1

• To juz wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Statystyki:

• Tak wygląda aktualna tabela La Liga.

• Absolutnie zasłużone zwycięstwo FC Barcelony, która była wyraźnie lepszym zespołem od Atletico Madryt. Podopieczni Luisa Enrique być może zagrali swój najlepszy mecz w tym sezonie i na bardzo niewiele pozwolili swoim rywalom. Czy to pozwoli na względny spokój w ekipie z Camp Nou? Wydaje się, że tak, przynajmniej do pierwszej straty punktów.

• Koniec meczu!!! Barcelona pokonuje Atletico Madryt 3:1!!

• Godin oddał ładny strzał z powietrza, który zdołał odbić Bravo. Wcześniej jednak Urugwajczyk był na spalonym.

• Dośrodkowanie Koke z rzutu wolnego, złe wyjście z bramki Bravo, ale na swoje szczęście goście nie skorzystali z tego błędu.

• Gol na 3:1.

• Pedro Rodriguez zmienia Luisa Suareza, który otrzymał owację od kibiców na Camp Nou.

• Neymar przewrócony w polu karnym przez Juanfrana. Nie ma faulu i rzutu karnego. Trzy minuty doliczone przez sędziego do tego meczu.

• Rafinha zmienia Ivana Rakiticia.

• Fantastyczna akcja zespołowa Barcelony, ale najważniejszy był błąd Raula Garcii po zagraniu Ivana Rakiticia! Hiszpan praktycznie podarował gola Leo Messiemu, który z bliska pokonał Moyę! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Raul Garcia teraz zachował się bardzo niesportowo względem Neymara. Nie ma jednak kartki.

• Po rzucie rożnym dla Atletico dobry soczysty strzał z dystansu Tiago pewnie broni Claudio Bravo.

• Messi!!! Po akcji Neymara Argentyńczyk w dobrej sytuacji miał piłkę na 16. metrze, ale jego płaski strzał spokojnie broni Moya!

• Guilherme Siqueira zmienia w Atletico Jesusa Gameza.

• Kartka dla Godina za chamski faul na Suarezie w walce o górną piłkę.

• Żółta kartka dla Leo Messiego za niebezpieczne zagranie względem Miguela Moyi.

• Rzut rożny dla Atletico! Pierwsze dośrodkowanie Koke nie stworzyło zagrożenia, ale potem po kapitalnej akcji Turana zakotłowało się w polu karnym Barcelony! Dobra interwencja Mascherano uratowała Barcę!

• Mandzukić w walce z Pique wywalczył rzut rożny dla Atletico.

• Messi zbyt indywidualnie starał się rozwiązać akcję Barcelony i stracił piłkę. Dobra kontra Atletico i znakomita interwencja Bravo, który na przedpolu uprzedził Fernando Torresa.

• Fernando Torres efektownie z powietrza próbował zaskoczyć piłkarzy Barcy, ale został zablokowany, a w dodatku był na spalonym.

• Po rzucie wolnym dla Atletico stworzyła się szansa na kontrę dla Barcy. Obrońcy Atletico dość rozpaczliwie, ale skutecznie przecięli podanie Suareza do Neymara.

• Raul Garcia zmienia słabiutkiego Griezmanna.

• Żółta kartka dla Mascherano za protesty. Kolejna kartka za to samo przewinienie. Piłkarze obu drużyn mają już dość sędziego tego meczu.

• 20 minut do końca. Atletico póki co nie śpieszy się do ataku. Podopieczni Simeone czekają na tę jedną jedyną okazję do zaskoczenia Barcelony.

• Arda w narożniku boiska starał się wywalczyć rzut rożny, ale sędzia uznał, że grę od bramki wznowi Bravo.

• Żółtą kartką za protesty ukarany został Griezmann.

• I już teraz ta zmiana w Atletico. Torres w miejsce Gabiego.

• Fernando Torres za chwilę pojawi się na boisku.

• Rzut wolny dla Barcelony z około 30 metrów od bramki Moyi. Leo Messi uderza jednak prosto w mur.

• Tiago taktycznym faulem przerwał kapitalny rajd Neymara. Żółta kartka.

• Po akcji Barcelony strzały Neymara i Messiego zostały w polu karnym ofiarnie zablokowane przez obrońców Atletico.

• Godzina gry za nami! Atletico dzięki sędziemu wróciło do gry i wciąż może powalczyć choćby o remis. Jak zareaguje na to wszystko Barcelona?

