Elche CF

1

Real Madryt

2

• Cóż, ta końcówka będzie tematem dnia w "Marce", "AS-ie", "El Mundo Deportivo"... wszędzie, dosłownie wszędzie. Ja póki co, ciągle roztrzęsiony po tej końcówce kończę relację na żywo z meczu Elche CF-Real Madryt. Rafał Majchrzak, dziękuję za uwagę i zapraszam na jutrzejszą relację z meczu Inter Mediolan-ACF Fiorentina, którą będę prowadził. Dobranoc!

• Powtórki wyraźnie pokazały, że rzut karny nie należał się Realowi Madryt. Ten minimalizm, jaki pokazali w końcówce gracze Ancelottiego miał się zemścić poprzez straconą bramkę. Ale Cesar Muniz postanowił być w centrum wydarzeń... i podarował Realowi trzy punkty, które z pocałowaniem ręki przyjęli gracze "Los Blancos".

• KONIEC MECZU!!! Sędzia Cesar Muniz odesłał jeszcze trenera Escribę na trybuny, a tuż po końcowym gwizdku piłkarze Elche chcieli zlinczować arbitra głównego. Co za końcówka!!!

• SĘDZIA WYGWIZDYWANY PRZEZ KIBICÓW, LŻONY PRZEZ KOMENTATORÓW!!! A TYMCZASEM - RONALDO ZDOBYWA GOLA Z RZUTU KARNEGO!!!

• Ale ten karny nie należał się Realowi, to nie był faul, za który dyktuje się karne! Ale Ruben Perez ukarany jeszcze żółtą kartką!

• RZUT KARNY W OSTATNIEJ MINUCIE DLA REALU!!!

• Jeszcze jest jeden rzut rożny dla Realu. Manu Herrera ukarany żółtą kartką. Ostatnia akcja!

• Gol nie po stałym fragmencie gry, ale po akcji z lewej strony, odpuszczony Fidel dorzucił piłkę do Boakye i mamy rzecz nieprawdopodobną - Real we frajerski sposób chyba straci punkty w meczu z beniaminkiem...

• O MATKO KOCHANA!!! BOAKYE!!! TO JEST NIEMOŻLIWE!!! 1:1! GOL DLA ELCHE!

• Sędzia główny doliczył do regulaminowego czasu gry 3 minuty.

Tymczasem rzut rożny dla Elche...

• No i ostatnia zmiana w ekipie Ancelottiego - młody Alvaro Morata wchodzi na skrzydło w miejsce Angela di Marii.

• Ciekawa statystyka fauli: 19-8 dla Elche. Widać, że walczą za wszelką cenę gospodarze, ale wynika z tego niewiele - dlatego też przegrywają.

• I właśnie tenże Aaron Niguez uderzał na bramkę Diego Lopeza, strzał minął o centymetry prawy słupek!

• Kolejna zmiana - Aaron Niguez, który jednak pojawił się na ławce zamiast Stevanovicia zastąpił Coro.

• Druga zmiana w Realu Madryt - Lukę Modricia zmienia obrońca, Daniel Carvajal.

• Tymczasem realizator podał nam oficjalną frekwencję na stadionie Martinez Valero: 28 754 ludzi jest dziś na arenie tego meczu.

• Wrzutka Ronaldo, uderzał głową Ramos, a prosto w Manu Herrerę. Dodatkowo był też na spalonym stoper Królewskich.

• Szybka kontra lewą stroną Realu Madryt - faulowany Ronaldo i mamy rzut wolny. Jednakże za wcześnie wykonał ten stały fragment gry i otrzymał żółtą kartkę.

• Podawał teraz na lewą stronę do Modricia Cristiano Ronaldo, ale grający teraz na skrzydle Chorwat nie trafił czysto w piłkę, przenosząc ją ponad bramką.

• No i mamy też zmianę w Realu - Asier Illarramendi za bezbarwnego w tym spotkaniu Isco Alarcona.

• Na spalonym tymczasem Richmond Boakye, który chciał postraszyć Diego Lopeza, ale sędzia słusznie przerwał akcję.

• Real wyraźnie jest zadowolony z tego wyniku, nie ma zmasowanego ataku na bramkę Manu Herrery, z kolei Elche jakby osłabło. Za to nadal trybuny na Martinez Valero aż kipią od emocji - jest głośno, bardzo głośno.

• Przygaszony w tej części meczu Javi Marquez opuszcza boisko - Boakye wejdzie na nie, być może ma pełnić rolę jokera w talii Francisco Escirby.

• W ramach uzupełnienia - powtórka pokazała, że Coro zatrzymywał futbolówkę ręką i za to ten kartonik.

• Coro ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

• Fidel luzuje Manu del Morala - mamy pierwszą zmianę w tym meczu po stronie Elche.

