1

Atletico Madryt

1

• Tego wielkiego wieczoru dla wszystkich związanych z Atletico Madryt za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Camp Nou oklaskami nagradza obie drużyny wielką owacją za kapitalne widowisko, jakie nam dzisiaj sprawili! Tytuł mistrzowski po raz pierwszy od 18 lat trafia do Atletico Madryt!

• KONIEC!!! ATLETICO MADRYT Z MISTRZOSTWEM HISZPANII!!!

• Nic z tego! Sekundy do końca!

• Rzut rożny dla Barcelony! Minuta do końca!

• Kartka dla Garcii za faul na Neymarze.

• Tylko trzy minuty doliczone do tego spotkania! Szkoda że się już ono kończy.

• Kartka dla Mascherano.

• Wyniszczający pojedynek na Camp Nou! Obie drużny już bez sił!

• Niezłe, ale jednak nieudane uderzenie Adriano zza pola karnego.

• Kilka minut do końca, kilka minut nadziei dla Barcelony i kilka do tytułu dla Atletico. Co za emocje!!!

• Żółta kartka dla Koke za faul na Neymarze.

• Pique doszedłby do uderzenia głową, ale został przewrócony przez Godina. Sędzia nie reaguje...

• Po centrze Sosy było bardzo gorąco w polu karnym, ale wszystko skończyło się szczęśliwie dla Barcy.

• Efektownie Alves zatrzymał swojego rodaka, Filipe Luisa. Piłka po chwili wychodzi na korner.

• Alves!!! Brazylijczyk mocno uderza z dystansu, ale Courtois przerzuca piłkę nad poprzeczką!

• Rzut rożny dla Barcelony po zablokowanej centrze Alvesa.

• Niemożliwe jest sędziowanie Mateu Lahoza. Dwa faule, Neymara i Sosy na podręcznikową kartkę, ale tej brak.

• Xavi Hernandez zmienia Ceska Fabregasa!

• Kwadrans do końca. Wciąż wszystko jest na ostrzu noża. Barcelona potrzebuje jednego gola, Atletico w tej chwili ma tytuł.

• Ręka Alexa Songa i żółta kartka dla Kameruńczyka.

• Ostatnia zmiana w Atletico. Sosa za Adriana, który dostaje wędkę!

• Messi uderza z rzutu wolnego prosto w mur Atletico.

• Messi faulowany tuż przed polem karnym przez Filipe Luisa. Żółta kartka.

• Mascherano i Pique zatrzymali w pojedynkę atakującego Adriana! Tymczasem powtórki akcji poprzedniej coraz bardziej udowadniają, że sędzia popełnił jednak błąd.

• Piłka w bramce Atletico po strzale Messiego, ale sędzia sygnalizuje spalonego! Piłkę do Argentyńczyka zgrał chyba jednak Juanfran, więc mamy megakontrowersję!

• Zmiana w Barcelonie! Neymar na placu gry w miejsce Pedro!

• Godzina gry za nami. Atletico o 30 minut od triumfu w La Liga!

• FC Barcelona - Atletico Madryt

• Tak jest! Trzecia zmiana wymuszona w tym meczu. Busquets, podobnie jak Arda, prawdopodobnie doznał stłuczenia żeber. W jego miejsce Alex Song.

• Busquets z powrotem na boisku, ale to nie wygląda dobrze. Może być potrzebna zmiana.

• Bardzo ważna interwencja przed własnym polem karnym Adriano, który czysto zatrzymał Koke. Jednakże to wciąż goście atakują, chcąc zdobyć drugiego gola i zakończyć 'zabawę'.

• Kontuzja Sergio Busquetsa! On też chyba nie będzie w stanie kontynuować gry!

• Pique dobrze zatrzymał w polu karnym Adriana. Piłka dla Barcelony.

• Bramka tuż po przerwie - nic lepszego nie mogło się zdarzyć dla Atletico Madryt! Jak odpowie Barcelona, która nie gra dziś wielkiej piłki?

• Znakomicie rozegrany rzut rożny przez Atletico! Po centrze Gabiego Godin urwał się obrońcom Barcy i niepilnowany z kilku metrów głową doprowadził do wyrównania! Atletico znowu bliżej mistrzostwa!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! DIEGO GODIN DOPROWADZA DO REMISU!!!

• Atletico naciska!!! Juanfran wywalczył siódmy rzut rożny w tym meczu.

• Znowu szansa dla Atletico! Dobre podanie na wolne pole otrzymał Villa, ale naciskany przez Adriano nie był w stanie pokonać Pinto!

