0

FC Barcelona

0

• Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• W lidze utrzymały się już drużyny Espanyolu, Malagi i Elche. Drugim po Betisie spadkowiczem będzie na pewno ktoś z dwójki Real Valladolid - Granada, bo te drużyny grają mecz bezpośredni w ostatniej kolejce. Osasuna, Getafe i Almeria też nie mogą być pewne ligowego bytu. Ostatnia seria spotkań zapowiada się wspaniale!

• 20. Betis 25
  • W ostatniej kolejce, w meczu Barcelona - Atletico, Katalończykom do tytułu mistrza Hiszpanii jest potrzebne zwycięstwo, a zespołowi Diego Simeone remis. Real Madryt odpada z wyścigu o tytuł, choć przy dzisiejszych wynikach swoich rywali nie wykorzystał szansy do utrzymania się w grze.

• Granada - Almeria 0:2
  • Barcelona nie dała rady zdobyć gola w meczu z dobrze broniącym na własnym stadionie Elche, podczas gdy Atletico cisnęło Malagę, ale nie dała rady zdobyć więcej niż jednego punktu. W tabeli status quo i finał La Liga odbędzie się za tydzień na Camp Nou w bezpośrednim pojedynku Atletico i Barcy.

• Koniec też w Madrycie! Atletico - Malaga 1:1 i mistrzostwo Hiszpanii rozstrzygnie się na Camp Nou!

• Koniec! Elche - Barcelona 0:0!

• Messi strzela, odbija Herrera!

• Iniesta faulowany 25 metrów od bramki Elche. Trzy minuty doliczone.

• Schodzi z boiska Coro, w jego miejsce Fidel.

• Messi wywalczył korner dla Barcy.

• Atletico gra w przewadze jednego zawodnika z Malagą po czerwonej kartce Angeleriego. W Madrycie wciąż 1:1

• Piłka w polu karnym gości, jednak defensorzy Barcy na razie radzą sobie z atakami Elche.

• Piękne uderzenie z dystansu Adriano o kilka centymetrów minęło bramkę Elche!!!

• Almeria prowadzi z Granadą już 2:0 (Vidal z karnego) i w dodatku gra w przewadze zawodnika po czerwieni dla Murillo.

• Xavi zmienia Fabregasa w Barcelonie.

• Fatalny błąd Busquetsa i Elche wyszło z kontrą! W bardzo dobrej okazji znalazł się Rodrigues, ale huknął nad bramką!

• Druga zmiana w Elche. Schodzi Gil, wchodzi Boakye.

• Ruben Castro i Betis remisuje z Valladolid 3:3! Valladolid wraca do strefy spadkowej.

• Odbity strzał Fabregasa ląduje na rzucie rożnym.

• Schodzi z boiska Javi Marquez, a w jego miejsce Alberto Rivera.

• GOL wyrównujący w Madrycie! Alderweireld i Atletico - Malaga 1:1!

• Po stracie gospodarzy kontrę fatalnie zmarnował Fabregas.

• Kolejna centra złapana przez Herrerę. Tym razem autorstwa Alexisa.

• W tym momencie, oprócz zdegradowanego Betisu w strefie spadkowej są Osasuna i Granada.

• Dośrodkowanie Alvesa pada łupem Manu Herrery.

• Getafe - Sevilla 1:0 po golu Escudero. Bardzo ważna bramka w kontekście walki o utrzymanie.

• Płaskie zagranie Tello trafiło w rękę rywala, ale o karnym nie ma mowy.

• Schodzi z boiska słaby Pedro, którego zmienia Cristian Tello.

• Kolejna szarża Elche i zatrzymany Gil, kontra i chwilę później Pedro zagrał idealnie przed bramkę do Alvesa, który krzyżakiem w nią nie trafił!!!

• Tymczasem w Elche Pinto uprzedził przed polem karnym rywala. Było groźnie.

• GOL DLA MALAGI!!! Atletico - Malaga 0:1! Samuel Garcia!

• Żółta kartka dla Rubena Pereza.

• Drugi gol Charlesa i Celta prowadzi z Realem 2:0! LIVE

• Dobre dośrodkowanie Pedro z lewej strony, ale Messi został zablokowany w polu karnym.

• Żółta kartka dla Pedro za utrudnianie wznowienia gry.

• Po indywidualnej akcji Pedro dośrodkowanie tego zawodnika wprost w ręce Herrery.

• Groźny strzał z daleka Rodriguesa poszybował około metra nad poprzeczką.

• Szalony mecz w Sewilli! Betis - Valladolid 2:3 po trafieniu z karnego Javiego Guerry.

• Mocne dośrodkowanie Adriano, a niecelnie głową strzela z 16 metrów Messi.

• Uderzenie Gila z dystansu poszybowało wysoko w trybuny Estadio Martinez Valero.

• Błąd i błyskawiczny faul taktyczny Mascherano. Żółta kartka.

• Betis błyskawicznie odpowiada za sprawą Jorge Moliny. Betis - Valladolid 2:2.

• Bartra przerwał teraz groźną kontrę Elche.

• Gol w Sewilli. Betis - Valladolid 1:2 (Carlos Pena)

• Żółta kartka dla Alexisa Sancheza. Niekonsekwencja sędziego, bo wcześniej zapomniał o kartce dla Cismy w podobnej sytuacji.

• Messi wyszedł sam na sam z Herrerą, ale przegrał pojedynek z golkiperem Elche!!!

• Rodrigues już zdążył zostać złapanym na spalonym.

• Wznawiamy grę w Elche!