• Juanfran teraz kolejny raz fauluje Neymara, a przypomnijmy, że on ma żółtą kartkę na swoim koncie.

• Koncert Undiano Mallenco trwa. Żółta kartka dla Suareza za protesty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mario Mandzukić wykorzystuje prezent od arbitra i mocnym strzałem pokonuje Bravo!!! Atletico wraca do gry!

• Rzut karny dla Atletico!!! Zdaniem sędziego Undiano Mallenco Messi sfaulował w polu karnym Jesusa Gameza! Kolejny błąd arbitra!

• Andres Iniesta zdecydował się na indywidualną akcję, po której jego strzał z dystansu został zablokowany przez Gimeneza.

• Atletico na razie jest równie bezradne jak przed przerwą. Ten mecz to jest jak dotąd prawdziwy popis Blaugrany.

• Rzut wolny dla Barcelony. Messi ostro centrował piłkę w pole karne, skąd dobrze wybił ją Godin. Po chwili Argentyńczyk wyjechał z piłką poza linię końcową w swoim indywidualnym rajdzie.

• Juanfran od tyłu sfaulował Neymara. Zasłużona żółta kartka.

• Messi ładnym podaniem próbował uruchomić Neymara, ale to zagranie ofiarnie przeciął Juanfran.

• Griezmann wywalczył rzut rożny dla Atletico. Po nim do strzału głową doszedł Godin, ale po jego uderzeniu piłka spadła na górną siatkę bramki Bravo.

• Tymczasem kilku graczy Atletico poza boiskiem intensywnie się rozgrzewa. Wśród nich jest Fernando Torres.

• Mascherano ostro potraktował Mandzukicia około 35 metrów od bramki Bravo. Rzut wolny dla Atletico.

• Rozpoczynamy drugą część gry, obie drużyny bez zmian!!!

• Wracamy na murawę Camp Nou, gdzie już także pojawiają się piłkarze obu drużyn. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Dzisiaj na Camp Nou jest nieco ponad 81 tysięcy kibiców. Do kompletu daleko mimo dużej wagi spotkania.

• Trzeba także dodać, że swoje trzy grosze do przebiegu tego spotkania dokłada słabiutki sędzia Undiano Mallenco, który najpierw darował ewidentną czerwoną kartkę Jose Gimenezowi za brutalny faul na Neymarze, a następnie nie dostrzegł ręki Leo Messiego na początku akcji bramkowej na 2:0.

• Fantastyczny mecz dzisiaj rozgrywa Barcelona! Efektowna i skuteczna w ataku oraz bezbłędna w defensywie nie daje Atletico absolutnie żadnych szans. 2:0 po bramkach Neymara i Luisa Suareza to jest do tej pory najniższy wymiar kary dla Los Colchoneros.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona zasłużenie prowadzi z Atletico 2:0!

• Suarez dostał dobre podanie za linię obrony od Iniesty, ale nie opanował piłki. Minuta doliczona przez arbitra.

• Jesus Gamez próbował teraz w starciu z Pique wymusić rzut karny. Bez skutku, sędzia nie dał się nabrać.

• Messi!!! Długa piłka w pole karne dociera na głowę Argentyńczyka, ten uderzył ją minimalnie obok bramki Moyi, który nawet nie ruszył w stronę piłki!

• Barcelona teraz w pełni kontroluję sytuację, a Atletico jest dziś nie do poznania. Los Colchoneros grają najgorszy mecz od miesięcy!

• Powtórki pokazują, że Argentyńczyk rzeczywiście pomagał sobie ręką na starcie swojego rajdu. Ta bramka nie powinna być uznana, co jest kolejnym bardzo poważnym błędem Undiano Mallenco w tym meczu.

• Ulalala, ależ akcja Leo Messiego (który mógł sobie pomóc ręką w tej sytuacji), który w swoim stylu rozpędził się i popędził kilkadziesiąt metrów, po czym idealnie wyłożył piłkę Suarezowi, który w polu karnym spokojnie pokonał Moyę! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!

• Żółta kartka dla Mandzukicia. Zagotowało się po chwili po jego starciu z Busquetsem, ale udało się uspokoić sytuację.

• Suarez nie zrozumiał teraz intencji Rakiticia i nie poszedł za dośrodkowaną płasko piłką przez Chorwata. Ta wpadła w ręce Moyi.

• Kolejna kontra w wykonaniu Barcelony, ale tym razem kończy się ona dośrodkowaniem Rakiticia prosto w ręce Moyi.