• Słupeeeeek!!! Zaskakujący strzał z półobrotu Davida Villi trafia tylko w słupek bramki Jose Pinto!!!

• Wznawiamy grę! 45 minut od rozstrzygnięcia walki o mistrzostwo Hiszpanii!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Tymczasem zmierzono, że bramkowe uderzenie Alexisa Sancheza miało prędkość 110 kilometrów na godzinę.

• Informacja o frekwencji: 96,973 kibiców dzisiaj na Camp Nou.

• Oprawa kibiców Barcy przed meczem: FC Barcelona - Atletico Madryt

• Żółta kartka była również dla Messiego za odkopnięcie piłki. Pan Mateu Lahoz najwyraźniej musi być pierwszoplanowym aktorem tego widowiska, oby go tylko po przerwie nie zepsuł.

• Prawdziwe partidazo na Camp Nou! Jest to mecz absolutnie godny walki o mistrzostwo Hiszpanii! Barcelona prowadzi po genialnym trafieniu Alexisa Sancheza, ale Atletico, choć trapione kontuzjami Ardy i Diego Costy, się nie poddaje i walczy o korzystny wynik. Druga połowa zapowiada się kapitalnie. W tej chwili tytuł mistrza Hiszpanii jest bliżej Barcelony, ale tu jeszcze wiele może się zdarzyć!

• Jeszcze żółta kartka chyba dla Sergio Busquetsa za protesty już po gwizdku sędziego.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi z Atletico 1:0!!!

• Szansa dla Barcelony na kontrę, ale Pedro marnuje ją fatalnym zagraniem w pole karne rywala.

• Raul Garcia z dystansu uderza obok bramki. Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Seria kornerów dla Los Colchoneros trwa, Barcelona ofiarnie się broni!

• Po centrze Juanfrana Dani Alves wybija piłkę na rzut rożny. Goście przycisnęli.

• Minął się z piłką w polu karnym rywala Tiago. Mogło być groźnie.

• Dobre piąstkowanie Pinto, ale po chwili kolejny rzut rożny dla gości po akcji Gabiego.

• Juanfran wywalczył rzut rożny dla Atletico.

• Mascherano ofiarnie blokuje uderzenie z dystansu Raula Garcii.

• Nieudana kombinacja Daniego Alvesa z Pedro w polu karnym Atletico.

• Patrzcie i podziwiajcie, Drodzy Państwo!

• Nerwowo jest w drużynie Atletico! Kartka dla Tiago za skoszenie Fabregasa!

• Żółta kartka dla Godina za zbyt agresywny atak na Alexisa Sancheza.

• Niewiarygodne trafienie Chilijczyka, który dopadł do źle przyjętej piłki przez Messiego i z ostrego kąta zapakował piłkę w samo okienko bramki Courtois!!! 1:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! ALEXIS SANCHEZ! CO ZA BRAMKAAAAAAAAAA!!!

• Teraz z kolei nieudana wrzutka Daniego Alvesa.

• Beznadziejne dośrodkowanie Leo Messiego z prawej strony boiska.

• Centrę Koke pewnie łapie Pinto.

• Pół godziny gry za nami. Na Camp Nou wciąż bezbramkowy remis, który daje tytuł Atletico Madryt.

• Spory bałagan w szeregach obronnych Barcy. Chwila przewagi Atletico.

• Świetne dośrodkowanie Alvesa! Niepilnowany Pedro uderza jednak z kilku metrów głową niecelnie!!!

• Do strzału głową zdołał dojść Raul Garcia, ale posłał piłkę bardzo wysoko nad bramką.

• Zamieszanie pod szesnastką Barcy, strzał Koke zablokowany i korner dla gości.

• Spory pressing Atletico przed polem karnym Barcelony. Pinto musi się ratować wybiciem na aut.

• Sanchez!!! Dani Alves dośrodkował dobrze na głowę Chilijczyka, ale ten uderzył zbyt lekko by pokonać Courtois!

• Uraz żeber Ardy Turana. Turek schodzi z boiska, w jego miejsce Raul Garcia.

• Oho, chyba będzie potrzebna druga zmiana, bo Arda Turan nie da rady grać! Co za pech zespołu Simeone!

• Rozgrzewa się już nawet Raul Garcia.

• Mateu Lahoz wziął w kleszcze z Fabregasem Ardę Turana. Turan opatrywany przez lekarzy, a sędzia gwiżdże faul Ceska :)

• Atletico całym zespołem na 30 metrze od własnej bramki. Będzie korner dla Barcelony po interwencji Godina.

