0

FC Barcelona

1

• Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

• Barcelona zasłużenie wygrywa spotkanie. Espanyol do 78. minuty dzielnie stawiał opór rywalowi zza miedzy, ale po stracie bramki podopieczni Javiera Aguirre kompletnie się posypali. Barcelona wskakuje na 1. miejsce, ale o 20., w Bilbao gra Atletico i w przypadku zwycięstwa może wyprzedzić Katalończyków.

• Koniec meczu.

• Ostatnia zmiana w Barcelonie. Sergi Roberto zastępuje Fabregasa.

• Świetna szansa Sancheza. Próbował przelobować Lopeza, ale ten jednak musnął piłkę i rzut rożny.

• Mecz potrwa o 4 minuty dłużej.

• Sanchez wbiega w pole karne i z ostrego konta strzela w Lopeza.

• Strzał Messiego z rzutu wolnego obok bramki Espanyolu.

• Komplet zmian wykorzystał już Javier Aguirre, więc do bramki musi wejść zawodnik z pola. Rękawice przywdziewa Javi Lopez.

• Messi otrzymał piłkę przed polem karnym, wyszedł tam Casiila. Argentyńczyk chciał przelobować bramkarza, ten dotknął piłki ręką przed szesnastką i wyleciał z boiska.

• Neymar opuszcza boisko. Zmienia go Alexis.

• Ostatnią zmianę wykorzystuje z kolei Javier Aguirre. Jhon Cordoba zastępuje Simao.

• Pierwsza zmiana w Barcelonie. Iniesta zastępuje Pedro.

• Do jedenastki oczywiście podszedł Messi i z ogromnym spokojem pokonał Casillę.

• GOOOOOOL!!!!!!!!! MESSI

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gospodarzy. Do piłki doszedł Neymar, ale ręką wybił mu futbolówkę Javi Lopez. Rzut karny dla "Barcy" i żółta kartka dla piłkarza Espanyolu.

• Rożny dla gości. Przedłuża dośrodkowanie jeden z piłkrzy Barcelony. Dobrze znalazł się w polu karnym Pique, ale trafił w poprzeczkę.

• Alves na lewą stronę do Messiego. Dośrodkowanie Argentyńczyka zablokowane.

• Teraz kontra gospodarzy. Alex strzelał, ale uderzenie bardzo lekkie, prosto w ręce Pinto.

• Wychodzi z kontrą Barcelona. Próbował z lewej strony dośrodkować Neymar, ale jeden z obrońców zablokował jego zagranie.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Pizzi, a wchodzi Fernandez.

• Dani Alves prostopadle do Messiego, ale Argentyńczyk na spalonym

• Przed polem karnym dostał piłkę Fuentes. Źle przyjał jednak piłkę i wybił mu ją Mascherano. Piłkarz Espanyolu jeszcze przewrócił się w polu karnym, ale o jedenastce nie było mowy.

• Pizzi dośrodkował z lewej strony w pole karne. Piłkę przejął Stuani, ale był dobrze wypychany z szesnastki przez defensorów Barcelony i w efekcie wyszedł z futbolówką za boisko.

• Messi przed polem karnym minął dwóch rywali, podał na prawo do Pedro, ale dośrodkowanie Hiszpana zablokowane.

• Dośrodkowanie z wolnego próbował strzelać Stuani, ale wrzutka był trochę za wysoka i nie zdołał oddać celnego strzału.

• Odzyskał piłkę na środku boiska Sergio Garcia i pomknął na lewą stronę boiska. Tam faulował do Alves. Stały fragment dla gospodarzy.

• Oba zespoły wyszły z szatni bez zmian, jednak już po 3. minutach gry w drugiej połowie mamy pierwszą zmianę w Espanyolu. Na skutek urazu schodzi Moreno, a zastępuje go Sidnei.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

• Zgodnie z przewidywaniami przeważa Barcelona. Jednak pod koniec pierwszej połowy to gospodarze częściej gościli na połowie "Blaugrany". Do przerwy bezbramkowy remis. Zapraszam za kwadrans na drugą połowę.

• Pozwolił sędzia wykonać jeszcze rzut wolny gospodarzom. Ci nie stworzyli jednak zagrożenia i arbiter kończy pierwszą część spotkania.

