FC Barcelona

2

Getafe CF

2

• Barcelona traci w doliczonym czasie gry ostatnie realne szanse na obronę tytuły mistrza HIszpanii! Tak jak kiedyś katem Katalończyków był Raul Tamudo z Espanyolu, tak dzisiaj jest nim zdobywca dwóch goli, Angel Lafita. Getafe zdobywa ważny punkt w walce o utrzymanie! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona - Getafe 2:2!!!

• Koniec marzeń o mistrzostwie Hiszpanii dla Barcelony!!! Po dośrodkowaniu Gavilana Lafita głową doprowadza do remisu!!! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Angel Lafita!

• Trzy minuty doliczone. Jeszcze Cristian Tello zmienia Pedro.

• Żółta kartka dla Adriano.

• Bartra dobrze przerywa kontrę Los Azulones.

• W Barcelonie Song wchodzi w miejsce Xaviego.

• Zmiana w Getafe. Michel za Lacena.

• Sarabia zablokowany w polu karnym Barcy. Coraz mniej czasu do końca. Getafe miało genialną okazję na remis, a Barcelona wciąż nie 'zakończyła' tego meczu. Emocje powinny być do samego końca.

• Niemożliwe!!! Genialna akcja Getafe, Gavilan dostrzegł doskonale wbiegającego Sarabię i wyglądało, że musi paść gol na 2:2, ale skrzydłowy Getafe uderza wprost w Pinto!!!

• Niesamowita kontra Barcelony! Fenomenalne podanie Pedro do Messiego, ten doskonale opanował piłkę, ale przy próbie przelobowania bramkarza uderzył tuż nad poprzeczką!

• Tymczasem na murawie Camp Nou korner dla Getafe.

• Gol Sancheza na 2:1

• Lafita na 1:1

• To może bramki? Messi na 1:0

• Alves!!! Messi kapitalnie dośrodkował w pole karne do wbiegającego Alvesa, który głową w dobrej sytuacji uderzył obok bramki!

• Stały fragment gry dla Getafe przyniósł strzał głową Rafy wprost w ręce Pinto.

• Barca idzie za ciosem, ale na razie bez skutku, bo niecelne uderzenia zanotowali Pedro i Fabregas.

• Mosquera zmienia Sammira.

• Już efekt Fabregasa okazał się widoczny na murawie! Hiszpan zagrał z prawej strony w pole karne, gdzie zablokowany został Pedro, ale już uderzenie płaskie Sancheza znalazło drogę do siatki! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Alexis Sanchez!

• Zmiana w Barcelonie! Mascherano schodzi, wchodzi Fabregas.

• Kartka dla Gavilana.

• Mnóstwo dośrodkowań gospodarzy z bocznych rejonów boiska, ale poza bramką na 1:0 Messiego przynoszą one dzisiaj niewiele.

• Brakuje błysku w poczynaniach Barcelony. Męczą się Katalończycy.

• Rzut rożny dla Getafe po interwencji Bartry.

• Bardzo złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Gavilana.

• Adriano z dystansu uderza dość daleko od bramki Los Azulones.

• Po szarży Leo Messiego piłka trafiła przed pole karne do Pedro, ale jego uderzenie spokojnie broni Julio Cesar.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Adriano.

• Alves dośrodkował w pole karne, gdzie piłka odbiła się od obrońcy Getafe i uderzyłą w poprzeczkę bramki gości!

• Mizerny strzał głową Sancheza teraz nie mógł spowodować zagrożenia dla bramki Julio Cesara.

• Rzut rożny dla Barcelony po akcji Alexisa Sancheza. Wcześniej przewracany w polu karnym przez Rafę był chyba Dani Alves, ale sędzia nie przerwał gry.

• Mocne uderzenie z dystansu Messiego wypluwa przed siebie Julio Cesar, ale asekurowali go skutecznie koledzy z obrony!

• Do odbitego dośrodkowania Sancheza dopadł Iniesta, ale głową uderzył za słabo, by pokonać Julio Cesara.

• Wznawiamy grę na Camp Nou!

• Barcelona wydawała się mieć ten mecz pod kontrolą, ale bramka Lafity sprawiła, że Katalończycy oprócz korzystnego wyniku zupełnie stracili też koncentrację. Po przerwie muszą jednak zdobywać gole, bo inaczej już dzisiaj dla nich sezon się skończy.

• Po znakomitej akcji Barcy fatalnie zachował się Alexis Sanchez i ta spaliła na panewce! Koniec pierwszej połowy, Barca - Getafe 1:1!

• W jego miejsce wchodzi Gavilan.

• Colunga doznał urazu pachwiny. Nie wróci już na pewno na boisko.

• Bartra wygrał ważny pojedynek z Colungą.

