisuje się jednak ostatnio bardzo przyzwoicie na własnym stadionie. Na pięć ostatnich meczów Deportivo przegrało na El Riazor tylko jeden, a w ostatnich czterech straciło łącznie tylko jednego gola. To pokazuje, że Barcelonie wcale nie musi być dzisiaj łatwo.

• FC Barcelona z każdym meczem walczy o to, aby nie odpaść od prowadzącego w tabeli La Liga Realu Madryt. W tym momencie Katalończycy zajmują drugie miejsce z dorobkiem 41 punktów i tracą cztery do Realu, ale ostatnie efektowne zwycięstwo nad Atletico Madryt 3:1 pozwala im wierzyć w to, że w tym sezonie jeszcze wiele się może zdarzyć.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki La Liga, w którym Deportivo La Coruna zmierzy się z FC Barceloną!