• Busquets otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny w środku pola.

• Rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Simao wybił Pique. Espanyol miał jeszcze aut, ale nie stworzył zagrożenia.

• Podanie w pole karne do Neymara. Ten był bliżej lewego słupka bramki Casilli. Uderzył obok bramkarza Espanyolu. Jednak piłkę minęła nie tylko Casillę, ale też i jego bramkę.

• Colotto na lewej stronie, na wysokości pola karnego fauluje Neymara i dostaje żółtą kartkę.

• Podanie na prawą stronę do Pedro. W środku był Neymar, ale piłka do Brazylijczyka nie doszła, bowiem podanie Pedro zablokowane.

• Espanyol - FC BarcelonaEspanyol - FC Barcelona

• Xavi prostopadle w uliczkę do Messiego, ale Casilla wychodzi z bramki i łapie piłkę.

• Simao próbował się przedżeć lewą stroną, ale szybko stracił piłkę.

• Pedro do Messiego. Argentyńczyk w polu karny spod linii końcowej próbował dośrodkowania, ale złapał piłkę Casilla.

• Stuani fauluje Albę i otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu.

• Starcie Javiego Lopeza i Javiera Mascherano. Obydwaj muszą zejść z boiska. Piłkarz Espanyolu trafiony w nos, natomiast zawodnik Barcelony ma jakieś problemy z kolanem. Obaj jednak szybko powracają na plac gry.

• Dobre podanie po ziemii w pole karne do Pizziego. Ten w świetnej sytuacji nie trafia w bramkę.

• Prawą stroną popędził Dani Alves. Wyłożył piłkę Neymarowi, który musiał tylko dołożyć nogę by trafić do siatki. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że uderzył nad bramką.

• Alves w pole karne do Messiego. Argentyńczyk głową strzelał, wyszedł Casilla i został przelobowany. Messi jednak oprócz bramkarza przelobował także bramkę.

• Próbował Espanyol pod polem karnym gości, ale szybka strata.

• W polu karnym Neymar do Messiego, ale obrońcy Espanyolu blokują strzał Argentyńczyka.

• Alves przed polem karnym, górą podaje w szesnastkę do Messiego. Ten świetnie skleił piłkę, ale z bliskiej odległości trafił w bramkarza.

• Kolejna dobra akcja "Barcy". Cesc prostopadle do Neymara w pole karne. Brazylijczyk był w dobrej sytuacji, ale zamiast strzelać podawał do Messiego. Sędzia przerwał jednak akcję, bowiem Neymar był na spalonym.

• Dośrodkowanie na długi słupek do Neymara. Brazylijczyk z bliskiej odległości, głową prosto w ręce Casilli.

• Spotkanie rozpoczęte.

• Piłkarze "Blaugrany" wychodzą na boisko w koszulkach z wyrazami wsparcia dla Victora Valdesa, który w ostatnim meczu z Celtą Vigo zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

• Ostatni raz Espanyol pokonał Barcelonę 21. lutego 2009 roku. "Duma Katalonii" przegrała wtedy 2:1.

• Dzisiejsza konfrontacja to 25. Derby stolicy Katalonii. Do tej pory Barcelona zwyciężyła w 15. spotkaniach, 2 razy górą był Espanyol, a w 7. przypadkach obie drużyny dzieliły się punktami.

• Z kolei Espanyol, jest na 8. pozycji w lidze, jednak nawet dziś zwyciężając nie poprawi swojego miejsca, bowiem do 7. Villarealu traci aż 8 oczek.

• Jeśli Barcelona zwycięży w dzisiejszych derbach to wyjdzie na pierwsze miejsce w tabeli. Będzie mieć 2 punkty przewagi nad Atletico i 5 nad Realem.

• Rezerwowi Barcelony: Oier, Sergi Roberto, Iniesta, Sanchez, Bartra, Tello, Adriano

• Rezerwowi Espanyolu: German, Rodriguez, Sidnei, Alvarez, Alex, Abraham, Cordoba

• Dzień dobry. Dziś przed nami derby Barcelony w ramach 31. kolejki La Liga. Michał Przybycień. Zapraszam.