Espanyol Barcelona

1

Sevilla FC

2

• Sevilla kontrolowała spotkanie i zdołała dowieźć wywalczone prowadzenie do samego końca tego meczu. Pełne 90 minut rozegrał w barwach gości Grzegorz Krychowiak, który zaprezentował się bardzo dobrze, mając ogromny wkład w kontrolę środka pola. Espanyol wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie, a Sevilla dzięki temu zwycięstwu nadgania czołówkę. Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• Rzut wolny dla Sevilli, poprzeczka i koniec meczu!

• Trzy doliczone minuty.

• Vidal mógł przypieczętować zwycięstwo Sevilli. Piłka szczęśliwie do niego trafiła na ok. 16 metrze i uderzył od razu, ale niecelnie!

• Figueiras za Coke i więcej zmian w tym meczu nie zobaczymy.

• Ostatnia zmiana w Espanyolu. Montanes OUT, Morilla IN.

• Ponadto w jego kierunku wędrują okrzyki z trybun "Puta Barca" :)

• Każdy kontakt z piłką Deulofeu, z wiadomych względów, jest kwitowany gwizdami z trybun.

• Oraz Deulofeu za Vitolo

• Dwie zmiany w szeregach Sevilli. Najpierw Banega za Suareza.

• Faulowany Lucas Vazquez i żółta kartka dla Navarro.

• Druga zmiana u gospodarzy. Schodzi Gonzales, wchodzi Jordan.

• Rzut wolny dla Espanyolu na lewej stronie boiska, ale wrzutka była źle wykonana i będzie szansa dla Sevilli na szybką kontrę.

• Żółtą kartką ukarany Victor Sanchez.

• Gol Stuaniego głową po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony.

• Gol Iborry.

• GOOOOOOOOOOOL! STUANI ZDOBYWA GOLA KONTAKTOWEGO!

• Schodzi Sevilla, wchodzi Lucas Vazquez. Warto obserwować tego piłkarza!

• Jak już czepiałem się komentatorów C+ przy faktach dotyczących Suareza, to nie omieszkam przyczepić się przy imieniu Iborry. To Vicente, a nie 'Vincente' :))

• Znakomicie Vicente Iborra zdobywa gola głową po dośrodkowaniu Suareza.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! VICENTE IBORRA !

• Żółta kartka dla Casilli za zagranie ręką poza polem karnym. Niejednokrotnie sędziowie pokazywali za to czerwień!

• Jakby kogoś mecz odrobinę nudził, albo między śledzeniem kolejnych wpisów w relacji live, polecam lekturę ekskluzywnegowywiadu z Krychowakiem. specjalnie dla Ekstraklasa.net

• Może porozmawiamy o Krychowiaku. Świetny występ Polaka, Hiszpanie są nim zauroczeni, gra bardzo dobry mecz, rządzi i dzieli w środku pola. Co ma dobre i złe strony, dobra jest w miarę oczywista, a zła oznacza dla nas dużo gry w środku boiska, co o północy ciężko oglądać z wielką pasją. Nie mniej jednak Krychowiak gra znakomity mecz.

• Sevilla bezpiecznie w środkowej strefie. Grajcie coś z większym ryzykiem panowie, bo pousypiamy :)

• Wracamy na drugą połowę do Barcelony!

• Przerwa na dwa łyki kawy. Wracamy po przerwie! aaaa

• Koniec pierwszej połowy! Gwizdy na stadionie jakby Espanyol przegrywał z 0:5 do przerwy!

• KONTROWERSJA! Piłkarz Espanyolu wpadł w pole karne i w niego (dosłownie) wpadł Coke. Arbiter miał podstawy do podyktowania rzutu karnego, jednak tego nie zrobił.

• Piłkarze Emeriego próbują pozycyjnie z dużą dozą cierpliwości, już drugi raz wycofując piłkę do bramkarza i wracając na połowę Espanyolu. Gospodarze próbuję coraz wyżej odbierać piłkę, co pewnie jest celem Sevilli.

• Druga żółta kartka w tym spotkaniu i pierwsza w szeregach Sevilli. Ukarany Vitolo za ostry faul.

• Wszystko zaczęło się od długiego podania ze środka boiska w pole karne, zgranie Kolumbijczyka, piłka wędruje na prawą stronę, a następnie ponownie dostaje ją Bacca i zdobywa bramkę.

• GOOOOOOOOOOL! Carlos Bacca!

• A propos ostrej gry mamy pierwszy żółty kartonik. Ukarany Colotto za przeszkadzanie bramkarzowi przy wznowieniu.

• Brutalnie teraz na boisku. Grzegorz Krychowiak łokciem uderzył Colotto. Sporo fauli w tym meczu, statystyka pokazuje mi już 12.

• Bardzo ostre wejście Niko Pareji w Sergio Garcię kolanem. Piłkarz już poza boiskiem, była potrzebna interwencja służb medycznych. Zanosi się na powrót na murawę za moment.

• Drobna uwaga do Panów komentujących mecz dla Canal+. Denis Suarez zdecydowanie nie jest wychowankiem FC Barcelony :))

• Teraz atak Sevilli prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie skończyło w rękach Casilli.

• Chyba za wcześnie pochwaliłem ten mecz. Teraz mamy spokojniejszy moment, bez ataków, sporo 'piłkarskich szachów'. Czekamy na odważniejsze kroki.

• Sevilla teraz długo rozgrywała piłkę. Piłka wędrowała do koła środkowego i z powrotem do obrony przez dłuższy czas. W końcu zdecydowali się na rozegranie do przodu, które skończyło się stratą po dwóch podaniach.

