FC Barcelona

2

Deportivo La Coruna

2

• Pożegnaliśmy Xaviego, Deportivo się utrzymało. Oba zespoły mogą być zadowolone po tym meczu. Przed nami jeszcze ostatnie starcie w La Liga w sezonie 2014/15. Real Madryt - Getafe, na które już teraz zapraszam!

• NO I KONIEC. DEPORTIVO NIESAMOWICIE SIĘ UTRZYMUJE!

• Lucas leży na boisku i będzie zniesiony, kradnie minuty? Powtórki nie pokazują, żeby stało mu się coś strasznego

• Strzał z rzutu wolnego w mur i dobitka, skuteczna dobitka! Deportivo wychodzi ze strefy spadkowej! Cuda na kiju moi państwo!

• Ręka Mathieu i rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Dodatkowo kartką ukarany Mathieu. Zła decyzja arbitra. Wolny - ok. Kartka przesadzona. Ale czy Deportivo zamieni okazję na gola?

• ŁOHOHOHO! POPRZECZKA. Strzał z rzutu wolnego, nie sięga Masip i piłka uderza w poprzeczkę.

• Mascherano za Bartrę, który nie mógł kontynuować gry

• Lucas strzelcem gola, ładnego gola warto dodać. Deportivo jeszcze nie jest spisane na straty? Zobaczymy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Deportivo! Kto by się spodziewał!

• CO ZA MOMENT! Douglas zmienia Vermaelena!

• Zmiana u gości. Riera za Domingueza

• Neymar dostał podanie od Pedro i w ostatniej chwili podał do Messiego a ten tylko wbił piłkę do bramki. Deportivo gra tragicznie, prawie w ogóle nie gra i to musiało się nie udać. Musieli stracić nie wychodząc ze swojej połowy.

• Messi! 2:0 i Deportivo powinno już oswajać się z Segundą.

• Juan Dominguez dostał żółtą kartkę za faul na Neymarze. Wolnego wykonywał Xavi, ale mocno przestrzelił.

• Deportivo zamknięte na swojej połowie, ŻADNYCH ofensywnych wypadów. Niesamowite i żenujące jednocześnie.

• Strzela Sevilla i w tym momencie jest nad Valencią. To bardzo ważna walka o 4 pozycję, która daje eliminacje do Ligi Mistrzów.

• 93743 widzów na Camp Nou

• Wracamy do Barcelony! Czy druga połowa przyniesie większe piłkarskie emocje?

• Vallecano 1:2 Real Sociedad
  • Nie tak chyba kibice Barcelony wyobrażali sobie mecz na pożegnanie Xaviego. Jest... nudno. Oczy krwawią jak się ogląda. Deportivo nie chce grać w piłkę, do kontrataku wychodzą trzema piłkarzami, a i to nie zawsze.

• Koniec pierwszej połowy. Jedna bramka dzieli oba zespoły!

• Było groźnie pod bramką Barcelony, ale piłkarz Deportivo źle na wślizgu próbował strzelać i nic z tego nie wyszło. Daleko obok lewego słupka.

• Trzy minuty doliczone

• Medunjanin za Canellę

• Almeria znów prowadzi z Valencią! Aktualny wynik to 2:1

• Adriano uszkadza Canellę i piłkarz Deportivo od kilku minut leży na murawie. Przyjechał specjalny pojazd i piłkarz będzie zwieziony z murawy.

• Barcelona nie daje rywalowi, który gra o życie żadnych szans. Zdominowali grę, ale niezbyt chętnie wychodzą do przodu. Zawiało trochę nudą przez moment.

• Kolejne świetne podanie za obronę Neymara i znów arbiter w sytuacji stykowej odgwizduje spalonego. Powtórki nie dają rozstrzygnięcia.

• Valencia wyrównuje, Almeria jest teraz pod Deportivo, ale oba zespoły nadal w strefie spadkowej.

• Atmosfera sparingu na Camp Nou. Brawa przy każdym kontakcie Xaviego z piłką, sztuczki techniczne piłkarzy i fiesta na trybunach.

• Deportivo atakuje prawym skrzydłem i wywalcza rzut rożny. Stałe fragmenty to duża szansa dla gości na zdobycie bramki, ale... nie tym razem. Kiepsko rozegrali ten róg.

