FC Barcelona

1

Espanyol Barcelona

0

• Jedna znakomita akcja Neymara i gol Alexisa Sancheza sprawił, że bardzo przeciętna dziś Barcelona zdobywa kolejne trzy punkty. Przez najbliższe pół roku to Duma Katalonii będzie rządzić w stolicy tego regionu. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona skromnie ogrywa w derbach Espanyol 1:0!

• Na spalonym Pedro.

• Po dośrodkowaniu Alvesa Rodriguez bardzo spokojnie zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Spóźniony Lanzarote fauluje Fabregasa i ogląda żółtą kartkę.

• Messi uderza zza pola karnego, a odbita piłka powędrowała ponad bramką.

• Bartra zmienia tymczasem kontuzjowanego Mascherano.

• Akcja rezerwowych. Fabregas uruchamia Pedro w kontrataku, ale ten nie dał rady płaskim strzałem pokonać Casilli!

• Messi minął dwóch rywali, a chciał minąć jeszcze dwóch kolejnych i wpaść w pole karne, ale to już się nie udało.

• Alves z bardzo daleka uderza wyraźnie obok bramki Casilli. Do gry już szykuje się Bartra.

• Espanyol odbiera piłki Barcelonie już na jej połowie. Ten mecz wcale nie jest rozstrzygnięty.

• Jeszcze jedna zmiana. Cesc Fabregas wchodzi w miejsce Iniesty.

• Fuentes dośrodkował piłkę właśnie na głowę Lanzarote, ale ten odchylony uderza nad bramką.

• Natomiast w Espanyolu Lanzarote zmienia Abrahama.

• Dwie zmiany. W Barcelonie Pedro za Sancheza.

• Messi zdecydował się na strzał w kierunku rogu pilnowanego przez Casillę, ale nieznacznie się pomylił!

• Victor Sanchez fauluje Messiego około 23 metrów od bramki przeciwnika. Szansa dla Barcy. Messi? Xavi?

• Sergio Garcia! Gracz Espanyolu świetnie poradził sobie z Montoyą i Mascherano i oddał strzał z ostrego kąta ponad bramką Valdesa!

• Jeśli jest tu ktoś, kto stwarza zagrożenie dla bramki Espanyolu, to na pewno jest nim Neymar. Jego koledzy przechodzą przez ten mecz niemal niezauważeni.

• Żółta kartka dla Mascherano za faul na Victorze Sanchezie.

• Wychodzący z bramki Casilla minął się z piłką i omal nie sfaulował Neymara.

• Odbity strzał Davida Lopeza zza pola karnego wypada na rzut rożny, z którego jednak nie było zagrożenia pod bramką Valdesa.

• Teraz Espanyol zaatakował gospodarzy agresywnie pressingiem już na ich połowie. Barcelona nieco się gubi.

• Neymar!!! Brazylijczyk tak jak w Gran Derbi założył jednym podaniem dwie 'siatki' piłkarzom Espanyolu i jeszcze wyłożył piłkę Sanchezowi tak, że nie mógł on spudłować do pustej bramki! Kapitalna akcja Neymara i gol Chilijczyka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Alexis Sanchez!

• Faul taktyczny Victora Sancheza na Inieście. Żółta kartka.

• Na spalonym złapany Sergio Busquets.

• Jhon Cordoba zmienia niedysponowanego Thievy'ego.

• Neymarrrrrrrr!!!! Prześliczne uderzenie z dystansu Brazylijczyka o centymetry mija bramkę Casilli!

• Thievy opatrywany przez fizjoterapeutów po starciu z Montoyą.

• Alexis Sanchez głową uderza w blizej nieokreślonym kierunku.

• Xavi z dystansu posłał piłkę nieznacznie obok bramki rywala.

• Messi!!! Argentyńczyk oddał precyzyjny strzał głową po centrze Alvesa, jednak świetnie interweniował Casilla!

• 79 977 kibiców dzisiaj na Camp Nou.

• Iniesta dośrodkował minimalnie za wysoko do dobrze ustawionego w szesnastce Sancheza. Słabo to wygląda w wykonaniu gospodarzy.

• Alexis nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Alvesa. Chwilę później Iniesta znakomicie przeczytał grę i odzyskał piłkę w polu karnym rywala, po czym został zablokowany.

• Wznawiamy grę po przerwie.

• Słaby mecz Barcelony, która ma ogromne problemy z przedarciem się przez szczelną defensywę Espanyolu. Stąd bezbramkowy remis i zobaczymy jak będzie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0.

• Taktyczny faul Fuentesa na Alexisie Sanchezie w narożniku boiska.

• Teraz Dani Alves zza pola karnego trafia w słupek bramki Espanyolu!!!

• Iniesta huknął z dystansu i odbija piłkę przed siebie Casilla!

• Seria rzutów rożnych dla Barcelony.

• Posiadanie piłki: Barcelona 73%, Espanyol 27%.

• Xavi uderza niecelnie z dystansu.

• Dośrodkowania Alvesa lądują wszędzie tylko nie u jego kolegów z zespołu. Raz poza boisko, raz do bramkarza, raz w ogóle nie wiadomo gdzie.

• Rzut rożny dla Barcelony po interwencji Hectora Moreno, jednak ciężko to nazwać okazją dla Dumy Katalonii.