• Cesar Muniz Fernandez słusznie kara Damiana Suareza - żółta kartka za symulowanie w polu karnym Realu Madryt. Powtórki pokazują, że ta symulka była dość żenująca.

• Błyskawicznie teraz piłka przemieściła się od 50 metra pod szesnastkę Elche, jednak bez skutku nacierali na bramkę Herrery.

• Niecelnie Cristiano Ronaldo uderzał z woleja po tej wrzutce. Widać, że co do jego postawy pretensji mieć w tym meczu nie można.

• I znowu mamy faul! Tym razem z prawej strony będziemy mieli rzut wolny dla Realu! Teraz chyba spodziewajmy się centry...

• Błąd przy stracie bramki z rzutu wolnego popełnił Herrera, strzał był skierowany w sam środek muru.

• KTO? KTO, JAK NIE ON! CRISTIANO RONALDO! 1:0 DLA REALU!

• Faul na Cristiano Ronaldo, a winowajcą Ruben Perez! Rzut wolny z ponad 20 metrów, Portugalczyk przy piłce.

• Znowu akcja lewą stroną - Isco do Ronaldo, ale wybijają wrzutkę CR7 defensorzy Elche.

• Kilka podań między graczami Realu - znowu Ronaldo do Khediry, odegranie od kolegi i strzał Niemca, ale ponad bramką ląduje piłka.

• Zatem zaczynamy!

• Wracamy na Martinez Valero w nadziei na ciekawszą drugą połowę.

• Trzeba jednak nadmienić, że to nie jest mecz, o którym mówi się, że "nie oderwiesz się od niego choćby na moment". To jest mecz średni, ale może też dlatego, iż więcej spodziewano się po grze Realu. Brak Bale'a aż tak widoczny? Chyba nie - Królewscy tak grali nawet z Villarreal, gdzie Walijczyk był na boisku. Nie uzależniajmy wszystkiego od jego absencji.

• Koniec pierwszej połowy! Bardzo słabe 45 minut Realu, za to Elche - chapeau bas za waleczność i charakter, jeśli tak dalej pójdzie, Królewscy mogą mieć problemy z walką o trzy punkty.

• Doliczona jedna minuta do regulaminowego czasu.

• Dobrze teraz zagrywał Modrić do Coentrao, ale nie opanował piłki lewy defensor Królewskich. Chyba przerwa dobrze zrobi jednym i drugim, bo dzieje się dosyć niewiele.

• Zatroskana mina Carlo Ancelottiego - siedzi na ławce rezerwowych i przygląda się w skupieniu grze swoich podopiecznych - to nie jest dobry mecz Realu i przyszedł czas na decyzje. Póki co, spokojem emanuje włoski trener - widocznie nie traci głowy. Przerwa za pasem.

• Przepychanka między Fabio Coentrao a Damianem Suarezem - arbiter już załagodził sytuację. Rzut wolny dla Elche.

• Leży na boisku Javi Marquez - jakieś starcie z zawodnikiem Realu było tego przyczyną. Już zdążył się podnieść z murawy najlepszy zawodnik Elche, a kto wie, czy nie całej I połowy.

• Ciągle w ekipie Realu brakuje zdyscyplinowania i choć przed chwilą groźnie uderzał Coentrao - gra Królewskich nie ma w sobie nic z widowiskowości.

• A Ramos pozostał na boisku - nie było upomnienia w postaci kartki, ale musi uważać reprezentant Hiszpanii. Drugie takie przewinienie i pójdzie na wcześniejszy prysznic.

• Uwaga! Ważne zdarzenie! Faulował (nawet na drugą żółtą kartkę) Sergio Ramos, presję na arbitrze wywierali gracze Elche - zaś za to nakłanianie Botia dostał żółty kartonik.

• Przerwał kolejną akcję Realu sędzia główny - był spalony. Po gwizdku kopnął piłkę Coentrao, ale żółtej kartki nie otrzymał.

• Naprawdę przyzwoicie grają dzisiaj gospodarze - przed chwilą znowu Javi Marquez uderzał nieczysto z woleja, czym tylko postraszył Diego Lopeza. To jest naprawdę dobry mecz drużyny Escriby.

Real wygląda bardzo mizernie i nieprzekonująco - po strzałami Ronaldo, bramkarz Herrera nie ma nic do roboty.

• Wrzutka Benzemy, a strzelał CR7. Broni Manu Herrera.

• Fauluje Isco, rzut wolny dla gospodarzy.

Powoli kreują kolejną okazję po ataku pozycyjnym gracze Francisco Escriby.

• Rzut wolny dla Realu - będzie uderzał Ronaldo.

I co? Na spalonym Ramos, do którego była wrzucana ta piłka.

• Aż dziwne jest, że w tym meczu nie padły jeszcze bramki - dobre sytuacje stworzyły sobie oba zespoły, paradoksalnie więcej jest ich po stronie gospodarzy.