• Neymar popisał się sporą niedokładnością pod własnym polem karnym, piłkę przejął Mandzukić, ale szybko został zastopowany przez Albę.

• Kolejna kontra Barcelony wyprowadzona przez Neymara. Brazylijczyk zagrywa w pole karne do Leo Messiego, który po minięciu Gameza z ostrego kąta nie zdołał pokonać Moyi!

• Godin niedokładnym podaniem pozwolił Neymarowi uciec na połowie Barcelony, ale Brazylijczyk nie zdołał celnie dograć na wolne pole do Suareza.

• Po 25 minutach absolutnej dominacji Barcelony Atletico wydaje się powoli otrząsać. Zobaczymy, czy przyniesie to skutek jeszcze w pierwszej połowie.

• Nie ma gola!!! Kontra Barcelony, Suarez idealnie dośrodkowuje na głowę Neymara, ale ten uderza minimalnie obok słupka!!!

• Neymar tymczasem wrócił do gry ku radości kibiców na Camp Nou.

• Kolejny brzydki faul, tym razem Jesusa Gameza na Leo Messim. Pierwsza żółta kartka.

• Żebym nie był gołosłowny. Tymczasem na boisku gra wznowiona, Barca przez chwilę w dziesiątkę.

• Powtórki pokazują, że to było być może wejście nawet na czerwoną kartkę, a powtarzam, że nie ma nawet faulu. Żenada w wykonaniu arbitra. Neymar tymczasem na noszach opuszcza plac gry.

• Kostka Neymara jest cała we krwi. Panie Undiano Mallenco, teraz to się pan absolutnie skompromitował.

• Brutalnie potraktowany teraz Neymar przed polem karnym przez Gimeneza tuż przed polem karnym, a Undiano Mallenco nie dyktuje nawet faulu. Duży błąd arbitra.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska nie trafiło do Mandzukicia, ale jeszcze z dystansu uderzył Koke, który posłał piłkę płasko obok bramki!

• Atletico ledwo straciło pierwszego gola, a już mogło spokojnie przegrywać 0:2. Świetnie rozpoczyna się to spotkanie dla Barcy.

• Nieprawdopodobne!!! Potężny strzał Alby odbił przed siebie Moya, ale po chwili obronił jakimś cudem dobitkę z bliska Suareza!

• Było trochę przypadku w tej akcji! Messi ściągnął na siebie dwóch obrońców i prawą nogą dograł dobrze do Suareza! Ten nie potrafił opanować piłki, ale ta szczęśliwie trafiła przed bramkę do Neymara, który skierował ją do siatki! Barca na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar!!!

• Klepki Katalończyków na razie nie są na tyle dokładne, aby przedrzeć się przez defensywę Atletico. To jest jednak problem Barcy nie od dziś.

• Messi próbował prostopadłym podaniem uruchomić Neymara, ale to podanie przeciął Godin.

• Messi!!! Po dobrej szarży i podaniu Neymara, Argentyńczyk wpadł w pole karne po minięciu Gameza, ale prawą nogą uderzył bardzo niecelnie!

• Na razie nie są w stanie goście skutecznie wyprowadzić jakiegokolwiek kontrataku. Barcelona dobrze spisuje się w destrukcji.

• Dość szybko Barcelona zabiera piłkę rywalom. Messi teraz próbował dośrodkowac piłkę prawą nogą w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

• Problemy Atletico z wyprowadzeniem piłki. Trochę bilarda pod szesnastka gości, ale piłka wpada w ręce Moyi.

• Zdaniem sędziego teraz w polu karnym Atletico Godin był faulowany przez Pique. Faul w ofensywie odgwizdany.

• Neymar zdobywa rzut rożny dla Barcelony.

• Szukał Alba przed polem karnym Luisa Suareza, ale Gimenez zdołał wybić piłkę na aut.

• Próba wyprowadzenia kontry przez Barcę, ale Neymar nie zrozumiał się z Suarezem. Po chwili sędzia dopatrzył się spalonego Griezmanna, choć w tym momencie chyba się pomylił.

• Już piłka w pole karne do Mandzukicia, ale bez efektu! Atletico od pierwszych sekund rzuca się na Barcelonę!

• Griezmann do Mandzukicia i zaczynamy! Atletico przy piłce!!!

• Jeszcze minuta ciszy ku pamięci ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu.

• W tym momencie Leo Messi odbiera nagrodę dla najlepszego strzelca w historii ligi hiszpańskiej.

• Piłkarze wychodzą na murawę Camp Nou! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Andres Iniesta (Barcelona) i Gabi (Atletico).

