FC Barcelona

2

Athletic Bilbao

1

• To był fenomenalny mecz z obu stron! To był pojedynek dwóch godnych siebie rywali, z którego zwycięsko wychodzi Barcelona, która jeszcze utrzymuje się w walce o mistrzostwo Hiszpanii! Athletic za tydzień z kolei zmierzy się w bezpośrednim pojedynku o czwarte miejsce z Sevillą! To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona pokonuje Athletic 2:1! Co za mecz!

• Co za szansa dla Bilbao! Pogubiła się obrona Barcelony, Balenziaga zagrał piłkę idealnie w pole karne do Rico, którego genialnie zablokował Mascherano! Argentyńczyk po średnim meczu notuje fenomenalną końcówkę!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Tello!!! Hiszpan minął w polu karnym Laporte'a, po czym posłał piłkę pod Iraizozem, ale zbyt lekko i ta nie dotoczyła się do bramki!

• W Barcelonie z kolei Tello wchodzi w miejsce Alexisa.

• Toquero wchodzi jeszcze w miejsce Susaety.

• Mascherano w kontrataku popędził z piłką około 50 metrów i uderzył z 18 metrów ponad bramką Iraizoza!

• Messi świetnie sobie poradził z Balenziagą, ale potem został powstrzymany w polu karnym przez Laporte'a.

• Benat zmienia wśród gościu Iturraspe.

• Susaeta popisał się efektowną akcją na prawej stronie boiska, ale po jego centrze piłkę ofiarnie wybił głową Bartra.

• Alves zagrywa trochę zbyt mocno do Messiego na czystą pozycję. Piłkę przejmuje Iraizoz.

• Pedro od tyłu fauluje Muniaina i ogląda zasłużone żółtko.

• Bramkarz Barcelony teraz dość niepewnie piąstkuje dośrodkowanie Susaety.

• Kolejny fatalny błąd w barcelońskiej defensywie, piłka dociera przed pole karne do Susaety, który płaskim strzałem nie zaskoczył Pinto.

• Iraizoz teraz chciał zabawić się z Alvesem, ale się poślizgnął i omal nie stracił piłki. Był jednak faul Brazylijczyka.

• Muniain przechytrzył Mascherano i wywalczył w trudnej sytuacji rzut rożny.

• Ależ obrót spraw na Camp Nou!!! Messi potężnie uderza z rzutu wolnego, Iraizoz popełnia błąd i piłka ląduje w siatce! Barca prowadzi 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Leo Messi!

• Messi faulowany tuż przed polem karnym przez De Marcosa. Żółta kartka i okazja dla Barcy.

• Świetna akcja Alvesa na prawym skrzydle, po czym zagrywa on piłkę do Alexisa, który wykłada ją przed bramkę do Pedro, a ten dopełnia formalności! Remis

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Pedro!

• Żółta kartka dla Andera za faul na Inieście.

• Zmiana w Barcelonie. Schodzi Xavi, wchodzi Cesc Fabregas.

• Iraizoz broni strzał głową Messiego, ale ten i tak był na spalonym.

• Już wszystko w porządku, wracamy do gry i już Adriano marnuje dobrą sytuację uderzając z 10 metrów w Iturraspe.

• Dani Alves złapany na spalonym po akcji Barcelony. Ucierpiał jeszcze w starciu z Brazylijczykiem Gorka Iraizoz, który potrzebuje pomocy medycznej.

• Zmiana w Athletiku. Mikel Rico wchodzi w miejsce Erika Morana.

• Ander Herrera z dystansu uderza tuż nad poprzeczką bramki Barcelony!!!

• Alexis zagrywa świetne podanie do Messiego, który w sytuacji sam na sam z Iraizozem uderza obok bramki!

• Iraizoz spokojnie łapie wrzutkę Iniesty.

• Iraizoz genialnie teraz zatrzymuje w bezpośrednim pojedynku Pedro!!! Co za kolejna interwencja!

• Piłka w siatce po raz drugi po fatalnym błędzie Mascherano i trafieniu Susaety, ale ten był na spalonym.

• Fatalna strata Bartry na własnej połowie, przy ogromnej bierności Alvesa Aduriz spokojnie płasko uderza z 16 metrów i pokonuje Pinto! 0:1! Pojawiają się pojedyncze białe chusteczki na trybunach.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Aritz Aduriz!

• Messi z dystansu uderza bardzo niecelnie i chyba pojawiają się na Camp Nou pierwsze nieśmiałe gwizdy.

• Alexis faulowany tuż przed polem karnym Athletiku. Rzut wolny dla Barcy.

• 57090 kibiców dzisiaj na Camp Nou.

• Wracamy na Camp Nou i rozpoczynamy drugą część spotkania!

• To jest naprawdę dobry mecz! Obie drużyny, a w szczególności gospodarze stworzyli sobie dzisiaj naprawdę dużo okazji, ale ze skutecznością obie są dzisiaj na bakier. Po przerwie musi być pod tym względem lepiej. Na razie mamy bezbramkowy remis.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy na Camp Nou bezbramkowy remis.

