Elche CF

0

Valencia CF

4

• Po mizernej pierwszej połowie w drugiej części gry Valencia zdominowała Elche. Choć w końcówce meczu to podopieczni Frana Escriby utrzymywali się dłużej przy piłce, nic z tego nie wynikało. Valencia w pełni zasłużenie wygrywa i stawia pod ścianą Atletico. To tyle z dzisiaj, dobrej nocy życzy Adam Wielgosiński.

• Nicolas Otamendi ustala wynik meczu na 4-0 po trafieniu głową.

• Kapitan "Nietoperzy", Dani Parejo, opuszcza boisko, a w jego miejsca wbiega 19-letni Tropi.

• Elche w ofensywie. Jonathas otrzymał prostopadłą piłkę od Fajra, jednak upadł w polu karnym. Jak pokazują powtórki, zawodnik się potknął i nie ma mowy o rzucie karnym.

• Feghouli schodzi na ławkę rezerwowych. Jego miejsce zajmuje młody Portugalczyk, Joao Cancelo.

• Elche szanuje piłkę, utrzymuje się przy niej, jednak za kilka chwil ją straci, a Valencii po przejęciu nie spieszy się z atakiem.

• Mosquera wchodzi za Gonzaleza.

• Coro wchodzi za Garry'ego Rodriguesa.

• Dośrodkowanie z prawej strony Sofiane'a Feghouliego, a Roco wślizgiem pokonuje Przemka Tytonia.

• 3-0 dla Valencii. Enzo Roco pakuje piłkę do własnej bramki.

• Bardzo dobrego dziś Paco Alcacera, strzelca gola, zmienia bardziej doświadczony Alvaro Negredo.

• Na boisku wieje nudą, piłkarze Elche wyraźnie spuścili głowi i nie mają ochoty na dalszą grę, a Valencii nie zależy na podwyższeniu prowadzenia.

• 26 510 - taka liczba kibiców zasiadła dziś na trybunach Estadio Manuel Martinez Valero.

• Mario Pasalicia zmienia Cristian Herrera.

• Sofiane Feghouli wypuścił prostopadłym podaniem na prawej flance Andre Gomesa, ten dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej zachował się Paco Alcacer, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki.

• Trafienie Paco Alcacera na 2-0.

• Paco Alcacer podwyższa na 2-0!

• Leży na murawie Sofiane Feghouli, który czeka na interwencję klubowych lekarzy po tym, jak zaatakował go Domingo Cisma.

• Odważne wyjścia bramkarza Valenci, Diego Alvesa, który poza własnym polem karnym wślizgiem zaatakował Jonathasa. Interwencja na pograniczu przepisów, ale chyba sędzia postąpił słusznie, nie odgwizdując faulu.

• Kolejna wrzutka z wolnego Fajra i znowu zupełnie nieudana. Bez żadnych problemów dokładnie z linii szesnastego metra głową wybija ją Shkodran Mustafi, który wraca do skład po przerwie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek.

• Fajr wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, jego koledzy z drużyny ją podbijają i koniec końców Diego Alves wyłapuję futbolówkę.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Oto trafienie Andre Gomesa.

• Fernando Borbalan kończy wybitnie nudną pierwszą część meczu. Do trzydziestej minuty jeszcze dało się oglądać ten mecz, jednak ostatni kwadrans pierwszej połowy był naprawdę straszny, ale jednak padła w nim bramka, której chyba nikt się nie spodziewał. Na przerwę schodzimy z nadzieją, że druga połowy może być tylko lepsza.

• Centra Gai z lewej flanki, dośrodkowanie zamyka Feghouli, Przemek Tytoń wybija piłkę przed siebie, a z kilku metrów do siatki trafia Andre Gomes. To jest jego czwarty ligowy gol.

• Andre Gomes!!! 1-0 dla Valencii!!!

• Krótka przerwa w grze, na boisku leży jeden z graczy Elche, a wokół ławki rezerwowych gospodarzy jakieś małe zamieszanie, co jest dobrą wiadomością, bo w końcu coś się dzieje.

• Centra z prawej strony boiska z rzutu wolnego z wysokości dwudziestego metra. Górne podanie Fajra okazało się za mocne, jednak to Elche wciąż utrzymuje się przy piłce.

• Piłkarze Valencii spędzili poprzednią noc w Elche. Wszystko za sprawą corocznej fiesty w Walencji.

• I po kilku minutach ofensywnej szybszej gry znowu mamy moment przestoju, podczas którego możemy słodko ziewać.

• Precyzyjne dośrodkowanie Pablo PIattiego z lewej flanki, będący w polu karnym Sofiane Feghouli strzelał wolejem, lecz zrobił to niedokładnie. Od bramki zacznie Tytoń.

• Dośrodkowanie Rodriguesa w pole karne Valencii, a Mustafi wybija futbolówkę przewrotką. Przypomina się wybicie tzw. krzyżakiem piłki przez Marcosa Rojo na brazylijskim mundialu.

• Powtórki pokazują, że nie ma mowy o rzucie karnym. Dobra decyzja pana Borbalana.

• Dośrodkowanie w pole karne Jose Gai, piłka odbija się od obrońcy i trafia go w... no właśnie. Być może w wysuniętą rękę i być może powinien zostać odgwizdany rzut karny. Musimy poczekać na powtórkę.

• Praktycznie wszystkie piątkowe mecze w La Liga nie są emocjonujące. Pech chciał, że dziś czarna serio nudnych meczów trwa. Dużo gry w środku pola, brak strzałów, a jeśli już są, to niecelne.

• Piłka ląduje w siatce Tytonia, jednak arbiter odgwizduje pozycję spaloną Mustafiego. Decyzja kontrowersyjna, bowiem powtórka jednoznacznie nie wyjaśnia nam sytuacji.

• Długa piłka od Damiana Suareza w kierunku Jonathasa, jednak napastnik Elche był na pozycji spalonej.

• Druga okazja Valencii i druga bardzo groźna. Błąd w obronie Roco, piłkę przejmuje Piatti, który mija Tytonia i uderzał na pustą bramkę, jednak w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybija Lomban.

• Obecny trener Elche, Fran Escriba, był asystentem Quique Flores, gdy ten trenował Valencię. Jak wiadomo, Quique Flores kilka tygodni temu zrezygnował z funkcji trenera Getafe.

• Pierwsza kartka w tym meczu. Kapitan Elche, Damian Suarez, ukarany za wejście od tyłu.

• Mamy pierwszy rzut wolny i od razu groźna sytuacja. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, mały "bilard" w polu karnym, a piłka po strzale Otamendiego mija o centymetry bramkę Przemka Tytonia.

• Pan Borbalan gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

• Dziś możemy mówić o małych derbach wspólnoty autonomicznej Walencja.

• Jak mogą Państwo zobaczyć, w bramce Elche od początku zagra Przemysław Tytoń, który mimo świetnych występów w ostatnich tygodniach, nie został powołany na mecz naszej kadry z Irlandią.

• Za moment ujrzą Państwo wyjściowe składy w panelu po lewej stronie, a oto ławki rezerwowych.

Elche: Albacar, Manu Herrera, Christian Herrera, Mosquera, Coro, Pellegrin, Alvaro.

Valencia: Tropi, Cancelo, Augusto, Orban, Negredo, Yoel, De Paul

• Witamy państwa! Zaczynamy relację z meczu Elche - Valencia. W Elche 15 stopni Celsjusza, czyli pogoda optymalna do rozgrywania meczu. Adam Wielgosiński, dobry wieczór, zapraszam.