• Taką statuetkę otrzyma od ligi dzisiaj Leo Messi. Za wyprzedzenie Telmo Zarry w klasyfikacji strzelców wszech czasów w La Liga .

• Rozgrzewka też może być ciekawa.

• Sędzią tego spotkania będzie znany hiszpański arbiter międzynarodowy, Alberto Undiano Mallenco.

• Kogo dziś brakuje w obu drużynach? W Barcelonie nie zobaczymy kontuzjowanych Xaviego i Thomasa Vermaelena. Drobne problemy zdrowotne w tygodniu miał także Jeremy Mathieu, a Martin Montoya i Douglas znaleźli się poza kadrą drużyny Luisa Enrique. W Atletico na czas nie wyleczyli się Joao Miranda i Cristian Ansaldi, a miejsca w osiemnastce nie wywalczyli Cristian Rodriguez oraz Guilherme Siqueira.

• Ławka rezerwowych Atletico: Jan Oblak, Lucas Hernandez, Mario Suarez, Saul Niguez, Raul Garcia, Fernando Torres, Raul Jimenez,

• Ławka rezerwowych FC Barcelony: Marc Andre Ter Stegen, Pedro Rodriguez, Rafinha Alcantara, Marc Bartra, Sergi Roberto, Adriano Correia i Munir El Haddadi.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Największym zaskoczeniem jest obecność Jesusa Gameza na lewej stronie obrony Atletico.

• Jak było wspomniane najważniejszym z tych spotkań było starcie ligowe na Camp Nou w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu La Liga. W kontrowersyjnych okolicznościach zakończyło się ono zwycięskim dla Atletico remisem 1:1 po bramkach Alexisa Sancheza i Diego Godina, dzięki czemu to Los Colchoneros zostali mistrzami Hiszpanii.

• Cały bilans to jedno zwycięstwo Atletico i aż pięć remisów.

• W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się aż sześciokrotnie i, co ciekawe, żadnego z tych spotkań nie potrafiła wygrać Barcelona, nawet pomimo faktu, iż zwyciężyła w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii (po dwóch remisach: 1:1 i 0:0). W lidze na Vicente Calderon było 0:0, a w decydującym o mistrzostwie starciu na Camp Nou 1:1. W dwumeczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów w Barcelonie było 1:1, a w Madrycie skromne 1:0 dla zespołu Simeone.

• Żeby było śmieszniej, wszystko to ma miejsce, gdy Barca ma realne szanse na zdobycie wszystkich trofeów w tym sezonie. W lidze Duma Katalonii jest druga z 38 punktami na koncie i traci cztery oczka do prowadzącego Realu Madryt.

• W Barcelonie z kolei problem gromadzi się na problemie. Ostatnia porażka ligowa z Realem Sociedad 0:1 otworzyła prawdziwą puszkę Pandory. Do zakazu transferów od FIFA doszło zwolnienie dyrektora sportowego Andoniego Zubizarrety, konflikt Luisa Enrique z drużyną, w tym przede wszystkim Leo Messim, który spowodował plotki o możliwym odejściu obu panów z klubu. Luis Enrique ma ponoć zostać zwolniony jeśli dzisiaj Barca nie pokona Atletico, natomiast Messi miałby z własnej woli latem opuścić Katalonię.

• Choć bukmacherzy są zdania, że z racji gry na własnym stadionie to Barcelona jest faworytem tego meczu, to jednak ostatnie wydarzenia w obu klubach raczej przenoszą to miano na Atletico Madryt, które ostatnio dołączyło do walczących o tytuł Realu i Barcelony. Zespół Diego Simeone jest trzeci, ma na swoim koncie 38 punktów, czyli dokładnie tyle samo co Barca, ale aktualna forma zdecydowanie wskazuje na Los Colchoneros, którzy w dodatku będą dziś grać pod znacznie mniejszą presją.

• Na koniec tego sportowego weekendu pozostała nam już absolutna wisienka na torcie. Ciężko bowiem inaczej nazwać dzisiejszy szlagierowy pojedynek w La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się na Camp Nou z Atletico Madryt. Jeszcze w maju ubiegłego roku obie drużyny na tym samym stadionie spotkały się w meczu, który decydował o tytule mistrza Hiszpanii. Teraz za to Blaugrana i Los Colchoneros walczą o to, żeby jeszcze zachować realne szanse na zdobycie tego tytułu. Komu to się powiedzie?

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Atletico Madryt.