3

Valencia CF

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net! Dobranoc.

• Styl - 0, pomysł na grę - 0. Bardzo słaba gra Valencii i tylko porażka dwiema bramkami. Choć zaczęło się obiecująco po golu Postigi. Ale im dłużej trwał mecz, tym gorzej. Gospodarze imponowali grą, poruszaniem się po boisku i ambicją. Byli o 2-3 tempa szybsi od rywala.

• Koniec meczu! Espanyol zasłużenie pokonuje 3:1 Valencię. Tak źle Nietoperze dawno nie grali.

• Rozpaczliwa akcja gości i po centrze Juana Bernata piłkę łapie Kiko Casilla.

• Faul taktyczny Abrahama Gonzaleza nie umknął uwadze arbitrowi i pokazuje mu żółtą kartkę.

• Adil Rami staranował Manu Lanzarote. Ten po kilkunastu sekundach wstał. Może kontynuować grę

• Cztery minuty doliczone.

• Sergio Canales strzela z dystansu. Piłka po rykoszecie wyszła na korner.

• Manu Lanzarote z dziecinną łatwością ograł Andresa Guardado, po czym wycofał do Thievy'ego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę stawia kropkę nad "i".

• GOL, THIEVY

• Diego Colotto pozwolił piłce opuścić boisko. Przyblokował jeszcze Juana Bernata.

• Ever Banega na spalonym. Valencia bije głową w mur.

• Jonas jest na boisku? Tak, przed chwilą został zablokowany przez dwóch zawodników Espanyolu.

• Ostatnia zmiana w Valencii: Andres Guardado za Jeremy'ego Mathieu.

• Sergio Canales wszedł na boisko kilkanaście minut temu, ale partnerzy go nie widzą.

• Indywidualna akcja Manu Lanzarote, który wpadł w pole karne i kiedy składał się do strzału został zablokowany. Po chwili szczęścia próbował Thievy, ale efekt był ten sam.

• Idiotyczne zachowanie Ricardo Costy, który na oczach sędziego odepchnął zawodnika gospodarzy Tylko żółta kartka.

• Manu Lanzarote wchodzi za Christiana Stuaniego.

• Skurcze łapią Christiana Stuaniego. Szykuje się zmiana w Espanyolu.

• Ostatni kwadrans przed nami. Czy Valencię stać na zryw i odwrócenie losów spotkania?

• Valencia w komplecie.

• Ostro bita piłka z rzutu wolnego przez Sergio Canalesa i z problemami interweniuje bramkarz. Jeszcze ucierpiał Jeremy Mathieu, który został staranowany przez Kiko Casillę.

• Żegnanego owacyjnie Sergio Garcię zmienia Thievy.

• Sergio Canales zmienia bezbarwnego Sofiane'a Feghoiliego.

• Valencia, grająca w pomarańczowych strojach, jest bezradna. Przydałaby się rewolucja.

• Kontra Valencii straciła na tempie gdy piłkę dostał Sofiane Feghouli. Ten jednak zdecydował się na strzał zza pola karnego wprost w bramkarza.

• Akcja Valencią lewą stroną i za krótkie dośrodkowanie Jeremy'ego Mathieu w pole karne.

• A w Valencii pojawia się Juan Bernat. Boisko opuszcza Michel.

• Pierwsza zmiana w Espanyolu. Abraham wchodzi za niewidocznego w drugiej połowie Pizziego.

• Słabo grający Sofiane Feghouli faulowany przez Segio Garcię. Dośrodkowanie i... Kiko Casilla od bramki.

• Siadło tempo. Szarpana gra w środku pola. Niewiele dzieje się pod obiema bramkami. Valencia próbuje, ale bije głową w mur.

• Helder Postiga na spalonym. Portugalczyk nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

• Niespodziewanie udała się akcja ofensywna gości. Helder Postiga posyła prostopadłą piłkę w pole karne do Evera Banegi, a ten strzela nad poprzeczką.

• Valencii największe problemy w konstruowaniu akcji stwarza... piłka. Nie potrafią wymienić kilku szybkim i krótkich podań.