• Jeszcze rzut rożny na koniec pierwszej połowy dla Barcelony, ale nie ma zagrożenia dla bramki gości.

• Na spalonym złapany Xavi.

• Adriano zagrał w pole karne do Messiego, którego świetnie zatrzymał Laporte. Tylko korner dla Barcy.

• Barcelona ponownie wybroniła się po rzucie rożnym dla Bilbao, choć te są groźne.

• Kolejna interwencja Iraizoza, który tym razem po uderzeniu Pedro po składnej akcji zespołowej Barcelony!

• Alexis strzela teraz mocno z kilkunastu metrów, ale Iraizoz odbija piłkę!

• Po dośrodkowaniu Balenziagi niepewnie interweniuje Mascherano i sytuację opanowuje Pinto.

• Co zrobił Alexis?!!! Messi świetnym podaniem uruchomił na skrzydle Pedro, ten wyłożył 'patelnię' Sanchezowi, który z kilku metrów uderza w poprzeczkę!

• Niewiarygoooodneeee!!! Genialny strzał przewrotką Aduriza trafia tylko w słupek bramki Barcelony, a dobitkę Susaety z kilku metrów fenomenalnie broni Pinto!!!

• Była szansa na kontrę dla Barcelony, którą fatalnie psuje jednak Leo Messi.

• Znowu trochę więcej niedokładności na murawie.

• Bartra! Po rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przez Alexisa ta trafiła przed bramkę do Bartry, ale stoper Barcy jej nie opanował!

• Pedro wywalczył korner dla Barcelony.

• Żółta kartka dla Bartry za faul taktyczni na Anderze.

• Balenziaga!!! Lewy obrońca Athletiku wybija piłkę lecącą do bramki po strzale z kilkunastu metrów Adriano! To byłby gol!

• Genialne podanie Iniesty i Messi pakuje piłkę do siatki, ale sędzia przerywa grę, bo Argentyńczyk był na metrowym spalonym.

• Po płaskim strzale z dystansu Alvesa Balenziaga wybija piłkę na rzut rożny.

• Wydaje się, że po niepewnych pierwszych minutach Barcelona odzyskała kontrolę nad spotkaniem. Alexis faulowany przez Andera blisko linii końcowej.

• Baskowie poradzili sobie po rzucie rożnym dla Barcelony, a chwilę później na wiwat z dystansu strzela Alves.

• Teraz z kolei Pedro odwdzięczył się podaniem Messiemu, ale i ten nie był w stanie pokonać Iraizoza!

• Pedro!!! Doskonałe prostopadłe podanie Messiego do Pedro, który jednak w fatalny sposób przegrywa pojedynek z Iraizozem!

• Po kolejnym rzucie rożnym dla Athletiku bronią się gospodarze. Na razie lepiej w tym meczu wyglądają goście.

• Po rzucie rożnym ponownie do strzału doszedł Aduriz, ale głową posłał piłkę obok bramki.

• Pinto!!! Świetna akcja Bilbao - idealne prostopadłe podanie za plecy Mascherano do Aduriza, który z ostrego kąta nie był w stanie jednak pokonać Pinto!

• Zagranie w pole karne w kierunku Leo Messiego, ale ten nie sięgnął futbolówki.

• I już mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Ukarany nią Ander Iturraspe za bezpardonowy faul taktyczny na Pedro.

• Na razie bardzo dużo niedokładności w obu zespołach. Z niej rodzi się kontra dla Basków, którą marnuje Muniain.

• Aduriz ucierpiał w starciu powietrznym z Songiem. Napastnik Athletiku się szybko jednak podnosi.

• Spora nerwowość w poczynaniach gospodarzy, którzy są atakowani przez rywala już na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Sędzią spotkania będzie pan Juan Martinez Munuera.

• Wychodzą na plac gry piłkarze obu drużyn. Realizator pokazał nam nieobecnych dzisiaj zawodników z Neymarem, Busquetsem, Pique i Puyolem na czele i dosłownie rząd przed nimi Agnieszkę Radwańską. Zazdrościmy... :)

• Bardzo mało widzów dzisiaj na Camp Nou. Kibice jakby stracili zaufanie do swoich piłkarzy po ostatnich wynikach. Nie wiem, czy znajdzie się 40-50 tysięcy widzów na trybunach.

• Dzisiaj w loży honorowej mecz obejrzy Agnieszka Radwańska. Za weekendową grę w meczu z Hiszpanią w Pucharze Federacji na pewno sobie na to zasłużyła.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu zespołach? W Barcelonie nie ma kontuzjowanych Valdesa, Puyola, Pique, Alby, Neymara oraz zawieszonego za kartki Busquetsa. W Athletiku nie zobaczymy z kolei Guillermo, Ibaia Gomeza, Kike Soli oraz Ekizy.