Espanyol Barcelona 1 - 0 Atletico Madryt

Espanyol Barcelona

1

Atletico Madryt

0

• Ostatnie sobotnie spotkanie La Liga skończyło się chyba niespodziewanym zwycięstwem Espanyolu Barcelona. Co nie zmienia faktu, że te trzy punkty się im należały. Zagrali dobre spotkanie, niezwykle uważnie w defensywie i mogą cieszyć się z przełamania fatalnej passy porażek z rzędu. Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska. Zapraszam na kolejne transmisje Primera Division i spotkań Atletico Madryt!

• Koniec spotkania!!! Atletico przegrywa pierwszy mecz w sezonie.

• Atletico rozpaczliwie atakuje, ale Espanyol świetnie się broni.

• Courtoi, który wracał z pola karnego rywala do własnej bramki faulował w środkowej strefie za co obejrzał żółty kartonik.

• Może to być ostatnia szansa dla gości. Nawet Courtois w polu karnym rywala! Jednak źle wykonany rzut wolny.

• Cztery minuty doliczone, dwie z nich już minęły.

• Atletico już wyraźnie odsłonięte. Znów w kontrze Garcia, ale dośrodkowanie ląduje za bramką belgijskiego bramkarza gości.

• Zapowiadała się świetna kontra Espanyolu. Wychodzili oni dwóch na jednego, ale fatalne podanie Garcii zepsuło całą akcję.

• W polu karnym dobrze uwolnił się spod opieko Rodriguez, który jest bardzo aktywny po wejściu na boisko. Strzał jednak wysoko ponad poprzeczką.

• A dośrodkowanie z narożnika pewnie łapie Courtois.

• Kiks we własnym polu karnym Rodrigueza jednak bez konsekwencji. Tylko rzut rożny.

• Atletico jest stroną dominującą, ale wciąż nie może przełamać szyków obronnych gospodarzy. Ciągle biją głową w mur. Na domiar złego łatwo tracą piłkę na 40 m przed bramką rywala.

• Sporo teraz mamy indywidualnych kar. Tym razem Abraham za faul taktyczny. Coraz bardziej iskrzy na murawie.

• I również żółtą kartką ukarany Rodriguez.

• Kartka dla Garcii za przepychanki z Rodriguezem.

• Ostatnia zmiana w Espanyolu. Bardzo wolno z boiska schodzi David Lopez, a w jego miejsce Raul Rodriguez.

• Pewny chwyt Castilli po dośrodkowaniu Turana.

• Fatalny błąd Aldeweirelda! Na szczęście dla Atletico na straży był jeszcze Courtois i wślizgiem poza polem karnym wybił piłkę.

• Atletico jest teraz stroną dominującą. Gospodarze całym zespołem na swojej połowie. Kolejna świetna akcja gości, ale Villa na minimalnym spalonym.

• Ostatnia już zmiana Diego Simeone. Na boisku pojawia się "Cebolla" Rodriguez w miejsce Suareza. To kolejna zmiana ofensywna.

• Atletico w tym sezonie przegrywało już w pojedynku z Porto, ale wtedy potrafili odwrócić losy spotkania. Dzisiaj też dążą do zdobycia bramki, ale jest im bardzo trudno, ponieważ Espanyol jest dobrze zorganizowany w obronie.

• Madrycki zespół gra teraz bardzo ofensywnie i naraża się na groźne kontry ze strony gospodarzy. Jak na razie jednak nie mogą oni podwyższyć prowadzenia.

• Kolejna zmiana wśród Espanyolu. Żegnany brawami Pizzi, a w jego miejsce Stuani.

• Pierwsza roszada Aguirre. Na boisku pojawia się Alex.

• Okazja przed Atletico. Dośrodkowanie Turana, podbite jeszcze przez obrońców, łapie jednak Castilla.

• Szansa przed Espanyolem. Dobrą kontrę zatrzymuje dopiero Courtois. Teraz sytuacja w drugą stronę, ale Diego Costa minimalnie niecelnie. Wciąż na prowadzeniu gospodarze.

• Piłkarze Atletico strzelają gola, ale bramka nie zostaje uznana, ponieważ aż trójka graczy Los Rojiblancos na spalonym!!!

• Atletico gra teraz bardzo wysoko. Zamyka gospodarzy przed ich polem karnym. Teraz faulowany Costa i będzie okazja dla Koke.