• Zrozpaczony Diego Costa płacze na ławce rezerwowych. W jego miejsce Adrian.

• Costa poza boiskiem. Atletico na razie w dziesiątkę.

• Kontuzja mięśniowa Diego Costy! Nie może grać dalej! To fatalna wiadomość dla Atletico przed finałem Ligi Mistrzów!

• Było groźnie po dośrodkowaniu Koke z narożnika boiska, ale piłka ostatecznie wybita przed pole karne, gdzie bardzo niecelnie z powietrza uderza Arda Turan.

• Świetne zagranie Gabiego w pole karne do Juanfrana, ten zagrywa przed bramkę, gdzie na korner wybija Pique.

• Nie rozumiem początkowego sędziowania Mateu Lahoza. Najpierw przesadzona żółta kartka dla Pique, a chwilę później dopuszczenie do kopania się po kostkach piłkarzy obu drużyn bez przerywania gry.

• Juanfran blokuje dośrodkowanie Pedro Rodrigueza, ale Barcelona utrzymuje się przy piłce.

• Bardzo mocny strzał z dystansu Adriano pewnie łapie Courtois. Dobrze rozpoczęło się nam to spotkanie.

• Zagranie piłki w pole karne, gdzie nieudany strzał głową oddaje Miranda.

• I już żółta kartka dla Pique za faul na Koke. Sędzia Mateu Lahoz przegiął i podjął złą decyzję.

• Dani Alves zagrał piłkę na szesnasty metr do Iniesty, jednak reprezentant Hiszpanii z powietrza uderzył bardzo niecelnie.

• Diego Costa lewą nogą szukał w polu karnym Villę, ale podanie nie doszło do napastnika Barcelony.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy wielki mecz, mecz o mistrzostwo Hiszpanii!

• Efektowna kartoniada kibiców Barcelony pod hasłem 'Som El Barca' (Jesteśmy Barceloną). Sędzią spotkania jest pan Antonio Mateu Lahoz.

• Obie drużyny w dźwiękach hymnu Barcelony wychodzą na murawe Camp Nou!

• Real Madryt wygrał właśnie z Espanyolem 3:1, dzięki czemu ma szansę na wicemistrzostwo Hiszpanii, jeśli Barcelona dzisiaj przegra z Atletico. W innym razie Królewscy zakończą ten sezon na najniższym stopniu podium. Gorszą wiadomością dla kibiców Los Blancos jest fakt, iż dzisiaj ponownie kłopoty mięśniowe dotknęły Cristiano Ronaldo i Karima Benzemę.

• Kwadrans do rozpoczęcia spotkania

• - Moje odczucia co do tego spotkania są bardzo dobre. Z meczu ważnego, jakim zawsze jest starcie z Barceloną, to spotkanie przekształciło się w coś więcej, bo oba zespoły mają szansę na zakończenie sezonu na pierwszym miejscu w tabeli. Zasłużyliśmy, żeby się znaleźć w tym miejscu, ze względu na naszą ciężką pracę przez cały sezon. Takiego wyczynu nie będzie łatwo powtórzyć - mówił z kolei Diego Simeone, trener Atletico.

• 25 minut do meczu. Co mówili trenerzy obu drużyn przed tym spotkaniem? - To dla nas wielka szansa, możemy zdobyć tytuł pokonując bezpośredniego rywala na własnym stadionie. Dla tych zawodników będzie to pierwszy tytuł z cierpieniem, walką, różnymi okolicznościami, czyli coś, co ma wiele wspólnego z normalną piłką, a nie pozostałymi wygranymi przez nich trofeami, zdobywanymi w nieziemskim stylu - przyznawał Gerardo Martino, szkoleniowiec Barcelony.

• Barcelona musi dzisiaj wygrać, żeby zdobyć tytuł, ale na niekorzyść Katalończyków przemawia to, że w pięciu meczach z Atletico w tym sezonie nie byli w stanie zwyciężyć ani razu. Tylko cztery remisy, jedna porażka i zaledwie dwa zdobyte gole, oba przez siedzącego dziś na ławce Neymara. Mimo to, to właśnie Barca jest faworytem bukmacherów.

• Jedynymi zawodnikami, którzy dzisiaj nie mogą wystąpić są dwaj legendarni piłkarze Barcelony, którzy po sezonie odejdą z klubu, czyli Victor Valdes oraz Carles Puyol.