• Kolejna groźna sytuacja dla Barcelony, ale Pedro fatalnie wykańcza, a Fabricio broni znakomicie. Wciąż 1:0!

• Statystyka celności podań bezlitosna. 80% celnych podań FCB i 32% Deportivo.

• GOOL MESSIEGO, ALE NIEUZNANY! Ależ podanie Neymara do Messiego. Gdybym tylko potrafił to opisać. Niebywałe, to jedyne słowo jakie przychodzi mi do głowy. Arbiter jednak odgwizduje pozycję spaloną

• Na Camp Nou spokojna klepka, więc zaglądamy na inne stadiony. Eibar wbija drugą bramkę Cordobie, a Almeria prowadzi z Valencią. Sytuacja Deportivo jest mocno skomplikowana

• Eibar prowadzi z Cordobą. Na ten moment Deportivo spada z ligi!

• Znakomitą piłkę zagrał Rafinha, wcześniej uwalniając się od obrońcy w bardzo łatwy sposób i Messi głową wbił piłkę do bramki. Szybka bramka i sytuacja Deportivo się komplikuje.

• MESSI! 1:0 DLA FC BARCELONY!

• Barcelona w rezerwowym składzie, ale to nie przeszkadza w zdominowaniu rywala posiadaniem od pierwszych minut. Barca podaje daleko od bramki, rywal patrzy. Klasyka.

• I zaczynają! Czy Deportivo się utrzyma? Jak zaprezentuje się Vermaelen? Jak w ostatnim meczu na Camp Nou zagra Xavi? Ciekawie dzisiaj będzie!

• Piłkarze już wychodzą z tunelu przy akompaniamencie hymnu FC Barcelony, wspaniałej mozaice dla Xaviego i szpalerze od piłkarzy Deportivo!

• Tak mają wyglądać koszulki FC Barcelony na przyszły sezon, klub ma to potwierdzić już jutro. Duma Katalonii domowych koszulek w poziome pasy nigdy nie miała i pojawiło się wiele głosów oburzenia od kibiców na temat takiego wzoru.

• Dla Barcy może nie być łatwy i miły mecz, w którym rywale tylko proszą o najniższy wymiar kary. Deportivo gra o życie. I nie tylko Deportivo. Granada, Deportivo, Eibar i Almeria. Te zespoły wciąż walczą o utrzymanie. Pewna spadku jest tylko Cordoba i to właśnie ona będzie rywalem Eibaru. Pozostałe kluby mają ciężką przeprawę przed sobą. Deportivo ma Barcę, Granda Atletico Madryt, a Almeria musi przejść Valencię. Czy któryś z kopciuszków pokona wyżej notowany zespół i pomoże sobie w utrzymaniu? Będziemy zaglądać na pozostałe stadiony.

• Ponad pół tysiąca występów w La Liga, ponad 150 w Lidze Mistrzów, 8 tytułów mistrza Hiszpanii, dwa Puchary Króla, trzy triumfy w Lidze Mistrzów. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii Barçy i całego hiszpańskiego futbolu. Prawdziwa legenda pożegna się dzisiaj z Camp Nou. Na tę okazję klub przygotował się fenomenalnie. Koszulki ze specjalnym nadrukiem oraz mozaika na cały stadion ozdobią to wydarzenie.

• Rezerwowi Deportivo: Costa, Insua, Lux, Mednjanin, Postiga, Riera, Rodriguez

• Rezerwowi Barcelony:Bravo, Alba, Douglas, Munir, Iniesta, Mascherano, Montoya

• Pozornie może się wydawać, że mecz Barcelony z Deportivo to niezbyt ważne wydarzenie, ale nie trzeba wcale wnikliwej obserwacji by stwierdzić, że to kompletna bzdura. Ostatni mecz ligowy mistrza Hiszpanii 2014/15 to ogrom piłkarskich podtekstów i pytań, które czekają na odpowiedzi. To ostatni mecz Xaviego Hernandeza w La Liga. To debiut Thomasa Vermaelena, który ostatni mecz zagrał 384 dni temu. To walka o utrzymanie Deportivo, które wciąż nie jest pewne swojego bytu w przyszłym sezonie. No i mistrzowska feta Katalończyków po meczu. Będzie się więc działo, oby tylko Vermaelen się nie połamał :)