• Druga zmiana w ekipie gości. Simeone stawia na atak - Adrian zmienia Gabiego.

• Po stracie bramki Atletico stara się szybko odpowiedzieć, ale ciężko im jest złamać szyki obronne gospodarzy. Do wejścia szykuje się Adrian Lopez, który wraca po urazie.

• Kolejna kartka dla gracza Espanyolu. Ukarany Lopez za niesportowe zachowanie.

• Pierwsza roszada u Simeone.

• Dobra akcja z lewej strony boiska i dośrodkowanie Simao Sabrosy kończy Garcia. Piłkę trąca jeszcze Courtois i to jemu zaliczona ostatecznie jest bramka, a więc gol samobójczy bramkarza gości.

• GOOOOOOOOOOOLLL!!! Espanyol strzela bramkę!!! Zaliczona jest jednak jako bramka samobójcza Courtoisa.

• Gwizdy na trybunach. W starciu z Costą ucierpiał David Lopez, ale arbiter nie użył gwizdka.

• Świetna okazja dla Espanyolu. Dwa uderzenia z linii pola karnego obronione przez belgijskiego golkipera Atleti.

• 26 111 - tyle widzów ogląda to spotkanie z trybun Cornella - El Prat.

• Faul w środkowej strefie na graczu Espanyolu. Zawodnicy gospodarzy starali się szybko rozegrać rzut wolny, ale na spalonym Sergio Garcia.

• Espanyol stara się otworzyć wynik, ale bardzo dobrze gra Atletico w defensywie. Brak Mirandy idealnie zapełnia Alderweireld.

• Bardzo dobre uderzenie z dystansu, ale potężną bombę przyjął na ciało Godin.

• Już na początku drugiej połowy rzut rożny dla gospodarzy.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania.

• Jako drudzy pojawiają się gracze Espanyolu. Obie jedenastki bez zmian.

• Na boisko wracają już zawodnicy gości.

• Wciąż czekamy na rozpoczęcie drugiej odsłony tego ostatniego sobotniego pojedynku La Liga.

• W zakończonym już spotkaniu Osasuna - Barcelona mieliśmy małą niespodziankę bowiem faworyci tylko dzisiaj zremisowali. Jeśli podopieczni Diego Simeone zwyciężą Espanyol będą samodzielnym liderem Primera Division.

• Pierwsza połowa bardzo wyrównana, wydaje się, że Atletico stworzyło sobie groźniejsze sytuacje, ale wciąż jest bardzo nieskuteczne. Jednak wszystkie one były poprzedzone szybkimi wyjściami z własnej połowy. To gospodarze bardziej starają się grać piłką, ale jak na razie nie oddali celnego strzału na bramkę Courtoisa.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bramek nie oglądaliśmy.

• Indywidualna akcja Costy w polu karnym rywala w ostatniej chwili zatrzymana przez Moreno.

• W końcówce pierwszej połowy do głosu bardziej dochodzą goście. Stworzyli kilka ciekawych sytuacji do zdobycia bramki.

• Diego Costa w polu karnym, ale mamy tylko rzut rożny.

• Pierwszy kartonik dla gracza Espanyolu. Javi Lopez zagrał piłkę ręką.

• Okazja przed Espanyolem! Akcja lewą flanką zatrzymana jednak przez Godina w ostatniej chwili.

• Druga żółta w tym meczu. Tym razem Koke ukarany za faul taktyczny.

• Złe wykonanie rzutu wolnego przez Atletico i mamy kontrę gospodarzy.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Diego Costy. Do piłki dopadł Koke, ale uderzył w słupek bramki Casilli.

• Okazja dla gospodarzy na zdobycie bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Mamy uderzenie, ale bardzo niecelne.

• Atletico starało się zamknąć gospodarzy przed ich własnym polem karnym, ale Espanyol bardzo dobrze wyprowadza piłkę.

• Statystyka fauli: Espanyol - 6, Atletico - 9.

• Dośrodkowanie w pole karne Atletico, z którym Courtois nie miał problemów.

• Bardzo zaiskrzyło na boisku i żółtą kartką ukarany David Villa. Zawodnik sam chciał wymierzyć sprawiedliwość zamiast arbitra.

• Kartka dla gracza Espanyolu. Ukarany Hector Moreno.

