FC Barcelona

3

Elche CF

0

• W pełni udany debiut Luisa Enrique, bardzo dobre debiuty Munira (!!!), Rakiticia czy Mathieu, ale i tak wszystkich (nawet kota) przyćmił Leo Messi, który dwiema bramkami pokazał, że znowu będzie liderem swojej drużyny. Barcelona wskakuje na pozycję lidera La Liga. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Pewne zwycięstwo Barcelony!

• Jeszcze na koniec Pedro przegrywa pojedynek z Tytoniem po podaniu Messiego!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Jonathas już nie wróci na murawę. Opuszcza boisko w asyście fizjoterapeutów.

• Jeszcze rzut rożny dla Elche.

• Jakiegoś urazu teraz doznał Jonathas, który potrzebuje teraz pomocy lekarskiej.

• Dogrywamy już tylko to spotkanie do końca. Trzy punkty pozostaną na Camp Nou.

• Ostatnia zmiana w Elche. Adrian za Pasalicia

• Tymczasem Iniesta na ławce rezerwowych ma opatrywane kolano. Najprawdopodobniej to jest tylko stłuczenie.

• Schodzi z boiska Andres Iniesta, a w jego miejsce Sergi Roberto. Messi nowym kapitanem Barcy.

• Marc Bartra wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Albacara.

• Pedro indywidualnie rozegrał kontratak Barcy, ale jego strzał z dystansu obronił Tytoń!

• Alves płaskim zagraniem w pole karne szukał Pedro, ale ten nie dopadł futbolówki.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Damiana Suareza.

• Zupełnie rozczarowuje po przerwie Elche. Dwa gole stracone w grze w przewadze zamiast walki o remis.

• Drugi gol Messiego

• W ekipie gospodarzy schodzi z kolei Munir, a wchodzi Pedro.

• Zmiana w Elche. Fajr za Coro.

• Iniesta ucierpiał w starciu z rywalem. Potrzebna pomoc medyczna.

• Ogromna bierność obrońców Elche w polu karnym wobec Messiego. Argentyńczyk spokojnie sobie ustawił piłkę i precyzyjnym płaskim strzałem pokonał Tytonia! 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!!

• Godzina gry za nami. Dość komfortowe prowadzenie grającej w osłabieniu Barcy, choć nie ma wątpliwości, że jedna bramka dla Elche może zupełnie zmienić to widowisko.

• Fatalna strata na własnej połowie Elche i Bartra przegrywa pojedynek z Tytoniem!

• Świetna kombinacja na linii Messi-Iniesta-Alves, jednak Brazylijczyk nie potrafił dobrze dograć do Messiego!

• Żółta kartka dla Pasalicia za faul taktyczny na Inieście.

• Alvaro Gimenez zmienia Jose Angela.

• Niezbyt pewna interwencja Mathieu we własnym polu karnym, ale piłka spada w ręce Bravo.

• Tego to się raczej Elche nie spodziewało. Goście mieli odrabiać straty, tymczasem już w pierwszej akcji po przerwie stracili gola na 0:2.

• Świetna piłka za linię obrony Rakiticia, błąd Jose Angela i stoperów Elche, a Munir pięknym technicznym strzałem pokonuje Tytonia! Kapitalnie rozpoczyna się druga połowa dla Barcy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Munir El Haddadi!

• Wznawiamy grę!

• Tuż przed drugą połową Bartra zmienia Rafinhę

• Tymczasem na Camp Nou jest dzisiaj 68.105 widzów.

• Gol Messiego

• Barcelona prowadzi 1:0 po bramce Messiego, ale nie jest jej to wielki mecz, a w dodatku całą drugą połowę będzie grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mascherano. Barca ma trochę pecha, bo oprócz bramki i kartki były jeszcze dwie poprzeczki po strzałach Munira i Iniesty. Zobaczymy czy podopieczni Luisa Enrique po przerwie będą potrafili dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy. Oczywiście z powodu zamieszania z kotem.

• Albacar z rzutu wolnego posyła piłkę nad poprzeczką.

• Czerwona kartka dla Mascherano! Po koszmarnym błędzie Busquetsa Rodriuges wychodził sam na sam z Bravo i Mascherano go faulował! Barca w 10!

• Świetny przechwyt Busquetsa na połowie rywala i błyskawiczne zagranie do Messiego, który poradził sobie z dwoma rywalami i płaskim strzałem zaskoczył Tytonia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Leo Messi!

• Munir dostał dobre prostopadłe podanie od Messiego, ale przekombinował w próbie rozegrania piłki w polu karnym z Rafinhą.

• Nieudane dośrodkowanie Rakiticia i goście wybijają piłkę w pole.

• Spore zamieszanie w polu karnym Elche kończy się wybiciem piłki na rzut rożny.

• Messi! Zagranie Alvesa przedarło się przed bramkę do niepilnowanego Messiego, którego intuicyjny strzał obronił Tytoń! W dodatku Argentyńczyk był na spalonym!

• Posiadanie piłki 79%- 21%

• Jordi Alba miał dużo czas na dobre dośrodkowanie spod linii końcowej, ale zagrał bardzo niedokładnie.

• Świetne rozegranie rzutu wolnego przez Barcę! Rakitić zagrywa przed pole karne do rozpędzonego Alvesa, który uderza jednak minimalnie niecelnie!

• Znów poprzeczka! Tym razem centymetrów zabrakło Andresowi Inieście, który uderzył bardzo efektownie z dystansu!

• Rafinha w pole karne do Munira, ale ten został powstrzymany przez rywala.

• Ewidentny faul Mosquery od tyłu na Rakiticiu, a sędzia nie przerywa gry. Żenująca decyzja arbitra.