• Teraz ukarany również Angel Lafita.

• Żółta kartka dla Daniego Alvesa.

• Była jeszcze spora kontrowersja, bo liniowy sygnalizował rzut wolny dla Barcelony, ale ostatecznie główny (słusznie) nie przychylił się do decyzji kolegi.

• Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym dla Getafe, Lafita ograł Pedro i mocnym strzałem pokonał Pinto! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!! Angel Lafita!

• Po błędzie Iniesty kontrę Getafe musiał przerywać faulem Mascherano. Żółta kartka.

• Po rzucie rożnym dla Barcelony, Alexis (Sanchez) fauluje Alexisa (Ruano). Piłka dla gości.

• Dobry strzał Pablo Sarabii poszybował nad poprzeczką!

• Opatrywany był także Mascherano i sędzia Teixeira Vitienes obu graczy wysyła poza boisko, co oznacza, że nie zna przepisów.

• Busquets ucierpiał w starciu z Sammirem. Przerwa w grze, po której będzie rzut wolny dla Getafe z 20 metrów od bramki Pinto po faulu Adriano.

• Zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym dla Getafe, ale ostatecznie akcja kończy się faulem Alexisa Ruano na Alvesu.

• Genialne podanie w pole karne do rozpędzonego Pedro, ten doskonale ograł Valerę, ale potem przegrał pojedynek z Julio Cesarem!

• Akcję rozpoczął sam Messi, podał piłkę do Xaviego, który od razu uruchomił na skrzydle Alvesa. Brazylijczyk wreszcie posłał piłkę dołem, w pole karne, idealnie do Messiego, który z pierwszej piłki pokonuje Julio Cesara!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

• Kolejne zablokowane uderzenia piłkarzy Blaugrany. Tym razem przez defensywę rywala nie przedarły się uderzenia Pedro i Iniesty.

• Było groźnie pod bramką Barcy, ale Pinto zdołał wypiąstkować piłkę!

• Po kontrataku Getafe, Los Azulones zdobywają rzut rożny.

• Uderzenie Iniesty zablokowane, a chwilę później to samo spotyka próbę Messiego.

• Teraz z kolei dośrodkowanie Daniego Alvesa pada łupem Julio Cesara.

• Centrę Daniego Alvesa wybija na korner Valera.

• Bardzo spokojne 10 minut gry za nami. Wciąż 0:0 na Camp Nou.

• Bardzo groźne zagranie Adriano przeszyło całe pole bramkowe gości, ale nikt go nie przeciął.

• Messi powstrzymany przed polem karnym Getafe. Barca na razie dość przeciętnie się prezentuje.

• Opatrywany na murawie Mehdi Lacen.

• Był rzut rożny dla Barcelony, ale ze względu na krótkie rozgrywanie tych stałych fragmentów gry przez Katalończyków nie ma co wiele o tym pisać.

• Pierwsze minuty dobre w wykonaniu Getafe, ale teraz strzał z dystansu oddaje Adriano, jednak spokojnie broni Julio Cesar.

• Zaczynamy mecz!

• Minuta ciszy ku pamięci Tito Vilanovy.

• W dzisiejszym meczu po raz ostatni zostanie oddany hołd Tito Vilanovie. Kibicom zaprezentowano już film upamiętniającego zmarłego trenera Barcy, a teraz w momencie wychodzenia piłkarzy na boisko, jest wielka sektorówka z wizerunkiem Vilanovy i hasłem "Tito, per sempre etern" (Tito, na zawsze wieczny)

• Rezerwowi Getafe: Jordi Codina, Roberto Lago, Borja Fernandez, Michel, Alvaro Arroyo, Jaime Gavilan, Pedro Mosquera.

• Rezerwowi Barcelony: Oier Olazabal, Martin Montoya, Alex Song, Sergi Roberto, Cesc Fabregas, Cristian Tello, Ibrahim Afellay.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• Getafe z kolei walczy bardzo zaciekle o utrzymanie. Podopieczni Cosmina Contry na trzy kolejki przed końcem znajdują się tuż nad kreską i mają dwa punkty przewagi nad osiemnastą Almerią. Każdy punkt jest więc dla Los Azulones na wagę złota (czyt. utrzymania).

• W dzisiejszym spotkaniu ani jedni, ani drudzy nie mają żadnego marginesu błędu. Barcelona musi wygrywać wszystkie spotkania do konca sezonu, jeśli marzy jeszcze o wyższym miejscu w tabeli niż trzecie. Katalończycy obecnie tracą cztery punkty do Atletico Madryt i mają dwa oczka przewagi nad Realem, ale Królewscy mają jeden mecz rozegrany mniej.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 36. kolejki La Liga, w którym Barcelona zmierzy się z Getafe.