• Gdyby te wyniki się utrzymały do końca spotkania, to Atletico z Barceloną grałoby w ostatniej kolejce o mistrzostwo Hiszpanii, a z wyścigu odpadłby Real Madryt. W walce o utrzymanie spokój miałyby zespoły Espanyolu i Malagi. Reszta wciąż musiałaby się martwić o swój ligowy byt.

• Granada - Almeria 0:1
  • Koniec pierwszej połowy! Barcelona wyraźnie dominuje na boisku, ale Elche świetnie się broni. Bez bramek na Estadio Martinez Valero.

• Techniczny strzał Pedro poszybował nad poprzeczką bramki Elche.

• Espanyol - Osasuna 1:1 po bramce Acuni.

• GOOL dla Celty w meczu z Realem! 1:0 po trafieniu Charlesa! LIVE

• Żółta kartka dla Cismy za faul na Alvesu. Wcześniej uderzenie z dystansu Alexisa pewnie złapał Herrera.

• Cztery bramki dotychczas w siedmiu meczach oznaczają, że wszystkie drużyny boją się bardzo popełnić błąd. W meczach trzech kandydatów do tytułu bezbramkowe remisy.

• Dobre piąstkowanie Herrery po wrzutce Fabregasa. Barca wciąż w ataku.

• Suarez uprzedził Adriano po podaniu Messiego. Korner.

• Herrera! Messi posłał z wolnego celną, mocną i bardzo nieprzyjemną piłkę, ale Herrera jakimś cudem odbił piłkę na korner!

• Cisma ręką zablokował centrę Alvesa. Rzut wolny dla Barcelony.

• Kontrowersyjny rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie zgranie piłki głową przez Coro trafia w ręce Pinto.

• Alexis wrzucił piłkę na głowę wbiegającego Pedro, ale ten kąśliwym strzałem nie trafił w światło bramki.

• Messi groźnie uderzył z dystansu, ale lecącą w światło bramki piłkę odbił głową Lomban. Rzut rożny, a po nim nie było zagrożenia dla bramki Herrery.

• Po centrze Leo Messiego odbita piłka wychodzi na korner.

• Żółta kartka dla Pelegrina za faul blisko narożnika pola karnego na Messim.

• Po świetnej szarży Sancheza, Leo Messi nie porozumiał się z Pedro i ten drugi nie wyszedł sam na sam z bramkarzem.

• Ustne ostrzeżenie od arbitra dla Adriano. Następnym razem będzie już kartka dla obrońcy Barcelony.

• Fabregas z rożnego dośrodkował na głowę Sancheza, ale ten nie dał rady zaskoczyć Herrery!

• Messi po indywidualnej akcji uderza mocno zza pola karnego, ale Herrera odbija piłkę!

• Po dośrodkowaniu Gila z prawego skrzydła piłka spadła na nogę Rodriguesa, ale ten uderzył z woleja baaaardzo niecelnie.

• Alves szukał w polu karnym Pedro, ale ten został zablokowany przez obrońcę Elche.

• Espanyol prowadzi z Osasuną 1:0 po golu Diego Colotto.

• Alexis Sanchez w idealnej sytuacji minimalnie pudłuje! Ma szczęście sędzia asystent, bo sygnalizował spalonego, którego nie było!

• Bramka w Granadzie. Granada - Almeria 0:1 (Verza z karnego).

• Ładna kombinacja Alvesa z Fabregasem, po której Hiszpan został zablokowany tuż przed bramką gospodarzy.

• Alexis Sanchez nie poradził sobie z obrońcą w polu karnym, po czym go sfaulował.

• Bardzo nieudany strzał z dystansu Coro.

• Iniesta!!! Uderzenie z woleja z piętnastu metrów Hiszpana genialnie na poprzeczkę sparował Herrera!

• Było drobne zamieszanie w polu karnym Barcy, ale zakończyło się zupełnie nieudanym uderzeniem jednego z gospodarzy.

• Do centry Javiego Marqueza dopadł Bartra, ale niefortunnie odbija na korner.

• Rzut rożny dla gospodarzy po stracie Daniego Alvesa.

• Centra Alexisa nie dotarła w polu karnym do Pedro.

• Barcelona nie może do końca przejąć inicjatywy na boisku beniaminka. To na pewno nie będzie łatwy mecz dla gości.

• Messi został zablokowany w polu karnym Elche. Remis w Sewilli. Betis - Valladolid 1:1

• Było ciekawie - po dośrodkowaniu Damiana Suareza niepewnie interweniował Pinto, ale wszystko skończyło się dobrze dla Barcy.

• Napastnik Elche opatrywany poza boiskiem.

• Zdaniem sędziego w narożniku boiska Bartra faulował Coro. Rzut wolny dla Elche.

• Mamy pierwszego gola. Betis przegrywa już z Valladolid 0:1 po bramce Javiego Guerry.

• Pedro wywalczył rzut rożny, po którym dośrodkowanie Adriano pewnie chwyta Manu Herrera.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Minuta ciszy ku pamięci młodziutkich piłkarzy, którzy zginęli w katastrofie drogowej w Extremadurze.

• Cristian Tello
  • Od razu zaznaczam, że w Hiszpanii przy równej liczbie punktów liczą się bilanse meczów bezpośrednich. Biorąc pod uwagę bardzo zaciętą walkę o mistrzostwo i utrzymanie jest to bardzo ważna informacja.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe Elche i Barcelony. Zapraszamy także na nasze dwie inne relacje live z tej kolejki:

• Wczoraj rozegrano dwa spotkania drużyn, które nie grają już w La Liga o nic. Villarreal rozgromił Rayo Vallecano 4:0, a Levante w derbach Walencji pokonał Valencię 2:0. Oprócz tego gra właśnie trwają derby Kraju Basków, w których po 50 minutach gry Athletic Bilbao prowadzi z Realem Sociedad 1:0.