• Rodrigues wpadł prawym skrzydłem w pole karne, ale powstrzymał go efektownie Jordi Alba.

• Messi faulem przerywa kontratak Elche. Rzut wolny.

• Po dośrodkowaniu Rakiticia Mosquera wybija piłkę na rzut rozny.

• Messi próbował akcji dwójkowej z Iniestą, ale Hiszpanowi zabrakło dokładności w zagraniu piętą.

• Teraz z kolei Mathieu popisał się ładnym wślizgiem wobec atakującego Jonathasa.

• Wracający Rakitić przerywa kontratak Elche wyprowadzany przez Pasalicia.

• Munir!!! Poprzeczka! Po podaniu Iniesty młodzian kapitalnie obrócił się z piłką w polu karnym i huknął z kilkunastu metrów w poprzeczkę!!!

• Poturbowany Iniesta przez Rodriguesa, ale szybko się pozbierał.

• Bardzo nieudany strzał Garry'ego Rodriguesa z daleka. Piłka poszybowała w trybuny.

• Rodrigues krótkim zwodem poradził sobie z Mathieu, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Uderzenie z dystansu Iniesty zablokowane. Barca szybko odbiera jednak piłkę rywalom.

• Rakitić z dystansu uderzył równie mocno, co niecelnie.

• Dwa dośrodkowania Jordiego Alby, wszystko kończy się na rzucie rożnym dla Barcy.

• Dani Alves wyszedł sam na sam z Tytoniem, ale był na minimalnym spalonym.

• 10 minut gry za nami. Barca jeszcze nie zaprezentowała piłkarskich fajerwerków.

• Messi po akcji indywidualnej prawą stroną szukał dośrodkowaniem Munira, ale piłka nie dotarła do młodego napastnika Barcy.

• Pierwsza bardzo ciekawa kombinacja Barcy, piłkę ostatecznie otrzymał w polu karnym Rafinha, ale uwikłał się w drybling z rywalami i ją stracił.

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Rodriguesa.

• A oto główny odpowiedzialny zamieszania :) Kot na Camp Nou

• Pogoń za kotem trwa w najlepsze. Chyba się udało w końcu udało porządkowym i wznawiamy grę.

• Gra przerwana, bo... CZARNY KOT WBIEGŁ NA MURAWĘ! Niesamowite :))

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Elche przy piłce!

• Sędzią spotkania będzie Fernando Teixeira Vitienes, natomiast kapitanami obu drużyn Andres Iniesta (Barca) i Edu Albacar (Elche).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Camp Nou!

• Kogo dzisiaj brakuje w Barcelonie? Zawieszony jest Luis Suarez, a także Gerard Pique, który jeszcze pauzuje za kartki z poprzedniego sezonu. Z powodów zdrowotnych nie zobaczymy dziś Adriano, Neymara, Vermaelena i Ter Stegena. Ponadto Alex Song jest poza kadrą meczową, gdyż jest na wylocie z klubu.

• Rezerwowi Elche: Manu Herrera, Domingo Cisma, Aaron Niguez, Faycal Fajr, Alvaro, Samuel, Adrian.

• Rezerwowi Barcelony: Jordi Masip, Marc Bartra, Martin Montoya, Sergi Roberto, Xavi Hernandez, Pedro Rodriguez, Sandro.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W bramce Elche debiutuje Przemysław Tytoń!

• - Warto dobrze zacząć, ale równie dobrze możemy w sobotę przegrać i wygrać kolejne 37 spotkań. Interesuje mnie jednak tylko to spotkanie, które za wszelką cenę chcemy wygrać i zagrać zgodnie z naszą filozofią - mówił z kolei Luis Enrique.

• Co mówili trenerzy przed tym spotkaniem? Oto opinia Frana Escriby: - Logicznym byłoby ten mecz przegrać, ale to nawet nie przychodzi nam na myśl. Mechanizmy, które stosowaliśmy w poprzednim sezonie, nie były odpowiednie. Myliliśmy się wszyscy, także ja. Jesteśmy w podobnej sytuacji, co Barcelona, aczkolwiek my nie zmieniliśmy trenera. Piłkarze, którzy przyszli do Barcy pasują do filozofii klubu.

• W dotychczas rozegranych spotkaniach 1. kolejki La Liga:

• Malaga - Athletic Bilbao 1:0
    • Granada - Deportivo 2:1
    • Sevilla - Valencia 1:1
    • Almeria - Espanyol 1:1
    • Eibar - Real Sociedad 1:0 (60. minuta)

Przed nami, oprócz meczu Barca - Elche, jeszcze planowane są spotkania Celta - Getafe, Levante - Villarreal, Real M. - Cordoba oraz Atletico - Rayo.

• Elche z kolei w tym sezonie ma przede wszystkim utrzymać się w lidze. W Polsce zespół Francisco Escriby będzie obserwowany przede wszystkim ze względu na osobę Przemysława Tytonia, polskiego bramkarza, który latem przeszedł do klubu z prowincji Alicante. Jeśli Tytoń wystąpi dzisiaj na Camp Nou, to z pewnością będzie miał debiut, który zapamięta na długo.

• To jest pierwsze oficjalne spotkanie nowej FC Barcelony pod wodzą Luisa Enrique. Latem wicemistrzowie Hiszpanii przeszli zdecydowaną przebudowę. Z klubu odeszli trener Gerardo Martino, Victor Valdes, Carles Puyol, Cesc Fabregas czy Alexis Sanchez, natomiast przyszło sześciu nowych zawodników. Czy Katalończycy rozpoczną od zwycięstwa nowy sezon ligowy?

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1. kolejki La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Elche!