• Kontra gospodarzy nagrodzona brawami. Sergio Garcia wdał się w drybling z Adilem Ramim. Francuz wybija futbolówkę poza linię boczną.

• David Lopez chciał zaskoczyć wysuniętego Diego Alvesa, ale ten zdołał wrócić do bramki i złapać piłę.

• Dobra centra Segio Garcii w pole karne, ale Jeremy Mathieu tym razem pewnie wybija piłkę.

• Żółta kartka dla Evera Banegi. Czymś się wyróżnił...

• Takiego początku goście się nie spodziewali. Ledwie wyszli na boisko i tracą bramkę. Bierna postawa Jeremy'ego Mathieu, który dał się wyprzedzić i padła druga bramka dla Espanyolu.

• Nietoperze śpią. A może być jeszcze gorzej.

• Stałe fragmenty gry dają gospodarzom dwie bramki. Juan Fuentes dośrodkowuje z rzutu wolnego i Christian Stuani strzela głową nie do obrony!

• GOL, CHRISTIAN STUANI

• I wracamy na drugą połowę, którą zaczynają piłkarze Valencii. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. Dobrze spisujący się Espanyol remisuje z Valencią. Bramki strzelili Helder Postiga oraz David Lopez. Wracamy za kilkanaście minut

• i Adil Rami schodząc do lekarzy dostaje kartkę.

• Starcie na lewej stronie Adila Ramiego z Simao Sabrosą... Obaj ukarani żółtą kartką.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Z dystansu strzela Ever Banega i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Pomocnicy Valencii często wymieniają się pozycjami, ale z tego jest większy chaos niż pożytek.

• Kontra Valencii i Ever Banega holował piłkę przez połowę boiska. Po czym podaje do Sofiene'a Feghouli'ego nie w tempo. Akcja spaliła na panewce.

• Adil Rami wybija piłkę na rzut rożny. Za jego plecami czyhał na błąd Stuani. Korner.

• Niezły mecz na El Prat. Gospodarze mają przewagę w sytuacjach, wykorzystali tylko jedną. Valencia prezentuje się bardzo słabo, niewidoczny jest Ever Banega oraz Jonas.

• Pierwsza od dobrych kilku minut akcja Valencii. Niezła centra i Helder Postiga uprzedzony przez Diego Colotto.

• I ten pierwszy wywalczył rzut rożny. Dobra centra i było groźnie. Po chwili Victor Sanchez strzela z dystansu nad bramką.

• Gospodarze z całą pewnością zasłużyli na bramkę. Bardzo dobrze prezentują się Portugalczycy w szeregach Espanyolu, czyli Pizzi i Simao Sabrosa.

• W odpowiedzi strzela Jeremy Mathieu. Bardzo niecelnie.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Simao Sabrosy na pierwszy słupek, a tam najwyżej wyskoczył David Lopez i pięknym uderzeniem głową doprowadza do remisu! Diego Alves bez szans.

• GOL, DAVID LOPEZ

• Powalczył Pizzi o piłkę po mocnym podaniu i zyskał rzut rożny. Znacznie lepsze wrażenie zostawiają po sobie gospodarze.

• Christian Stuani strzela z dystansu nad poprzeczką.

• Simao Sabrosa pada po starciu z zawodnikiem Valencii i oczekiwał rzutu wolnego. Przeliczył się - Carlos Velasco pokazuje by grać dalej.

• 5 Strzały celne 1

• Valencia ruszyła z kontrą, ale Helder Postiga niepotrzebnie i przede wszystkim bez sensu zdecydował się dośrodkować w stronę Evera Banegi, który jest o głowę niższy od obrońców.

• Jeszcze jedna próba dośrodkowania i znacznie lepsza. Korner.

• "Balon" w pole karne w wykonaniu Javi Lopeza. Takie piłki to woda na młyn dla obrońców Valencii.

• Valencia mądrze stara się oddalać grę od własnego pola karnego.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany David Lopez za przytrzymywanie za koszulkę przeciwnika.

• Simao Sabrosa trafił w mur, ale przewalił jedną cegłę – Jonasa.

• Gospodarze chcą szybko doprowadzić do remisu. Przeprowadzają akcję za akcję. Christian Stuani faulowany 24 metry od bramki Valencii.