• Kolejny strzał Elche - Javi Marquez chciał postraszyć golkipera "Los Blancos". Piłka z lewej strony minęła jego bramkę.

• Próbował teraz prawą stroną Carles Gil, ale zatrzymany przez obrońców Realu napastnik Elche.

• Znowu nerwówka w polu karnym Realu! Diego Lopez ratuje swój zespół po raz kolejny! Elche naprawdę wywiera presję na trzeci zespół La Liga.

• "Podaj piłkę Ronaldo, on wie, jak zagrozić rywalom!" Na razie taką taktykę stosują Królewscy - drugi groźny strzał Portugalczyka, po którym powinien być korner, ale jednak sędzia przyznał aut bramkowy Elche.

• Źle zakończyła się kontra Realu, bo niedokładnie podawał Angel di Maria. To nie jest Real, który idzie po swoje. Jak na razie, trochę zagubieni są goście.

• Diego Lopez interweniuje po raz pierwszy! Real bliski utraty gola, rzut wolny dla Elche z lewej strony. Niebezpiecznie robi się w szesnastce Królewskich.

• Kolejny faul, kolejna kartka. Tym razem głupie zachowanie Sergio Ramosa, który nie chciał puścić z piłką Rubena Pereza i faulował.

• Nie gotuje się na razie pod żadną z bramek, posiadanie piłki póki co na korzyść Realu. Kastylijczycy nie przyzwyczaili w tym sezonie do efektownej gry na wyjazdach, toteż nie dziwi ten fakt w żadnym stopniu.

Tymczasem żółtą kartkę otrzymał Manu Del Moral za ostry faul na Benzemie.

• Edu Albacar mógł teraz dobrze rozpocząć kontrę Elche, ale przerzut na prawą stronę - fatalny.

• Na spalonym tymczasem Isco Alarcon.

• Póki co, zespoły grają spokojnie (poza jednym zrywem). Piłka wędruje w środku boiska.

• Pierwsze uderzenie Cristiano Ronaldo na bramkę!!! Mogło być już 1:0!!! Ale jednak Portugalczyk uderzał niecelnie..

• Początek! Cesar Muniz Fernandez gwizdnął po raz pierwszy!

• Ostatnie minuty do rozpoczęcia spotkania...

• Trybuny na stadionie Elche, beniaminka La Liga, który polscy kibice kojarzą głównie z tego, że grał tam Tomasz Frankowski - pełne. To jest święto w tym mieście, w końcu nieczęsto na Martinez Valero przyjeżdża sam Real Madryt.

Za nami już przywitanie piłkarzy.

• Real Madryt traktuje ten mecz głównie jako przetarcie przed prawdziwym hitem, którym w następnej kolejce będzie derbowy mecz z Atletico. Jednak Carlo Ancelotti najwidoczniej nie uznał, że trzeba dać odpocząć podstawowym graczom, co pokazuje dosyć optymalna pierwsza jedenastka.

• Słowo należy się nieobecnym w obydwu ekipach: w Elche ciągle niezdolni do gry są obrońcy: Ionuţ Cristian Săpunaru z Rumunii oraz Sergio Pelegrin Lopez z Hiszpanii. W Realu brakuje Garetha Bale'a, Marcelo i Xabiego Alonso.

Do pierwszego składu "Los Blancos" wraca natomiast Fabio Coentrao.

• Warto też przytoczyć słowa trenera Królewskich, Carlo Ancelottiego przed tym spotkaniem:

Oczywiście nie będę ukrywał, że jesteśmy lepszym zespołem i to nas wszyscy traktują jako faworytów tego meczu. Nie będzie on jednak wcale taki łatwy i musimy do niego podejść z odpowiednim nastawieniem. Musimy być bardzo skoncentrowani, w przeciwnym razie beniaminek gospodarze mogą nas zaskoczyć. Obawiam się, że o zwycięstwo wcale nie będzie zbyt łatwo.
  • Spójrzmy, kto zasiada na ławkach rezerwowych w poszczególnych ekipach:

Elche: Rivera, Mantecon, Boakye, Tono, Fidel, Stevanović, Cisma

Real: Casillas, Varane, Carvajal, Casemiro, Jese, Morata, Illarramendi

• To starcie jest konfrontacją dziewiętnastej i trzeciej drużyny w tabeli La Liga. Przed tą kolejką gospodarze z Martinez Valero nie wygrali w tym sezonie ani jednego meczu ligowego, a w dodatku mierzą się dziś z niepokonanym po pięciu spotkaniach zespołem Realu.

• Dobry wieczór! Rafał Majchrzak, kłaniam się i zapraszam na relację na żywo ze spotkania między Elche CF (na skład którego ciągle oczekuję) i Realem Madryt. Po raz kolejny obiecuję, że będzie co śledzić!!!