• Niezłe tempo tego meczu. Obie drużyny starają się zdobyć bramkę i ogląda się to jak na razie miło.

• Carlos Bacca. Kontra Sevilli, którą prowadził Kolumbijczyk i miał do wyboru jeszcze dwóch kolegów, do których mógł podać piłkę, ale pobiegł indywidualnie i był to fatalny wybór! Oddał bardzo kiepski strzał, który z łatwością wyłapał Casilla.

• Dzieje się! Najpierw świetna akcja Vitolo zakończona zablokowanym strzałem, a chwilę później akcja Espanyolu i strzał, który zatrzymał się dopiero na słupki. Z dalekiej podróży powróciła Sevilla w tej akcji, ale wciąż mamy w Barcelonie bezbramkowy remis!

• Ach, no tak. Zapomniałbym. Cornella-El Prat to już nie jest Cornella-El Prat tylko... Power8 Stadium. Wszystko przez umowę sponsorską, za którą klub otrzyma ok. 5 milionów euro za sezon.

• Groźnie Sevilla prawym skrzydłem, piłka trafiła ostatecznie przed pole karne gdzie dobijał ją Vicente Iborra. Bardzo niecelnie.

• Espanyol na razie ambitnie, gospodarze mieli już pierwszy rzut rożny, ale to dopiero pierwsze ataki, zobaczymy co przyniosą kolejne minuty i jak odpowie na te zaczepki Sevilla.

• Rozpoczynamy! Espanol - Sevilla. Liczymy, że siedzenie do późna się opłaci i piłkarze stworzą interesujące widowisko.

• aa

Na stadionie grane są już hymny a tutaj graficzne przedstawienie ostatnich starć bezpośrednich Espanyolu z Sevillą.

• *Koniec meczu* aa

• Lucas Vazquez, czyli piłkarz, którego warto obserwować, a który rozpoczyna mecz na ławce. Kapitan Castilli dołączył do Espanyolu jako wypożyczenie na cały sezon. Po świetnych zeszłorocznych rozgrywkach poleciał wraz z pierwszym zespołem Realu Madryt w trasę po Ameryce. Jest jednym z najbardziej obiecujących piłkarzy młodego pokolenia w Realu. Głównie gra na prawym skrzydle, ale prawda jest taka, że równie dobrze sprawdza się na drugiej stronie i w środku. Powinien wnieść do Espanyolu coś, czego nie było w ostatnich latach. Piłkarza, który naprawdę nadawałby tempo i lubił atak 1 na 1.

• Espanyol skończył poprzedni sezon zaledwie trzy punkty nad strefą spadkową. Ten klub zwykle kończy gdzieś między dolną połową a środkiem, ale ostatni sezon był szczególnie intensywny dla kibiców Espanyolu. Latem zrobili spory użytek z Segunda Division wzmacniając się kilkoma wyróżniającymi się w tej lidze piłkarzami. Alvaro Gonzalez, Paco Montanes, a także Salva Sevilla z niedawno zdegradowanego Betisu. Jeżeli wystąpi, warto przyjrzeć się młodemu Lucasowi Vazquezowi, ale o nim więcej nieco później.

• Trwa jeszcze mecz Atletico - Eibar, gdzie gospodarze po bramkarz Mirandy i Mandzukicia prowadzą 2:1. Goście odpowiedzieli bramką Abrahama. 85 minut. Będziemy zaglądać jeszcze przez te kilka minut do Madrytu.

• Sevilla to obrońcy Ligi Europy, w której grają również i w tym roku. Piłkarze Unaia Emeriego byli losowani z pierwszego koszyka i trafili do grupy G, gdzie zmierzą się ze Standardem Liege, Feyenoordem i Rijeką. Drugim hiszpańskim zespołem, który jest w fazie grupowej LE jest Villarreal, który gra w grupie A razem z Borussią Mönchengladbach, Zurichem i Apollonem.

• Sergio Gonzales na przedmeczowej konferencji prasowej. "- Sevilla to konkurencyjny zespół. Mają piłkarzy grających bardzo intensywnie i agresywnie. Mają w ataku takich graczy jak Vitolo, Bacca czy Deulofeu. To świetny zespół i będzie to dla nas trudny mecz. Jeżeli jednak zrobimy wszystko dobrze, mamy szansę na zwycięstwo"

• Unai Emery na przedmeczowej konferencji prasowej. "- Jestem bardzo zadowolony z transferów i wciąż jestem otwarty na kolejne przetasowania. Staramy się stworzyć wszystko możliwie najbardziej stabilnym. Są piłkarze, którym wciąż brakuje rytmu i tacy, którzy nie są wciąż przyzwyczajeni do zespołu. Nasz maksymalny poziom jest więc wciąż nieznany. Nowi piłkarze są gotowi do rywalizacji, ale wciąż nie są w pełni zintegrowani z zespołem."

• Rezerwowi Sevilli: Sergio Rico, Tremoulinas, Diogo Figueiras, Reyes, Iago Aspas, Deulofeu, Banega.

• Składy już znamy, do kompletu brakuje nam ławek. Rezerwowi Espanyolu: Pau López, Mattioni, Raúl Rodríguez, Álex, Lucas Vázquez, Jordán, Jairo

• Ze smutkiem kończymy już piłkarską sobotę. Wszyscy fani piłkarscy są niemal syci. Niemal, bo czeka nas jeszcze jedno starcie, na zamknięcie dzisiejszego dnia. Espanyol - Sevilla na Cornella-El Prat w Barcelonie. Na wspólnie oglądanie tego meczu zaprasza Oktawian Jurkiewicz.