• Ależ błąd Alvesa! Brazylijczyk w juniorski sposób przepuścił Victora Sancheza, który jednak przegrał pojedynek z Valdesem! Bramkarz Barcelony ratuje skórę swojemu koledze!

• Messi uderza wysoko nad poprzeczką. Nie jest Argentyńczyk w najwyższej formie.

• Messi faulowany tuż przed polem karnym przez Victora Sancheza. Będzie groźnie.

• Neymar zatańczył w polu karnym z Raulem Rodriguezem, jednak ostatecznie nie potrafił go minąć.

• Strzał z dystansu Torje pewnie broni Valdes.

• Bardzo ładna akcja Barcy! Iniesta długim podaniem dostrzegł w polu karnym Alvesa, ten zgrał piłkę głową do Alexisa Sancheza, który nie trafił w nią czysto i ta trafiła we Fuentesa.

• Gra Barcelony przypomina walenie głową w mur.

• Kolejna nieudana centra Daniego Alvesa. Barcelona ma poważny problem z przedarciem się przez defensywę gości.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Barcelony wywalczony przez Alvesa.

• Piłka w siatce Espanyolu, jednak wcześniej sędzia odgwizdał spalonego Daniego Alvesa.

• Dwójkowa akcja Messiego z Neymarem, Argentyńczyk zostaje jednak zablokowany, tak jak kilka sekund później Montoya.

• Mija pierwszy kwadrans przeciętnego jak dotąd pojedynku.

• Kiko Casilla już w 13. minucie spotkania rozpoczął grę gości na czas.

• Próba akcji ofensywnej Espanyolu zakończona bardzo niecelnym zagraniem Victora Sancheza.

• Neymar minął dwóch rywali przed polem karnym, ale trzeci, Sidnei, już zdołał go zatrzymać.

• Dośrodkowanie Neymara zablokowane i będzie korner dla gospodarzy.

• Alexis Sanchez otrzymał piłkę w polu karnym i uderzył 'spod kolana', a jego strzał dobrze odbił Kiko Casilla.

• Ładna akcja kombinacyjna Espanyolu zakończony niecelnym uderzeniem z dystansu Rumuna Gabriela Torje.

• Szybki Neymar poradził sobie z Raulem Rodriguezem i nie najlepiej dośrodkował w pole karne, gdzie Alexis Sanchez nie był w stanie uderzyć czysto głową.

• Dośrodkowanie Leo Messiego łapie Kiko Casilla.

• Alexis Sanchez zdobywa rzut rożny dla Barcy.

• Thievy Bifouma mógł w wyjść sam na sam z Valdesem, ale nie opanował do końca długiej piłki, a potem w indywidualnej akcji został zablokowany.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Minuta ciszy poświęcona zmarłemu w wypadku samochodowym bramkarzowi Girony, Nilowi Marinowi.

• Obie drużyny wychodzą na boisko. Piłkarze Barcelony ubrani są w koszulki poświęconymi Jonathanowi Dos Santosowi, który w ostatnich tygodniach zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

• Rezerwowi Espanyolu: German, Cordoba, Lanzarote, Capdevila, Tejera, Alex Fernandez, Colotto. Javier Aguirre zostawił poza osiemnastką takich graczy jak Stuani, Pizzi, Simao oraz Mattioni, czym totalnie zaskoczył obserwatorów. Oprócz tego Victor Alvarez i Javi Lopez są kontuzjowani.

• Ławka rezerwowych Barcy: Pinto, Bartra, Song, Fabregas, S. Roberto, Tello, Pedro. Poza kadrą znaleźli się kontuzjowani Jordi Alba, Jonathan Dos Santos i Adriano oraz, decyzją szkoleniowca, Carles Puyol.

• Nie ma w tych wyjściowych składach większych niespodzianek. Te sprawił szkoleniowiec gości już przy podawaniu kadry meczowej, o czym za chwilę.

• Obok prezentujemy oficjalne wyjściowe jedenastki obu drużyn!

• W La Liga obie drużyny rozegrały 156 spotkań. Bilans tych potyczek to 88 zwycięstw FC Barcelony, 34 Espanyolu i 34 remisy.

• To będą 192. w historii Derby Barcelony między Barcą a Espanyolem. Aż 107 z tych spotkań padło łupem Blaugrany, w 43 lepsze były Papużki, a 41-krotnie padał wynik remisowy.

• Espanyol Javiera Aguirre również nie najgorzej wystartował w sezonie 2013/14. Popularne 'Papużki' mają na swoim koncie 15 punktów i są na ósmym miejscu w tabeli. Największym mankamentem Espanyolu jest nierówna forma tego zespołu, bowiem 'biało-niebiescy' potrafili przegrać z Getafe 0:2 i Elche 1:2, by potem ograć na własnym stadionie Atletico 1:0, a następnie zostać rozbitym przez Levante aż 0:3. Które oblicze Sergio Garcia i spółka pokażą dzisiaj?

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Barca, która w 11 dotychczasowych pojedynkach zdobyła aż 31 punktów. W tym sezonie podopieczni Gerardo Martino jeszcze nie przegrali żadnego meczu oficjalnego i w pełni zasłużenie zajmują pierwsze miejsce w tabeli La liga.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 12. kolejki La Liga, w którym Barcelona zmierzy się na Camp Nou ze swoim lokalnym rywalem, Espanyolem.