• Christian Stuani na spalonym.

• Słabe dośrodkowanie Juana Fuentesa.

• Strzał Pizziego zza pola karnego zablokowany i piłka wychodzi na rzut rożny tuż przy słupku!

• Francuz może grać. Valencia w komplecie.

• Adil Rami ucierpiał w starciu z jednym z zawodników Espanyolu.

• Helder Postiga przed kolejną szansą, ale rozległ się gwizdek sędziego. Spalony.

• W odpowiedzi strzela Victor Sanchez, ale niecelnie.

• Kapitalne podanie w pole karne do Jonasa, ten zastawiając piłkę wycofał piłkę do nadbiegającego Heldera Postigi, a ten precyzyjnym strzałem przy lewym słupku pokonuje bramkarza Espanyolu. Niespodziewane prowadzenie Valencii.

• GOL, HELDER POSTIGA

• Dobra centra, ale Hector Moreno wyskoczył najwyżej i wybił piłkę poza "16".

• Diego Colotto wyprzedził we własnym polu karnym Heldera Postigę wybijając mu piłkę spod nóg na rzut rożny.

• Kolejny atak Papużek i aktywnego Simao Sabrosy, ale nie zdołał opanować piłki na boisku.

• Diego Colotto strzela głową z pięciu metrów nad poprzeczką!

• Christian Stuani nie sięgnął piłki po zagraniu Pizziego. Piłka po drodze musnęła zawodnika gości i wyszła na rzut rożny.

• Dobra centra Simao Sabrosy i obrońcy Valencii wykorzystali przewagę wzrostu i poradzili sobie z zagrożeniem.

• Gospodarze przycisnęli rywala grając wysokim pressingiem i skutecznym atakiem pozycyjnym. Przynosi to efekt w postaci rzutu wolnego ok. 25 metrów Diego Alvesa.

• To byłby prawdziwy mocny początek. Portugalczyk spodziewał się piłki od rodaka, ale nieczysto trafił w piłkę.

• Pierwszą połowę zaczęli gospodarze. I od razu po centrze Pizziego Simao Sabrosa strzela z 8 metrów obok słupka!

• Spotkanie poprzedziła jeszcze minuta ciszy poświęcona kibicom Espanyolu.

• Trwa losowanie stron. Ricardo Costa i S: Garcia przy trójce sędziowskiej.

• Obie drużyny oczekują na wyjście na boisko. Do rozpoczęcia spotkania jeszcze kilka minut. A w komentarzach zachęcam do podawania typów jakim wynikiem zakończy się ten mecz.

• Z kolei Javier Aguirre wystąpił ten sam skład, który zremisował 2:2 z Celtą Vigo.

• W porównaniu do meczu z Malagą, w "11" Valencii nastąpiły 3 zmiany: na lewej obronie jest Mathieu za Bernata, Jonas za Cartabię i w miejsce Viery wystąpi Jonas.

• Tak przebiegało ostatnie spotkanie na Estadi Cornella-El Prat w Barcelonie. Przypomnę, że Espanyol rzutem na taśmę uratował punkt strzelając gola w 93 minucie.

• Ostatni mecz z Valencią piłkarze Espanyolu wygrali 15 kwietnia 2012 r. Wówczas rozbili Nietoperze 4:0. Kibice Valencii czekają na zwycięstwo z dzisiejszym przeciwnikiem od 1 maja 2010 r.

• Przed pierwszym gwizdkiem zachęcam do przeczytania zapowiedzi.

• Rezerwowi Valencii: Oriol Romeu, V. Guaita, J. Bernat, J. Viera, A. Guardado, S. Canales, Dani Parejo

• Rezerwowi Espanyolu: Raul Rodriguez, Lanzarote, T> Bifouma, J. Capdevilla, Abraham, German, Sidnei.

• Za nieco ponad pół godziny rozpocznie się ciekawie zapowiadające się spotkanie 2. kolejki Primera Division, w którym na Estadi Cornella-El Prat Espanyol Barcelona podejmie Valencię CF. Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Państwa Tomasz Górski.