• Dobra akcja Diego Costy w polu karnym gospodarzy, ale piłkę wybija obrońca na rzut rożny. Do piłki podchodzi tradycyjnie Koke.

• Arbiter ma dzisiaj bardzo dużo pracy. Faule nie są ostre, ale jest ich spora liczba.

• Mecz troszeczkę się uspokoił, ale wyraźnie lepsi w posiadaniu piłki są gospodarze. To oni konstruują ataki pozycyjne, Atletico jak na razie liczy na kontry.

• Espanyol starał się przeprowadzić akcję prawą stroną boiska, ale dobrze zatrzymani zostali przez Filipe.

• Espanyol jest dzisiaj bardzo zmotywowany. Stosuje bardzo wysoki pressing już na połowie rywala.

• Mecz się zaostrzył, coraz więcej fauli, ale wciąż bez kartek.

• Dobra akcja Pizziego w polu karnym Atletico Madryt. Jego strzał zablokował jednak Godin i bez problemu złapał piłkę bramkarz gości.

• Próba wyjścia z kontrą Diego Costy, ale dobrze zachowali się dwaj środkowi obrońcy gospodarzy.

• Kolejny faul graczy Atletico. Tym razem faulował Gabi.

• Przed szansą Espanyol z rzutu wolnego, ale niestety dla gospodarzy łatwo poradzili sobie obrońcy Atletico.

• Faulowany w środkowej strefie pomocnik gospodarzy. Mamy chwilkę przerwy.

• Stracie przy linii końcowej i zdaniem arbitra Simao faulował w ataku Juanfrana - rzut wolny dla Atletico.

• Przejął piłkę pod polem karnym rywala Diego Costa, ale nie porozumiał się z Villą w celu rozegrania akcji dwójkowej.

• Po rzucie rożnym obrońcy Atletico zagrywają przed pole karne, gdzie z dystansu wysoko nad bramką uderza David Lopez.

• Groźne uderzenie z dystansu po indywidualnej akcji Pizziego zablokowane i korner dla gospodarzy.

• Agresywnie w pressingu grają od początku meczu gospodarze.

• Początek spotkania!

• Faworytem dzisiejszego pojedynku pewnie będą goście, ale Espanyol będzie chciał sprawić niewątpliwie dzisiaj niespodziankę.

• Javier Aguirre także wypowiadał się o tym pojedynku: - Przegraliśmy ostatnie trzy mecze i nie był to dla nas łatwy okres. Staramy się jednak eliminować błędy na bieżąco i chcemy jutro dać naszym kibicom powody do radości. Przede wszystkim musimy zmienić nasze nastawienie. Motywacji nie zabraknie, bo kto nie chciałby sprawić niespodzianki i pokonać jedną z najlepszych drużyn w La Liga? Atleti jest w świetnej formie, Diego Costa jest w świetnej formie. Stać nas jednak na to, by ich zatrzymać. Mamy wszystko, by się im udanie przeciwstawić.

• - Nie myślę o żadnych rekordach. Szanuję te wszystkie obliczenia, ale my myślimy o każdym meczu jak o finale. Dla nas spotkanie z Espanyolem jest bardzo ważne. Jeżeli nie zagramy dobrze i zanotujemy słaby wynik, to o tym będzie się mówić, a nie o jakichś statystykach, liczbach. Nasi rywale to solidny zespół, nie będzie nam łatwo zwyciężyć. - tak komentował ten mecz trener dzisiejszych gości na wczorajszej konferencji prasowej.

• Pierwszy gwizdek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 22:00, więc wspólnie czekamy na rozpoczęcie ostatniego dzisiejszego pojedynku La Liga.

• W dzisiejszym spotkaniu zabraknie Joao Mirandy, który jest kontuzjowany. To oznacza, że Diego Simeone musiał zmienić swoją żelazną defensywę. Najprawdopodobniej od pierwszych minut zobaczymy Belga Alderweirelda.

• Atletico Madryt przystępuje do tego meczu z kompletem zwycięstw. Espanyol pragnie przełamać serie spotkań przegranych, która się za nimi ciągnie. W trzech ostatnich spotkaniach schodzili z boiska pokonani.

• Witamy podczas transmisji LIVE z meczu Espanyolu Barcelona z Atletico Madryt. Po lewej stronie prezentujemy składy, w których prawdopodobnie pojawią się na boisku obie jedenastki.